Antoine Fuqua, režisér snímok Training Day, Ostreľovač a Pád Bieleho domu, prichádza tentokrát s kriminálnym trilerom Equalizer. Člen špeciálnej zásahovej jednotky Robert McCall (Denzel Washington) zinscenuje vlastnú smrť, aby mohol viesť nerušený život v Bostone. Pri záchrane malej Teri (Chloë Grace Moretz) je však späť v akcii a navyše skríži plány bezcitným ruským mafiánom. McCall berie spravodlivosť do vlastných rúk, aby ochránil tých, čo už stratili akúkoľvek nádej na záchranu. McCall je totiž Equalizer. (Itafilm)

FFilipCZ

Velice překvapivý film s perfektně zahraným McCallem v podání Denzela Washingtona a příjemným zpestřením v podobě mé oblíbenkyně Cholë. Začátek se sice hooodně dlooouze a pozvolna rozjíždí, ale cca po půl hodince jsem se to filmu zažral každým kouskem těla a dosytosti jsem si ho užil. ()

Adasin

Zlatej John Wick. Mohlo tam být akce kolik chtělo, a hudba od Henryho Gregsona-Williamse mohla hrát na plný pecky, a stejně mi to bylo jedno, příšerně jsem se nudila. V jednu chvíli to zašlo tak daleko, že jsem na několik minut přepnula na 300: Bitva u Thermopyl na jiném kanále. Už jenom ta věta ze zdejšího obsahu "Pokud se tedy ocitnete v nesnázích s mizivou šancí na záchranu, a nemáte se na koho obrátit, McCall vám pomůže." se mi z nějakého důvodu nelíbila. A to jeho jméno: McCall - nic lepšího je nenapadlo? Zní mi to jak jméno pro callcentrum nebo doručovací službu. Tenhle film mě naštval a chci na něj co nejdřív zapomenout. Moc tomu všemu nepomáhá ani fakt, že mi Denzel Washington nebyl nikdy příliš sympatický a ještě do teď si pamatuji tu nekončící nudu u traileru na dvojku v kině. Pokud někdy uvidím dvojku, tak to bude nejspíš omylem. 4/10 ()

maddy

Po dlhej dobe opäť vynikajúce spojenie Antonia Fuqua a Denzela Washingtona. Až sa mi chce kričať Fuqua is back! A Denzel jakbysmet, aj keď ten v podstate nikde neodišiel. Fuqua má za tie roky žáner už v malíčku a po béčkových eskapádach typu Pád Bieleho Domu sa konečne vrhol na ďalší nekompromisný thriller po vzore vynikajúceho Training Day a povolal si k tomu toho najpovolanejšieho. Denzel síce nepredvádza nič čo posledné roky v podstate neustále, ale napodiv mu to aj tento krát plne postačuje. Nie je mu problém uveriť tvár „nenápadného suseda od vedľa“, ani prerod na „efektnú ničiacu silu“. Film si doslovne kradne pre seba ako už dlho nič. Vyvážený je však aj dostatočne charizmatickým záporákom takmer ako po vzore Bondoviek, kde si réžia ich konfrontácie priam vychutnáva. Zároveň je natočené omnoho nekompromisnejšie než je zvykom z nedávnej tvorby, či už Denzela alebo Fuqua. Nebojí sa to byť správne drsné, občas krvavé a stavia to hlavne na poriadne dusnej atmosfére, ktorá zo začiatku len veľmi pomaly graduje, sústredí skôr na postavy až vyvrcholí do ultimátne akčného inferna v závere. Fuqua to tento krát vizuálne ladí výhradne do temných odtieňov, nechýbajú efektné spomaľovačky, ale pritom sa s ničím nepreháňa, ani neženie strmhlav dopredu. Tej objemnejšej 132 minútovej stopáže som sa v tomto žánri dosť bál, ale réžia si vychutnáva doslovne každý moment, to pomalé tempo tomu sedí ako uliate a každá sekunda je zužitkovaná na maximum. Príbehovo to je síce úplne jednoduché a možno by sa zišiel aspoň jeden zvrat ktorý by nebol ako z príručky „ako napísať klasický hollywoodsky thriller so zlou ruskou mafiou“, avšak ten film prekvapivo ani viac nepotrebuje. Vo výsledku to je totiž poctivá prácička, neprehnaná v akcii, ale v správne vyváženom pomere medzi akciou, drámou a nekompromisným thrillerom. Najlepší rýdzi akčný thriller tohto roka! Pokojne by som spoluprácu Fuqua a Washingtona uvítal aj omnoho častejšie. CELKOVO: 4* (8/10) ()

