Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Mikel LetsGo

Pokud chcete bezmozkovou akční podívanou s historickým nádechem, tak jste na správné adrese. Pokud chcete ušlechtilí oduševnělí epos, tak se děte bodnout..kdo by se pak na takovej dokument koukal? Dnes už intelektuálové do kin nechodí a tenhle film postrádá vše co by takový člověk očekával..smysluplné dialogy, výborné herecké výkony, kvalitní příběh atd. Proto tak příjemně uběhne a pokud ho berete s rezervou tak ani moc nepoškodí mozek.. ()

habertek

Tak jsem tak přemýšlel jestli dát odpad! nebo 2*...Jako film sám o sobě je tak průměr, ale když to vezmu celý dokola, jak američani przní a pomali přepisují Staré řecké báje a pověsti tak my bylo blivno a přikláněl se k tomu odpadu!... Musím to hold brát bez toho okolo:) ()

kolik27

Nechápu až zahořklé úsudky tohoto snímku z biblických dob, dle mě velmi zdařeně ztvárněný a výstižný akční film jak ze strany příběhu, tak efektů a tak i hereckých výkonů. Samozřejmě na 100% to nemá, ale zamyslete se ;) Akční / Dobrodružný / Fantasy Splněno ... ()

Vykuk

Po znechucení z předchozího remaku Souboje Titánů jsem se na to ani nechtěl dívat, ale nakonec se to samo nabídlo, tak proč ne. Nebylo to tak hrozné, jako předchozí díl, efekty samozřejmě super, děj by nebyl nejhorší, nebýt špatných hereckých výkonů a nesympatických herců (Áres nuda a Perseus nezáživný). Liama Neesona mám rád, v 96 hodinách byl fajn, ale jako Zeus mi moc nesedí. No prostě průměrná pohádka, kterou zachraňuje jen dobré vizuální zpracování, ale dívat se na to dalo. ()

Lenii

Tak, i když má tenhle film narozdíl od Souboje titánů o 3% vyšší ohodnocení, tak já s tím asi zas až tak nesouhlasím. V podstatě bych mohla napsat totéž, co u Souboje titánů, ale i tak bych měla výhrady. Tentokrá i k obsazení herců - Hefaistos, Argenon a ani Ares mi prostě nějak nesedli. Celkově mi tam zase něco chybělo, stejně jako u předchozího filmu. Přijde mi to, jakoby jen poskládané za sebou, nějakou lepší návaznost, napětí, akci, propojení toho všeho by to chtělo. Ale abych zase nebyla moc kritická, tak bojové scény a efekty byly pěkné, ale ani tak nemůžu víc. 45% PS: No a ty vtipný poznámky, co Perseus ve filmu občas měl ... nějak mi to k tomu nepasovalo, ale pobavilo to. ()

Romeroo

Kdo by to byl bejval řekl, že padne i Zeus, a že i polobůh bude potřebovat šitíčko na jizvičky....a o půl hodiny později hlavou rozbije sloupy antického chrámu :D Přesně tohle by měli dávat na Vánoce místo Popelky a podobných evergreenů, prostě současnou pohádku, kterou by vypatlané děcka ( i ty přerostlé ) hltali jak menu z KF-C....jedno přerostlé děcko hlásí dobrou podívanou a hlavně zábavnou. Silné tři hvězdičky. ()

IceWine

Mám slabost pro filmy s mytologickou tématikou. Pro mě byl tenhle film takovým průměrem. Efekty super, příběh mírně slabší. První díl byl určitě lepší ale koukat se na to dalo. ()

Vocoun

Pro mě osobně lepší díl než ten předchozí. Nemuseli se držet předlohy tak to nebylo tak strojené. Docela to šlape, akce slušná. Jen se usadit a nechat se strhnout filmem. Pro mě velmi příjemné překvapení a proto možná i to nadnesené hodnocení :) ()

