Afganistan 2005: Štyroch vojakov z amerických špeciálnych jednotiek Navy SEAL poveria neľahkou misiou v horách v afganskej provincii Kunar – majú potvrdiť alebo vyvrátiť, že sa na tom mieste skrýva jeden z vodcov talibanských bojovníkov! Keď sú zrazu nútení urobiť veľmi ťažké morálne rozhodnutie, ktoré rozhodne neostane bez následkov, situácia sa nebezpečne zvrtne. Stane sa totiž viacero vecí, v ktorých dôsledku sú zrazu nielenže úplne odstrihnutí od komunikácie so svojou jednotkou, ale navyše tiež musia čeliť početnej presile talibancov! Ich šanca vyviaznuť z tejto šlamastiky je v podstate nulová, no i tak sa rozhodnú pustiť sa v nezdolnom teréne afganských hôr do zdanlivo úplne bezvýchodiskového boja, ktorý ich zavedie nielen fyzicky, ale aj psychicky až na samé hranice ľudských možností... (TV Markíza)

Ondrisek_

Upřímně jsem nevěděl o ději tohoto filmu vůbec nic. Bál jsem se, typické americké řezničiny, kdy hlavní hrdinové budou kosit celou armádu nepřátel. Ale to se k mému překvapení nedělo. Hlavní postavy dostávají od začátku pěknou nakládačku až jich mě je trošku líto. Film je až do konce napínavý, akce střídá akci. Pro mně jedno z největších překvapení. Proto jasných 5*. ()

Raziel_cz

Tenhle film je třeba brát trochu s rezervou, protože ač je natočený podle skutečných událostí, ono to s tou inspirací ve většině momentů nejspíš zase tak žhavé nebude – autenticita je asi na stejné úrovni jako v případě Zachraňte vojína Ryana –, koneckonců je Lone Survivor akční snímek o speciální jednotce od Petera Berga, a pokud s tím počítáte, no problemo. Přestože se bere podstatně vážněji než Battleship, nejemotivnější část představuje závěrečná přehlídka fotek skutečných účastníků... což mi ani trochu nevadí. Berg se vyvíjí a momentálně je pro mě jedním z nejlepších režisérů v daném žánru. Over-the-top akci a kýčovité scény ala klečící Cage ve Skále prostě můžu. ()

strikeman

Na ten jednoduchý děj by stačilo bohatě 80 minut, konec byl přitažený za vlasy a rozvržení dobra a zla je dost černobílé. Když si ale odmyslíme politické souvislosti, zbude nám solidní akční snímek, celkem slušná adrenalinová zábava ... 60% ()

aslavey

Based on true story aneb terminátoři fakt existujou. Jako všechna čest frajerům. Je fakt vidět, že najebávačka a vymejvání mozku na tréningovým hřišti potom na bojovým place fakt funguje. Vůle žít a přežít, nevzdat boj, atd.. Fakt cool. Pak přežiješ i 2 pády s totálně rozlámaným a prostříleným tělem z 20 metrovýho srázu přes šutry. Režijně dobře zvládnutý - sice ne tak, jako třeba Black Hawk Down, ale toho patosu je nakonec možná až moc. Bavilo mě to. To ne, že ne. Ale na 5 to rozhodně není. Zero Dark Thirty mě asi bavil i víc ten taky dostal jen 4* :) ()

drankeryth

Dobry film, ale troska sa mi zdal byt prehnany, ked stvorica americkych vojakov utekala pred vojakmi Talibanu. Nechce sa mi verit, ze tie nepekne pady zo skal priamo na zem nemalo skoro ziadne nasledky na zlomeniny. Len sa troska otriasli a utekali znova prec od nepriatela. Ako akcny film ma to bavilo sledovat a sceny v lese bola radost vidiet, ako sa to vyvija dopredu. ()

mala_kea

Lone Survivor je technicky, vizuálně, herecky a hlavně zvukově naprosto dokonalý film. Příběhově však absolutně zbytečný a často nudící. Avšak jako akčňák o nesmrtelném Marky Markovi a zlém otčímovi princezny Šeherezády je to docela fajn. ()

Wargoo

Poďte k nám, jeblé deti ameriky, čo máte radi Call of duty ! U nás Vám miesto joystickov dáme do rúk pravé M-4ky a môžete kosiť talibancov hlava nehlava.. a ak vás náhodou trafia, skrátka to ignorujte. Do fliaš vám nalejeme Redbull, a ak náhodou narazíte pri prenasledovaní vášho 4-členného tímu 300 člennou armádou Talibanom na nejaký útes, zráz skál alebo skrátka nejakú hlbšiu jamu, neváhajte, a hoďte sa dole. Počas cvičenia a tréningu vás naučíme, ako padať tak, aby sa vám nič nestalo. A ak náhodou zomriete, garancia CHECKPOINTU tu nehrozí ! A ak to náhodou jeden z vás prežije, môže to o vás všetko povedať, chopí sa toho šikovný scenárista, kvalitný režisér, a natočíme o vás film, ktorí motivuje ďalších chujov ako ste vy, aby sa dali dobrovoľne rozmrdať na kašu. Film je to vcelku dobrý, veľmi slušne natočená guľková kalamita v afgánskych horách, ale ja proste neznášam tých jeblých američanov, ako sa serú tam, kam ich netreba ! Ústredná 4ica chlapíkov je super, ich "NHL play off" brady im dodali "tough" výraz a celkovo film pôsobí veľmi drsne ! Rozmýšľam medzi 3-4*, ale idem skôr nižšie. 3*** a 65,217% ()

alambert

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem viděl něco napínavějšího...a na nic jsem nepřišel. Jasně, jsou tu chyby, nereálnosti. Ale 85% filmu - ta operace - je prostě neuvěřitelně napínavá. A to děsivý ticho. Ó můj bože. ()

