Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

Epco

V hlavnej úlohe opice, a ľudia to schytávajú na všetkých frontoch. Výborné pokračovanie ešte lepšej jednotky, ktoré ukazuje že ľudia nemajú šancu. Jedno z naj tohto roku. ()

Richie4422

Zas taká paráda to nebola, i keď je to lepší a záživnejší snímok ako predchádzajúci film. Prakticky hodinu a štrnásť minut som sa nudil. Áno, domov opíc krásny, opice pekné, ale to ma nezabaví. 15 minút som si pretočil priamo na začiatok akcie a o nič som neprišiel. Tak priehľadný skript som snáď nevidel. Čumieť 80 minút na peknú nudu nie je moja šálka kávy. Ale potom našťastie začala akcia, bitky, opice so zbraňami, naháňačky, schovávačky, boss fight. Aj tam boli síce zvraty jasné dopredu, ale človek sa nenudil. Filmu ubližujú sentimentálne prvky, totálne vyumelkované nasilu strčené emocionálne spúšťače len, aby mohli ukázať smutné opičie oko. Ale treba uznať, že digitálna stránka je neskutočne premakaná a vyrážala dych. ()

MartinSTFC

Nebylo to špatné. Samozřejmě velká hromada nelogičností, ale tak přeci jen nejde o životopisný nebo dokumentární snímek, ale o sci-fi. Také mi tam vadila až přílišná snaha hrát na city, což zde působilo až moc okatě. K lidským představitelům jsem si nezískal žádný vztah, soustředil jsem se hlavně na opičí obsazení, které bylo mnohem zajímavější. Původní sérii jsem viděl snad někdy jako hodně malý kluk a nikdy jsem jí nemusel. Tyto nové filmy mě ale dost baví a už se nemohu dočkat pokračování. Takže pokud jste fanoušci filmů Planeta opic, rozhodně jděte do toho. Ale upozorňuji, že logiky to má za mák. ()

numan

No už bylo na čase aby šanci dostal i jinej druh. Homo na Zemi dosralo, co mohlo. Mmch být Serkisem asi bych se hluboce zamyslel nad tím, že mým hlavním odkazem téhle civilizaci je slizký mutant Glum a lidoopičák. B-) P.S.: Pro všechny, co někdy dojdou až sem - ještě jednou uvidím to hnussný paslovo "filmek" a duvenbleyt. To je skoro tak *mUcK* *MuCk* výraz jako "vnadná", "ssselebrita" nebo "hňahňat". Blueeeeeeeeeeeeeee :P ()

Ochechulak

Celkově pěkná podívaná. Proti hercům se nic moc říct nedá, zase tak moc toho tam neukazovali, takže to zvládli slušně, nejlepší byli digitální herci. Caesar byl opravdu rozený vůdce, charisma z něj cákalo na metry daleko. Dobývání města, no.. trošku to pokulhávalo, ale dobrý. Závěrečná půlhodina byla na můj vkus až příliš sladká, pomalé umírání a loučení, potom uzdravení a zase loučení, zabití záporáka a pro změnu zase loučení - nic pro mě. Ovšem pohled do očí topičových (pardon, opičákových) na samém závěru, to stálo za to. Krásné oči. ()

pepca72

Co do vývoje příběhu, to bylo pro mně osobně velice dobré. Co mně však zklamalo, byla rutinní a nijak nezajímavá technická stránka filmu, absence výrazné dramatičnosti, která se nepovedla přenést vizuálně ani emocionálně. Prostě a jasně, pěkně se na to koukalo, ale ani to semnou nijak nehlo, a v podstatě mi bylo fuk, kdo vyhraje, jestli opice či lidé. Není tam žádná zapamatovatelná scéna, nic, co by bylo nějak výrazné. Oproti předešlému Zrození planety opic, zpracováním slabší. Škoda. ()

