Policajný detektív John McClane (Bruce Willis) prichádza do Moskvy, aby našiel svojho syna Jacka (Jai Courtney), ktorý sa mu v poslednom čase odcudzil. Johna ale čaká prekvapenie, keď zistí, že jablko nepadlo ďaleko od stromu. Jack totiž v Moskve pôsobí ako tajný agent, chrániaci informátora z vládnych kruhov, Komarovova (Sebastian Koch). Otec a syn McClaneovci sú nútení prekonať osobné spory a nasadiť vlastné krky, aby dostali Komarovova do bezpečia a odvrátili hrozbu katastrofálneho zločinu v bezútešnom mieste našej planéty – v Černobyle. Do hry tak vstupuje obchod s plutóniom, ruskí oligarchovia, brutálne moskovské podsvetie a tiež rôzne predstavy Johna a Jacka McClaneovcov, ako za týchto okolností majú presadzovať zákon. Navyše, Jack McClane sa ako tajný agent v Moskve výborne vyzná aj dohovorí, naopak, otec John je úplne stratený. A to mu na dobrej nálade rozhodne nepridáva... (TV JOJ)

NeOn1702

Achjo, ani se mi o tom nechce nic psát. No je to katastrofa. Když se nad tím filmem zamyslím, tak jde o pořádnou blbost. Dvě hvězdy dávám za to, že ještě pořád jde o Johna McClana. Takže pokud si nechcete Smrtonosnou past zkazit, radši se na tohle nedívejte. ()

gezko

Neviem, či sa mám ísť vygrcať hneď, alebo až keď to celé strávim. Že pán nesmrteľný rozširuje pole pôsobnosti, je jasné ako facka. Kým v jednotke zachránil "len" jednu budovu s pár melónmi a rukojemníkmi, v dvojke už to bolo letisko a kopec lietadiel, v trojke US zlato, vo štvorke už celú Ameriku. A tu? Čo sa bude troškáriť, rovno celý svet. V šestke už bude musieť ísť nie menej ako do vesmíru. Aha, pardon tam už bol, len sa inak volal. Tento paškvil zároveň ukázal, že s pribúdajúcim vekom má Bruce menej krvi. Môže mať koľkokoľvek rán, pomliaždenín, ale krvi nikde. Môže spadnúť aj do bazéna s rádioaktívnou vodou a nič sa mu nastane. Tak toto je už aj na mňa priveľa. ()

dynamyt1

Pokud John McClane hrál v "Die Hard" z roku 2007 druhé housle, tak tady hraje desáté. Americký film, kde ruština tvoří asi 80% filmu a to ve formě xenofobního ataku, který bych si brala dost osobně, pokud bych žila v Rusku. Amíci očividně stále trpí strachem z útoku východní Evropy nebo UFA nebo radioaktivních zombíků... neumím si jinak vysvětlit, proč někdo natočí takovou hovadinu, která by přes všemožné výbuchy, akčnost a rychlé střihy, aspirovala na film, který zabije nudností. ()

Chaospunx

Bruce je legenda akčních filmů a tenhle akční byl. Nehledejte v tom art a romantiku, budete zklamaní. Já je nehledal a byl jsem spokojený. ()

CheeseFigure

Aj Janko McClane raz musí do dôchodku. Bohužiaľ tak mal urobiť po, aspoň zábavnej, štvorke. Takto sa s touto legendárnou sériou rozlučujeme pomerne...nedôstojne. Príbeh, záporáci, zvraty pôsobia oproti predchodcom nijako. Klincom potom je, keď v Černobyle všetci pobehujú v kombinézach až na Brucea Willisa. Ale je pravda, že tomu už na hlave nemá čo vypadať. ()

Katerina_34

Jedná se o další pokračování řady Smrtonosných pastí, v nichž se opět objevuje "nesmrtelný" detektiv John McClane (Bruce Willis). Je pravda, že tento díl ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního a druhého dílu, ovšem je to příjemná oddechovka, kdy člověk chce na chvilku vypnout a nic neřešit. Děj má spád od začátku do konce, nechybí ta správná McClaneovská akce a hlavně člověk musí toho dědu obdivovat, co všechno dokáže přežít takřka bez úhony. Filmu dávám tři zcela zasloužené hvězdičky a těším se na další pokračování. ()

smartynaf

...tak to mi ho teda vyndej. Pořad jsem čekal kdy to začne a ono to skončilo. Akce se nabaluje, nabaluje nabaluje, je přeplacaná až běda a všichni tam padají jako stovky a stovky vojaků v Komandu když to Arnie rozbalil, žvýkajíc v koutku lodní lano a nesoucí jen tak mimochodem tunový cedr. To ale bylo před třiceti lety a na VHS nám to bylo fuk. Ale dnes a Bruce? ()

