Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon... Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím. (oficiálny text distribútora)

maddy

Vynikajúca romanca s dvoma netradičnými charaktermi-expacientmi z psychiatrickej liečebne. Aj keď sa zdá námet akokoľvek pritiahnutý za vlasy a môže sa zdať, že sa jedná o „indie“ film, opak je pravdou. Spracovanie na poli romantických komédii je totiž viac menej štandardné, nesnaží sa o žiaden výrazný prelom žánru, jedinou jeho „zvláštnosťou“ sú zvolené postavy a z nich čerpá snímok všetku svoju silu. Priam bravúrne na neho prispôsobil trefne a inteligentne napísaný scenár. Nečakajte žiadne vyslovene humorné scény, všetku zábavu zaobstaráva scenár, ktorý kladie hercom do úst výstižné repliky a komentáre, ktoré nešuštia papierom, pôsobia prirodzene a niekoľkokrát vyvolajú úsmev na tvári. Zbytočne sa netlačí na city, ani na bránice. Výrazne tomu dopomáhajú kvalitné herecké výkony, či už v úlohách hlavných postáv, kde obidvaja z dvojice Bradley Cooper aj Jennifer Lawrence dokazujú, že sú všestrannými hercami (aj keď pri Lawrence toho Oscara až tak nechápem, nakoľko sa mi jej rola nezdala ktovieako náročná), tak aj castingové prekvapenia v úlohe vedľajších postáv – najmä Robert De Niro v úlohe otca, ktorý si rolu evidentne užíval. Celkovú atmosféru dotvárajú výborne zvolené populárne piesne z rád starších hitoviek. Všetko uvedené platí tak hodinu aj štyridsať minút. Potom sa film mení z „neromantickej romanci“ na „romantický gýč“. V poslednej – tanečnej – dvadsaťminútovke totiž začne film vyzerať ako by jeho záver prepísali na poslednú chvíľu po vzore tých najklasickejších hollywoodskych románc. Záver hrá na efekt, je gýčový, zdĺhavý, zbytočne tlačí na slzné kanáliky, pokúša sa o rádoby humorné scény, je predvídateľný a stráca silu, nakoľko divák už dávno vie ako celé dianie dopadne. Vyslovene neurazí, ale po predošlých minútach pôsobí ako päsť na oko, čakal som jednoducho originálnejšie zakončenie, nakoľko predošlé dianie tomu nasvedčovalo. Príjemná pachuť predošlých minút mi v ústach (pri filme skôr v očiach a ušiach) ostala, ale minimálne pomyselnú pol hviezdičku musím z hodnotenia ubrať. CELKOVO: 4,5* (jedna z tých zaslúžených Oscarových nominácii) ()

JimWayne

Romantika troška z iného prostredia resp. nezvyčajnými postavami, ktorá boduje. Zrežírované na tej najvyššej úrovni, scenár veľmi kvalitný, herecké obsadenie čo si budeme hovoriť mená ako De NIro, Cooper, Lawrence a ďaľší ktorí sa tu predviedli boli fantastický. Počas tohto filmu som zistil niekoľko skutočností a to že Cooper je výborný herec, De Niro je na hereckom vrchole 40 rokov a že Jennifer Lawrence má fantastický zadok a to ostatné taktiež nie je na zahodenie. Príjemné prekvapenie a kto by povedal že ma takto dostane romantická komédia. ()

nirvana91

Nechápem kde sa vzali všetky tie nominácie. To je jedna vec. A druhá vec, ktorú nechápem - prečo sa všetci idú posrať s Jennifer.. Mňa skorej jej výkon iritoval ako oslnil. Ako, viem oceniť poriadnu emocionálnu bombu, ale toto vo mne pohlo brvou asi tak na sekundu. Trailer mi prišiel lepší ako celý film.. a to je smutné. ()

hous.enka

Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Terapie láskou se snaží propojit svět magorů v jednu velikou zábavnou kouli, kde můžete sázet na fotbal, tančit, psát dopisy a nebrat prášky. Mně tenhle svět ale nijak neokouzlil a oba titulní herci mi ve svých rolích teda strašně nesedli. Jennifer Lawrence si hraje na znalkyni a Bradley Cooper je zas hrozný idiot. Navíc podle mě není ani na Jennifer pěkný pohled, nevím. ()

