Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) tvoria nerozlučnú policajnú dvojicu. Robia všetko pre to, aby sa po skončení hliadky vrátili domov živí a zdraví. Majú len jednu jedinú istotu - v uliciach South Central v južnej časti Los Angeles, kde vládnu brutálne gangy a drogové kartely, si nemôžu byť istí absolútne ničím! V spleti modrých svetiel, húkajúcich sirén a adrenalínových situácií sledujeme spontánne a často humorné chvíle služby dvoch kolegov, ktorí väčšinu času trávia v policajnom aute a čakajú na ďalší prípad. Vytvorí sa medzi nimi puto, vďaka ktorému v nebezpečných situáciách pracujú ako tím. Vedia, že kedykoľvek môže nastať situácia, v ktorej budú musieť nasadiť vlastný život. Keď pri rutinnej dopravnej kontrole zabavia mladí policajti niekoľko zbraní a špinavé peniaze, netušia, že patrili známemu drogovému gangu, ktorý ich za to už odsúdil na smrť. (TV JOJ)

Sdoom

Veliké a milé překvapení. Chvíli jsem uvažoval i nad maximálním hodnocením! Díky zajímavé práci s kamerou člověk až zapomene, že se kouká na film a ne na dokument o práci policajtů. Gyllenhaal i Peňa jsou skvělá dvojka, která se výborně doplňuje. Druhá polovina filmu má konečně taky i nějaký děj a finále mě docela dostalo. Moc pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

David Ayer se snad vytáhl ještě více než při Drsných časech a natočil další ze skvostných a především strhujících pohledů z kurevsky nebezpečného života obyčejných policajtů, kteří se musí den co den bahnit v těch největších sračkách lidský spodiny, která nemá jakékoliv zábrany a hranice před těmi nejhrůznějšími a nejpodlejšími činy, a ikdyž ten pohled, který nám tu tvůrci nabízejí, je šílený, deprimující a celkově k poblití, je zároveň i fascinující, dechberoucí a neskutečně emotivní. A přispělo k tomu mnoho faktorů. Jednak sám režisér je v tomto subžánru už zatraceně ostříleným profíkem, takže ví co a především jak to podat, jednak chvilkové využívání „handcamu“ též jen přidalo na strhující atmosféře, intenzitě a adrenalinu a v neposlední řadě samozřejmě celkovému zážitku přispělo i skvělé obsazení, s výborným Jakem Gyllenhaalem v čele. Autor se tu podobně jako v Drsných časech zaměřil také krom samotné policejní práce i na osobní životy, emoce a pocity hlavních protagonistů, čímž u mě ještě zvýšil mé mínění jak o samotné policejní práci v terénu, tak i o všech těch skutečných hrdinech, kteří se snaží o jednu z nejdůležitějších věcí co lze, a to vymítit co nejvíce lidského zla a špíny z ulic a ikdyž ví, že je to práce mravenčí a prakticky nekonečná, tak ten pocit dostat třeba nějakýho toho mexickýho zmrda musí být nedocenitelný a neskutečně naplňující a já to plně chápu. Stejně tak se to děje hrdinům právě v Patrole, já tomu filmu věřil každou scénu, každý čin, každé slovo a tvrdím jen jedno: RESPEKT!!!. Sice hodně syrový, přesto ale parádní filmový zážitek!!! ()

Reanimated

Epizody ze života dvou parťáků v modrém. Strhující POV akce a vynalézavý Ayer. Skvělé dialogy. Sympatický Gyllenhaal a Peña. Velmi emocionální závěr. Trochu chybí přesah, nebo komplexnější uchopení tématu (třeba jako v Tropa de Elite). Výsledek: velmi dobré policejní drama, 10-4 ()

The Viper

Ústřední dvojice dokonalá. Peňa potřeboval konečně prokouknout a Gyllenhaal potřeboval opět vyholit hlavu. To co někteří nekladně kritizují mě naopak na filmu velmi potěšilo, a to kamera. Dabing gangsterů zněl velmi vtipně, ale i tak mi film neztratil moc na vážnosti. Konec smutný, všechno smutné. Nepamatuji se kdy jsem viděl tak dobrý film s policajty. ()

herr_carter

A řeknu to bez jakýchkoliv kliček a úhybů - pro mě asi jeden z nejlepších policejních filmů ever ! Líbí se mi amatérská kamera v terénu a vzájemná empatie, až syntéza obou hlavních policistů - čekal jsem všechno, ale takovouhle emotivní nabušenou jízdu (bacha začátek spoileru) se smutným koncem (konec spoileru) fakt ne, megapecka................moje hodnocení = 9 z 10. ()

