Parížski policajti pohodlne žijú zo systému úplatkov, ktoré zaviedli vo svojom rajóne. Jeden z nich však zatúži po povýšení a odrazu sa chce stať príkladným policajtom. Celý systém rovnováhy, ktorý tak prácne budovali, sa naruší... (STV)

Aiax

Stejně příjemné a sympatické jako brilantní první díl, ale už to není ani zdaleka tak vtipné a nemá to ani takovou šťávu a tempo. Ale pořád parádní podívaná. ()

Frenegonda

...jízda po Montmartru pokračuje. Francois už má taky za lubem a René si spokojeně brouká pod fousy jak mu běhaj koníčci. Kdo ale chodí v kanálech potkává krysy. A to nemluvím o tom jak se odplácej starý šrámy! Už podruhé cítím tu krásnou a divnou směsici vůní barev a možná pro někoho i smradů co jdou z ulic Paříže. Už podruhé se prohlubuje láska těm dobráckým i šibalským pohledům Reného a Francoise. Děkuju pane Zidi, děkuju pane Noiret, děkuju pane Lhermitte. 100% ()

dyfur

moja zaujímavosť:Natáčanie filmu prebiehalo v nasledovných parížskych lokalitách: Dupleix Metro Station, Boulevard de Grenelle, Rue du Chevalier de la Barre 28, Rue du Calvaire 4 a Place de la Chapelle 22. (dyfur) ()

balba

Zdařilé pokračování , které se odehrává s lehkostí , vtipem a bez velkých intelektuálních nároků.Skvělá podívaná. ()

Petoss1

Čaro prvej časti sa vytratilo. Jednoduchého humoru ubudlo a vznikla nezáživnosť. Herci sa môžu snažiť koľko chcú, scenár jednoducho neprebijú. 65% ()

tomtomtoma

Volné pokračování kriminálního thrilleru s lehkým humorným oblekem. Jak ženská žárlivost může způsobit pád a nevybíravé praktiky následníků následný vzestup. René Boirond (dobrý Philippe Noiret) a Francois Lesbuche (dobrý Thierry Lhermitte) jsou díky ženské žárlivosti obviněni z korupce a opouštějí Paříž. Nakonec vítězí nad tyranovládou, kterou nastolili jejich nástupci a vracejí život na Montmartru do starých a dobře zajetých kolejí. Další zajímavé postavy: nástupci hlavní dvojice Guy Brisson (Guy Marchand) a Jean-Pierre Portal (Jean-Pierre Castaldi), kteří si zvrhlým způsobem vyložili ochranu zákona, partnerky hlavní dvojice Nataša (Grace De Capitani) a Simona (Line Renaud), policejní komisař Bloret (Michel Aumont), a bankéř Blanchard (Jean-Claude Brialy), který se přiznal. Zajímavá jsou dostihová odbočení, má to svojí kvalitu. Mínusem je přílišné naivní nadšení, prodchnutý skoro celým filmem. Ale je to stále příjemná zábava i napětí. ()

C0r0ner

Pořád je to docela dobrá sranda, ale už tomu chybí to kouzlo prvního dílu a děj jako takový také lehce pokulhává. Na druhou stranu se člověk nenudí a díky skvělé dvojici Noiret/Lhermitte se na to dobře kouká. Zároveň věřím, že pro Francouze to musí být naprostá klasika a legenda. 70% ()

bourec

Zaprvé ten film vzniknul na základě perfektní návštěvnosti prvního filmu. Takže vlastně spousta věcí z konce jedničky je zapomenuta. A dvojka je ještě o chlup horší. Jak se říká. Opakovaný vtip není už moc vtipem. 50%. ()

Martrix

Stejně jako u jedničky, ani teď se nedočkáte ztřeštěností, nebo chytrého humoru. Opět je to spíš úsměvný příběh o policajtech, než kriminálka. Rozvážně vyprávěný, aby si mohla zahrát i Paříž a různé postavičky, které v té době tvořily její podhoubí. Děvky, šejdíři, ilegálové, zkorumpovaní policajti...ekosystém, jehož křehkost naruší suspendování Reného a Francoise. Resp. zjistíme co se stane, když se objeví jejich dravější náhradníci. Noiret i Lhermitte neslezou z obrazovky a přestože jde o svět pestrý, jsou to oni, kdo divákovi vynahradí občasnou roztahanost děje a s ní související delší stopáž. Samozřejmě nelze opominout výborný dabing. Nicméně v mých očích je to mistrovství Zidiho, kterému se opět povedlo vytvořit přirozeně plynoucí a vcelku soudržný film, prodchnutý zvláštní atmosférou. I když nevyužívá pozlátka Paříže, ale spíš ji ukazuje "odspodu", mám pocit, jako bych Reného okrsek znal. Obsahově to není bůhvíco, ale režie a skvělí herci, moje hodnocení přes průměr v pohodě překulí. ()

mortak

Na jednu stranu cyničtější než první díl (bankéř, výsledky poctivosti) s vtipnými Reného hláškami na téma "S poctivostí nejdál dojdeš", na druhou stranu trpící klasickými nemocemi druhého dílu: příliš vykonstruované, takže závěrečná půlhodina se přece jen trochu vleče. Zmizela jednoduchost a realističnost prvního dílu, kterou nahradila touha po co největším "twistování". ()

c.tucker

Velmi dostačující pokračování, které je dle mého na stejné úrovni jako předchůdce a humorem ho dokonce trochu převišuje, ale atmosferu malinko ztrácí, tím se právě dostává na stejnou úrovoň. Jediné co mě trochu zamrzelo je fakt, že jsem čekal jak naváží na jedničku a oni se na to úplně vybodli a začili nějak z polovičata. ()

pakobylka

Chyběla mi bezprostřední samozřejmost a originalita, kterou prezentoval pilotní film. Kromě toho mi není jasné, nakolik mohu snímek považovat za volné pokračování "Prohnilých", protože nenavazuje ani za mák na brilantní zakončení prvního dílu. ()