SaNcHeZ_cz

Ne všichni blázni to nemají v hlavě v pořádku. Terapie láskou je překvapivě trefou do černého, co se týče citlivé romantiky, která se však neztrácí ani na chvíli z osobního hlediska. Skvěle napsaná romance, která není chudá na známé tváře je tu několikrát do roka. Podobně zprostředkovaný zážitek plný rozdílných emocí od začátku do konce ale zase tak často ne. Pokud tedy nejste vytesaní z kamene, nezbývá než ty dvě hodiny ve společnosti citově narušených osob směle doporučit. O slušných hereckých výkonech a jednom z nejlepších hudebních výběrů posledních měsíců nemluvě. [85%] ()

zlabus

Tak tu máme další oscarové zklamání. David O. Russel natočil a napsal po Fighterovi další oscarovou rutinu. Skvěle obsazené, ale naprosto ploché a dějově hrozivě schématické a předvídatelné. Je to celé naprosto žánrově nesourodé (začátek se tváří jak nezávislé drama, posléze se přes několik komediálních odboček dostáváme k vyvrcholení ala Dirty Dancing), málo uvěřitelné a nepříliš funkční, přecijen, aby finále filmu vzbudilo takhle nulovou katarzi je doopravdy veliký nedostatek. 50% ()

Alqarin

Velmi osobní předměstská romantika s civilní poetikou okořeněnou výlety mimo sféry příčetnosti (což se zdaleka netýká jen hlavní dvojice). Je dost těžké říct, kdo z úchylného tandemu "Vznětlivý & Zapšklá" je víc k sežrání, a tak o vítězství Jennifer Lawrence u mě rozhodlo jen a pouze její pohlaví, aneb dekolt je supr věc. Silver Linings Playbook není tuctovkou a hraje si vlastní poměrně zdařilou hru, která se ve snaze o originalitu nebortí a není trapná. Přesto do finiše dospěje po menší řádce nucených zvratů a se zdaleka ne završenou romantickou linkou. Závěrečný příklon k hřejivému happy endu je pak sice fajn, ale po roztěkané romanci skóruje "jen" za 4. ()

pools

Když našinec vyškrtne z popisku Komedie a Romantický tak je to příjemné psychologické drama, která vám navodí příjemnou zimní depresi. ()

Paxxx.cz

Povedená romantická komedie, ve které se ženský zblázní do Bradlyho Coopera a chlapi (podobně jako já) podlehnou sexy Jennifer Lawrence, která zde podala skutečně parádní výkon. Především za ni tedy pro mě spokojenost a 80%. ()

Greg

"You know, for a while, I thought you were the best thing that ever happened to me. But now I'm starting to think you're the worst. - Of course you do. Come on, let's go dance." Velmi příjemný film! I proto, že film poměrně výrazně promluvil do nominací na Oscary, jsem měl k filmu docela vysoká očekávání. A jsem rád, že můžu napsat, že jsem neodcházel z kina zklamaný. I když je místy příběh filmu dobře čitelný a předvídatelný, tak jsem byl rád, že dospěl ke mnou očekávanému konci. Ale už dlouho se mi nestalo, aby mě film dokázal zároveň pobavit, dojmout i vystihnout některé mé pocity. Takže je na místě pochválit opravdu všechny, co se na tomto filmu podíleli - od režiséra, přes kameramana, až po posledního člena štábu. A všechny taneční scény ve filmu bylo nesmírně emocionální. Speciálně ale musím pochválit herecké obsazení - to bylo naprosto dokonalé. Bradleyho Coopera jsem sice viděl poprvé, ale jsem ochoten věřit, že to může být jeho životní role - zvládl ji na jedničku. A Jennifer Lawrence již byla oceněna Oscarem a můžu potvrdit, že plným právem. Ale výborně své role zvládla i dvojice Robert De Niro a Jacki Weaver. A mě osobně se hodně líbil i projev Chrise Tuckera. Myslím, že ani soundtrack Dannyho Elfmana nezklamal, ale když si položím otázku, jestli bych ho chtěl poslouchat i samostatně, tak bude odpověď prozatím znít záporně. Ale ve filmu funguje. Stejně jako celý film, který můžu každému doporučit! ()