borec999

Vrchol Davida Ayera a vrchol filmov, ktoré mapujú prácu policajtov a toho, ako to na uliciach a pri ich každodennej práci v podobných prostrediach skutočne chodí. Je to autentické, napínavé, výborne zahraté všetkými hercami (od hlavného a najvýraznejšieho Jakea Gyllenhaala cez Michaela Peňu, ktorý podáva zrejme svoj najlepší výkon kariéry, naozaj sympatickú a roztomilú Annu Kendrick až po tvrďasa Davida Harboura v nenápadnej vedľajšej úlohe) miestami nechutné a nepríjemné a v akcii správne dravé a nebezpečné. Dej je jednoduchý (dvaja policajti hliadkujúci v nebezpečných štvrtiach L.A. so svojimi úspechmi zájdu až príliš ďaleko a zíksajú si neželanú pozornosť nebezpečného kartelu) ale úplne postačujúci, no a striedanie found footage, POV a klasických záberov tiež bez problémov funguje. Patrola je v skratke ten typ filmu, ktorý by mal určite skúsiť každý typ diváka, ktorí sa na podobné typy filmov zameriava... PS: záver tiež vcelku ušiel, čo nebýva zvykom. 90% a slabších 5* ()

Wicky

Po překvapujících Drsných Časech a dost dobře zvládnutých Street Kings přišel Ayer s ruční kamerou a dvěma dobrými herci. Ale určitě z mého pohledu je toto zatím nejslabší Ayerův film. Některé scény zaujmou, ale do paměti se určitě nezaryjí. Osobně bych úplně vystřihl scénu s hořícím domem a s předáváním medailí (Zbytečné a zíív__). Normální krimi akčnák který neurazí. 50% ()

cachina

David Ayer se zase pohybuje v oblasti, která mu sedí ze všech nejlíp. Snímek Patrola je takovou sondou do života dvou policistů, jejichž okrsek je velmi rušným předměstím L.A. Struktura filmu není jedna rozvíjející se zápletka, ale spíše takovým sledem epizod. Režisér tu pravidelně střídá policejní zásahy a nástrahy, na které narazí hlavní hrdinové při výkonu služby, s rozhovory v autě a s výjevy z jejich soukormého života, které dotváří profilm hlavních protagonistů a slouží k tomu, aby divákovi více přirostli k srdci. V závěru filmu tu alespoň najdeme jednu zastřešující dějovou linku, tu s mexickým gangem. Jake Gyllenhaal a Michael Peňa jsou tu prezentování jako sympaťáci a divák jim pocelou dobu fandí, ikdyž jim stačí malý podmět k použití nepřiměřeního násilí. Hlavní dominantou filmu je způsob snímání. Vše je natočeno ruční roztřesenou kamerou, kterou režisér střídá se záběry point of view (které připomínají nějakou počitačovou střílečku) či se ze záběry z kamery policejního auta. Akce díky tomu vypadá velmi věrohodně a syrově. Musíme ale přimhouřit oko nad logikou, proč vlastně se všichni natáčejí. U Jaka je to jednoduše vysvětleno - že studuje filmařinu a toto je jeho školní projekt, víc se ale o jeho studiu nedozvíme, ale to vůbec nevadí, spíše by to byl rušivý element. Ale moc jsem nepochopil proč se gangy natáčejí při všech svých akcí. Ale prostě účel světí prostředky. Statické záběry jsou použité pouze při rozhovorech v autě. Když zrovna nesledujeme akci, je film naplněn jemným humorem ve formě popichování mezi hlavními hrdiny. K větší autenticitě slouží také mluva, každé druhé slovo je zde fuck. Akční scény jsou vynikající a vše je vygradované v závěru. Sice struktura filmu je možná trochu monotónní, ale vše poměrně dobře odsejpá a divák se nenudí. ()

charlie_ando

Prostě jednoduše hustěkrutopřísnej policejní nářez té nejvyšší kvality. Film je plný velmi kvalitních a vysoce řemeslně zvládnutých akčních scén, které doplňuje trefný nejen písničkový soundtrack od Davida Sardy a když na plátně zrovna nesviští kulky tak i omáčka “osobní život“, která tyto chvíle vyplňuje má hlavu i patu. Úvodní automobilová honička mě pohltila a závěrečné titulky mě zmuchlaného vyplivly. Patrola se může opřít o skvělou atmosféru a spoustu emocí, které znásobují celkový zážitek. Děl plyne velmi rychle vpřed a má našlapanou dynamiku. Výslednému hodnocení neuškodilo ani střídání různých technik snímání od mistra kamery Romana Vasyanova. Celý příběh se točí kolem dvojice policajtů, kteří hlídkují na nebezpečném předměstí South Central v Los Angeles. Jake Gyllenhaal jako policista a bývalý mariňák Brian Taylor a Michael Peña v roli policisty Mika Zavali odvádějí dobrou práci a je vidět, že si natáčení užívali. Je to sonda do obyčejného života můžu, kteří opravu "pomáhají a chrání". Ústřední dvojici se podaří šťouchnout do vosího hnízda, dokonce několikrát a nevyhnutelné osudové střetnutí se neúprosně blíží. Velké finále bylo v rytmu "Černého jestřába" a šlo až na krev, respektive mířilo přímo na divákovy emoce. Velké díky režisérovi Davidu Ayerovi za skvělý filmový zážitek. ()

Mistickzz

Je jasné, že tento film nebude prekvapovať ľudí svojou originalitou, v podstate tu už všetko bolo. Mne však Ayerov prístup k k End of Watch docela sadol, A i keď je už pesnička o dvoch policajtoch, ktorí sú si ako bratia, a obetovali by sa aby toho druhého zachránili v prekernej situácia, docela obohratá, tak tu ná ma to bavilo. Podobné film mám rád a už tu dlho nebol dobrý policajný film. 83% ()

DavidS.

