Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

Drirr

Film tupější než většina fláků od Uweho Bolla. Jeho sledování mě bolelo snad víc než postavy během svých zbytečných smrtí. Ale ty to aspoň měly rychlý. Tak nelogické a stupidní chování (proč jsou do háje vždycky do vesmíru posíláni tak neschopní idioti? Protože pokud vám posádka v Prometheovi přišla neschopná, tak tohle je oproti nim parta z posledních lavic pomocný školy), a tak nevýrazné a naprosto nezajímavě zahrané charaktery, to už jsem dlouho neviděl. Prometheus měl aspoň dobré obsazení, ale tohle...to prostě nezachraňuje ani ten Fassbender. S mytologií vlastně ani takový problém nemám, ale v tom filmu je tolik wtf momentů na jednu stranu a předvídatelnosti na stranu druhou, že to prostě neberu. Nefunguje tady ani gradace, napětí, hudba, prostě nic. Body za konečně kloudnýho vetřelce, rating a pěkný design prostředí, ale jinak bída a běs. 35 % ()

Disease

Scéna úniku z planety byla skoro jak za "starejch časů". Jinak teda kolem prostředka strašná nuda vyvolaná pokusem o filozofování a křečovitým "odhalením původu" alienů. A na logiku v chování postav taky zapomeňte. Ve finále o něco lepší než Prometheus. ()

Piggsy

"Davide, když jsem byl malý, setkal jsem se s ďáblem, a nikdy jsem na něj nezapomněl. Takže mi buď řekneš, o co přesně tady jde, nebo ti dost zásadně rozmrdám tvůj dokonalý klid." ..... Ten Fassbender je fakt boží herec, říkám si už dlouho. A zde opět nezklamal! :-D ()

Ještěřák

Co jsem to, u sta otevřených hrudních košíčků, zase viděl za nealienózní digitální cypovinu? Ohavnost! Blasfémie! Nactiutrhání! Čarodějnictví! Alienismus! Letos je to přesně devatenáct let, co jsem ze svého astmatického výstelku pod rodinný obývákovým stolečkem uzřel prvního Vetřelca, který byl pro změnu přesně devatenáct let stár, ohryzával nervama těsně polistopadový nevalný televizor značky Daewoo a košilatě přemýšlel nad pánevní oblastí Sigourney Weaver, a od té doby se neurodil žádný pořádný vetřelec - enem chujoviny! (Konec grcání nostalgických výronů pozitivně selektivní paměti.) _____ Hýřivý Covenant je samozřejmě efektně natočen a snaží se být dějově vícevrstevnatý, jestliže ale po place běhají (a zejména umírají) nezajímavě napsané a většinou i zahrané postavy, pak má film problém. Stejně jako jinak slušný letošní Life všemožně oživuje nápady a leckdy i celé scény z předchozích kvalitních vetřelců (čímž pochopitelně nemyslím všechny ty komiksové pubertální potraty kolem roku 2005) a podobně jako v Life vypadá posádka "top astronautů on a mission" asi jako výběr top intelektuálů ve filmu Absurdistán. Katherine Waterston je navíc hrozně antisexy :-) a za Sigourney Weaver - etalonem ženských "look sexy & kick some asses" hrdinek - herecky a charismaticky zlehýnka zaostává. Část posádky člověk rozezná teprve až když je něco pokouše nebo rovnou sní ("wow, tenhle týpek tam byl taky?") - žádnou Vasquez či Hudsona zde nehledejte. _____ Zdaleka nejlepší "alienismus", co jsem absolvoval, je tak zhruba od Vetřelce 3 videohra Alien: Isolation, která má tíživější atmosféru, velmi dobrou heroine (A. Ripley), lépe napsané postavy a přes až přehnanou úctu k látce & mnohé kopírování působí koherentněji a realističtěji. Paradoxně to vypadá, že na dvojku už jaksi nebudou krejcary, což zřejmě nebude významný problém Ridleyho ansámblu... ()

