Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

koty2201

No musím povedať, že pôvodne som túto novú trilógiu sledovať nechcel a asi to pri druhom a treťom dieli oľutujem ako aj pri pôvodnej trilógii. Síce sme sa nedozvedeli, že ako je na tom ten druhý ostrov, kde 14 rokov pred týmto filmom žili dinosaury vo voľnej prírode. Možno na to odpovie druhý diel.  Napojenie na pôvodnú sériu je prekvapivo celkom rozumné a nie je to niečo nasilu. Je to známkou toho, že ľudia sa nikdy nepoučia a tak to funguje aj v našej každodennej realite. A úhlavný “záporák” z prvého dielu série je tiež celkom pekné spojenie.  Síce vo výsledku ide prakticky o remake jednotky, lebo prakticky sa udialo niečo veľmi podobné ako v pôvodnom filme, ale nevadilo mi to až tak veľmi. Ale aspoň to nebolo až tak nudné, bez života a bez nápadu ako tretí diel.  Takže vo výsledku sa to celkom dá stráviť ako fajn pokračovanie, ktoré si udržalo kvalitu pôvodného snímku. Len škoda, že to zrejme opäť nebude mať uspokojivé finále.  Na záver dodám len komentár k niektorým recenziám na tento film - že je to hlúpe a nemá to logiku a že to mení to, co hlásal pôvodný film. Ja som ten prvý diel videl pred pár dňami a bol rovnako hlúpy a nelogický ako Jurský Svet. Čiže nič hrozné. A že to nerešpektuje pôvodné myšlienky - veď ľudstvo toto robí aj v reálnom svete. Málokedy sa z niečoho poučíme a robíme stále tie isté chyby dookola. ()

PlysovyMacko

Extrémne zábavný film s typickou premisou o najväčšom dinosaurovi, ktorý sa vymkne kontrole a začne zabíjať. Obzvláštňujúcim prvkom sú vycvičení raptory v kladnej úlohe. Sexy Chris, výborné efekty aj akcia. Finálny súboj  monštier je pecka aj so šteklami. ()

Durdas

Na tento film, jsem byl hodně zvědavý a musím říct, že nezklamal! Hned při prvních tónech hudby, která byla prakticky totožná s hudbou z jedničky, mě to příjemně naladilo skoro až na nostalgickou vlnu. Navíc když pak v druhé půlce filmu se to s odkazy a místy známími z jedničky začalo jenom hemžit, tak to bylo opravdu super! Bylo ale taky krásně vidět, jak jsme jako druh zranitelní a že při nějaké pohromě se z nás stává velmi slabá oběť pro dravce. A navíc, jestli nás něco zahubí, tak náš vynález, protože zkřížit T-Rexe a velociraptora, dva největší predátory doby dinosaurů, může napadnout jenom blbce. Film byl ale prostě dobrý a dobře navazuje na jedničku a pro mě rozhodně předčil druhý a třetí díl. Navíc (ještě) fungující park vypadal fakt dobře. ;-) ()

spoock

Trailery mi připadaly, že mají diváka spíše odradit, ale kupodivu to bylo koukatelné. Sice mi ty digitální triky příliš nesedly, i když byly opravdu povedené. Rozhodně je to druhý nejlepší JP, po dvaceti letech jsme se konečně dočkali. Snad nebude poslední a dinové opět naplní kina. ()

