Učitel dějepisu, Pat Solatano (Bradley Cooper), prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů. A tady teprve začíná příběh Terapie láskou, excelentního filmu, který se pyšní 4 nominacemi na Zlaté Glóby a dokonce 8 nominacemi na Oscary včetně nominace za nejlepší film, režii, scénář i herecký výkon... Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím. (oficiálny text distribútora)

..Lucas..

Jeden z nejhezčích filmů, co jsem za poslední dobu viděl, úžasný jsou především hlavní představitelé, Jennifer i Bradley si ty všechny nominace, včetně na Oscara zaslouží. "In a world where no one, no one understands, it's good to finally find someone, someone who can, you know me, better than I know myself, don't care what they say, don't care what this world thinks." ()

Mikita

Možná to není film, který bych hned jmenovala na nominaci na Oscara, ale ústřední trojka, Lawrence-Cooper-De Niro, si rozhodně chválu zaslouží. Po dlouhé době film s nadějí. Nádhera. ()

René.girl

Po druhém shlédnutí musím s politováním říct, že ač patří Jennifer Lawrence mezi mé oblíbené herečky, toho Oskara pořád moc nechápu.70% ()

Remedy

Nádherným způsobem vkusná záležitost, místy až „p.t. andersonovská“, pokud mluvíme o síle ztotožnění se s postavami po emocionálně-psychologické stránce. Možná se může zdát, že čím šílenější postavy si vytvoříte ve scénáři, tím bude finální dojem z určitého pohledu intenzivnější a celková stavba Silver Linings Playbook k tomu i svým způsobem vybízí. Na mě to nicméně spíše působilo jako takové milé, citlivé a místy drsnější (drsnější pouze z hlediska emocí přenášených na diváka) vyprávění o človíčcích, kteří jsou jistojistě (koneckonců máme fůru tabulek, názvů nemocí a nejrůznějších medikamentů) v určitých ohledech „jiní“, ale právě prostřednictvím této jejich „jinakostí“ může „normální“ nebipolární člověk pozorovat, že i takový obyčejný blázen může být ve spoustě dalších věcí mnohem vnímavější, citlivější a bystřejší než ti, kteří podle tabulek oficiálně nemagoří. Tady můžu krásně navázat na to, co tímhle filmem (podle mě) chtěl David O. Russell vlastně říci – totiž, že pokud nastane u normálního člověka nějaký silnější exces v chování či myšlení, je téměř vždy velmi těžké jej přimět k odříkání a vymazání něčeho, co pro něj bylo/je důležité, a to i když to bylo zdrojem budoucího narušení psychiky. Moc se mi líbilo, jak David O. Russell prostřednictvím vedlejších postav demonstroval, že více duševně a morálně ujetí mohou být klidně ti oficiálně „normální“ lidé, kteří dokáží svým naprosto netaktním a buranským chováním srážet a ponižovat ty oficiálně „nenormální“ jedince. Terapie láskou není filmem oslavujícím blázny či snímkem, který prezentuje emocionálně zranitelné a nevyrovnané človíčky jako bytosti, které jsou ve skutečnosti lidsky mnohem výše než ti oficiálně „normální“. Terapie láskou je příběh o postupném sbližování dvou strašně rozsekaných lidských duší, kterým jejich okolí nedokáže pomoci (a jestli se snaží, tak se snaží velmi křečovitě a strnule) a naopak se je snaží hloupě, ale určitě s dobrým úmyslem oddělit. Na ploše dvou hodin se jedná o výtečně zahraný, zrežírovaný a hlavně sensitivní snímek, který je v nejčistším slova smyslu bláznivou romancí, která nakonec nádherně zahřeje u srdce. A Jennifer Lawrence sice není učebnicová kráska jako Angelina Jolie, Natalie Portman či Megan Fox, ale vyzařuje takovou auru, že bych se do ní velmi rychle zamiloval (a to by ke mně ani nemusela lézt po čtyřech). ()

Kaluž

Nikdy bych nevěřil, že mě bude bavit remake Hříšného tance. I když… tohle je trochu jiná liga. Vyšinutý Cooper, nakrúcající se šťabajzna Lawrencová (tím Oscarem si ale nejsem úplně jistý), trošičku vyžraný, přesto stále zábavný Tucker a po delší době ucházející De Niro. David O. Russell je kabrňák, seká to tam střemhlav a moc nehledí na útlocitné diváctvo posmrkávající u kdejaké tuctové romance. Tahle terapie se povedla, klidně bych si dal další sezení. ()

rt12

Sladkobolná, uječená slátanina, podpořená pouze hezkými tvářemi . Aneb o bipolární poruše, kterou láska uzdravila. A manická psychóza (viz posedlost manželkou) a bipolární afektivní porucha (rychlé cyklování nálad) mávnutím čarovného tance, jsou jednou pro vždy ty tam. Prosila bych něco věrohodného. ** za Chrise Tuckera, který mě jediný bavil. ()