agentmiky

Po dlouhých šesti letech a druhé projekci musím jít s hodnocením jednoduše nahoru, protože tahle podívaná v čele s Denzelem Washingtonem si zaslouží každý kousek pochvaly, co může obdržet. Fuqua věděl, proč do hlavní role obsadit toto herecké legendární eso, Denzel zde totiž po Muži v ohni a Training Day předvádí možná vůbec nejlepší výkon v kariéře. Ta jeho nenápadná vizáž postaršího nevinně vypadajícího chlapíka, co pracuje v Bauhausu, se ihned rozplyne v té chvíli, kdy se film vytasí s první akční chvilkou a vy tak zjistíte, jakým špičkovým profesionálem Robert McCall doopravdy je. Jedny z nejchytřejších dialogů v rámci žánru za poslední dobu, opravdu si rozmluvy (zejména mezi Denzelem a Csokasem) vychutnáváte plnými doušky. Martin Csokas jedním z nejvíce hrůzu nahánějících záporáků za poslední dobu, ten jeho výraz vyvolával opravdu "zimomriavky" na každém kroku. Akce úderná, nečekaná, brutální a hlavně nápaditá (ten závěr v Bauhasu s požárními ostřikovači nejefektivnější scénou za poslední roky https://www.youtube.com/watch?v=GjM6PyniYxU). Jasně, je to přestřelené, ale ta forma je ve svém jádru tak precizní a dokonalá, že dát méně než pět by byl hrdelní zločin. Za mě 9/10 P.S. Jeden z nejlepších soundtracků do akčních filmů, Greggson-Williams se opět překonal ()

SaNcHeZ_cz

Denzel Washington a jeho názorná příručka jak se stát neskutečným badass zabijákem. Remake kultovního seriálu dopadl daleko lépe, než jsem se odvážil doufat. Pro někoho sice možná průměrná věc, pro mě precizně natočená surová žánrová práce, která příjemně přesahuje někam úplně jinam. Skvělé obsazení, herecké výkony, kamera, výtečná hudba a především zase projednou akčňák, který obratně pracuje se svým ratingem a neuchyluje se k digitální krvi. Ono finále a záverečná chůze v dešti, to jsou už jen takové drobnosti, které jen podtrhnou skvělý dojem, který ve mě tato akční pecka zanechala. [90%] ()

javak810i

S afroamerickým Jasonem Bournem není radno si zahrávat, na to už ruská oligarchistická mafie přišla. Ovšem je radno se na tento film zajít podívat do kina? Na to zas zkusím přijít já. Nebyl by to Antione Fuqua, aby do svého snímku neobsadil Denzela Washingtona. Ten v něm ztvárňuje jakéhosi ochránce spravedlnosti a "vyrovnávače" dobra se zlem. Na první pohled pohodový týpek, ale jakmile je svědkem bezpráví, stane se z něj nezastavitelná bestie, proti které nemají ani ti nejlepší protivníci šanci. A tím se dostáváme k tomu nejlepšímu a zároveň nejhoršímu z celého filmu. Denzelův McCall je prostě badass, ovšem otázkou je, jestli moc málo, nebo naopak příliš. Pokud bych měl brát tenhle film v rámci mezí naprosto vážně, tak by se opravdu našlo mnoho scén, které jsou mírně řečeno přitažené za vlasy, o epických zpomalených záběrech na jeho soustředěné smysly alá seriál The Sentinel ani nemluvě. Zkrátka jsou tam místa, kde to tvůrcům prostě "nežerete" (na rozdíl třeba od již zmiňovaného Agenta bez minulosti). Na druhou stranu pokud je samotný film myšlen spíš v tom směru, že sám sebe nebere moc vážně, tak bych naopak ještě pár těch scén přes čáru ocenil. Protože, co si budeme nalhávat, je skutečně na co se dívat. Akční záběry jsou zmáknuté skvěle a povedla se i volba velmi charismatického záporáka v podobě Martona Csokaseho. A protože jsem se přeci jen víc bavil, než abych přemýšlel nad tím, co už bylo moc, tak i mé hodnocení bude na té kladnější straně. 4* ()