Wysch

Film není ve výsledku ani dobrý, ani špatný. Není ničím výjimečný, až na precizní režii a výborné herecké výkony. Není nijak bůhvíjak emotivní ani prvoplánově emotivní. Ale nějakým záhadným způsobem funguje a vytváří poměrně zajímavej filmovej prožitek. ()

CBD

Bradley Cooper je v roli labilního Pata překvapivě ještě zábavnější než ve své obvyklejší herecké poloze bezstarostného floutka jak ho známe například z A-Teamu. Coby nejistý chlápek od vedle s hromadou problémů musí přesvědčit i své nejzarytější odpůrce. Okouzlující Jennifer Lawrence nevychází ve srovnání s ním o nic hůře. A to ani ve chvílích, kdy coby Tiffany nemilosrdnými argumenty ubíjí Patova otce Roberta De Nira. K tomu si přičtěte jejich vzájemnou chemii fungující tak znepokojivě dobře, že si začnete přát, aby se tihle dva dali dohromady i ve skutečnosti. Po drsném dramatu Fighter mnohé překvapilo, že dalším filmem Davida O. Russela bude právě romantická komedie. Ovšem nikdo nepočítal s tím, že výsledkem bude svěží, nepatetická a přitom velice jímavá dramedy, kterou mohu vzdáleně srovnávat snad jedině s Little Miss Sunshine. Vybroušený scénář, Russelova odlehčená režie, sympatické ústřední duo a mix prvků sportovního a osobního dramatu s romantickou komedií dělá ze Silver Linings Playbook jeden z nejzábavnějších a nejnezapomenutelnějších filmů roku. (Londýn, Odeon Leicester square, 30.11.) ()

ivishka

Zase jsem měla obrovské očekávání hlavně díky obsazení Bradleyho do hlavní role. Bohužel jsem se opět jen zbytečně těšila. Čekalo mě velké zklamání v podobě průměrného love forever filmu, který je nadupaný neskutečnou spoustou hluchých míst a podivnou hudbou, která mi po ty dvě hodiny lezla na nervy. Přežila jsem to jen díky Bradleymu a Robertovi De Niro. Nechápu jaký smysl mělo vzít film, který NEMÁ na takovou velkou stopáž ani třetinu poutavosti a natáhnout ho jako popraskanou gumičku. Škoda, že tak velký potenciál v podobě 81% mě pouze uzemnil do nepříčetnosti. A po celou dobu filmu jsem si kladla otázku proč proboha s tím Patem všichni mluví jako s pětiletým děckem, když je to velký a silný chlap. Já jenom čekám kdy už se dočkám zase něčeho pořádného. Co to s váma lidi je? Tak vysoké hodnocení opravdu nechápu! ()

kobejn

Nerozpakuju se dát plnou, protože David O. Russell natočil vzorový americký drama přesně podle Oscarové šablony...trefil to prostě tip top, přesně do černýho, má to všechno, na co "akademici" slyšej - předvídatelný děj, pozitivní ladění přes všechno to rádoby negativistický, co se v tom odehrává, a hlavně happy end jako kráva, navíc je to natočený suverénně s chytlavejma melodiema, prostě americkej biják, kterej už nešlo natočit líp. Myslim si, že na Oscarech se bude letos sklízet hlavně zde. Dávám plnou, protože sem si toho všeho vědom, a například oproti Lincolnovi to mělo švih a spád, Lincoln vedle toho vypadá jako zombie. Todle je natočený jako když bičem mrská...a v podstatě mě to bavilo, což je ale jen nepodstatný detail...to je komentář naruby, take it easy... ()

Praxis

Ach bože, asi vážně stárnu nebo já nevim... Terapie láskou je přesně ten typ dramedy, kdy se zároveň díváme i hluboko do psychologie jednotlivých postav. Ty jsou napsány naprosto bravurně a skvělý Bradley Cooper tady brilatně doplňuje vyšinutou sexy Jennifer Lawrence, které to neskutečně sluší. Koncept mišuge postav doplňuje obsedantní Robert De Niro, který v závěrečné otcosynovské scéně vyroní nejednomu divákovi slzu a bláznivou rodinku doplňuje ujetý Chris Tucker. Tohle je prostě luxus. David O. Russell se zase pustil do jedné zaručené Oscarovky. A nepotřebujeme tady nutně ždímat emoce romantikou, nebo jenom těžkou depkou. Někdy totiž stačí dva blázni... Tohle musí vyjít. 90% ()