14krejca14

Po Avengers II a Mad Maxovi je Jurský svět další letošní blockbuster, který je natočen prostě parádně. U Jurassic World mě to těší dvojnásob, jelikož první Jurský park pro mě představoval a stále představuje nesmrtelnou legendu, která si mě jako dítě naprosto získala. Vůbec mě nenapadlo, že by se jí čtyřka mohla vyrovnat a ejhle. Trevorrow se s tím nemazal a naservíroval divákovi přesně to, co chce vidět. Jedničku oceňuji hlavně proto, že počítačem stvoření dinosauři pro mě nebyli jen atrakcí, ale byli to osobnosti, prostě další důležité postavy v ději, které jste si oblíbily, nebo vás děsily a neměly jste je rády. Přesně to se Trevorrowi povedlo i v Jurském světě. Máte tu geneticky upraveného záporáka, který je svině od pohledu, roztomilé dinosaury, které byste chtěli jako mazlíčky na zahradu, či (ne)důvěryhodné raptory, kteří svými pohledy dávají jasně najevo, co si právě myslí. No a finální grandiózní příchod největší dinosauří legendy, které prostě nelze nefandit a neoblíbit si ji, prostě bomba. Díky tomuto pokračování jsem si nádherně zavzpomínal na první dinosauří dobrodružství a doufám, že takové pokračování Star Wars ve mě vzbudí stejné pocity. 5 hvězd i za tu kupu klišé momentů. ()

Meow86

Nechci zůstat u té omšelé klišoidní věty: "Dalo se z toho vytřískat víc." Ačkoliv je to přesně můj šálek kávy se zelenými boby, s karamelovým aroma a jedním malým mlíčkem, něco tu chybí. Možná, že tentokráte to chtělo výjimečně lžičku cukru. Kdybych dostala v letňáku na výběr (Proč v letňáku?! Jo asi proto, že 50.MFFKV už je za dveřmi…) mezi Hammondovým parkem a Masraniho světem, syndrom Sofiiny volby se určitě nedostaví. Ústřední čtveřice. Tam dle mého chybí onen cukr. Alfa samec, femme fatale, dvě nevinné dětské tváře. Jenže všichni dohromady jsou tak nějak bezkontaktní, nesourodí, cizí. Dokonce ani Chris Pratt nesršel "jurskosvětskými" hláškami. Proto by mi svědomí nedovolilo udělit 5*. Nevíte někdo, kde se dá sehnat raptoří DNA? :-) ()

rasto87

Nový Jurský park je exemplárom, ktorý má v sebe všetko pre každého jedného diváka. Vynikajúce prepracovanie deja, zakomponovanie všetkých predchodcov a taktiež spomínané chyby pána Hamonda. Jurský park Vám prinesie iba množstvo zábavy, akcie, efektov a v žiadnom prípade sa nebudete nudiť. Jurský park je presne ten film, na ktorý si sadnete do kina, pohodlne sa usadíte a o chvíľu zistite, že potrebuje ísť naozaj súrne na WC ale vďaka premakanosti tohto filmu ani nepôjdete, pretože sa budete báť, že Vám niečo ujde a o to by ste prísť nechceli. Jeden z najlepších blockbusterov, aké boli. U mňa je Jurský park v suverénnej top 10 filmov. ()

davistercz

Nostalgie. Jsem rád, že po těch několika letech se vrátil Jurský svět a to ve velkém. Ale bohužel musím oznámit, že to až tak velkolepé nebylo,spíš se jednalo o jedno velké zklamání. Film působí z traileru velmi nadupaně, ale to je asi tak vše, protože všechny dobré scény jsou v traileru. Čekal jsem na pokračování a taky jsem ho dostal. Z kina jsem odcházel zklamán a bylo mi i do breku, protože všechny předchozí díly byly pro mě srdcovky. Přijde mi, že film byl udělán jen pro děti, některé scény mají působit vtipně , ale jsou až k pláči trapné. U některých scén jsem byl zklamán, kdy daný tvor zabíjí člověka a vše je najednou překryté nějakým předmětem WTF? Nejlepší momenty filmu? Rozhodně začátek, kdy nás do jurského světa provází nádherná hudba,odkaz na první díl, scéna kdy hlavní dinosaur je pronásledován a zároven kdy pronásleduje a trhá některé postavy a jinak asi tak celý jurský svět. Neskutečný zážitek se vrátit zpět. Děkuju, že jsem se toho dočkal, film mě zklamal to ano, ale že bych na to vzpomínal špatně? To zas ne. Očekávám další díl. ()