Baronne

Expendables ? Banda drsňáků ? Sorry ? Stačí mi Denzel, strčil je všechny do kapsy s dírou a vysypal na zem. Je tam teda hodně scén, co mi přišly úplně mimo a zbytečný, ale prostě Denzel byl úplně dokonalej, věřil jsem mu každou jeho emoci, i když jich v tomhle filmu u jeho charakteru bylo dost pramálo, nicméně to jsem mu věřil taky, ostatně jako mu jeho role věřím v každym filmu. Bylo to docela i napínavý, což jsem nečekal po těch komentech tady, fakt uvažuju o tom, že si je před shlídnutim filmu nebudu číst, protože to většinou stojí docela za hovno. Pár drobností, a dával bych tomu plnej počet, jinak za mě hodně nadprůměrná 4ka ()

MartinezZ

"Denzel Washing Town" ~~~ Denzel ukázal, že i on sám dokáže udělat přinejmenším to stejné a oldschoolově akčně kvalitní, co celá skvadra Expendáblů. Problémem je tak sám film, který mi ze začátku přišel zbytečně brutální (vývrtka, škrcení whore - kam se podělo naznačované násilí, které řekne totéž a které navíc dále ve filmu je?), následně s poněkud pomalejším rozjezdem a záminka s mladou děvkou mě taky moc ani nenadchla, ani nebrala. Nicméně akce a Denzelova příprava je dělaná s uměleckou přesností a stojí za to. Ačkoliv v průběhu filmu příběh zase ztrácí na fortelu, zpět ze sna film přivede skutečně bravurní závěrečná akce. Kdyby takový byl i zbytek filmu, vůbec bych se nezlobil, pomalé a ne úplně nezajímavé části nedovolují hodnotit film výše. zároveň bych byl asi i uvítal, kdyby film končil Denzelovým odchodem "v dešti" a vše, co se na plátně odehrávalo poté, bylo vystřiženo. Max. mohla být potitulková scéna s Denzelem v kavárně u laptopu. Fukua s Denzelem vytvořili skutečně moc dobrou akci, ale ten příběh okolo se bu´d moc nepovedl nebo byl prostě příliš vatově zbytečný a to je škoda. Od teď ale procházení regály v hobbymarketech vnímám trochu jinak :D ~~~ PS: Chybělo mi na konci titulků věnování všem zaměstnancům Hobbymarketů :) ~ PPS: A naštvala mě informace, že film je dílem fikce, hergot. ()

Praxis

Pravidlo č.1 - nikdy nechceš nasrat prodavače v Obi, protože pak ti hrozí, že ti provrtá hlavu vrtačkou, nebo probodne krk nůžkami na větve. Luxusní nasraná lahoda v podání strašnýho borce Denzela, který je pořád a pořád strašně übercool. Záporák Csokas je purifikované zlo v koncentrátu. Jen je škoda, že se film občas zbytečně vlekl, především pak z počátku filmu. Fuqua a Washington, to je vždycky sázka na jistotu, hodně mě bavila kamera i zvuková složka filmu. Jen je vážně škoda, že se to občas fakt zbytečně vleklo. Sestříhat na 100 minut a mohla z toho být lahodná akční parádička. 80% ()

kobejn

Proboha, co to bylo? Naprostý béčko, v kterym obvykle hraje Seagal nebo Lundgren. Jen proto, že v tom hraje Denzel to fakt lepší nebude a nebylo. Jinak Klišé od začátku do konce a pěkně trapný. ()

Ellmariachi

Přiznám se, že z traileru jsem čekal malinko víc. Ale ne o tolik abych byl zklamaný. Film si jde svým tempem, který sice žánru ne úplně svědčí, ale nijak nenudí nebo neobtěžuje. Důvod zápletky a zápletka samotná je již 100x obehraná a vlastně jen čekáte co McCalla donutí začít jednat. Hlavní záporák vypadá výborně, ale bohužel nedokázal mé očekávání naplnit. Když pominu to, proč si prvotřídní zabiják jako finále vybral hrdinovo známé prostředí, tak celkově až na irskou návštěvu nepředvedl nic. Co mě úplně nesedlo byl právě závěr, který asi ne jen mě připomínal Sám doma. Každopádně jako celek film funguje slušně. McCall je sice furt mašina, ale nijak to nepřehání a díky tomu se může film tvářit vážněji. Za mě 70 procent. ()