Ayer policejní dramata umí...Patrolu navíc vyšperkovává mírou autenticity, kterou dokresluje i zvolená dokumentární forma... ()

Indy

Dokumentaristický štýl natáčania k filmu sadne, ale nepredstavuje dnes už niečo originálne, čo by tu predtým nebolo. Takže spočiatku ma film veľmi nevtiahol, ale s pribúdajúcimi minútami to bolo stále lepšie a záverečné zúčtovanie bolo naozaj skvelé. Dovolím si síce trochu pochybovať o tom, že by policajti-pochúzkáři na predmestí L.A. pracovali v tak extrémnych podmienkach a mali "šťastie" na také prípady, ako naši hrdinovia, ale film je médium, ktoré zvykne pre väčší dramatický efekt preháňať, takže to tak treba brať. A toľko fuckovačiek som v jednom filme asi ešte nepočul :) 7/10 ()

los.negros

Tady snad ani nemám výtky. Vynikající film, moc pěkná kamera prokládaná záběry z hand-camery, což dodává celému příběhu na reálnosti a člověk se do filmu opravdu vžije, což neoceníte na trochu smutném konci. Musím se přiznat, že konec mě trochu emocionálně dostal a ještě několik hodin jsem na to musel myslet. Jen tak mimochodem: Jake Gyllenhaal a Anna Kedrick by byli fantastickej pár i ve skutečnosti :) 95% ()

Seti

Hodně slušná pecka! David Ayer nás opět zavádí mezi los angeleské policajty, tentokrát v moderním paradokumentárním stylu a představuje tu nejzákladnější každodenní práci policejních hlídek v tom nejsyrovějším podání. Film sice nemá žádnou sofistikovanější příběhovou linii, ovšem jeho meritum tkví někde jinde. Základem je snaha o vykreslení policejního života v celé jeho komplexnosti se všemi klady, zápory, výhodami i riziky. A tento záměr se podařilo naplnit téměř dokonale! Navíc se povedlo parádně zachytit celkovou atmosféru, takže při každém hlášení stoupá divákovi napětím adrenalin stejně jako hlavním hrdinům. Jen je škoda, že na jednu stranu se Ayer snaží vnést do hry maximální realismus, což podporuje také použitím found footage kamery, a na stranu druhou nechá hrdiny vyváznout z křížové palby pěti kalachů ze vzdálenosti ne větší než deset metrů. Mohlo by se to zdát jako malicherná výtka, ale vzhledem k pojetí filmu jsem ji musel zmínit. End of Watch jsem si ale přesto hodně užil a docela na mě zapůsobil v požadovaném smyslu, totiž vyvolat trochu víc respektu k policii a její práci. ()

korndaddy

Čtyři lidi, čtyři samopaly, dva cíle a ani jeden zásah. Tak to už chce hodně talentu. Příjemná akční jízda, která je pěkně vyvážená, ne až tolik americká se zajímavou ústřední dvojicí a zajímavým, lehce dojemným koncem. Povinnost pro každého městského strážníka. ()

KoRner

Výborne vykreslené prostredie, veľmi živé postavy a maximálne vykreslenie vzťahov medzi nimi. Ubehlo mi to veľmi rýchlo a konečne som docenil skutočnú prácu skutočných policajtov. ()

Chipsonator

David Ayer opět doma a tam kde prostě válí. David Ayer si po jednotkách S.W.A.T a detektivech teď do sbírky přidal normální policajty v podání Jake Gyllenhaala který vypadá jako po chemošce a Michaela Peňi který je prostě správný policejní mexikán. Tihle dva spolu tvoří příjemné duo, chemie mezi nimi klape a jejich rozhovory je radost poslouchat. Dále se Ayer rozhodl že bude natáčet technikou POV, a nebo tedy aspoň tak na půl. Občas to vidíme z první osoby a někdy zase klasicky ze třetí jako v ostatních filmech. Tady se to dost střídá a rozhodně to bylo fajn osvěžení a dobře použité. Co se příběhu týče, tak se skládá prostě z několika epizodek, kdy sledujeme naše dva poiše při různých akcích, ať už prohledávání domů, záchrana dětí z hořícího baráku a nebo je sledujeme při radovánkách jako je svatba. David je prostě rejža a scénarista který mi sedí jako prdel na hrnec a já od teď budu očekávat netrpělivě další jeho film, jelikož on prostě umí a Patrola je dalším skvělým důkazem toho. 85% PS: Natalie Martinez je dravá dračice a Anna Kendrick roztomilé zlatíčko. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (viac)