26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Shredder

Bravurny herecky vykon Jamesa Franca, toho oscara by som mu naozaj doprial. Boylovi sa podarilo kvalitne natocit skutocny pribeh Ralstona, islo by vsak len o dobre spracovane zachytenie udalosti nebyt Francovho vykonu, ktory filmu dodalo novy rozmer. Do emocionalnej vypatosti mi chybala lepsia hudba, ktora mohla vsetko dotiahnut do este vyssej urovne. Napriek tomu ze vacsina filmu sa odohrava na malom priestore medzi skalami som sa ani na chvilu nenudil a verim tomu, ze ak by si nabuduce Boyle vybral niaku latku ktora by mu dala priestoru na rozvijanie mohlo by ist o prvotriedny pocin. ()

godspeed

V 57 minutě sledování ukončeno pro totální nezájem. Jak se takovýhle filmový blábol může na ČSFD držet v červených číslech, to je mi záhadou. Tento snímek je čirá koncentrovaná nuda a divákovo utrpení. Pokud je přeci pointa již předem vyzrazena, tak ta cesta k ní musí být přeci setsakra jízda, aby to ten handicap oslabilo nebo přebilo! Tohle je film pro chlapi, který zrovna žehlí. O chlup lepší než koukat na bílou zeď. ()

Bounded

Dobře natočený film o blbcovi. Nominaci za hudbu nechápu, zas tak úchvatná není, a jediné čím film dokáže zaujmout je několik naturalistických pasáží. Naštěstí Franco nehraje špatně a film není příliš dlouhý, protože popravdě není moc o čem vyprávět. Původně jsem chtěl hodnotit výš, ale potom jsem si vzpomněl, o kolik lepší a jímavější je třeba Into the Wild a že i takový Vertical Limit na mě kdysi zapůsobil víc (třebaže jsem byl špunt). Bojím se, že Boyle se snaží točit lidské filmy, při tom jeho nejlepší počin zůstává Sunshine (uvidíme, co řeknu po Trainspottingu). ()

polonius

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je dost propadák. Režisér si buď nevěděl rady nebo už spěchal k nějaké atraktivnější látce. Tohle téma je velmi obtížné zpracovat tak, aby u toho divák vydržel a nenudil se. Klobouk dolů před hereckým výkonem jamese Franca, ale větší pozitiva tenhle film nemá. ()

Tatianistka

Som na vazkach a neviem ako by som ohodnotila ten film..pretoze mam taky zmiesany pocit..na jednej strane napad spracovat ten pribeh je velmi dobry herecke vykony tiez..ale nemozem si pomoct..proste som sa miestami nudila a uz som cakala kedy sa konecne odtial dsotane aby to bolo trochu zaujimavejsie ()

fantomas19

* sebavedomie, pýcha a pád vs. pokora a zmena života * James Franco * obrazovo-zvuková štylizácia filmu * Americko-britská dobrodružná dráma z roku 2010, ktorú natočil Danny Boyle, je príbehom dobrodruha v utahskom kaňone. Film na motívy skutočnej udalosti opisuje osobný boj horolezca Arona Ralstona (James Franco), ktorý sa vydáva inkognito za dobrodružstvami do hôr. Po uvoľnení kameňa ostane sám uviaznutý, a my sme svedkami jeho boja o život, o zachovaní si rozvahy v ťažkej situácii a hľadaní spôsobov ako sa z problému dostať. A, samozrejme, dlhý čas prináša veľa času na premýšľanie, spomínanie a neúprosný vnútorný boj a zhodnocovanie doterajšieho spôsobu života a uvedomenie si vzťahov a hodnôt v živote. Film je natočný zvláštnou sugestívnou formou, obrazovou a zvukovou štylizáciou. ()

Uhura

První část snímku jede příliš schematicky. Splní se každé očekávání toho, co přijde dál, hrdina je vylekaný, hrdina si zoufá a zoufá,... a právě ve chvíli, kdy se děj nebezpečně naklání k nudě, to přijde. Najednou se rozehrává obrovské lidské drama, boj o záchranu těla i duše, a člověk nestačí koukat, co jeden utahský šutr dokáže z člověka dostat. ()

corn3y

Skvělá režisěrská práce Boylea. Nesedí mi tam moment s batohem, ale tj maličkost:) Pižlání rukou tu snad už bylo, ale drásání nervů(doslovně) je vážně skvělá vychytávka. Jinak běžné fráze: povedený příbeh o neskonalé lidské touze přežít. ()

eqmatters

Není to plnohodnotný film, ale i tak se Boyle snaží celkem zajímavě tu třičtvrtěhodinku hledat kontrasty. Jednohubka, kterou bych nikomu nedoporučil. ()

sigi2

Výborný Boyle, výborný Franco, skvelý strihač a dobre zvolená hudba. Vo výsledku pútavé, zábavné a nakoniec poučné - vždy niekomu povedzte, kam sa chystáte. ()

TSZ

Zpočátku jsem měl obavu, zda se takto jednoduchý námět podaří Boylovi nějak inteligentně napasovat do celovečerní stopáže (částečně se bohužel mé obavy ukázaly jako oprávněné). Kamerové prostocviky jsou zpočátku zajímavým osvěžením, později však už začnou docela srát, stejně jako některé flashbacky či snové sekvence. Ač nejsem naladěn na příliš intelektovou filmovou vlnu (= nebaví mě u filmu příliš přemýšlet), zde mi chování a uvažování hlavního hrdiny přišlo vcelku realistické a opodstatněné (tedy asi tak bych se choval já, kdybych se octl v podobné situaci - což se však zřejmě v tomto životě nestane). Podruhé to vidět rozhodně nemusím, ale neurazilo mě to. P.S.: Dobrá hudba. ()

Zombiepod

Málo režisérov dokáže spracovať podobný námet ako tu, a Danny Boyle je v tomto očividne majstrom remesla. Film, ktorý sa odohráva na jedinom mieste a viac-menej s jedinou postavou, bol geniálne spracovaný, dôkazom čoho bolo že som sa ani raz nepristihol ako sledujem stopáž filmu. James Franco svoju úlohu zvláda famózne najmä ako zúfalec ktorý sa sám so sebou posledné dni rozpráva v kamere. Survival ako má byť, a po druhom zhliadnutí zdvíham hodnotenie na 5*. Well done, Danny. ()

TommyDiamond

Před tím něž jsem si pustil tento snímek jsem myslel,že to bude film o tom,jak na začátku někoho zavalí kámen a bude to 90minutová nuda. Ale naopak,bylo to perfektní. Nechal jsem se doslova unést příběhem. Aron Ralston je prostě hrdina. Vydržet někde šest dnů se zavalenou rukou a to jen s trochou pití a jídla. Já bych to určitě nezvládl a propadl panice. Nakonec si uřízl ruku a vybojoval si to nejdůležitější a to život. Aron se vrátil do normálního života. Má ženu a dítě,prostě užasný. Tak tomuhle říkám Happyand. Celkově 85 % ()

JohnZ87

Příliš vysoká očekávání. To byl můj hlavní problém. Danny Boyle je pan režisér a upřímně pochybuji o tom, že se z této látky dalo vymáčknout více. Ten film asi nemohl být lepší, bohužel i tak docela zklamal. Chybělo mi tam více napětí, dramatu... prostě jsem to s hlavním hrdinou vůbec neprožíval. Přesto je 127 hodin slušný snímek, který bohužel vzhledem k námětu asi lépe natočit nešel. :-/ 65% ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)