RigorMortis

Totálna fraška. Smiešne kostýmy, hlavní bohovia pripomínajúci trpaslíkov na steroidoch, až prepchaté špeciálnymi efektmi a boje telo na telo ako z béčkových akčných filmov. Tento podivný filmový guláš mi navyše v niektorých momentoch pripomínal slabý odvar Pána prsteňov. 2/5 za tých pár hlášok, Rosamund Pike a Pegasa. ()

carodejb

Je mi jasné, že od Hollywoodu nemôžem očakávať „poriadne“ spracovanie starogréckych mýtov. Po prvé; prieči sa to samotnej podstate mýtu a po druhé; čo je vlastne to poriadne spracovanie? Nový Súboj titanov určite nie. Ich Hnev bol ešte väčší prepadák, ja mám však za to, že k poetike/ tematike mýtov sa stavia omnoho zodpovednejšie. Film by teda mohol byť tým poriadnym spracovaním keby prím v ňom nehrali efekty a akcia. Takto mýty ostávajú len na pozadí. Aj tak som bol spokojný, lepší priemer. Finále mi dalo presne to, čo od takéhoto filmu očakávam! ()

Ingie

Solidní mlátička! Příběh opět tvrdě zezadu znásilňuje řeckou mytologii, a to ještě mnohem více než u prvního dílu (viz smrtelnost bohů nebo Andromeda, která je zřejmě královnou CELÉHO ŘECKA...okej). Ale bitky zábavné, i když jich bylo asi trochu málo, efekty naprosto dechberoucí, jakože vážně. Nicméně postavy ploché, a to navzdory dobrému hereckému obsazení (Liame, Ralphe, Bille! kdo vás k tomu překecal...), Worthingtonův ksicht a projev vypadají jako vždycky a Rosamund Pike je teda hodně velký krok zpátky oproti božské Gemmě. Zvlášť když pořád jenom bojuje a vůbec se ani nekoupe nahá v jezeře nebo něco... A mám dojem, že Andromedino setkání s Héfaistem v sobě mělo víc erotického náboje než její závěrečný polibek s Perseem. ()

borohub

Tak to bylo hodně chabé. Je pravda, že jsem začátek filmu moc nevnímal, ale pak to stejně byla jenom nuda. Akce nic moc, děj taky chabý. Nevím no, nenašel jsem na tom filmu snad jedinej světlej bod(krom teda závěrečných titulků), ale vzhledem k tomu že jsem viděl i horší filmy tak dávám 1 hvězdu ()

Sharleen

Nudila som sa k smrti.. Vrchol filmového zážitku pre mňa predstavoval moment, keď som po pár minútach na obraze spoznala zamaskovaného Billa Nightyho. ()

Ferenzo

Celkově je Hněv titánů docela nuda. Grafika je skvělá ale scénář je slátanina a postrádá zbytky Fantasy světa, který by měl být založen alespoň na základech bájí a knih. Tady si však scénáristé vymýšlí už moc. 50%, ()

helrohir

Na toto pokračovanie "Súboja titanov" som sa celkom tešil, pretože film nezaťažený "remakovými" očakávaniami má u divákov rozhodne vyššiu šancu zabodovať. Začiatok vyzeral sľubne, a to nielen z dôvodu Worthingtonovho dobovejšieho účesu, ale samozrejme ma uchvátili najmä trikovo excelentne zvládnuté scény s chimérou či kyklopmi. Bohužiaľ, po spomínanej scéne s kyklopmi prišiel nečakaný dejový útlm s mnohými scenáristickými nezmyslami (smrteľnosť bohov, bojujúca Andromeda, atď), taktiež grécka mytológia tu dostáva poriadne na frak (tak Perseus nám zabil už aj Minotaura hm?), a herecké výkony sú niekedy až smiešne. Veď spoločné scény a dialógy medzi Diom a Hádesom ma najma v závere nútili prevracať očami nad tým, kam sa až môžu dostať také herecké legendy, akými L. Neeson a R. Fiennes bezpochýb sú. Ale aspoň za akčné a trikovo dokonalé scény dám filmu priemerné hodnotenie, hoci pociťujem úprimné sklamanie. ()

zubrik66

Pri pozeraní tejto megadrahej hovadiny nejednému kyklopovi už začalo od jedu rašiť druhé oko, pretože to jediné čo momentálne má, si už od nudy vyškriabal pazúrom od orla čo niesol Prometheovu pečeň. ()

Guran

O dost slabší než jednička, ta se mi líbila víc. Řeckou mytologii moc nemusím, ale to ještě neznamená, že by se mi "Hněv Titánů" nemohl líbit, ale zde mám k němu vlký odpor. Kromě dobrých výkonů herců a triků film v sobě nemá absolutně nic. Američané se furt do všeho pletou a přitom ani neví, že Pegas byl bílý, nebo, že Řecko nemělo královnu. Tyto chyby se trestají, stejně jako zbytek filmu. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)