Policajný detektív John McClane (Bruce Willis) prichádza do Moskvy, aby našiel svojho syna Jacka (Jai Courtney), ktorý sa mu v poslednom čase odcudzil. Johna ale čaká prekvapenie, keď zistí, že jablko nepadlo ďaleko od stromu. Jack totiž v Moskve pôsobí ako tajný agent, chrániaci informátora z vládnych kruhov, Komarovova (Sebastian Koch). Otec a syn McClaneovci sú nútení prekonať osobné spory a nasadiť vlastné krky, aby dostali Komarovova do bezpečia a odvrátili hrozbu katastrofálneho zločinu v bezútešnom mieste našej planéty – v Černobyle. Do hry tak vstupuje obchod s plutóniom, ruskí oligarchovia, brutálne moskovské podsvetie a tiež rôzne predstavy Johna a Jacka McClaneovcov, ako za týchto okolností majú presadzovať zákon. Navyše, Jack McClane sa ako tajný agent v Moskve výborne vyzná aj dohovorí, naopak, otec John je úplne stratený. A to mu na dobrej nálade rozhodne nepridáva... (TV JOJ)

thomasnikrs

Pro Boha, co to bylo za sračku? SMRTONOSTNÁ PAST..? Tak předsmrtná Willisovská křeč!! Nekonečná honička s autama zakončená pádem obrněného auta odnikud někam, ty trapný proslovy a „rádobyvtipné“ hlášky. Nekonečný proslov grázla v posledním patře tančírny a jeho následné vteřinové přemístění na střechu vedlejší budovy k vrtulníku (ten předtím předvedlo „sluníčko se svým otcem“), zatím co táta se synem jenom stačili rozstřílet dva skleněné stropy. Rodinné, srdceryvné, leč drsňácké rozhovory byly opravdu fantastické. Promiňte, ale dvě hvězdičky jsou ode mě možná až přehnané. ()

Alpo

Upřímně - v porovnání s předchozími díly je to slabota, ale nemyslím si, že je to v porovnání s ostatními filmy stejného žánru tak slabé, že by si to zasloužilo tak nízké hodnocení. U mě 75%. ()

Ivoman

Nevím proč tento díl tolik haníte, akční je ažaž. Jediné mínus je, že cca v půlce filmu je jakoby vyměněn střihač, režisér i kameraman. Kdyby s těmi syrovými a zpomalenými záběry začali již na začátku, tak by to bylo maximálně super, ale takto se jedná o dost rozporuplný film, který mě osobně až tak neteče mezi zuby, jak některým, ale mohl být lepší. ()

Guran

Co se mi na filmu líbilo nejvíc byl sympaťák Jai Courtney, ale jinak film moc nezaujme. Akční scény jsou stereotypní, začátek moc rychlý, moc nezáživný. Děj by se spíš hodil pro úplně jiný film a ne pro pokračování Smrtonosné pasti. Příběh po celý film utíká moc rychle, jakoby kdyby to filmaři už chtěli mít za sebou. Nicméně dialogy nejsou špatní a starý Bruce je furt stejný. Už to stačí. Tenhle díl je ještě horší než dvojka, tudíž nejhorší ze série. Režisér Moore se moc nepředvedl, jeho film - stereotyp. ()

helrohir

Jasne najslabšia časť série, aj keď také hrozné, ako tu prezentujú mnohí užívatelia sa mi to nezdalo. Kameňom úrazu je hlúpy scenár, ktorý už od úvodných minút dáva vzniknúť jednej WTF scéne za druhou. Dokonca sa mi zo začiatku zdalo, že ten Bruce je tam nejak navyše. Ani chémia s jeho filmovým synom nejak extra nefunguje a nutnosť vyplňovať hluché scény medzi akciami patetickým blábolením o rodinných hodnotách bol fakt "skvelý" nápad. Našťastie má tento film aj nejakú akciu, ktorá pár krát dokáže zvýšiť tep, hoci záverečná deštrukcia bola už trošku nadsadená. Nesmie chýbať ani zopár hlášok od starého dobrého Johna McClana, ale vzhľadom k tomu, že je to už postarší pán, by si mali scenáristi uvedomiť, že lietanie na autách a iné vylomeniny už nie sú tým pravým orechovým pre túto postavu. 60%. ()

Joiner

Jak jsem čekal, přesně od poloviny 3. pokračování téhleté původní kultovky to jde celé do ... Už v tom prosím nepokračujte, ať se hodnocení nedostane až k "odpadu". Tenhle "hadr" je už vyždímanej do sucha ()