Philcze

Neodolatelná dramedie se skvělým obsazením, které dokáže dobře prodat i ta největší klišé. Ono jich ale naštěstí moc není, SLP je spíš originálně podaná romance se všemi proprietami indie filmu, ale zároveň zatraceně upřímná a stoprocentně nepovýšená. Neskutečně tomu ale pomáhá nevšední režie O. Russella, ze kterého se stává čím dál tím větší specialista na dokonalé zobrazení rodinné mizérie. Nadhodnocená pretentious sračička Perks of Being a Wallflower bledne závistí. 90% ()

Vampireman

Z Terapie láskou na každém kroku sprostě odkapává touha získat Oscary cestou podbízivosti (akademii i divákům). Russel sebral tuctový romantický materiál na nepříliš hlubokém a spíše nešťastně napsaném scénáři a svojí implicitní režií ho zakamufloval tak, že divák má z filmu pocit kvality a silného psycho-přesahu o potlačování vlastních tužeb a slepé honby za konstrukty. Pro Russela hraje ve filmu více věcí: např. bipolární postavy jsou samy o sobě filmově atraktivní a co je v tomto ohledu řečeno nemá chyb a kromě namachrovaných scén Tiffany jsou všechny hlavní role zodpovědně kvalitně zahrány; obsedantivnost postav je skvěle podpořena intenzivním střihem a zběsilými nájezdy/odjezdy kamery (skoro Braindead styl), která v divákovi vzbuzuje dojem, že se toho na plátně hodně děje, a že se víc baví; kontroverzní vtipy o smrti nebo hanění Hemingwaye, ačkoli podány se zbytečným důrazem, jsou momentálně funkční a menší diskuse se nad tím najde; Terapie láskou není pasivní film a některé motivy je nutno si extra domyslet; Jennifer Lawrence tu velmi často a velmi vděčně ukazuje výstřih. Celek je pak poměrně nesourodý, nepříjemně americký, ale i přes tyto a všechna výše zmíněná fakta se u mě jedná o nejsnesitelnější a nejpochopitelnější (v rámci nominací) oscarový film. ()

MATADOR

Nominování akademie v tomhle případě sice moc nechápu, ale Silver Linings Playbook je bipolární jako hlavní postava. Protože na začátku ukazuje patrné cosi, aby se pak v závěru vyvztekal příjemným finálem! Líbilo se mi to, i když na začátku jsem opravdu pochyboval o kvalitách, jsou tam a návrat Chrise Tuckera potěšil, stejně tak jako ústřední duo, takhle to já rád, když to mezi hlavními postavami jiskří v každém záběru. ()

Raketka29

On potkal ji, ona potkala jeho a žili šťastně...ne tak tohle není jeden z těch filmů. On má psychickou poruchu a ona je magor. A proč by jim to nemělo klapat?! Třeba má Pat pravdu a jen blázni vědí, co je správně. Nádherný příběh ze života, plný humoru, deprese, štěstí, lásky a tragédie, ale o tom život přeci je. Navíc úžasně herecky obsazeno. ()

major.warren

Terapie láskou je solidně natočena. Jinak však uspává. David O. Russel se snažil o dobrou romantickou komedii, u níž se divák nebude muset stydět smát. Jeho přání se povedlo. Terapie láskou je ve všech ohledech poctivá komedie, natočená se aspekty filmového řemesla, je vcelku originální, a má vynikající herecké obsazení v čele s výborným Bradleyem Cooperem. Velmi nápaditě a rafinovaně mu přihrává i Jennifer Lawrence, avšak na to, že byl její výkon oceněn Oscarem... no čekal bych trošku více, přesto je její výkon velmi zdařilý. Vede ovšem skvělý Cooper a těsně za ním postává (ne)stárnoucí Robert De Niro v roli hrdinova otce. Příběh psychicky nemocného Pata a tanečnice Tiffany je vskutku poutavý, o dobrý humor není nouze, a v hravém pojetí nevadí ani finální srdcebolný konec:-). Bohužel pro tvůrce, i když je Terapie láskou poctivá komedie, jež si zaslouží pár cen, nedokáže příliš držet divákovu pozornost. Ohňostroj nápadů ala Lepší už to nebude se nekoná (krom fotbalových scén). Je to opravdu ve všech ohledech dobrý a příjemný film, ale coby nositel oscarového přívlastku je to trochu slabota. Nejvíc mě mrzí, že je to nuda. Jinak moc chválím kameru i soundtrack od Dannyho Elfmana. U mě tři hvězdičky. Druhé zhlédnutí bude třeba lepší. 60%. Nejlepší scéna? Hm, zřejmě finální:-). Jeden Oscar pro nejlepší herečku. ()

runner85

i keď som sa moc nenasmial nemení nič na fakte že je to pekná romantická dráma plná emócií ... i keď trošku uhučaná ... mať takú krásnu a milú terapeutku tak sa rád zbláznim ()

