Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Dinsberg

Nikdy by mě nenapadlo, že poslední záběr dokáže filmu tak ublížit. Doug Liman to nic méně dokázal, a u mě mu tak patří tento neslavný primát. O zbytku nemám pochyb, že je gradiózním blockbusterem, který si nehraje na nic víc než čím skutečně je. Tom Cruise se ho účastnil nejspíš jen proto, aby si aspoň na chvíli mohl zahrát poseru. Některé momenty si zasloužili o větší tlak na pilu, jinde se zas tlačí a nemuselo by. A právě finální záběr by chtěl ten tlak, a místo něj je střih do titulků. BTW Bill Paxton je věčný přicmrdač. ()

Sarcasmgirl

Od scifi toho většinou moc nečeká a od Cruise už vůbec ne... Ale teď sem se dočkala. V té změti filmů za poslední dobu se na tohle dalo koukat... Možná bych dala vyšší hodnocení, kdybych ke konci nepřemýšlela o tom, že zatímco v Africe děti nemají co jíst, tak v Americe vyplácají milióny za to, že jakási loď narazí do Louvreu... ()

Guran

Nechápu, jak film může být tak vysoko hodnocen, protože já na něm nevidím skoro nic co by dokazovalo vysoké hodnocení. Kromě skvělých efektů tu máme špatný scénář s horznými herci (včetně Toma Cruise). Emily Blunt je sice na pohled pěkná, ale postrádá herecké umění, stejně, jako Cruise, o kterém už si dlouho myslím, že je poslední dobou hrozně přeceňovaný. Co se týče samotného snímku, je to podle mě špatně natočený. Samotné časové smyčky vám postupně budou lézt na nervy a dějová zápletka mohla také dopadnout lépe. Průměrný film hlavně díky efektům, jinak je to pohřbený příběh, který rozhodně nepotěší. ()

anyonecek

Co se ze začátku jevilo jako poněkud chaosová kravina dosáhlo svého excelentního konce na plném hodnocení! Nečetl jsem si ani obsah filmu ani recenze, ani jsem dokonce nevěděl kdo tam kromě Toma Cruise hraje nebo kdo tento film natočil a jsem za to rád. Opravdu veliké překvapení. Tom Cruise to v sobě stále má i v 52. letech a už teď se těším na nějaký další film, kde zazáří jako zde. Nemám co dodat, vše bylo na výbornou, možná se to zbytečně trochu vleklo, ale čert to vem, na filmu to nic nemění. ()

Janek777

Velmi příjemné překvapení. O tomto filmu jsem se doslechl až v den, kdy jsem na něj šel do kina, takže jsem od něj neměl absolutně žádná očekávání, nebo představu o tom, na co vlastně jdu. A možná právě to je největší síla tohoto filmu. Nebyl to nějaký dlouho dopředu očekávaný hit, to se z něj stalo až později. O to víc diváka nadchne, když jde na film, který má velmi zajímavý námět, kvalitní scénář, umí střídat vtipné situace s vážnými, přitom vše je proloženo skvělými akčními scénami. Herecké výkony se také rozhodně neztrácejí a jak Tom Cruise, tak Emily Blunt podávají dobrý výkon. ()

lusa

Ak by sa týmto filmom porúčal Tomáš do akčného dôchodku, tak by to bol najdôstojnejší odchod, aký by sme si mohli priať. Všetko fungovalo ako malo, ničoho veľa, ničoho málo, žiadne emocionálne klíše, palec hore, klobúk dole. 4* ()

DoNotCross

Dobrá práce. Dokonalý mix napětí, dechberoucích akčních scén a krutopřísného humoru, který vás doslova rozseká. Tempo je zběsilé, hrdinům se staví do cesty jedna překážka za druhou a princip donekonečna se opakujícího jediného dne je zde nápaditě vyždímán na maximum a tak budete několikrát překvapeni, jakým směrem se to celé vydá. Ale pár vad na kráse to stejně má. Celá ta blízká budoucnost je načrtnuta velice vágně, stejně jako zdejší mimíci, jejichž organizační strukturu jsem nepobral, krom toho, že mají teda asi jednoho šéfa, kterého je nutné zlikvidovat. Nějak mě i ubíjel fakt, že snímek prostě "jenom" dojí cizí nápady a tak vám v hlavě pořád jenom lítají jména oloupených filmů. Finále je vzhledem ke zbytku vlastně docela komorní, což je taky škoda. Jinak ale hodně příjemný, dobře ozvučený akčňák. P.S. Díky za připomenutí toho, jaký voser je někdy hrát počítačové hry. UpGrade: Jebat na zápory, je to bomba. ()