Bohnice05

Tak to jsem vážně nežral. Partička čtyř SEALů na podělané misi dostává pořádně na frak. S každým dalším zásahem či pádem se čím dál tím více podobají onomu pověstnému řešetu a vám prostě nezbývá než jim fandit, protože chcete vědět, co sakra ještě snesou a jak se vůbec můžou z těch sra*ek vyhrabat. ()

MickeyStuma

Vlastenecký snímek natočený jako pocta vojákům, jejichž reálná podoba je nám tradičně ukázána na konci snímku společně s herci, kteří je hráli. Přímý patriotismus se vším všudy, bez bázně a hany. Navy SEAL, nejtvrdší jednotka s nejtvrdším výcvikem jaký existuje. Všichni jsou nuceni jít až za hranice svých možností a tak ne každý má výdrž takový výcvik dokončit. A tím v retrospektivě začíná příběh, který se skutečně stal. Jednotka dostane zdánlivě jednoduchý úkol, který se však zvrtne a vše je nakonec jinak. Ano, takových snímků bylo skutečně už natočeno v minulosti mnoho. Obzvlášť co se týče války ve Vietnamu. Takže dějově tedy nic nového, nic mimořádného. Válečný snímek odehrávající se v Afghánistánu nám především ukazuje, že i ten nejtvrdší výcvik je cílený a že má smysl. A to je asi tak vše. ()

hEROic

Válečná pecka, kde boj o přežití dostává nový rozměr! Filmy dle skutečných událostí, mě obvykle nechávají chladným, ale tohle dílko mě vážně pohltilo. Parádní hlavní hrdinové, kteří opravdu vypadají jako chlapy, strhující akce, záběry které skoro bolí. Občas to překračuje hranu uvěřitelnosti a konec to chtělo víc pohlídat, ale jinak za mě super! Bez mála 85% ()

P.J.2

Syrove a brutalni. Presne tak jak jsem si to predstavoval. Akorat bych nechal prezit Forstera. Ten se tu ukazal byt nejlepsi. ()

t0ny

Režie Petera Berga mi výslovně sedla a nebýt slabší hudby a příliš amerického závěru, šel bych na pět*. Pro mě se jedná o největší žánrový zážitek od Jarheada. ()

BOURQUE

Začína sa to pomaly, možno až príliš. Potom sa to však rozbehne a do konca príbehu sa prakticky nezastaví. Takmer iracionálne súboje. Herecké komando v harmónii. Zatiaľ asi najlepšia vec od pána Berga. PS: Záverečné „post“ fotky dajú zabrať aj tým najtvrdším srdcom. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Pooli

Chlapci z Navy SEALs sú stroje naprogramované na zabíjanie. Elitné jednotky cvičené na taktiku a stratégiu boja. Nepoznajú slová ako nie, nedá sa, nepodarilo sa. Ich fyzické a psychické hranice sú pre bežného človeka nepredstaviteľné. Napriek všetkému to nie sú žiadni hlupáci, práve naopak. Mimo iné ovládajú niekoľko svetových jazykov. Musia sa v zlomku sekundy vedieť správne rozhodnúť, brať pri tom do úvahy všetky okolnosti a možné následky. Akcie SEALs sú plánovane s maximálnou presnosťou, efektivitou, zamerané na úspech akcie. Dej a film ako taký má priveľa logických a strategických chýb, hlavne ak má byť podľa skutočnej udalosti. Berg si nespravil domácu úlohu. Napríklad scéna s pastierom. Čo takto ho zviazať a nechať tam? Kým by ho niekto našiel boli by dávno bez stopy preč. ()

Wallis3 odpad!

My víme, že jsou to hadžírové. My víme, že když je pustime, tak zburcují ostatní hadžíry, kteří po nás půjdou. Tak jo, tak to uděláme. My jsme SEALsové a schováme se v horách, ale hadžírové maj šňupáky na lanýže, takže nás okamžitě zmerčijou. A když po nás půjdou, tak co výstřel, to headshot, páč ti hadžírové asi maj mušku v hajzlu. A když už nás trefí, nebo něco ustřelí, my jsme SEALsové, tak si jenom zakurvujem a jdem dál, díra nedíra, skála neskála! A to že je to podle skutečnýho příběhu, to je výsměch, že? Strašně divně, pitomě a stupidně natočený. Salvy smíchu, to to ve mně vyvolalo! :-D ()

anatheman

Překvapivě dobrá survival akce. Oceňuji na filmu plynulou přímočarost, uchvacující záběry scenérií a příjemný hudební doprovod. Prvky gore jsou celkem drženy na uzdě. Líbilo se mi, že se film relativně obešel bez srdcervoucího patosu, byť náznaky heroismu jsou taktéž patrné. Akce je naděleno poměrně požehnaně. Akorát bylo na můj vkus (opět) příliš mnoho "erpégéček". :-) ()

Ben Nevis

Řemeslně zvládnuto dobře, herci se taky snaží. Neměli to jednoduché, hlavně jejich kaskadéři. Nicméně zápletka je o partě vojáků, kteří jdou zabít nějakého Talibánce, protože ten zabíjí jejich kolegy. Kteří jsou v zemi bráni jako okupanti, jak už dneska víme. Akční řežba jako z Ramba. Marcus je příkladný voják a značka americké nezdolnosti, však taky dostal metál. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014