Kubi21

Unylé nic s ničím. Zkrátka tady už John silně přepískl a charisma Bruce už to nezáchranilo. Nehledě na to, že synátor je extrémně nesympatický a bojím se, co předvede v novým Termoušovi (už v Jacku Reacherovi byl nejslabším článkem). Akce byla, ale mne to nijak nevtáhlo a vše ostatní (včetně příběhu a zápletky) už nestojí za řeč. Zkrátka tady to John absolutně projel. Jdu si shodit vlastního Grubera z mrakodrapu, abych si spravil chuť. ()

mrclTV

Moje tajné tušenia sa stali skutočnosťou. Najnovší diel je ešte horší ako predchádzajúci. Doslova primitívna blbosť, plná hlúpych rozhovorov, čo sa delia na dva druhy: 1. štýl - Čo sú to za ľudia?/ Američania/ Vďaka bohu..... 2. štýl - tie prázdne kecy medzi otcom a synom, čo mali byť akože dojemné žvásty alebo vtipné podpichovanie, ale nebolo to ani jedno ani druhé. Úplne bezduchý film, ktorý nemá spoločné s predchadzajúcimy dielmi tamker nič. To, že hlavná postava je Bruce Willis a povie svoju vetu na záver (Yippee-ki-yay....... ) nerobí pokračovanie série. Kde sa podelo napätie, vtipné hlášky či zvraty v deji? Jediná ako tak dobrá vec, bola automobilová naháňačka (alias "nenápadná" reklama na mercedes), ktorú aj tak kazila roztrasená kamera so sekaným zoomom - niečo podobné som videl už pri novom Supermanovi, myslel som si, že ma náhle postihla kynetóza. Späť k naháňačke, tak dlhú a bezmyšlienkovú ťažkotonážnu rozbíjačku som si prekvapivo užil. Radím ju k tým lepším naháňačkám, čo som videl (a to už ich pár bolo, ale Matrix Reloaded je iná liga). Plus, ešte vtipný moment bolo kradnutie auta pri čečenskom bare, dobrá haluz. Dojem nevylepšil ani super-slowmo záber na záver. PS: A ešte perlička. Absolútne nechápem prečo cisternu priviezol vrtuľník, keď ju zložil pred vchod do budovy, pričom následne cisternu popotiahol ešte ťahač. Asi tvorcovia mali nejaké doláče nazvyš, tak prečo ich tak hlúpo nevyužiť (aj tak to bolo robené cez PC). A to nespomínam útok komanda na byt, kde neuveriteľným spôsobom asi 6 útočníkov nabehlo cez dvere priamo na hlaveň Willisovi.....ani neviem, čo si o tom mám myslieť! ("Veď ked tam nabehol môj kumpán a dostal to, tak tam nabehnem s radosťou aj ja a zoberiem so sebou aj pár parťákov.") - neskutočne hlúpy moment. Tu pekne vidno ako séria upadá, v predchádzajúcom dieli bola podobná scéna spracovaná oveľa inteligentnejšie. ()

Brano

Policajní detektív John McClane opäť vyčíňa, tentokrát si to namieril do Moskvy aj so svojím synom, ktorý pracuje pre CIA. Demolujú všetko čo im príde do cesty, tak ako to bolo aj v minulých častiach. Keď odmyslím opäť rozprávkové akčné scény, tak i tak je to hlúposť. Hrozný scenár, dej je predvídateľný a bez nápadu. Tento scenár odohrávajúci sa v Rusku, plus k tomu ešte Černobyľ je už dávno ohraný. Herecké obsadenie až na Willisa tiež zlé. Jai Courtney sa sem vôbec nehodil a dialógy medzi synom a otcom boli príšerne. Zbytočné pokračovanie. Autori len chceli vyťažiť nejaké peniaze s úspešného názvu. Jediné veľké plus oproti predchádzajúcim častiam dávam, že to ma kratšiu stopáž a tým pádom som to ako tak vydržal dopozerať dokonca. /35%/ ()

JosefTomas

Tíha lehla na studio i Willise a tak nová Die Hard měla opět ukázat světlo naděje pro obě strany, jen se řešilo vše tak dokonale, že nikoho moc nezajímalo, o čem tu vůbec celé bude. Proto film dopadl jak dopadl, místy nudná nelogická situační blbost, kterou přehluší akční scény, u kterých jsem skoro usnul. Nehledě na to, že Johnův syn je jen obyčejný tuctový blb, kterého budete mít plný zuby jen, jak ho uvidíte. Třikrát škoda, tohle si McClane nezasloužil. ()