ArsenalEagle

Naprosto nereálné, celým filmem protikávající sekundy a nesmrtelný Drápalík Denzel Washington. Abych se přiznal, film mě lákal hlavně kvůli Chloe, i když 95% prostoru získal právě Drápalík. A abych se přiznal, nemůžu si stěžovat. Film mi skvěle odhadl náladu a já se bavil, nic víc snad ani od filmu nelze chtít ()

JJ.Gibson

Když se to vezme kolem a kolem, tak je Equalizer, takový 96 hodin v novém hávu. Denzel je sympaťák a jeho killení nepřátel opravdu nezná mezí. Pro mě osobně to byl takový klasický Hitman: Codename 47 :) Prostě, udělám tohleto a támhleto, tohodle dám vrtačkou atd. :) To mě vážně bavilo!!! Ale občas byl Denzel až tak neohrožený, že mi to připomínalo bájnou nesmrtelnost Walker Texas Rangera, což mě vyděsilo a ke konci už je to takové zbytečně přegradované. Ale jinak jsem si assasiní jízdu Denzela Washingtona užil... ()

filmsim

Denzel uspává. Akčňák, který se snaží být více dramatický a realičtější, ale ruku v ruce s přepálenou stopáží spíše nudí. Postavu Denzela Washingtona se nám snaží tvůrci vykreslit jako realistickou postavu, ale jeho suverénost a bojové schopnosti jsou až příliš do očí bijící. Akčních scén je kupodivu mnohem míň než by člověk čekal a když už na ně přijde, tak jsou sice řemeslně dobře provedené, ale bohužel více méně bez nápadů. Kamera také ničím nepřekvapí a jedná se tak po všech stránkách o velmi rutinní záležitost. Lepší dojem, tak zachraňuje jen dobře provedený casting v čele se stále sympatickým Denzelem. U žánrového bratříčka se stejným datem vydání Johna Wicka jsem se bavil o poznání lépe. 5/10 ()

golfoxovox1

Taková akční oddychovka, která si na nic jiného nehraje... Denzel hraje zapáleného superhrdinu, který je se okamžitě dokáže adaptovat na okolní prostředí a využít to, co je zrovna po ruce a vymyslet osmisekundový vražedný plán... Plné nadsázky, a to je v případě filmů tohoto typu jedině dobře ;-) ()

erased

To, od čeho jsem podle zavádějícího traileru čekal pouze další veteránské akční béčko à la Taken, se postupně změnilo v jednoznačně největší překvapení letošního roku. The Equalizer je zcela mimo veškerá očekávání pravděpodobně druhým nejlepším superhrdinským filmem, který dosud vznikl (v těsném závěsu za Watchmen, kus před The Dark Knight a Kickass, a na zcela jiné úrovni, než cokoli dalšího). Teprve minimální výskyt opravdu akčních scén - mimo úvodní trailerovou je zde jen jedna - mě nasměroval k úplně jiné interpretaci, ba k tomu, abych nenápadně se tvářící film vůbec nějak interpretoval. V základu jde totiž jen reálné zrcadlo všem těm fantastickým vyšinutým bojovníkům se zločinem v prapodivných oblečcích, s prapodivnějšími motivacemi a s nejprapodivnějšími talenty a schopnostmi. Aneb kdyby takhle vypadal onen zmíněný Temný rytíř, snad bych se nemusel stydět za to, že se mi líbil. Podstata příběhu křížové výpravy vysloužilého Boba napříč zkaženým městem je totiž s většinou komiksových filmů identická, jen Fuqua konečně dokázal naroubovat tuto esenci do opravdového světa, a tak je tento příběh konečně uvěřitelný a přesvědčivý, a tedy se konečně dá brát vážně. A k tomu samozřejmě nepozbývá ani ty stylové rozpohybované obrázky jako vystřižené ze stránek komiksů. Je však pravda, že celému filmu očividně chybí pevnější základ v nějaké dříve vydané tištěné podobě, protože se od toho zmíněného jednoduchého základu nikdy příliš nevzdaluje. Je asi bláhové věřit, že by takto nenápadný film mohl konečně začít s opravdovou reformací roky vyčpělého superhrdinského žánru, ale i jako ojedinělá vlaštovka v záplavě sebevykrádajících blockbusterů od Marvelu a DC má The Equalizer svou nepopiratelnou váhu. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

13.01.2022

67letý oscarový herec a režisér Denzel Washington (Let, Americký gangster) oznámil, že se chystá na natáčení třetího Equalizera. Prozradil to při rozhovoru o svém nejnovějším snímku The Tragedy of… (viac)

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)