Mraxis

Největší rozpor, co s filmem mám, je že nedotahuje svoje postavy. O těch starých jako je Cézar či Koba už něco víme, ale nové tu prostě jsou. Proč tu jsou? To vám nepovíme... Prostě tu jsou. Smiřte se s tím. Film selhává v tom přimět vás, aby jste se o postavy starali. Několik scén které se snaží navodit levné emoce to rozhodně nezachrání. Nicméně, když odstoupím od téhle negativní stránky, tak musím říct, že mě to celkově bavilo, je akčnější než předchozí film a to není nutně na škodu. Technicky je perfektně zvládnut. Na herecké provedení se také rozhodně nedá stěžovat. Opice jsou neuvěřitelně poutavě zahrané a člověk až povzdychne, když se děj vrací k lidem. Líbí se mi i ty myšlenky se kterými si film pohrává. Velice dobře vystihuje atmosféru kterou by člověk od planety opic čekal. Za mě je to důstojných 80% ()

Mmariner

Ale tak jako mě to bavilo... Trochu dost dojemný ty opičáci na můj vkus, jinak nemám co vytknout asi. Je to slabší než předchozí, zase víc akce. tak 3 a půl hvězdy bych dal ale za ty opičácky ženský s čelenkama dám 4:D ()

zekon

Takový nějaký Avatar jen chlupatý. Dívatelné ano, triky a animace super, jenže ta snaha o hlubokou myšlenku je nějak v háji a pohřbí to právě ty triky :-( No a hlavní bitva s opicema.......to že se naučí obratem všechny opice zacházet s kvérem budiž.......ale kde jako měli zásobníky a kdy je měnily?? To ten režisér zaspal trošku dobu a spletl si věk diváků ne?? Je to lepší než shit Zrození planety opic tak teda za 3, ale moc se mi nechtělo. ()

RoyBatty444

Pokračovanie technicky výborného herecky obstojného posolstva majúceho ale napriek tomu trochu neslaného nemastného remake-u. Brutálne charizmatický Ceasar a jeho klika sú naozaj uveriteľné stvorenia a dorozumievanie sa znakovou rečou z toho robí až dokument. Ľudia napriek hereckému zastúpeniu a vodcovskej postavy v obsadení G. Oldmana nemá skoro čo ponúknuť na obhajobu ľudskej rasy. Pomalé tempo a veľa zásekov a cez dve hodiny stopáž robia z filmu rozvláčnu záležitosť. Čo mi ale ako fanúšikovy pôvodných filmov (teda hlavne jednotky) chýbalo je naozaj silný soundtrack z 1968 a to hlavne pri nájazde opičej armády. ()

Tuard

Tak nějak jsem tušil, oč v tomto filmu půjde. Napovídal tomu již začátek filmu a tak jsem jen sledoval, jak se to bude vyvíjet. Po shlédnutí filmu jsem, si musel přetáčet ještě nějaké scény znovu, protože mi nedávali moc smysl. Film nezklamal, ale mohl být dle mě lépe proveden. Opice s pistolemi, to vážně?... Kdybych měl porovnat první a druhý díl, vítězí u mě jasně první díl. ()

raru

Vivat CGI.Niekedy je ale menej viac.Začiatok filmu,kde opice lovia jelene bol teda prepálený poriadne. A to ani nehovorím o napadnutí medveďom.To ma nejako zvlášť nenadchlo.Potom to už ale bolo znesiteľnejšie,hlavne komunikácia medzi opicami v posunkovej reči bola celkom zaujímavá.No a potom príchod ľudí na scénu.Všetky postavy sa mi zdali absolútne nezaujímavé.A nezachránil to ani Gary Oldman.Nikdy by som si to nebol pomyslel,ale jednoznačne najlepší výkon tu podáva opica-Cézar.V jeho postoji,reči tela a hlavne emóciami sršiacich očiach sa odzrkadľovala celá tragédia stretu ľudí a opíc.Trochu lepší priemer, uvidíme ako na tom bude trojka. ()

006.Trevelyan

Veliké sklamání, dokoukáno čistě z povinnosti, abych hodnocením nekřivdil. Ted uz jen točit jeden díl opic za druhým, dokud z opiček potečou penízky. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)