Vlastička zomrela. Smútočná hostina sa koná v Bohušovom sídle. Sú tu všetci, ktorých poznáme z pôvodného filmu. Zisťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo vo farmárskom štýle obklopené zoologickou záhradou. Má rád svoju dcéru a visí na šesťročnom vnukovi, ktorého učí jazdiť na koni. Má vlastný chov koní a považuje sa za odborníka. Už sedem rokov nepije a na peniaze si zvykol. Bohuš je smutný, ale smútok v jeho podaní má veľmi výstrednú podobu. Vlastička dávala jeho životu poriadok, vnútila mu disciplínu. Teraz je Bohuš zase sám a smutný. Je načase vrátiť sa ku koreňom... ku fľaške. (TV Markíza)

Oggy007 odpad!

Nechtel jsem film soudit predem, ale kdybych to mel rict slovy Bohuse: "CO TO KURVA BYLO? " Patrim mezi lidi, kteri maji Bolka radi, ale tohle totalne nezvladl. Pribeh o hovne, dialogy o hovne, sranda o hovne, vykony hercu o hovne, a i film o hovne.... ()

Johanita

Tak tohle byla hodně smutná podívaná. Hvězdička jako obdiv za to, že tam Bolek Polívka opravdu dostal skoro všechny původní herce a ještě nějaké navíc. Jinak mi to přišlo celé fakt zbytečné. I ten čas, který jsem s filmem strávila. ()

czema

Něco ze starého Bohuše tam zbylo ,ale jen velmi málo. Myslím že kdyby se tohle nenatočilo tak nikomu vadit nebude. Je tam sice pár gegů které stojí za to aby byl film označen jako komedie, ale nebýt toho tak to bude spíš autobiografie. ()

Grimaldi

Už když jsem poprvé viděl Kurvahošigutntág,jsem doufal a dokonce i snil,jak by druhý díl asi mohl vypadat.Rozhodně ne takto!Vše co v jedničce tak skvěle fungovala zde fatálně selhává,ať už jde o kritiku doby ve které žijeme,vyobrazení zhýřelosti Bohumila ba dokonce ani použité vtipy nefungují.Pomyslnou Korunovační korunu pana Sedláčka tomu dává vývoj postavy hrané Dagmar Havlovou.Od odpadu mi zabránilo herecké obsazení,které je z 90% stejné jako v roce 92 a fakt,že tento film byl na mé pomyslné listině filmů které si zaslouží pokračování na samém vrcholu.Teď už se ale zaslouženě klidí rovnou do mé listiny nejhorších sequelů. ()

JoeSO

Tohle už je bohužel slabý odvar prvního dílu. Jak už to bohužel u pokračování, která se točí desetiletí po prvních dílech. Trošku vykrádačka, málo nového. Jenom několik momentů pro zasmátí. Snad nebude trojka. A pokud jo, tak to aby se Bolek pořádně snažil něco kloudného a zajímavého vymyslet. ()

Emperor1

V prvním díle to ještě docela fungovalo, s odstupem času se na to dá i znovu podívat, třebaže to není zrovna můj styl humoru ... druhý díl je smutná, bizarní slátanina bez myšlenky či vtipu, dokoukal jsem to jen s největším sebezapřením ... horší je už jenom Troška ... ()

Naghavi odpad!

Jedním slovem - strašné! Brrr... Přesto dokoukáno do konce, ale se sebezapřením a s myší v ruce, která asi pětkrát hledala zavírací křížek. ()

kolly13

Pane Sedláček, zanechte režírování, bo kurva, na to se nedalo dívat! Anžto se Bolek a spol. docela snaží, scénář a hlavně režiem, to už je na odmítnutí velké části komunity, z níž část si stále přeje určitou tradici, nadhled a humor. ()

KukulienkaHO

Slabšie ako jednotka to je určite (nečakané, že?), ale za sračku sa to považovať takisto nedá. Áno, sú tu šedivšie pasáže, kedy sa nič moc nedeje a posledných 30 minút, keď to poriadne nedáva zmysel. Avšak rovnako sú tu aj časti, pri ktorých som sa celkom dobre bavil. Bočný príbeh o predaji zámku bol vcelku vydarený. Herecký ansámbel je zaujímavý. Dokopy to tvorí celok, ktorý samozrejme na jednotku absolútne nemá, ale ani som sa pri tom nenudil a zasmial som sa. Hold, zachraňuje to ten Bolek. ()

Sunwheel

Roky som sa vyhýbal si pozrieť pokračovanie asi najkultovejšej československej komédie 90. rokov. Tá obsahovala čistú esenciu vidieckeho humoru v jeho najautentickejšom prevedení, ktorá sa dala vytvoriť len v slobodných 90. rokoch. Tento film samozrejme nedokáže v tejto politickou korektnosťou znásilnenej dobe vytvoriť takú dávku ničím nelimitovaných gagov (ani keby sa tvorcovia o to snažili). Skôr si sem tam zaspomínate pri niektorých vtipoch až horko na to ako ste si niekedy mohli povedať úplne všetko a ľudia to brali s humorom. Pár starých tvárí poteší a vytvorí epizódny humor a na konci si poviete, že je to taká v pohode komédia pre celú rodinu. Ale tá pachuť smútku ostane. ()