bloodcountes

Aby bylo jasno, já horory nesnáším. Snáším ve filmech - specielně ve sci-fi - nějaké sem tam prvky, kdy odvrátím zrak a prostě to nějak přečkám, ale tady v tomhle scífku už toho bylo moc. Někdo je nadšený z "pocitvé dávky nechutností a krve" (v jejich mozku bych se ocitnout nechtěla) ale mě přesně tohle sere. Film jsem viděla asi natřikrát s několikadenními přestávkami, v kuse se to fakt nedalo. Přesto to bylo opravdu libové scífko a tak jsem to dokoukat musela, kdyby tam bylo méně těch nechutností, asi bych nadšením poskakovala, takto je to jenom za tři. Nebo slabší čtyři? No nevím, když k tomu přičtu i to, že (spoiler) překvápko s androidem, které mělo asi být šokující, jsem vytušila hned, tak to není dobrá známka pro tvůrce, takže silné tři. Je rozhodnuto. ()

Piri

Ach jaj. Myslel som si, že sa vráti Elisabeth Shawová a nič. Fassbender je fassa herec, ale ten dej a súvislosti sú dosť divné a nezáživné. Vizuálne dobré, aj herci. Nasratý android vyhubí stvoriteľov ľudí, ktorá spoločnosť vyzerá ako spolok retardovaných navoskovaných ľudí, ktorí nepoznajú farby, slobodu a tvorenie, hlavne, že vytvorili iné formy života. Taký menší paradox ako si tvorcovia predstavujú vyššie inteligentné bytosti vo vesmíre - ako katatonických a konzervatívnych lúzrov. Android sa zahral na stvoriteľov a vyšľachtil si svojich votrelcov. Pôvod votrelca nie je vlastne v žiadnom filme vysvetlený, však načo, ide o pôvodný vyvinutý druh postavený na jednej kráľovnej a na jej potomstve s výbornými adaptačnými a loveckými vlastnosťami, avšak bez nejakej vyššej inteligencie, akurát vedia okrem iného riešiť situácie, aby sa dostali zo zajatia a majú základnú zvukovú a inú vnemovú komunikáciu. Ich devíziou je možnosť sa krížiť, resp. dokážu preberať čast DNA zo svojho hositeľa (v pôvodnom votrelcovi táto vlastnosť však nebola(!), vznikla až umelým krížením s Ripleyovou, avšak až vo filme AVP už túto vlastnosť dali tvorcovia votrelcovi prirodzene, keď sa vajíčko skrížilo s Predátorom, čo je však mimo pôvodnej myšlienky a drží sa nej Prometheus aj Covenant), takže časom by sa z nich musela nevyhnutne stať inteligentná bytosť, ktorá by určite necerila zuby a ani by jej netiekli tony slizu a nemala by potrebu každého roztrhať a množiť sa iba prostredníctvom kráľovnej, čo je neefektívne. Myslím si, že práve toto kríženie by tento druh zničil, a stratil by vlastne svoj pôvodný zámer existencie. Pôvodná myšlienka série Votrelca je založená na pátraní, odchyte a výskume extrémne nebezpečných čiernych tvorov pre vojenské účely. Všetci starí Votrelci do roku 1997 sú oveľa lepší, temnejší a napínavejší ako ktorékoľvek iné časti po nich. Ešte AVP bolo v celku dobré pokračovanie, kde spojili Predátorov a votrelcov. Jediné čo ma lákalo na Prometheovi boli výstupy so "stvoriteľmi", ktorí nikdy reálne nevystupovali vo Votrelcoch, iba náznakovo, a to iba v prvom filme prostredníctvom fragmentov svojej technológie, jedného torza a nápisov, až v Prometheovi boli prvýkrát reálne zobrazení. ()

vorry

První čtvrtka filmu skvělá, poté už jen průměrný vetřelčí film, který výrazně zaostává za klasikou. Prometheus se mi líbil o chloupek víc. ()

