Farmársky syn Albie (Jeremy Irvine) z britského Devonu je spojený s koňom Joeym od jeho narodenia. Zdieľa s ním trpký údel ťažkého vidieckeho života, až kým ich osud nerozdelí na začiatku prvej svetovej vojny v roku 1914. Albertov otec Ted (Peter Mullan) predá Joeyho britskej vojenskej jazdeckej jednotke. Joey so svojím vojnovým druhom, koňom Topthornom, odchádza s kavalériou až na francúzsky front, kde sa začína jeho pozoruhodná púť na pozadí veľkej vojny. Navzdory vojnovému chaosu a všadeprítomnej smrti, Joey pozitívne ovplyvňuje životy ľudí vo svojom okolí. Vo Francúzsku prežije ťažký útok kavalérie, potom službu v nemeckom lazarete a napokon strávi krátke obdobie pokoja na farme s francúzskou dievčinou Emiliou (Celine Buckensová) s jej deduškom (Niels Arestrup), až kým ho neodvlečú nemecké vojská, aby ťahal ich ťažké delá. Po Topthornovej smrti sa Joey ocitá medzi zákopmi v zemi nikoho, zapletený do ostnatého drôtu. Dvaja vojaci z nepriateľských strán ho spoločne vyslobodia a kôň sa konečne stretáva so svojim pánom Albiem, ktorý medzitým narukoval a zranili ho vo vojnovej vrave. Albie je oslepený a jeho zraneného koňa chcú vojaci utratiť. Podarí sa Albertovi zachrániť život svojmu zvieraciemu priateľovi, aby sa spoločne vrátili domov? (TV JOJ)

Samuel7

K tomuto filmu je zbytečné přistupovat s předsudky, jako že každý film o zvířatech musí být nutně pro děti, přeslazený s tuctovým příběhem a podobně. Někdo by mohl namítat, že přesně takový je - pravda, hlavní kostra spočívá v odloučení a opětovném shledání se zvířetem, ale to co je uvnitř je velmi rozmanitý a barvitý děj, jenž mě dokonale pohltil. Sentiment tu také nechybí, já se při filmech rád dojmu, pokud však někomu přijde každá emociální scéna (nemluvím jen o tomto filmu) patetická, tak je mi líto, že přichází o jedny z nejsilnějších filmových zážitků... K tomu všemu navrch podmanivá hudba Johna Williamse, milý hlavní herec a krásní koně. 8,5/10 ()

Qitek

Dát tomuto filmu (i když to samozřejmě není vůbec žádný zázrak) odpad!, je pouhé střílení od boku a zaujatost vůči oskarům (nominace War Horse je opravdu k smíchu a některé scény jsou opravdu velmi nesnesitelné). Na druhou stranu je tu pár scén přímo brilantních (viz scéna s ostnatým drátem). Jako klasickému žánru - americký opulentní velko-doják, kterému War Horse skládá do očí bijící poklonu, se mu nedá upřít "jisté" kouzlo. Bohužel pro něj, je tento žánr desítky let mrtev a tohle vzkříšení jen dokazuje fakt, jak horko těžko bude ještě někdy "in". Líbil by se mi možná pouze po restartování všeho co jsem v životě viděl. Nebo po lobotomii. ()

Johnny.ARN

Ruky sa mi stále trošku trasú, utieram uslzené oči. Lapám po dychu a ťažko sa mi hľadajú slová. Ja ani neviem čo napísať. Toto sa asi ani nedá hodnotiť, to treba proste vidieť. Veľkolepé, epické, emotívne. Skvelá výprava, vyšperkované scény, kvalitné obsadenie, dialógy ako ušité na mieru. Spočiatku mi vadila dlha minutáž, začínal som sa nudiť, ale teraz, keď sa na to pozriem spätne, každá minúta mala svoje miesto a ani jedna nebola zbytočná. Tento emotívny zážitok vo mne bude ešte dlho rezonovať a chválim Spielberga za vynikajúci film. Ašpirant na 5 ale viem, že potom by som tú jednu aj tak stiahol, preto dávam rovno 4 z 5 ()

Mirokukii

Po vizuální stránce naprostá krása. Film měl být, ale mnohem kratší. Přece jen tu hlavní roli má němá tvář, která i tak hraje mnohem lépe, než její chlapský protějšek. Přesto moc hezký příběh a po Hatátitlovi je tu další koňský hrdina. Pro milovníky těchto zvířat je shlédnutí povinností. ()

baruss

Spielbergovi rozprávočky vždy išli. (kvôli tomu že pán režisér má v hlave asi nasrané a všetci hovoria vo filme anglicky tak je takmer nemožné sa orientovať) ()