Dixieboy

Jurskou sérii mám velice rád... jednička samo revoluční... dvojka slabší, ale jen kvůli Rexovi ve městě... trojka příjemný návrat na ostrov no a teď? Už když se před lety profláklo, že bude další boj se saury, byl jsem napnut, nedšen, nervózní, natěšený a nyní mohu říci, že to dopadlo z mého pohledu velmi dobře. Jistě, nelze čekat příliš originální děj. Ten musí být vždy nabalen na útěk zvířete, které je hlavním soupeřem lidí, kteří se všemi možnými zbraněmi, technologiemi a promyšlenými plány, nejsou schopni soupeře porazit na první dobrou. Ale to je celkem buřt. V dnešní době, jde člověk hlavně na efekty a ty rozhodně nejsou na prehistorické úrovni!! Takže pokud přejdete už počtvrté omletý příběh, zcela jasnou zápletku, předvídatelné a trochu nepřesvědčivé hlavní hrdiny, občasný a naštěstí jen krátký emocionální patos, dostanete to, proč jste přišli. Park funguje, je úžasnou atrakcí, za kterou bych zaplatil i já, kdyby existoval. Vše je naprosto bezvadně vymyšleno, zorganizováno a hlavně... prvotřídně a realisticky vytvořeno. Druhový počet dinosaurů je opravdu skvostný... ankylosaurus, triceratops, parasaurophus, T-rex, apatosaurus,... no prostě v tomto směru naprostá vizuální lahůdka. Souboje skvěle propracované a pohyby nebo vzhled dinosaurů jsou prostě špičkové. Ale se vší tou parádou je tu i zástup nelogičností... vyčkávání až je dravec od vás na metr a pak běžet jako o život... učit odlišné druhy spolupráci... všichni běží po otevřeném prostoru, než aby se schovali do budov... ale to už k tomu tak nějak patří. Všechny tyto "ptákoviny" vynahrazují malé připomínky prvního dílu (pan DNA, Timovy noční brýle, budova pro návštěvníky s bannerem, malůvka raptora na zdi,...), kterých si všimne asi jen opravdový fanda původní trilogie. Nuže... šel jsem na efekty a ty jsem dostal v plné palbě a super kvalitě. Takže za mě, plné čtyři hvězdy!! O jednu byl film připraven protivnými dětskými představiteli a věčně upravenou, ač po deštném pralese běhající, Bryce Dallas Howard. ()

FosaCZ

Jurassic World Reloaded. Nebyt o chlup lepsich efektu, ani bych nepoznal, ze nesleduju 22 let stary Jursky park. Na recyklaci si vylamali zuby ctyri scenariate, ale divaci se houfne zenou do kin, takze vzkriseni dinosaru bez spetky inovace splnilo svuj ucel. ()

PaTeXx

Film má vše, co potřebuje. Scény dost nostalgicky připomínají předchozí díly, skvělý námět a scénář, kritici zvukové adaptace se také můžou pokochat soundtrackem převzatého z minulých dílů, ale jedna důležitá část mě stále zaráží - dialogy. Při jednotlivých pasážích mě nepřestala udivovat ta neoriginální atmosféra převzatá (opět) z minulých dílů, ale ta se nadmíru povedla! Dialogy jsou však TAK důležité, že zaberou celou hvězdu. Vše ostatní bylo perfektní. Snad by se tento snímek dal porovnávat i s prvním dílem. "Velkolepé" série se pomalu rozpadají, ale tato skončila snad tím nejlepším možným způsobem. Moc jsem od toho nečekal, tím pádem mě film příjemně překvapil. Jurská série byla jedna z nejlepších a tím si zaslouží moje široké, nezapomenutelné místo v paměti. Díky. ()