konysua

/Tom Cruise, exoskelet, emzáci, hrátky s časem a Emily Blunt. Pojď do mě! Každé znovuzrození má něco do sebe a buď přinese příběhu něco nového nebo aspoň ukáže jak dokáže cestovatel v čase, zažívat ty nejrozmanitější možnosti jak si to dát všechno od začátku. 9/10 ()

bohhous22

Toma Cruise moc nemusím,ale tato role mu vážně výborně sedla,si myslím.Podle mého soudu Edge Of Tomorrow pod taktovkou mistra Limana(který si tu časovou smyčku jistě naramně užívá,poněvadž režie snímku nemá nejmenší chybičku)bez dlouhých keců osedlalo pomyslný titul blockbuster roku 2014! ()

curfew77

Dokonale vymazlený popcorn. Snad jen trochu přenatažený závěr s dobýváním Louvru, jinak příběhu ani na chvilku nedojde dech a pořád překvapuje dál a dál. Cruise a Blunt výborní, nechybí (sebe)ironický humor... jednoduše poctivých 90 %. PS: Recenze psána po druhé projekci, na Štědrý večer si totiž tradičně pouštím znovu (pro mě) nejlepší film roku - v tomto případě tedy 2015 ;) ()

egresh

Hyperakčný cover Butterfly effectu o útoku Decepticonov v blízkej ďalekej budúcnosti. Hlavnému hrdinovi dávajú flashbacky slušne zabrať a reset dňa je natočený celkom vtipne. Len mi nejako uniklo hlbšie vysvetlenie, prečo nás vlastne napadli a čo od nás chcú. Asi som nedával pozor, keď bola o tom reč. Samotné spracovanie filmu - kamera, strihy, scenár - by boli aj na 5 *, ale odradil ma posledný reset. Podľa mňa film mohol skončiť poslednou akciou. A ďalšiu hviezdu dole som dal Tomovi... nezdá sa vám v tomto filme voľáky krpec oproti ostatným hercom? :) ()

JosefTomas

Málo kdy jsem z něčeho u filmů překvapen. (V dobrém slova smyslu) Ale tady se povedlo všechno. Nápaditý scénář, výborné dialogy, perfektní casting a zajímavě pojaté cestování časem. Jeden z nejlepších filmů roku 2014. A navíc i po dlouhé době originální. ()

helrohir

Paráda! Už dávno ma typický blockbuster takto nenadchol. A to nielen po vizuálnej, zvukovej a akčnej stránke, ktoré sú dokonalé, ale aj po príbehovej a scenáristickej stránke. Síce to nie je nejak extra originálne (dokonca je to až nápadne podobné pár známym filmom), ale každý jeden aspekt filmu do seba perfektne zapadá. Réžia je vynikajúca, plná skvelých vychytávok s dôrazom na detaily. Tom Cruise má opäť moje sympatie za to, že si zvolil takúto úlohu a naviac sa jej zhostil nadmieru dobre. No a Emily Blunt je proste sympatická, nech už si na seba navlečie čokoľvek. Možno ma mierne sklamalo finále a happiendový koniec, ale celkovo vzaté, ten hype okolo tohto filmu je určite oprávnený a zaslúžený. 90%. ()

JajinkaBec

Tom Cruise v poněkud necruisovské roli. Alespoň zpočátku. Je to překvapivé a tak nějak milé. Scénář výborný, za mě i celkem originální, byť mi několikrát proletěla hlavou epizoda ze seriálu Hvězdná brána :)) Mělo to šmrnc, mělo to i odpich na to, že jsme se vlastně pořád motali v kruhu. Palec nahoru i za tu občasnou změnu ve stylu vyprávění, kdy divák (stejně jako Rita) zjistí, že "tady už se párkrát bylo". Jo a Emily Blunt je úžasná herečka, přicházím jí na chuť čím dál víc. ()

nula87

Výborná propracovaná sci-fi s dynamikou, jaká se jen tak nevidí (třeba hlavní hrdina zemře někdy i 3x během minuty stopáže :) ). Navíc dost humoru, který to vždy odlehčí v tu správnou chvíli - jedna z nejlepších sci-fi poslední doby. 85% ()

donnovann

Skvělý nápad i provedení, možná to vykrádá spoustu filmů ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Škoda, že poslední půlhodina filmu, kdy má přijít velké finále snímek docela ztrácí dech. Jinak palec nahoru za Emily Blunt. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)