Podfukári

• Česko Podfukáři (viac)
Mysteriózny / Krimi / Thriller
USA / Francúzsko, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Takto nejako by to vyzeralo, keby Dannyho jedenástka vedela kúzliť. Práve v ich elegantnom štýle totiž pracujú Podfukári - tím špičkových iluzionistov, ktorý v rámci svojich efektných kúzelníckych show predvádzajú ešte efektnejšie bankové lúpeže zamerané proti skorumpovaným finančníkom. Po veľkolepom vybielení prvej banky doslova v priamom prenose vstupuje na scénu FBI a začína napínavá a zábavná hra na mačku a myš. Lenže aby sa z myši stala mačka, prizve si FBI na pomoc experta, bývalého iluzionistu, ktorý má za úlohu nájsť odpovede na otázku: ide im o peniaze, najslávnejšie kúzlo alebo niečo celkom iné? A ako to, dočerta, vlastne robia?! (TV Markíza)

MATADOR

Four Horseman mají tak neuvěřitelná kouzla, že zůstává zrak stát na obrazovce. Tak perfektní honičku, tak skvělé scénáristické kličky, že se cítíte jako ve filmovém nebi. Ovšem to, co je mezitím působí děsně zvláštně a v závěru mě to děsně nudilo a lákadlo na "dvojku" mě spíše nasraštvalo. No, nic ... ale přesto je to překvapení, kterých do roka tolik není, především o iluzionistech! ()

kajas

Nevidět trailer, asi si filmu ani nevšimnu. To by ovšem byla veliká škoda, z "Podfukářů" se totiž vyklubalo velice milé překvapení. Sympatické herecké obsazení v čele s Eisenbergem a Harrelsonem a parádní triky (4D formát můžu vřele doporučit), to vše zaručuje skvělou podívanou. Je ale pravda, že závěr už působil dost překombinovaně, druhé zhlédnutí mi snad pomůže pochopit všechny souvislosti ;). ()

FilmFan24

Kouzelníkovy parťáci mě kouzly tak zblbly, že i nelogika a poněkud nezvládnutý konec mě nezkazily radost z čar a podfuků. Hlavně ten, kdy parta zlodějíčků oškube před zraky diváků o hezkých pár milionů svého mecenáče Arthura Tesslera, kterého si s grácií sobě vlastní střihl Michael Caine). K prestiži filmů slouží s radostí hrající Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo, Dave Franco a Isla Fisher. No a samozřejmě také Morgan Freeman, který opětovnou hereckou variací sebe sama celý film svým nepřehlédnutelným charismatem završuje. ()

Colby Sawyer

Není to The Prestige, ale i tak je to kvalitní. Především herci, tak dobré herecké obsazení se jen tak nevidí: Jesse Eisenberg, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo, Michael Caine, Dave Franco, Isla Fisher. Kouzla, která jsou dobře vymyšlená, se protínají ve výborném příběhu a všechno samozřejmě vysvětluje Morgan Freeman, takže co víc si přát. Těším se na The Second Act. ()

dom156

Z průměrného filmu o kouzlech se díky finálnímu rozhřešení celého děje stal nadprůměrný film. Je vidět, že i tak skvělé herecké obsazení nemusí být bez kvalitního scénáře filmu ku prospěchu. Jsem zvědav na druhý díl, snad bude více výživný. Jo a abych nezapomněl, doporučuji. ()

JohnMiller

Nebudem klamať, samotný dej ma nebavil. Lúpežné prepadnutia, vykrádanie bánk, to som už videl viac krát v rôznych formách, a tak, hoci nehovorím, že by to bolo zlé, no nebavilo, skoro to unudilo. Čo ma však bavilo nadovšetko, boli skvelé kúzelnícke triky, zahrané hereckými esami tak, že vyrážali dych. Všetko mali presne vypočítané ako správny kúzelníci. Hoci ide o blockbuster, hľadať v tom nejaký umelecký presah je zbytočné aj keď takáto mysteriózna téma by si to pýtala, vo výsledku som bol viacmenej spokojný. čakal som oveľa slabší film. ()