BadExHuman22

Na Jurassic World jsem šel s očekáváním že mě to zklame. Opak je pravdou. Skvělý film. Efekty parádní, příběh super. herecké obsazení špičkové. Už když jsem viděl před mnoha lety první díl, tak jsem chtěl vědět jak by to vypadalo kdyby park otevřeli, konečně jsem se dočkal.... a to ve špičkové kvalitě. Hodně akčních i vtipných scén. Raptoří komando mě vcelku zaujalo. Hodně odkazů na původní film, což mě hodně potěšilo. Hudba parádní. Celý film jsem si užil, až na team-up Raptora a Rexe na konci, to jsem se trochu zarazil a zasmál. Jinak pecka film, za mě 95% ()

VanBradley89

Letní blockbuster ze vším co k tomu patří. Stačí jen nasednout a nepřemýšlet. Postavy jsou jasně definované, sympatické ( dokonce i ty děti ) Je to napínavé, odlehčené. Vizuálně skvělé. Sakra, závěrečný boj je prostě dokonalý. Když se objevil T-Rex chtěl jsem začít tleskat. Z mé strany spokojenost. Několik poznámek mimo : Pokud nový Indiana Jones bude Pratt nemám s tím po dnešku žádný problém. A Bryce Dallas Howard je čím dál tím větší kočka. ()

BradleyT

Dobry, vymazleny, ale zase klisovity hollywood. Osekate-li vsechny ty triky a efekty, zbyde vam pribeh, ktery se ani zdaleka nevyrovna originalni jednicce. Clovek si rika, ze ten fuck-up co zpusobil tu tragedii je proste ne-uveritelny a ta slepice co ma byt jako koordinatorka neboco svoji praci ocividne nezvlada a neumim si predstavit, ze by ji nekdo dal tuhle praci, ten borec s tou WTF delam si ridicak na helikopteru a kdyz uz ji konecne skoro mam, tak stejne neumim ridit. No nic, jsem zvedav, kolik z tech nadsencu si koupi DVD, nebo se na to mrkne jeste v televizi. ()

wallax

Skvelý letný popkorňák ktorý má úplne všetko - zábavu, napätie, humor aj akciu. A všetky ingrediencie sú skvelo premiešané a vytvárajú vyvážený a príjemný celok. Jurský svet nadviazal na popularitu predchodcov (najmä prvej časti) a zdá sa, že sa z neho stane aktuálne najzárobkovejší film všetkých čias (dokedy?). Škoda len, že autori nepoužili trošku viac krvi, vytvorili by pomerne autentický krvilačňák, ktorý by každý kto má rád dinosaury alebo má viac ako 32 zubov v ústach ocenil a tak nejak aj očakával (bloood...more blooood). Ale PG13 zabezpečilo návštevnosť a tak moc krvi nečakajte. Ale pozor nie je to určite film pre 7 ročné deti ako by sa mohlo zdať - aby nedošlo k omylu (bohužiaľ v IMAXe kde som to videl k omylu došlo a to hneď viac krát - jé mamí, zober ma na dinosauríkov). Michael Giacchino spravil krásny soundtrack a ako inak zaznie aj Williamsova uvodná skladba ktorú každý dinosaurus dôverne pozná. Chris Pratt ala Indiana Jones (dúfam, že túto rolu dostane), jeho charizma a raptory (ou yeah, moji miláškové) pobehujú celým filmom sem a tam a s nimi tona zábavy a akcie. Zrzka Bryce Dallas Howard (o ktorej som doteraz nevedel že existuje) je v mojich očiach zatracene sexi a módne vyfintená, no zároveň miestami extremne inteligentná, aktívna v činoch a tiež príšerne tupá na to aby sa prezula (holký, poďme utekať pred T-Rexom v ihličkách, vyhrá tá ktorej najdlhšie budú trčať z jeho papule...), ale inak zlaté to dievčisko. Ako správny film o dinoch tam museli byť deti, pre mňa síce skôr na obtiaž, ale ako chcete spraviť film o prehistorických potvorách bez detí? (total non sense). Za mňa 4,5/5 za film a 0,5 za IMAX projekciu (moja premiéra) a 0,5 beriem za nedostatok krvi, tak sme na 4,5 zaokrúhlene 5 z 5. Fakt riadne dobrá zábava. PS: chcem vlastného Raptora!! Volal by sa Imrich po mojom dedkovi a nemal by rád neporiadnych imigrantov O:-) ()

