Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

Gulde

Tedy, čekal jsem to horší. Nakonec se z toho vyklubala docela pohodová transformersácká podívaná. Mark Wahlberg se sem prostě hodí. Když to srovnám třeba s dvojkou, tak tady jsou pohodový i ty postavy samotných transformerů, který si člověk docela rychle oblíbí. Na druhou stranu s lidma je to už horší. Dcerunka Tess vlastně celej film prořve a probrečí (čímž se film posouvá blíže k realitě ohledně toho, jak by se asi chovala běžná náctiletá holka která se dostane do intergalaktickýho konfliktu přerostlejch robotů) a její nabíječ Shane je snad až trestuhodně nevyužitej charakter, jenž pronese jen pár slov, který navíc vyzní prakticky stejně - inu mlčeti zlato. Postava Stanleyho Tucciho nahrazuje střeštěnýho agenta Sektoru 7 z prvních dílů a více než důstojně. Zápletka samotná je vlastně ve své podstatě pořád to samé už od prvního dílu - hodní musí uchránit artefakt, kterej může všechno a všechny zničit, přičemž závěrečnej boj se odehrává vždy v nějakým velký městě (na poušti by se těžko vyblbli se speciálníma efektama). A za poněkud laciný beru přítomnost Galvatrona/Megatrona. Nechte už ho důstojně zdechnout, vždyť už je k smíchu jak vždycky pronáší jen silácký řeči a nakonec beztak odejde s botama od sněhu a banánem v ruce. Intelektuální zábavu tu prostě nečekejte, ale pokud hledáte plno nesmyslný akce protkaný nějakým tím patosem, s Transformers jen tak chybu neuděláte. ()

Matli

Na T4 jsem šel do kina abych si užil audiovizuální podívanou a to se splnilo. Šestou hvězdičku bych musel dát za IMAX, kde je to fakt úžasný. Je vidět že Michael Bay dospěl, furt si hraje s hračkama, ale je vidět, že to myslí vážně, ne jako v trojce. Akční scény, kterých je požehnaně jsou krásně přehledný oproti všem předchozím dílům. Wahlberg byla dobrá volba, Šíla Lablaf už mě nudil, takový praštěný trdlo se do Transformers nehodí, maximálně do prvního dílu. Hudba byla výborná, od stejného skladatele jsem čekal stejnej princip, ale byla uplně jiná a hodně dobrá, už se stahuje OST:) Nechápu hodnocení ostatních, proč všichni musí mít propracovanej děj??? 93% ()

honelnik odpad!

By ma jako fakt zajimalo zkamad ma ten samurajsky transformer japonsky prizvuk (zeby ako maly anglicak stravil detstvo v japonsku?), a na zaklade coho sa army transformer rozhodol, ze fakt potrebuje nasimulovat ludsku rysavu bradu a cigaru v hube...Michael Bay to dokazal, citam si tu ako ludia nachadzaju druhe vyznamove plany, novo objavenu sebareflexiu celej serie a dokonca novy pohlad na americku fascinaciu otrokarstvom......pricom natocil zase tu istu sracku. Vy ste sa tu uz nacisto zblaznili? Najprv Need for Speed a teraz toto? Niekto raz niekde napisal, ze Hollywood nam netoci filmy ktore by sme chceli, ale len tie ktore si zasluzime. ()

Dr.Manhattan

Mainstreamovka pre násťročných. Pravdupovediac pri celkovom zhodnotení moc nevidím rozdiel medzi 1 2 3 a "Age of Extinction". Toto mi možno prišlo také, že to bolo zamerané predsa viac na to mladšie publikum. Ani neviem prečo... asi že jednotlivé scény boli tak zvýraznené hudbou a prepchaté emóciami, aby to pochopili aj deti... o čo tam vlastne ide. Tie museli byt jak zhypnotizované pri sledovaní, to beriem, ale mne to prišlo sem tam dosť zbytočné. No a zasmial som sa určite viac ako u predchádzajúcich dielov. Stanley Tucci potešil asi najviac. Ako film hodnotím zle, ale ako kinozážitok môže byť. ()

Wardan

Vlastně jsem jsem docela překvapen, protože mě to místy, narozdíl od dvojky a trojky, docela bavilo. Ubylo bayovských vtípků, které mi byly tak proti srsti, přibyl Mark Wahlberg, který je dost cool (teda když zrovna nedělá dementa a nemontuje nějaké jezdící popelnice), bezva záporáci (Kelsey Grammer a docela hustej Lockdown), Dinoboti (i když vůbec nevím jak a odkud se vzali) a po place se občas projdou transformeří Goodman a Watanabe. Pořád je to hrozná debilita s nesmyslně natáhnutou stopáží, prázdnými postavami a občas prapodivným střihem, ale tentokrát jsem alespoň neměl pocit, že by mě to vysloveně štvalo. Ale možná jsem jen přijmul pravidla. Dávám uctyhodných 5/10. Na další díly se opět kouknu, protože jsem zvědav, jestli se ta mytologie dá nafukovat pořád, a co po transformeřích rytířích, žoldácích, psech a stvořitelích, atd přijde příště. P.S.: Battle Cry je naprosto super! ()