Vilem_Dojiva

Při opětovném zhlédnutí po (relativně) delší době jsem uvažoval, zda hodnocení nezvednout na plný počet. Nakonec jsem ho ale nechal tam, kde je, ač mohu říct že Covenant je jeden z mých oblíbených filmů. Ano, je to snímek vizuálně krásný, parádně odsýpající, s fabulí plnou zvratů a (alespoň na poprvé) překvapivých odhalení. Můžeme v něm vidět Michaela Fassbendera v jedné z jeho, troufám si říci, nejlepších rolí - scéna s flétnou mě ohromí kdykoli film uvidím; Scottovi se také podařilo rozšířit lore univerza ve velmi dobrém směru, který navíc vysvětluje některé nesrovnalosti z Promethea. V čem film ovšem pokulhává jsou postavy. Ne že by se chovaly bůhvíjak nelogicky, nebo byly přehnaně patetické či zbytečně stylizované (viz Prometheus a Vetřelci), ale je jich zkrátka příliš mnoho. Kouzlo původního filmu z roku 1979 spočívalo částečně v tom, že i při prvním sledování měl divák z první poloviny filmu dobrý přehled o postavách, jejich vlastnostech a naznačených vztazích mezi nimi; na základě těchto vědomostí si potom mohl v druhé polovině filmu snadno odůvodnit jejich chování ve vzniklé krizové situaci a bylo mu jich líto, nebo naopak nebylo, když postupně umíraly. Toto v Covenantu ale nemůže fungovat, protože je zde postav prostě příliš mnoho. Ne všechny jsou důležité - některé se prostě objeví, jen aby hned zemřely a mnoho "dvojic" postav se mohlo sloučit do jedné (například Farris a Karine). To vše je ještě zkomplikováno matoucími partnerskými svazky mezi členy posádky a divák se začne ve všech těch jménech ztrácet, natož aby vyčetl nějaké jejich vlastnosti. Trochu nelogicky také umírají postavy, kterým se zrovna kamera posledních pár chvil věnovala - takže ke konci filmu vidíme ve sprše Rickse a Upworth jako jedny z mála přeživších a můžeme si říct "kdo to je?", protože se na plátně skutečně objevili jen řídce. Posledním hřebíkem do rakve je pak plně CGI xenomorf, který, ač nevypadá tak špatně jak například ve třetím a čtvrtém filmu, je pořád identifikovatelný jako počítačový výtvor. Takže skutečně velmi čistých 80% ()