Lamiczka

Film má hned několik významných plusů, ráda je popořadě vyjmenuji. Prvním pozitivem je rozhodně neobvyklý scénář, který se vyvaruje klasických romantických a humorných klišé a namísto toho nabízí neokoukaný pohled na tak trošku jiné lidi, kterých je podle mě okolo nás víc, než si myslíme. Vtip je podáván v přesně odměřených dávkách, které se střídají s dusnou a křečovitou atmosférou rádoby rodinné pohody. Chvíle pro zasmání přichází stejně nečekaně, jak momenty smutku, zlosti a bezmocnosti. Žádnou romantickou pohádku, kde všechno do sebe přesně zapadá a závěr filmu je divákovi znám již od poloviny snímku, rozhodně nečekejte. Spíš se připravte na to, že chvíli budete brečet smíchy a chvíli zase ze smutku. A nebo slzy ronit nemusíte, ale smích vás každopádně několikrát hodně rychle přejde. Druhou a vlastně u mě poslední dokonalostí jsou herecké výkony obou hlavních představitelů. Bradley Cooper bravurně předkládá postavu Patricka, která je zničená svou nemocí, bojuje proti ní celým svým nitrem a těžko nachází pochopení u svých nejbližších. Nálady se mu střídají jako aprílové počasí a tak je s ním těžké vyjít, pochopit jeho myšlenky a najít společnou řeč. To se podaří Jennifer Lawrence v roli Tiffany. Ta svým chováním hodné pacienta psychiatrie naprosto převálcuje jakýkoliv argument, je bezprostřední, otevřená a zároveň plná emocí. Hledá pochopení a nalézá ho právě u podivínského Patricka. Zvláštní kombinace lidí produkuje mnoho kouzelných okamžiků, které se velmi bezprostředně přenáší na diváka v sále. Zůstalo mi tak, dávno před koncem filmu, odkryto to, co celou dobu ústřední dvojice hledala. A myslím, že to tak mělo být. ()

javak810i

Romantické filmy zrovna nejsou mým šálkem kávy a obzvlášť u těch tzv "amerických" je často problém s tím, že si člověk při jejich sledování připadá trapně. Naštěstí Silver Linings Playbook není tím případem. Originální námět a uvěřitelná chemie mezi hlavními herci dělá z tohoto filmu příjemně zábavný zážitek. Musím přiznat, že už delší dobu mě žádná romantická komedie tak nepobavila a nepotěšila jako tahle, takže dávám 5*. P.S. Jennifer to moc slušelo a k Oscaru gratuluji. ()

katasta

Zase jednou romantika na jiný způsob. Mám docela ráda filmy, ve kterých se objevují cvoci, protože je s nima prostě sranda... a ta tu byla :-) ()

Vxxx

Chvílema nudilo, ale i tak se jednalo o zajímavý příběh. Bradley Cooper úžasný jako vždy, ale Jennifer Lawrenc mi tam nesedla.. hlavně kvůli věku. A ten tanec byl taky příšerný na konci :D :D 3* ()

Jennifer Lawrence a David Russell: Táta nebo milenec?

Jennifer Lawrence a David Russell: Táta nebo milenec?

21.02.2013

Aktuální spolupráce s Davidem O. Russellem jí vynesla Zlatý Glóbus a nominaci na Oscara. Není divu, že si Jennifer ráda zahraje i v jeho dalším filmu. Lépe řečeno, filmech. Už příští měsíc startuje… (viac)

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží

17.02.2013

Čtvrtý ročník Mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI již brzy (27.2. – 6.3. 2013) ovládne moravskou metropoli. Cinefilové i běžní diváci se mohou těšit na nejlepší „oscarové“ kousky za… (viac)

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

17.01.2013

Po docela překvapivé, ale bez debat zasloužené oscarové nominaci za Terapii láskou se teď bezesporu objeví několik projektů, počítajících s Bradley Cooperem v hlavní roli. Jako první si sympaťáka… (viac)

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

David O. Russell po oscarovém úspěchu Fightera koketoval s několika velkými komerčními projekty (třeba s adaptací videohry Uncharted). Nakonec natočil mnohem skromnější doják The Silver Linings… (viac)