Juuroo

Po niekoľkoročnom čakaní na poriadny film o dinosauroch sme sa konečne dočkali. Jurský svet zo začiatku perfektne nadviazal na prvý diel tejto filmovej série - Jurský park a pomocou starej známej melódie nás vrátil o 22 rokov naspäť / alebo o 65 miliónov rokov? :) /. Počas celého filmu sa človek nenudí, je to svieži a zábavný film. Po prvom trailery som bol zhrozený z toho, čo to tam predvádzajú s velociraptormi, ale vo filme to jednoducho celé fungovalo. Návrat do "starých známych" lokácií sa tiež podaril, súboj dinosaurov na konci perfektný. Niekoľko chybičiek sa vo filme samozrejme nájsť dá - napríklad Bryce Dallas Howard dokázala prejsť džungľou vo vysokých opätkoch :D a dokonca tak ušla aj T-rexovi :D. Ale film jednoznačne odporúčam každému, fanúšikovia série budú nadšení, ostatní tiež nebudú z kina odchádzať sklamaní. = 4* ()

IZFNP

Asi mi v tom filme niečo uniklo, pretože inak si neviem vysvetliť tie zveličené reakcie. Veď to bolo klišé za klišé, stereotypné postavy, ktoré sa chovali nelogicky (a potom zase prudko logicky, takže konzistentnosť charakterov zabitá), vzťahy medzi nimi boli neprirodzené, a zápletka, ku ktorej by po fiasku s prvým ostrovom nemohlo logicky dôjsť. Dokonca sa nemôžem ani opájať sentimentom, nejak ho pri filme totiž necítim. Takže áno, bol to zábavný film, v ktorom sa neustále niečo dialo. Bol tam Chris Pratt, ktorého postava to ako jediná zachraňovala. Malo to pekný vizuál, avšak čo v dnešnej dobe (obzvlášť s takým rozpočtom) nemá... Jediný presah, ktorý vo filme vidím, je jeho kritika dnešnej doby, tá všadeprítomná komodifikácia, v prvom rade komerčné zameranie parku je nám tu ukazované opakovane. Nie je to najhoršie oživenie klasiky, bavilo ma to, ako letný blockbuster si film splnil úlohu, ale za to si nezaslúži 5 hviezd. ()

Leobarka

No, to jsem si zase zašla do kina na chujovinku. Tak jsem očekávala velkolepý návrat Hamonda a oviraptorů a zatím jsem se dočkala jen kokotinky v dnešním stylu. Nacpat do filmu krasotinku, která se během filmu změní v drsoně s podpadkama (bravo!), dětičky, co neumí poslouchat a tak se dostanou do obrovské patálie, příšeráka obecného, který je křížencem žáby, netopýra, koně a plejstosaura, k tomu nějakého osvaleného trumberu s mariňáckým výcvikem, no a samozřejmě nesmíme zapomenout na cvičené opičky, dnes ve jménu raptora. První Jurský park byl klasa. Film ukazoval, co se stane, když si člověk začne zahrávat s přírodou a myslí si, jako obyvykle, že je pánem všeho a všemu rozumí nejlépe. Slova Iana Malcolma" "Příroda si najde vždy svou cestu," by to asi vystihovala nejlépe. Ale tohle? Tohle už je jen sračička a kasička na penízky. Nedivim se, že se jim na to Spielberg vykadil. *** Mimochodem, viděla jsem to ve 3D, další hvězda dolu, totálně bez efektu. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru