Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

Jurcekk

Pár ní pred tým som videl film Domácí mazlíček a ten posun Anny Faris ! Urobila na mňa dojem. Super ! Toto je je celkom slušná komédia. Ako všetky Cohenove komédie. ()

cermy2105

Cohen se mi v tomhle filmu vubec nelibil.Humor je az moc prehnany a Cohen ze sebe nedostal to prave co v sobe ma..Vsechny jeho postavy se mi libi ale tohle opravdu ne. ()

biteme odpad!

Pôvodne som film hodnotila jednou malou hviezdičkou, aby sa na mňa nehneval fanklub filmu, ale kašlem na to. Kam už sme došli, že nám taká nevkusnosť príde vtipná... dopozerala som to len preto, že som chcela vedieť, na aký stupeň zvrhlosti to vytiahne, a zdá sa, že na onen vyšší. Zaujímalo by ma, ako veľmi sa herec stotožňuje so svojimi postavami a či vníma nulový kvocient hanby ako cnosť. Nechcem tu nikomu vnucovať žiadne mravoučné názory, takže tu končím. ()

Ms.Iris

"Schovávam se před lesbickým hobbitem" :-) :-) bavilo ma to...bavili ma vtipné hlášky (ehm, vlastne skoro každá veta je vtipná), vtipné scénky i prekvapivý vtipný koniec. Na 5* táto komédia síce nemá, ale svoj účel i očakávania splnila! ()

chicotomas

Ještě lepší než Borat, Cohen překonává opět sám sebe. Legrace od začátku do konce. Má sice specifický styl humoru, který leckdy pobuřuje, ale to se mi právě na tom líbí. Všem doporučuji! ()

cajda77

Nemohu se příliš nazývat milovníkem komedií, avšak britským humorem nepohrdnu. Avšak rád zkouším různé nové žánry, tak proč ne trochu amerického humoru - však to je skoro komedie roku. Už samotný námět je velmi zajímavý, morálně zkažený člověk v čele státečku v Africe - poslední pořádný diktátor se vším, co k tomu patří a takový člověk je vrhnut do "svobody" Ameriky, určitě si každý dokáže představit, že komické situace se tvoří sami. Myslím, že některé scény by šly natočit ve větší slušnosti, bez toho aby utrpěla komická stránka věci, ale budiž ... :D ()

joker211

Úlohou tohto filmu je divákov poriadne pobaviť. A to Sacha zvládol s prehľadom: "Mám pre vás zlé správy, Jeto dievča. Kde máte odpadky?", scéna s vyhodením odpadkov, záver vo vrtulníku, ale aj veľa ďaľších solídnych vtipov, na ktorých sa z chuti zasmejete. ()

Sacrex

Je to riadna hlúposť, ale zabavil som sa, už ako pri flme dávno nie. Ukazuje to rozdiel medzi diktatúrou a demokraciou, ale hlbšiu myšlienku tam asi ťažko nájdete. Skôr je to súbor vtípkov na účet, hádam, všetkých ľudí na svete. ()

Lore

Takovej mix boratovsko-brünovskýho humoru s lacinou americkou romantickou komedií. Na drsný scénky z jmenovaných filmů lze zapomenout, zato zůstává spousta přitajtelnejch tabu-bořících vtipnejch a (naštěstí) "politicky nekorektních" situací. Kdyby úroveň neředilo větší než malé množství podprůměrných momentů, dal bych 4*. Na ty to ale není, ani když závěrečný projev Aladeena v USA se celkem povedl... ()

Tomulka

Humor SBC mi strašně evokuje film Absurdistán kdo viděl pochopí (rozhodně né podobností filmů). V tomto filmu není sice jeho humor až tak kontroverzní a urážlivý jako v předchozích projektech, ale tím je paradoxně v mých očích lepším. Možná to dělá skutečnost, že si především v tomto filmu utahuje z lidí co jsou v lidských očích nenáviděni, přinejmenším neoblíbení (diktátoři). Některé scény jsou opravdu absoultně mimo a celkem aji zbytečné jako třeba porod v obchodě, nebo náraz do okna na laně. Je pravdou, že SBC má herecký potenciál dokázal to nejen ve svých filmech, ale takové filmy jako Diktátor jeho kariéře co do kvality určitě neprospívají. (rozhodně jsou to všechno pouze mé osobní názory) ()

Lucka07

Naprostá šílenost. Něco mě dost pobavilo, něco mě dost znechutilo. Nevím, co si o tom celém mám vlastně myslet, proto si hvězdy nechám na hodnocení jiného díla. ()

Perineum

Sacha Baron Cohen je prostě machr. Po skvělém Boratovi a slabém Brunovi, kterého jsem ani nedodíval, přichází z filmem, u kterého jsem opravdu umíral smíchy. Je to nekorektní, antfeministické, šokující, ale nesmírně zábavné. ()