Zero_Signal

Zmätený, nedopečený, nedotiahnutý a úprimne jednoducho hlúpy D-čkový scenár v A-čkovej produkcii s A-čkovým rozpočtom. Ridley môže byť hrdý na to, ako svojou tvrdohlavosťou a neochotou prenechať ságu mladej, dravejšej krvi potopil niekdajšiu legendu. Cameron sa pri Terminátoroch aspoň môže vyhovoriť, že za to môžu iní - Ridley si za to môže sám. Škoda. PS: Som presvedčený, že titul "Alien" bol donútený zo strany štúdia kvôli ziskom a brandu. S Alienom ako ho poznáme, a ako ho Ridley stvoril toľko dekád dozadu to už ma pramálo spoločného. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Danny. You were right about this place. We never should have come."     Po navnadení Prometheom som od Ridleyho Scotta niečo podobné očakával aj tu, ale napokon sa dostavilo skôr sklamanie. Je síce fajn, že to nadväzuje na predošlý diel a je tu aj istá podobnosť, najmä čo sa týka vizuálnej podmanivosti a tiež veľmi slušného napätia, z obsahovej stránky však ide o výrazne slabšie dielo. Zápletka je ešte celkom lákavá, tak trochu ako v Interstellar (2014) (hľadanie nového sveta, vhodného pre kolonizáciu, neveľmi šťastná voľba cieľa na poslednú chvíľu na základe nádejného signálu) - kolonizátori v nádeji, že objavili raj, postupne zisťujú, že pôjde zrejme skôr o peklo. Na začiatku výborne navodená tajuplná atmosféra (skúmanie neznámej planéty, objav vesmírnej lode, "vrelé" privítanie domácimi obyvateľmi) sa ale postupne rozplynie. Nie som spokojný s tým, akým smerom sa príbeh vyberie, sklamaný som z tej vízie veľmi vyspelej civilizácie ako nejakých starovekých "skoro-neandertálcov" a viac, než by mi to bolo milé, ma tu dráždia rôzne nezmysly (hlavne nezmyselné konanie postáv), cez ktoré sa ešte v predošlej časti dalo prehryznúť, no tu sú až príliš vypuklé (radšej ich ani nebudem menovať, to by bolo na samostatnú recenziu). Ako zlyhanie vnímam i herecké obsadenie, samozrejme s výnimkou výborného Michaela Fassbendera (David a Walter, zlý a dobrý android, čo je mimochodom celkom dobrý nápad, akurát nedotiahnutý). Nestačím sa diviť, čo sa to tu zišlo za podivnú zostavu hercov, skoro všetkých totálne zameniteľných. A pre hlavnú hereckú predstaviteľku Katherine Waterston (Daniels) to platí dupľom, tá mi nepripadá ani trochu ako dobrá herečka. A to, že sa takúto buchtu navyše tvorcovia snažia prezentovať ako silnú, akčnú hrdinku, vyznieva skôr ako paródia (kdeže je stará dobrá Sigourney "Ripley" Weaver...).     "Serve in heaven... or reign in hell. Which is it to be?" ()

spiritus

Důstojný prequel Aliena, kde se zase trošku podíváme za oponu "jak to vlastně začalo" Atmosféra správně temná a napínavá, vizuál výborný, herci v pohodě, nejlepší pochopitelně Michael Fassbender ve vynikající dvojroli . Nemám tomu moc co vytknout, pár slabším míst se najde, rychlejší spád by filmu určitě neublížil, ale to jsou všechno jen drobnosti v porovnání s celkem. Závěr je navíc famózní..doporučuji... ()

filipvrbik

Ridley opět nezklamal, mistrně zrežíroval kolikátého už vetřelce, tak aby to nebylo trapné- je to na mě natočeno trochu starosvětsky, ale neva. Postupně film graduje od pomalého začátku až k finále (trochu moc mi to připomíná jedničku, ale budiž), no a při rozhodování kolik hvězdiček rozhodne geniální závěr, který jsem sice čekal, ale nebývá ve filmu moc častý....viděno v kině 90% ()

RipperJosh

Moje dojmy: 1. Trailerová kampaň byla zcela lživá, žádnou kopii prvního Vetřelce nečekejte. "Horor" na lodi je závěrečných 10-15 minut, zbytek se odehrává na planetě. 2. Žádný horor to není, žádné lekačky, nic, nebudete se bát ani trochu. Ani brutalita se nekoná, je to asi stejný gore, jako když někdo vychrstne na zem trochu červený barvy z piksly. 3. Po delší době jsem v kině viděl, že se lidi smějí ve chvíli, kdy má být scéna jakože hodně dramatická. 4. Dost se v recenzích řeší, že je posádka Covenantu složena z manželských párů, že je to zbytečný a tak... Je to hlavně úplně jedno, nehraje to žádnou roli, mohli by to stejně tak být třeba koně a klokani. 5. Posádka je bohužel opravdu úplně tupá a její chování místy přímo směšný. 6. Žádná nová Ripleyová se nekoná, K. Waterston je prostě jedna z davu, kterou pak z vteřiny na vteřinu přepnou do badass módu. 7. Naopak Michael Fassbender je boží a zasloužil by si mnohem lepší film. 8. Musím zopakovat, že je to podraz na diváka, mělo by se to jmenovat Prometheus 2. 9. Ani proslulou "malířskou" režii Ridleyho Scotta jsem zde nevypozoroval, nejsou tu žádný dechberoucí záběry. 10. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho... 2/10 ()