Dont

Za překvapivou pointu, atraktivní kouzelnické triky a vkusné herecké obsazení v čele s výborným Markem Ruffalem, kterému zdatně sekundují Jesse Eisenberg a Woody Harrelson, přidávám čtvrtou hvězdu. Co naopak film sráží dolů je fakt, že když si zpětně přehrajete některé scény, zjistíte, na jak stěží uvěřitelnou náhodu to Podfukáři hráli (typicky např. honička na mostě s vykalkulovaným závěrem). Tohle je bohužel kaňka, kterou nelze přehlédnout a o to více bude vidět při každé další projekci. Odporovat se nedá ani tvrzení, že jen málokdy jsou tvůrci ochotni zajít tak daleko a takovýmto způsobem obětovat logiku celého příběhu ve prospěch jednoho šokujícího odhalení. Dá se tím hodně získat (naprosto nepředvídatelné vyústění), ale také všechno ztratit (popření předchozího vývoje a zejména nelogické chování postav). Napoprvé si mě Louis Leterrier tímto odvážným krokem získal, ale příště by to už nemuselo vyjít. ()

Vědma

V hlavě mám z toho galimatyáš. To určitě, nějak se to nedalo pobrat. Zábavné to ale bylo, o to nic. A koneckonců dělat triky v filmu je o móóc jednodušší než ve skutečnosti, to by David Coperfiield se mnou jistě souhlasil a docela ráda bych si s ním o tomhle filmu pokecala. Ale proč ne - pět scénáristů - divákova smrt. Jesse Eisenberg tady byl nějakým záhadným způsobem sexy, Mark Ruffalo hrál dobrého herce na druhou - jeho nechápavé výrazy byly dokonalé a u mega sympatické Isly Fisher mi vadí pouze, že vypadá jako Zuzana Norisová. ()

sssssycak

Pakliže přistoupíte na pravidla filmu, je velmi vysoká pravděpodobnost, že si ho užijete. Nicméně mě osobně se to nepodařilo, nějak jsem se nedokázal vmísit do hry, kterou s námi tvůrci hráli. Pointa není úplně špatná, ale přeci jen jsem čekal bombastičtější závěr. I přesto film rozhodně neurazí, celkově se nejedná o špatný počin. ()

Skip

Že by mě nějak tahle kouzelnická opakovaná megashow nadchla, to říct nemůžu. Jde ale o film, u kterého jsem se nenudil, což je významné plus. Akorát jsem si pak nakonec řekl, že to stačilo a víckrát vidět nemusím. Ono se to takhle ve filmu kouzlí velmi snadno a na to já nejsem ochotný skočit. ()

Vessper odpad!

Tak takovouhle s prominutím sra*ku jsem hodně dlouho neviděl. Kouzelníci nejenom, že dokážou úplně všechno začarovat a vyčarovat, ale dokonce dokážou za pomoci karet zlikvidovat speciální agenty a utéct útočnému komandu. Čarodějná čtyřka neuvěřitelných chytráků ve složení typické americké "krásky", teplouše, mistra světa amoleta a defendora mi opravdu nesedí a neumí hrát. Ruffalo, Caine a Freeman jsou sice celkem dobří, jenže to tady nestačí. Now you see me pro mě bylo 116 minut nudy a přemáhání. Hlavně prosim prosim ať není druhý díl! ()

Petroff

Valmi zábavný, hlavně první půlka, kde Jesse Eisenberg chrlí chytrý monology a Harrelson si "dává" lidi ... pak začne klasický vysvětlování: kdo/koho/jak napálil (ve všech možnejch kombinacích, samozřejmě) a ve finiši takovej ten normální debilní pohádkovej happyend. ()

Moena

Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že sleduji dítě vzniklé koitem Dokonalého triku a Dannyho parťáků. A dokonce i s Michaelem Cainem! I když zrovna za jeho a Freemanovu postavu bych možná chtěl jednu hvězdu srazit, neudělám to. Protože tady jsem se bavil. A to dost. Film šlape od první do poslední minuty, naplněn iluzemi, triky a dokonce i velice pěknou akcí. Možná se necháte ošálit víc než já, ale i tak jsem spíš rád, že tenhle trik jsem až na pár drobností odhalil. Nebo ne? Určitě se podívám znovu. ()

Mikarda

Akce Quarterback - big applause!!! Rozhodně originální film s plejádou hvězd, které poněkud zanikají pod veškerými lasery, blikátky, apod. Filmy se spoustou akce a fikaných zvratů můžu, nezbývá mi jen chválit. Užila jsem si to, konec celkem ušel, brácha Jamese Franca fešák, Michael Caine obdivuhodný... Těším se na dvojku! :-) ()

Reesam

Naprosto dechberoucí výkon herců, skvělá a velkolepá show, která mě zaměstnala od začátku do konce. Morgan Freeman byl opět perfektní, jak také jinak. Nicméně podruhé při zkouknutí tohoto filmů ze mě nadšení trochu opadalo, když jsem si začala všímat některých triků, místy mi přišly scény vážně absurdní. To ale nemění nic na mém prvním dojmu, že ti, kteří film vidí prvně, by měli býti ohromeni. Ve filmu jde ale asi především o to ukázat super triky grafiky a optických iluzí v post-produkci, a nejde ani tak o děj a samotný film. Každopádně mně se to líbilo!) ()

dee-key

Nevidím moc důvodů, proč ten film rovnou odsuzovat. Bylo to akční, napínavé, koukatelné, dobře obsazené, pěkně zahrané a dokonce přišel i kouzelník. Mám sice radši tradičnější a komornější počiny, viz níže hojně zmiňovaný Dokonalý trik a Iluzionistu, ale musím říct, že i tahle parta padouchů měla co do sebe. Nebýt těch vyloženě fantasy prvků a podle mě trochu odfláknutého konce to byl dobrý a odsýpající film. ()

GILLWANDER

Film Podfukári sú určite sľubným začiatkom k lepším filmom o kúzlach a trikoch, ktoré neustále skúšajú na nás a často sa im darí aj nejakého toho siedmeho oklamať, no stááále je to len prázdna neukončená veta, ktorá nemá žiaden hlbší význam. Zameriavať sa v takomto tak povediac "diváckom" filme na duševnú hĺbku ( či čo to malo byť?!#), na to, že trik a vytvorený podfuk má nejaké pradávne prepojenie z nejakým starovekým Egyptom a v celkovej mágií je zakomponované nosné meno nejakej slangovo nazvanej obligácií "Oko", je chytrý no lacný pokus na impotentného diváka. Zamyslieť sa nad posolstvom mágie, veriť, že za pomoci vygumovaného mozgu a jednoduchým mávnutím ruky dokážem pripísať prostej žene o pár tisíc dolárov na účet viac, je tiež chytrý/lacný pokus a vtip, na ktorom sa dokáže zasmiať iba pán režisér. K tomu potom ešte riedke prestávky, keď už sú Podfukári opäť o krok vpred FBI, autori vypĺňajú žalostným romantickým zlepenecom s názvom Hulk/Shosana, ktorý sú si od seba tak ďaleko ako Hulk a Shosana. Divák ani nevie, čo bude nasledovať ďalej, je tak zblbnutý z toho všetkého ako sa mu snažia vrúcne nakecať nové poznatky a myšlienky, ktoré stoja za červené muchotrávky, a neustále mu núkať tú istú prevarenú vodu, ktorú aspoň keby zriedili lacnou šumienkou. A k tomu ešte ten mega fádny koniec, ktorý tomu doslova odrezal základné filmové gule. Veľká šou, ktorá v detailoch pohorieva no na oko záujme ľahkým šarmom a vizuálom, ktorý aj tak po čase upustí od originality. Herecky dobre obsadený film, no priestoru na skutočne výkony, žiaľ nebolo. Freeman si aspoň drží slušný balanc ako chytrý mapovač podfukárov, no v závere ostane stať ako ocot. Kvôli trápnemu a zbytočne hlúpemu záveru, samozrejme. Réžia bohovsky slabá, wow scény sú wow na prd, spomínaný vizuál poteší no po čase naserie a scenár ako opísaný z gay časopisu. Pre mňa čáry máry shit a zwei Stern! 50% ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (viac)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (viac)