FilmFan24

Taková pošahaná komedie...ale báječná! Závěrečná rada otce De Nira, kterou dává svému synovi Cooperovi mě vehnala slzy do očí. ()

salalala

Russellovi tvůrčí pauza jen prospěla, protože se vrátil ve velkém stylu a vyšvihl se v naprostou extratřídu. Před tím, jak dokázal natočit vlastně tuctové romantické drama, se skláním a smekám pomyslný klobouk. Silver Linings Playbook (opět další film, který zabil český překlad) má grády a skoro po celou dobu jede ve velkém a svižném tempu. Russell si tu pohrává a když je třeba, zapojí ruční kameru nebo zvolí zajímavý záběr, čímž scénu povýší na jinou úroveň. Obsazení je naprosto famózní a nikdo nehraje špatně. Bradley Cooper jde úplně proti typům, v jakých jsme ho viděli a je to jedině dobře. Jennifer Lawrence je nádherná a hraje fantasticky (škoda tedy jen zbytečného makeupu, ale to je detail), mezi nimi to celou dobu jiskří a tak to má být. De Niro ve vedlejší roli otce taktéž fantastický a je vidět, že si to dokonale užívá. Je tu taky strašně moc emocí, které jsou nesmírně působivé. Za všechny můžu jmenovat třeba moment, kdy se De Niro jde Cooperovi omluvit za špatnou péči - neskutečná síla a zároveň velké herectví. Jediné, co vytýkám, je snad přehnaná délka a pár hlušších míst. To, že je tu tuna klišé a vše skončí vlastně happyendem, mi nevadí, ba naopak. Ani poselství tohohle filmu, které může na papíře vypadat lacině, nejde přehlédnout a možná leckomu pomůže v důležitém životním rozhodnutí. 85% ()

dom156

Pohodový film. Zpočátku jsem byl lehce zmaten, ale postupně jsem se zorientoval. Film začíná opravdu až snad i vláčně plyne děj, ale postupem času to dostává štávu. Cooper jako psychicky narušený člověk se do této role fakt hodí, člověk mu věří a snad bych řekl že je to tak i ve skutečnosti. Jsem rád, že nakonec tam té romantiky moc nebylo, za což maj tvůrci malé plus. Velmi zdařilý výtvor. ()

Ignus.cz

Bradley Cooper a Jennifer Lawrence. Taková skvěla chemie vzniká postupem filmu a vy se necháte vtahovat filmem hlouběji. Začínáte postavy chápat a vciťovat se do nich. Velice zvláštní. A Bradley...ten se do toho tak ponořil. Celý film vede. A hudba je taky povedená. Jedno zhlédnutí nestačí. ()

Jennifer Lawrence a David Russell: Táta nebo milenec?

Jennifer Lawrence a David Russell: Táta nebo milenec?

21.02.2013

Aktuální spolupráce s Davidem O. Russellem jí vynesla Zlatý Glóbus a nominaci na Oscara. Není divu, že si Jennifer ráda zahraje i v jeho dalším filmu. Lépe řečeno, filmech. Už příští měsíc startuje… (viac)

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží

17.02.2013

Čtvrtý ročník Mezinárodního filmového festivalu CINEMA MUNDI již brzy (27.2. – 6.3. 2013) ovládne moravskou metropoli. Cinefilové i běžní diváci se mohou těšit na nejlepší „oscarové“ kousky za… (viac)

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

Bradley Cooper vs. tajná německá invaze

17.01.2013

Po docela překvapivé, ale bez debat zasloužené oscarové nominaci za Terapii láskou se teď bezesporu objeví několik projektů, počítajících s Bradley Cooperem v hlavní roli. Jako první si sympaťáka… (viac)

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

David O. Russell po oscarovém úspěchu Fightera koketoval s několika velkými komerčními projekty (třeba s adaptací videohry Uncharted). Nakonec natočil mnohem skromnější doják The Silver Linings… (viac)