bobstock

Já jsem naopak rád, že do toho Ridley vlítnul a kdo taky jinej na to má větší právo. Zasněnej Cameron je moc zaměstnanej modrejma ufounkama a Blomkampovi než se to rozjede, tak mu nebohá Sigourney umře sama. Byly v tom samozřejmě vidět šablony podle prvního dílu a z jiných, ale nejde to furt totožně srovnávat s téměř 40let starým filmem. Tenkrát si Ridley vystačil s pár kulisami a jedním 2metrovým chlapíkem, aby to lidi hodilo do kolen. V tej době se diváci teprve seznámili se sny Gigera a přesto zaznamenám, že dnes u toho občas i spí. Doba se změnila. Co chtějí lidi dnes, když jsou rozmazlený z digi hoven, který na nás chrlej studia jak zvratky na matějskej. Na csfd se zase rádoby odborníci určitě předvedli a brečeli, co všechno tam není je blbě a jinak a jak by to mělo bejt podle nich. Proboha, co lidi čekali v dnešní době, vetřelčí avengery?! Konečně surová, temná podívaná, která měla jistý filozofický přesah a taky měla nakonec jinýho hrdinu. Dovysvětlila spoustu věcí a akce?? Ta byla kurva za odměnu!! Kde ste poslední dobou ve scifi vyděli něco tak nádhernýho a krvavýho. Jediný, co dost možná ublížilo filmu před premiérou je ta zasraná komerce natáhnout lidi do kin přes všechny ty trailery. Všichni tihle rejpalové o tom shánějí, co nejvíce informací rok dopředu a pak jim to v kině samozřejmě vybouchne. Slavnostně dávají jednu či dvě hvězdy jako, že se smilovali nad Scottem v doprovodu velmi odborného komentáře o tom jak by měl režisér dělat svoji práci...nevděčný kokoti. 85% >>>> Komentář je emotivní reakcí na hodnocení hvězdami, nikoli na komentáře lidí. Nečetl jsem je před filmem a číst nebudu ani po filmu!!<<< Já potkal chodce z končin prastarých, ten děl: „Bez trupu nohy kamenné ční v poušti, v písku blízko vedle nich tlí rozbitá tvář, čelo svraštěné, rty šklebné, v nichž se chladný povel mih’, dí: ‚Sochař uměl čísti vášní vření, jež vryty v mrtvou hmotu žijí dál než hruď, jich zdroj, než dlaň, jich provedení.‘ A na podstavci slova ta jsem čet’:‚ Jsem Ozymandias, jsem králů král, má díla, Mocní, vizte a v prach hned!‘ Nic po stranách víc nezbylo, jen kolem té trosky obrovské, kam stačil hled, se písek vlnil v obzor dlouhým polem.“ ()

Ant_Antony

Film postrádá tři základní rysy, které od série s Vetřelci očekává snad každý. 1. Napětí 2. Akci 3. Vetřelce Nudil jsem se neuvěřitelně a to jsem po Prometheovi nic raději neočekával. Ridley by se na Vetřelce měl už raději vykašlat. ()