Dado

A to som si myslel, že Spielberg v roku 2011 natočil len jednu rozprávku. Vojnový kôň dodáva v istých pasážach slovu gýč úplne nový rozmer, no zároveň oplýva scénami spracovanými citlivo a zároveň vynikajúco. Okrem týchto prípadov zachraňujú film aj úchvatná zvuková stránka s jeho nemenej kvalitnou vizuálnou podobou, niet sa preto čo čudovať, že nachytané oscarové nominácie sa týkajú práve týchto aspektov. Ešte viac ako prehnaná patetickosť mi však vadilo to, že jedinou plnohodnotnou postavou celého príbehu bol okrem koňa len Albert, ktorého Jeremy Irvine stvárnil veľmi dobre. Všetci ostatní však pôsobia viac menej ako bábky vsunuté do príbehu len preto, aby sa celkový počet hercov nedal zrátať na prstoch jednej ruky. Otec kúpi koňa za trojnásobnú cenu a potom sa naňho už poriadne ani nepozrie? To sa naozaj objavila scéna so závodom koňa s autom len na to, aby sa v neskoršej fáze mohla objaviť ďalšia zbytočná scéna len nepatrne na ňu nadväzujúca? A čo to dievča v aute? Prečo nezohrala postava Lyonsa v príbehu väčšiu úlohu, i keď bola v prvých minútach načrtnutá ako hlavný záporný hrdina? Čo tak dozvedieť sa niečo viac o živote kapitána Nichollsa či bratov Schröderovcov? A to sa Joey na farme Emilie a jej starého otca pristavil len na to, aby mohol za chvíľu opäť odísť a dvojica sa mohla vrátiť do domu a ďalej robiť s úsmevom džem? Rozvinutie niektorých pasáží by možno znamenalo predĺženie stopáže, no tá by sa hneď mohla okresať o iné, skutočne zbytočné scény. Ale to by asi pán Spielberg prišiel o tie opakujúce sa západy Slnka. Slovenský dabing mohol pod taktovkou iného režiséra (alebo iného štúdia?) dopadnúť omnoho lepšie. Nedostatočný počet dabérov má za následok časté a chaotické opakovanie hlasov na vedľajších postavách a aj niekoľko tých dôležitejších mohlo byť obsadených oveľa lepšie (Ivan Gogál ako David Thewlis a zároveň Benedict Cumberbatch? Vážne?). (55%) ()

Mrkvič

Kvůli nelichotivým komentářům jsem neměl ani v plánu film někdy vidět. Jenže se sešly okolnosti a v telce to zrovna běželo. Nejdřív jsem se k filmu stavěl skepticky, ale získal si mě. A nebyla to lehká cesta, když má Válečný kůň tak příšerný dabing. Nakonec má cesta k filmu byla stejně úspěšná jako cesta Joeyho napříč válečným konfliktem. Možná je to místy až lacině dojemné, ale funguje to. Před několika dekádama by to byl jistě velkofilm. ()

KRYSIOPICE odpad!

Štefanovi už fakt hráblo, Verbal má pravdu. Špilberk nikdy neuměl válečné filmy a tak se to snažil dochutit kýblem patosu. Měl si radši pro radost točit o těch emzácích a ne se snažit naroubovat zachraňte williho do WW1. ()

Ryuuhei

Taková ta naivnější až skoro-pohádka z válečného prostředí. Už vývoj děje je takový hloupoučký, kdy se kůň dostává prakticky jen od jednoho dobrého člověka k dalšímu. Rozjezd je navíc asi na hodinu. Ale v rámci čisté, filmové relaxace koukatelné. 60% ()

marvan

Spielberg evokuje patos a sentiment kinematografie mezi světovými válkami: i z toho důvodu se děj filmu odehrává za první světové války, o druhé světové válce by se takový film natočit nedal, ta rozmetala tenhle druh pocitu lidské sounáležitosti na kusy. Jen mi není jasné, zda bude mít někdo kromě Mistra v dnešní době zájem takto sentimentálně vzpomínat. ()

uiu

Spielberg?... Film mi připomínal pohádku z dětství http://www.csfd.cz/film/10632-krasavec-beauty/. Tedy příběh o vysoce inteligentním koníčkovi, který má hluboký vztah se svým páníčkem chlapcem. Když přijde válka je prodán do armády a sledujeme často smutné, tragické či i veselé příběhy, které zažívají lidé kolem koníčka. Kůň je velice inteligentní, jak jsem už psala, takže se rychle učí novým věcem (což u starého zvířete v reálném světě nejde), je velice empatický, takže je ochoten se obětovat za kamaráda koně (WTF?) a cíleně útočí na city diváka smutnýma zvířecíma očima. Tohle, že je Spielberg? Nebudu si hrát na hrdinu, přiznám, že jsem u filmu uronila slzičku, protože na city hrát umí a je plný očekávatelných klišé - ale prostě tohle není Spielberg. Tři hvězdy, ta čtvrtá za: Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch a scéna vyprošťování koně z ostnatého drátu, ta mě dostala asi nejvíc. Jinak jedna velká pohádka pro holčičky, co mají rády poníky. ()