Chevees

Uff... Teda čekal jsem všechno možný ale tohle teda ne. Šíleně dlouhý omalovánky, který by se daly bez nějakých větších problémů prostříhat na polovinu. Michael vyměnil modrý a zelný filtr na kameře spolu s americkou vlajkou v každém druhém záběru za kameru takovou, že kdybych trpěl na epilepsii, tak by to se mnou muselo několikrát šlehnout. A ten product placement, no to se snad musel učit od nějakých českých režisérů... To chtějí natočit ještě další dva díly? A kdo se jako po tomhle na to bude dívat? ()

warrenur

Za seba mozem s kludnym svedomim povedat, ze toto bola asi najslabsia a pre mna najviac otravna "transformerovka". Najhorsie bolo pocuvat ten vyplach adolescentnej "dcerky" a hlupuckeho otecka. Hoci Nicolka bola fajn vo vynikajucom Bates Motel, tuto na mna posobi strasne umelo a amatersky. Ked sa k tomu pripojili i Optimove hlasky, tak utrpenie bolo zarucene. Zapol som si to kvoli efektom a tych je tu pozehnane, avsak tentokrat ma neoslovili. Je to pekne farebne vybuchuje to a na sluchadlach to robi slusnu masaz. Ak vezmem do uvahy i originalnost, ci zabavu, tak si to zasluzi maximalne dvojhviezdie. Ale kedze to bolo aj hlupe, pre mna nezabavne a pridlhe, jedna staci az-az. Neodporucam. ()

loki5 odpad!

Hurá už to skončilo. To mělo snad 8 hodin. Strašlivý film plný hloupých dialogů. nesmyslných postav a kolem všechno vybuchuje nebo je zpomalené. Po pravdě se to nedá vydržet. Pokaždé když jsem viděl americkou vlajku měl jsem chuť někoho praštit. A ta blonďatá slepice mě vytáčela kdykoliv se oběvila na scéně (ani nevím proč tam byla ještě ta druhá bloďatá slepice). Velká škoda že tomu nepřidaly trochu realismu mohlo to celé skončit po 30 minutách. Těžko se to popisuje ale je to opravdu teror na divácích. 165 minut na naprosto prázdný film je moc v jakémkoliv vesmíru. Mimochodem je mi jasné že Bay nemá v hlavě nic jen reklamu a výbuchy. Bez procent. P.S Doufám, že podtitul je i příslibem ale vzhledem k galva/megatronovi nakonci si to nemyslím. ()

Brusíček

Jedním slovem "Přeefektováno", nicméně na takové úrovni že jsem neusnul, ačkoliv soustavná demolice všeho a všude začíná být okoukaná a zřejmě proto je jí tu více než posledně... Osobně se mi ale tento díl líbil více než trojka a tudíž musím hodnocení trochu postrčit nahoru. 73%. ()

TaanStari

Už si říkám, že to bude končit, jenomže si potom vzpomenu, že kurva ještě někde lítá to Jádro a vlastně tam ani nebyl ten tyranosaurus z traileru! Protože zbývala ještě hodina do konce! 165 minut!!! No... Ikdyž jsem se ve všech těch retardikonech a kriplobotech dost ztrácel, někteří mi v paměti utkvěli. Například samuraj, který recituje haiku, nosí meče, vypadá samurajsky a podobný japonský píčoviny. Nebo taky nesmírně zábavný minibot, který vás nutí psychicky krvácet pokaždé, když otevře hubu. Bez diskuze Jar Jar tohoto filmu, naštěstí ho tam není mnoho. Potom je tu Hound, který má robovousy, kouří robodoutník a učí nás, že zabít zvíře v kleci je v pořádku, pokud vypadá dost hnusně a emzácky. A nakonec Galvatron, který vypadá, jak kdyby se Apple snažil o něco převratného a revolučního na poli Transformerů. A potom si taky pamatuju, jak se humanmadeboti ani netransformovali, jen tak prostě poletovali jako skupinky pixelů. Nemáte peníze, jste líní a nebo prostě jen zdviháte další prostředníček na diváky? No, ale hlavní přece je, že tam všechno bouchá a lítaj tam vrtulníky, že jo, Michaele? Kdyby se mělo porovnávat, jestli Kassem G vypadá jako vetší úchyl než jsou čtvrtí Transformeři sračka, řekl bych, že je to tak nastejno. Nemáte někdo chuť na Bud Light? Já teda pořád ne. :)) ()

Chundys

Tak už přišlo zklamání i u Transformers, což se dalo do budoucna čekat! Absolutně mně to nebavilo. Nezachránilo to ani mé v poslední době herecké eso Mark Wahlberg. Bohužel bude 5, asi se na ní kouknu, každopádně jak říkám, tohle bylo velké zklamání a ještě ke všemu 2,5 hodiny dlouhé :-(!!! Nebýt tolika nepřehledných bojů, nudných dialogů a trapných výbuchů všeho, čeho se roboti dotkli a kratší stopáže, šel bych s hodnocením o hvězdičku výše!!! ()

LordBeeDoO odpad!

Zatímco trojka bylo příjemné osvěžení série, tak Zánik je její konec. Naprosto zbytečný film vycucaný z prstu s nesmyslným dějem, slabými hereckými výkony a akční scény ... které už tady prostě byly. Transformers filmy byly vždy akční podívaná, která trochu propláchla mozek a odlehčila den :-) Tady už ale nezbyla jediná věc, co by stála za podívanou. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)