JackBurda

Tady taky každej ze všeho dělá drama, jak je to nejhorší Die Hard a jak to zabilo sérii atd. Mě to přišlo ok. Willis nonstop hláškuje, akce je dostatek a je i docela dobrá a ten jeho syn byl docela v pohodě. Jasně digi efekty stály za houby, s vyjímkou zpomalenýho pádu s vrtulníkem z budovy, kterej byl úžasnej. Jen by to chtělo klidnější kameru, pomalejší střih, odstranit naprosto zbytečnýho Bukvice (kterej v restartu kurýra hrál 10x líp než zde) a hlavně smazat ten debilní zvrat na konci. Ale jinak jsem se bavil, vše uteklo, hlášky i akce pobavily a celkově mi to rychle uteklo. A jen tak mimochodem, mě se to líbilo asi stejně, jako trojka, která mi přišla nejslabší. ()

Arccos

Kravina na úrovni béčkových akčňáků s Lungrenem nebo Seagalem. Akorát s vyšším rozpočtem. Zároveň jediný díl ze série, ve kterém klidně mohla troska zbylá z Johna McClanea umřít a mně by to bylo jedno. ()

subic

Nepřetržitá akce v podstatě od začátku do konce a k tomu jedna velká reklama na Mercedes-Benz a Maybach. Stará McClaneová je od trojky out a teď jsou poprvé na scéně McClaneovic dětičky. Takže přijde i na blátivé kecy jako mám tě rád synku, mám tě rád tati. Blbý příběh navíc v Rusku, kde je mladej jako agent CIA a taťka starej polda ho jede zachraňovat. Příběh o ukrytém uranu přímo v Černobylu, ještě korunují i dost blbé triky hlavně potom ke konci právě někde v tom Černobylu s bojovým vrtulníkem (nějaký typ Mi-24). Přesto všechno z toho nemám úplně tak špatný a zatracující pocit a ten jsem neměl ani u Expendables 3, kde ty triky byly taky jak z béčka. Smrtonosná past není úplně doslovný překlad Die Hard, natož pak A Good Day to Die Hard, tak jaký bude Die Hardest? ()

horor2

Tak tohle bolelo jako kopanec do koulí. Návrat k R-ku a přesto to nebylo ono. Proč cítím takovou pachuť. V předchozím díle šel zachránit dceru, v tomhle zase syna. Ztratilo to kouzlo předchozích dílů. Ani žádná památná scéna se mi nevybavuje - jen ničení a velká bouračka města. Uvidíme, jestli vznikne někdy další díl. Pokud ano, doufám, že se do budoucna polepší! ()

savatage odpad!

o ou. Tady je všechno špatně. Nemluvím zde o ukopnutím o kámen, ale o pořádném kopanci do koulí, který hodně bolí. Klasika, kterou mám rád, jde tímto dílem prudce ke dnu žumpy. Neničte nesmrtelnou klasiku předešlých dílů a další díl už raději netočte!!! Bohužel. ()

OJan

Bruce Willis ve skvělé formě, to jo, ale film je strašný, CGI efekty střílejících zbraní jsou hrozné a akce na konci filmu totálně nereálná. |55%| ()

VanBradley89

Bruce se oženil a má nový dítě. A to něco stojí. Takže scénář, kterej odložil Steven Seagal na pozdějc, strčil do ruky scénáristický nule nechal připsat synka a změnit název na Die Hard. Potom se rozhlížel, kdo by mu to mohl natočit. Po znásilnění jiné legendy měl John Moore spoustu volného času tak byl vybrán. Takhle si vysvětluju důvod a vznik něčeho takového. Miluju první tři díly Die Hard. Čtyřka byla fajn jen nejsem schopnej jí brát jako součást série, ale po shlédnutí tohohle paskvilu jí možná konečně docenim. Tohle je prostě výsměch. Krátká stopáž, jedna docela povedené scéna, !!! dvě povedený hlášky. Z bodu A doběhnou do bodu B něco rozstříkli a běží do bodu C. A co měli znamenat ty trapný zpomalovačky na konci?? Ve výtkách bych mohl pokračovat pořád. Žádný souboj jeden na jednoho. Záporák z mrkví byl hodně trapnej. Jsem zklamán. I, když jsem s tím počítal, ale pořád jsem tak nějak doufal, ale tohle prostě ne. Tohle není film hodný názvu Smrtonosná past. Tak proč vlastně dvě hvězdy? Za to, že syn nebyl zase takovej průser jak sem čekal. Špičkování z otcem místama i funguje. A tu vcelku povedenou honičku v úvodu. Jediný plus vidim v tom, že jsem dostal chuť pustit si první tři díly. Jen se bojim toho, až Willisovo dítko nastoupí do školy, do jedný z těch nóbl co moc stojej. Tak tatík bude potřebovat prachy a Die Hard už nikdo chtít nebude. Nezbude nic jinýho než vytáhnout těžký kalibr. Poslední skaut 2. Scénář a režie: Tomáš Magnusek. DODATEK: Neznalý kamarád si koupil DVD. Dal jsem tomu šanci z dabingem. A pořád je to stejná kravina, i když z několika změnama. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (viac)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)