matmanX

Asi jsem ještě neviděl pokračování, které by tak usilovně nechtělo být součástí své série. Alien 5 by měl být děsivým hororem o snaze sympatické posádky uniknout nelidským monstrům. Prometheus 2 by měl být existenciálním hledáním Boha, které odpoví na nespočet otázek z prvního filmu. Planeta Dr. Moreaua by ráda byla kombinací klasického literárního díla s filozofickými tématy Blade Runnera. Covenant se snaží být všemi třemi příběhy najednou, ale ve výsledku nedokáže vyprávět ani jeden. Odpovědi, na které čekali fanoušci předchozího​ filmu, jsou nahrazeny vysvětleními, které snad žádný divák nechtěl a které jen znehodnocují mýtus xenomorfů a vytváří zbytečné díry v kontinuitě. Lidská stránka příběhu je bohužel snad nejslabší v celé sérii, tedy pokud nepočítám AvP filmy. I když i v těch se postavy alespoň chovali jako lidi snažící se přežít. Postavy Covenantu jsou nejen zapomenutelné a nevýrazné i přes slušné herecké výkony, ale snad až na hlavní hrdinku působí spíš jako meziplanetární zájezd mentálně postižených. Jejich chování, postrádající alespoň náznak pudu sebezáchovy a logického myšlení, se blíží primitivním osmdesátkovým slasherům a po Prometheovi začínám mít dojem, že ve světě Vetřelce muselo dojít k nějaké politické revoluci a zatímco přihlouplí vědci a kolonizátoři se dostali na své pozice stranickým bratříčkováním, inteligentní lidé musí pracovat jako vesmírní kamioňáci. A nakonec jsou tu samotní vetřelci. Bohužel ani slavné monstrum a jeho noví, roztomilejší bratránci nedostávají prostor, který by si zasloužili. Působí, jako by byli do filmu natlačeni z povinnosti, téměř režisérovi na truc. V příběhu mají sekundární roli a ani samotné postavy se příliš nepozastavují nad jejich schopnostmi. Můžete zcela zapomenout na zkoumání temných koutů a vynalézavé zobrazování pomocí detailů a zvuků. Covenant svá monstra jednoduše hodí do záběru, často i do denního světla, a z nepředvídatelného predátora tím udělá jen vzteklého psa. Vůbec tomu nepomáhají CGI efekty, které jsou nejméně dekádu za filmovýma opicema a zabíjí už tak slabou sílu ikonického zaporáka. Covenant tak zatím vypadá na nejkrásněji natočené nic roku. Vizuální stránka je u Scotta tradičně povedená, Fassbender po sté potvrzuje svůj herecký talent a dvě akční scény jsou působivě napínavé, ale co je to platné, když je děj prázdný, k postavám nic necítím a hororovou atmosféru předchozích Vetřelců film viděl maximálně z orbitu? ()

laepus

Musím plný počet. Film je to skvělý. Rádobypřechytralé kecy některých rozumbradů neberte vážně. Proč hledat ve Vetřelci Davida Lynche, Woodyho Allena nebo Wernera Herzoga? Vždyť už první Vetřelec byl parádní atmosférická sci-fi vyvražďovačka. A v tomhle se jedničce nejvíc podobá Prometheus (který je boží!) a stejně tak Covenant. Navíc oba filmy k té "jen vyvražďovačce" přidávají spoustu myšlenek navíc, hlavní je samozřejmě touha poznat svého stvořitele, odkud jsme, proč tady jsme, jaký máme cíl. A jestli je i tohle ještě v nádherném Ridleyho vizuálu pořád málo, tak ať si sbalí svůj hipsterský psací stroj a odtáhne na Krymskou nebo na náplavku. Covenant je výborný a napínavý (občas sice očekávatelný) film, který si Fassbender ukradl sám pro sebe - jeho Walter a David jsou absolutně bezemoční stvoření - více než důstojný následník Rutgera Hauera z Blade Runnera. ()

ProgLaney

Je to prostě kvalitní sci-fi horor. Akční scény baví, vetřelec umí bejt správně vostrej, rychlej, slizkej a agresivní. Celkově je to vizuálně fakt krásná podívaná a přišel jsem si rozhodně na svý. Co mi trochu kazí radost, jsou poněkud zbytečný filozofický proslovy, zejména konverzace mezi Davidem a Walterem mně prostě ve filmu tohohle typu moc nesedly - myšlenka dobrá, ale u Vetřelce trošku zbytečná. Přišel jsem pro gore akci, vybíjenou, lekačky a temnotu. Stejně tak propojení s Prometheem jsem až tak neuvítal, Vetřelec je zkrátka Vetřelec. Jinak se na to kouká pěkně, prostředí i akce parádní. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)