Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Ak by bol príbeh tejto ženy prerozprávaný klasickým spôsobom, akým sa točia životopisné snímky do sekcie skutočný príbeh, bol by to priemerný film. Keďže som si vopred nič nezisťoval, tak ma náhly zvrat zhruba v polovici filmu riadne prekvapil a do tejto šikovnej autorskej pasce som tvorcom skočil. Máme tu tak dve absolútne odlišné polovice, ktoré však vytvárajú kompaktný celok a vďaka tomuto zámeru, si myslím, sa možno zopár chlapov zamyslí nad tým, ako to v tomto priemysle celkom pravdepodobne častokrát chodí. Máme tu teda to pozlátko a následne šokovou terapiou ukázanú realitu. Po tej ale nebudem podrobne pátrať, ako hovorím, skočil som tvorcom na lep a príbeh Lindy si chcem pamätať podľa ich filmu. Tie mizerné komerčné výsledky ma dosť mrzia. ()

playboxguest

Ani zdaleka tak úderný náhled do porno průmyslu, jakým byly třeba Boogie nights, spíš obvyklé drama na téma "tvrdá ruka manžela ze mě udělala štětku", které ničím nepřekvapí, jen je provedené v celkem líbivém vizuálu tehdějších let. Film má perfektní stopáž na to, aby řekl, co říct chce (film o filmu a po filmu k Deep throat) a nestihl zbytečně nudit, takže jo, dá se vydržet, ale zároveň jsem ráda, že vyběhl hd rip na netu dřív než samotný film v našem kině (ach, jaká to ironie, ale vzhledem k release dates koukám, že za to vyjímečně ani tak nemůže naše zlatá česká distribuce jako přímo ta světová), protože na kino to fakt není. A pokud máte rádi péčko tak jako já (tzn. hodně), moc si ho tady neužijete, přece jenom je to fakt spíš drámíčko o holce, co je v metané zvyklá ztvárňovat spíš ten gumový kroužek než samotné koště. A Sharon Stone mi tady zase jednou připomněla, jak je ten čas neúprosný i vůči někomu, kdo dřív trhal rekordy se sexy bobrem (narozdíl od Mela Gibsona). Nic víc, nic míň. Mé očekávání bylo o něco výš. 60% ()

Pítrs85

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-) ()

Aljak

Linda, Linda - chudiatko naivné, aj keď poriadne zmanipulované. Tá vzorná výchova ju očividne na krutý svet nepripravila a hneď prvému mužovi pekne zobkala z ruky ako nejaká sliepočka. Veď aj tak dopadla, Chuck si z nech spravil svoju figúrku, ktorou si pekne zarábal a Linda sa mohla "tešiť" akurát tak zo svojej nadobudnutej popularity... Ale teraz k filmu a samotnému príbehu: očakával som o niečo viacej dynamické dielo, ktoré ešte viac poodhalí špinavé praktiky začiatku pornopriemyslu - teraz nemám namysli viac nahoty, ale trošku viac rozvinúť ten príbeh, alebo ten vytúžený očistec, ktorý si Linda vysnívala. Amanda však opäť dokázala zažiariť (vlastne takmer ako vždy) - jej výkon by bol hodný aj 5 hviezdičiek. Ale samotný film ako taký bohužiaľ až taký pútavý nebol, a pre mňa je miernym sklamaním. Námet zo skutočného života sa dočkal len priemerného spracovania. ()

FFilipCZ

Jen těžko se při hodnocení tohoto filmu dá oprostit od pocitu, jaký po shlédnutí máte. Pořád jsem měl na paměti, čím si asi ta holka musela projít a co zažívala. Normálně bych za zpracování zajímavého životopisného tématu, skvělé navození doby (především kostýmy a automobily) dal 3*. Ale nakonec dávám 4*. Popravdě jsem nečekal, že snímek bude až tak moc laděný do dramatu a čím více se blíží ke konci, tím více špinavostí a agrese odhaluje. ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)