Ajfist

Willis je s touto postavou už víc než trapný.Ve všech Smrtonosných pastí byla spousta naprostých nesmyslů.Willis si navíc libuje v rolích,kde je co nejvíce zbrocen krví a čelí pokud možno malé armádě úplně sám.Kde kdo si dělá srandu z Chucka Norrise,ale Willis si ve všech svých filmech stále a pořád hraje na neporazitelného,který se pomalu koupe ve vlastní krvi,ale on nikdy neumírá,nikdy nemine cíl a nikdy nevykrvácí jako kdyby sebou vždycky tahal ještě celou transfuzní stanici.Další nastavovaná kaše Smrtonosné pasti,další nezlomný John.Totálně ohraná řekl bych až béčková šaráda.A ze všech pastí nejslabší.Willisi už se na ty své superhrdiny vyser a zkus taky konečně ve filmu i umřít.Tohle se opravdu může líbit jen naprostému zoufalci. ()

FuLister

Trochu mi přijde škoda, že tvůrci to musí takhle zbytečně natahovat a kazit tím dobré jméno Smrtonosný pasti, protože si myslím, že tohle už je prostě navíc. To, že si tahle série nikdy moc netykala s realitou jsem bral, ale tady už se na to vykašlali úplně a tak je z Johna v podstatě superman, kterýho by asi nezabilo vůbec nic. A to mi asi trochu vadí. Stejně tak, jako že tady se v podstatě o žádnou past nejedná, takže proč se to tak vůbec jmenuje? Nic na tomhle filmu mi nedává smysl, a tak dvě hvězdičky snad jen z úcty a určitýho respektu, který mám, na rozdíl od filmařů. ()

Sa.sa

Tak nějak se kruh uzavírá a poslední díl... Super film plný hlášek, akcí i provedení.... Tak nějak to má skončit... Ale John McClaine mi bude chybět ()

Bogrant

Film, ktorý zarába len vďaka svojmu menu, alebo skôr menu svojich slávnejších predchodcov. Dosť veľa nafúknutých, nereálnych, neprehľadných, zle zostrihaných scén, ktoré mali od poriadnej akcie ďaleko. Podpriemerný scenár, ktorý možno miestami prekvapí, ale ničím nezaujme. Šestku si už vážne neprosím! ()

Pignon

Dej Bože, aby si dal Willis schůzku v Černobylu s putínkem, v současnosti “největším” teroristou planety. Dopadlo by to s námi lépe, než se to teď vyvíjí. A film fičel dobře. ()

Feacher

Tak už to není úplně Smrtonosná past, je to takový akční film se starým dobrým starým Johnem a novým dobrým mladým Johnem, kteří začínají jako Kobra 11 a končí jako Postradatelní v Černobylu. Možná škoda, že se dej přesunul někam, kde John nemá žádnou policejní pravomoc, taky už se dej docela časově roztáhl oproti začátkům, ale i tak zajímavý nápad na zřejmě poslední návrat Die hard. První 3 díly takřka dokonalé, v posledních dvou už zmizelo takové to kouzlo, co mě dostalo u prvního dílu... až zde ale poprvé snižuji na 4*, velmi solidní série s kralující jedničkou! ()

Inhoofer

Rusko, honičky v Mercedesech, pády z výšek (které se nedají přežít), nesympatický Jai Courtney, vojenské vrtulníky, hodně střelby, ale i dost dobrý hudební podklad. John dostal dle mého názoru méně prostoru, než by si zasloužil. Je to bezpochyby akční film čerpající z dnes už legendární trilogie Die Hard, ale pro tuto sérii je dle mého názoru pátý díl, jako Terminator Salvation pro sérii Terminator, takže TOTÁLNÍ zklamání. Tak jsem se podíval podruhé a svoje hodnocení musím snížit ze 3 na 2 hvězdy a to jenom proto, že jsem fanouš Bruce.Jinak bych dal hrdě jenom jednu! Očekávání bylo opravdu velké! NENAPLNĚNO! Proč to tak pan prznič Moore posral? Shlédnuto potřetí Blue Ray CZ a hodnocení snižuji na pouhou jednu hvězdu! Tohle bylo natočeno pro prachy a se serií Die hard to má společný jenom název. Je to sračka!! ()

degoom

prvni hodina je totalni destrukce moskvy to bylo fakt super koukat se ja triple H ridi mega tezkej tank. druha pulka totalni nuda kecani v aute si mohl moore odpustit finale z vrtulnilkem bylo docela dobry. jen nechapu kterej blb ze studia dal sanci moorovi dyt ten zmrdal maxe payna a ted i die hard tvl tohle si po hodne dobry die hard 4.0 willis nezaslouzil ()

djuri1976

Dôkaz toho ako sa dá zničiť celá séria bez problémov. Dúfam že ďalej pokračovať nikto nehodlá, pretože to ide dole vodou. Dve hviezdy za márnu snahu a pretože mám pre Die Hard slabosť, inak shit ako vyšitý . ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (viac)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)