noriaki

War Horse je brilantně natočený naivní film, z něhož kape kýč a přetéká patos. Technicky mu samozřejmě nelze vytknout téměř nic. Spielberg svoje mistrovství neztratil, a především ve válečných scénách dokazuje, že za kamerou je pořád bůh. To samé se bohužel nedá říct o schopnosti vyprávět příběh. I když je snímek očividně určený pro mladší publikum, něco se nedá odpustit ani u dětského filmu. Například povrchní dialogy, ignorování reality či vsuvky, kterými nám pan režisér říká, jak přesně se má divák v ten daný moment cítit. To a neustálé emocionální vyděračství mi vadilo nejvíc. Další slabinou celého spektáklu jsou zoufale nevýrazní herci. Výjimkou je Joey, ale ten je pro změnu naprosto nerealistický. Občas jsem měl pocit, že snad sleduji Vzestup planety koní. Až tak si scenárista pohrál s jeho inteligencí a schopností projevovat hlubokou náklonnost. ()

venison

Předesílám, že se jedná o pohádku, protože tak jak se v celém díle "Válečný kůň" chovali lidé a koně nemůže jít ruku v ruce s realitou.. Ale mě se to líbilo! "Válečný kůň" je hlavně o lásce ke koňům, o lásce člověka a koně, o lásce koňů navzájem.. Moc se mi líbily scény, kdy kůň Joey "zachraňuje" svého černého kamaráda.. Miluju scénu, kdy anglický voják uprostřed válečného pole pomáhá spolu s německým vojákem zamotanému koníkovi do ostanatých drátů.. Skvělý výpravný film se skvělým obsazením a nádhernými záběry.. Velké plus za Davida Thewlise a obsazení Davida Krosse ("Předčítač").. Bylo to velké! Škoda, že se neudělují Oscary i zvířecím hercům :-( ()

Micro41CZ

Opravdu zapamatovatelná a emotivní byla paradoxně jen scéna na bojišti, kde si vzájemně pomůžou dva vojáci ze znepřátelených táborů, aby zachránili koně - kůň je v téhle scéně jen objekt jejich pomoci; jako subjekt filmu ale moc emocí nevzbuzuje (i když se to může na první pohled zdát) a vše se rozpadá pod nekonzistentností míst a postav. Koukat tak dvě a půl hodiny na příběh koně poslepovaný miniepizodama z války působí dost chatrně. Kdyby se Spielberg radši věnoval emzákům a jiným příšerám a nešťoural se v koníčcích... ()

Emkey

Kýč, kýč, kýč, Benedict Cumberbatch, kýč, kýč, fajn pokec anglickýho a německýho vojína, kýč, kýč a oranžový kýč. ()

Barvoj

Jestli je něco, co nedokážu přenést přes srdce, tak je to týrání zvířat... a tak jsem si chvílemi přál, abych mohl být jeden z těch vojáku s puškou v ruce a zbavit svět těch několika filmových prevítů. Film na mě působil trochu víc depresivně, než jsem čekal, ale zase mnohem méně dojemně a to je dle mě velká vada u tomto typu filmu. Kratší stopáž, dojemnější scény a bylo by to na plný počet. Takhle jen za nadhodnocené čtyři. ()

Pavlínka9

Na to, že nemám ráda koně a ještě víc nesnáším filmy o koních si mě tento film získal. Skvělá hudba, výborný příběh, zajímavý pohled na život v období 1.světové války a vynikající výprava, kdy scéna boje Anglie s Německem v zákopech a útěk koně přes válečnou zónu mi vysloveně vyrazily dech. Agresivní husa byla skvělá, množství osob, kterým Joye zasáhl do života a přesto dále unikal od svého původního majitele, to mě dost bavilo :) ()

DonHUS

Horse Fiction: Historky z války. Záměrně natočené melodrama, které v dílčích "povídkách" funguje, jenže v tom hlavním vztahu kluka a jeho koně selhává a žádné emoce vyvolat nedokáže. Spielberg ale pořád režírovat umí, což je vidět zejména na skvělých scénách z bojiště. Díky tomu jsem se nikdy vyloženě nenudil a téměř dvě a půl hodiny utekly jako voda. ()

Hnedoocko

Vytkla bych jediné - místy až zdlouhavý děj, při kterém si ani nepovšimnete, že už je téměř po válce. Jinak není pochyb, že Spielberg opět zazářil. Kůň je zkrátka zázračné zvíře, které v lidech budí nejenom respekt, ale i důvěru. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky