Dvojica banditov, Cat a Hutch, vylúpi banku. Jej prezident zachráni odsúdeného zločinca Cacopoulosa pred obesením a najme ho, aby banditov dolapil a vrátil mu jeho peniaze. Cacopoulos s ním však má nevybavené účty z minulosti a tak, keď sa stretne s Catom a Hutchom, udalosti sa začnú vyvíjať neočakávaným smerom... (STV)

Klajnik

Trumfové Eso/Ace High je druhý spaghetti western Giuseppe Colizziho (přímé pokračování Bůh odpouští, já ne!) a druhý western, v němž účinkovalo duo Hill-Spencer, kteří v této trilogii (3. díl Boot Hill) položili základy své herecké polohy a relace, které pak od sedmdesátek hráli. Tlustej Bud Buddy Spencer jako naštvanej hromotluk a Terence Hill jako jeho agilní parťák, který však zde ještě hraje zádumčivě a přísně jako Franco Nero v Djangovi. V Barboniho westernech se však již objevuje v komediálnější poloze, kterou utváří jistá nejapnost, vychytralost, bezstarostnost až naivitou. Díky tomuto kontrastu k otrávenému, tupému a ohromně silnému Spencerovi je generováno více zábavy z jejich vztahové dynamiky. Já ty jejich slapstickové taškařice plné bitek zas tolik nebaví, ale Colizziho westerny mi nenabízí nic o tolik lepšího. Nejvýraznějším kladem oproti Barboniho trilogii jsou možná lepší záporáci, což je však dáno tím, Colizziho tón je zkrátka vážnější. Frank Wolff měl sice v předchozím filmu více prostoru než jaký má zde záporák v podání Kevina McCarthyho. Pozornost se spíše upíná na "ošklivého" Eli Wallacha: Na jeho postavě zde stojí zápletka> Ukradne totiž hrdinům peníze, které ukořistili v závěru jedničky a vnutí jim, aby mu pomohli v jeho pomstě, což později dělají už z čiré sympatie. Lze chápat proč (postava byla zrazena a nechána na 15 let za katrem), ale nelze to moc prožívat spolu s postavami, protože ten scénář prostě není dost imerzivní a zdařile si diváka vedoucí. Vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne a jestli si Wallachova postava pomstí, protože jsem to s ním nijak zvlášť neprožíval, jelikož jsem nebyl součástí jeho utrpení a se záporákem jsme se střetli až v samém závěru. Celá tahle emoce jde tedy mimo diváka a závěr s tím pak nemůže operovat. Je to vlastně nedostatečně dramaticky vystavěné, protože by se mělo budovat napětí (třeba v rámci nějaké emoce, kterou může být touha se pomstit a revenge příběhy by právě tohle měli v divákovi vybudit) a ve vhodný moment to napětí uvolnit, čímž diváka "odměnit".  Tohle však v tomto (ani předchozím) filmu dostatečně nesepne. Oba filmy jsou koukatelné, ale troufám si říci, že kvůli nedostatečně prokreslenému scénáři nechají diváka spíše chladným. ()

Tony.cs

Pokračování filmu Bůh odpouští, já ne! Tentokrát se Terence Hill a Bud Spencer vydávají hledat hned ze začátku Billova spolupracovníka, od kterého dostával tipy. Najdou ho a ten na ně pošle toho nejsympatičtějšího záporáka jakého kdy western viděl, Eli Wallacha. Vtipné, zábavné, ale pořád docela hutný western ()

kaylin

Příjemný western italské dvojice, ke které se přidali ještě Eli Wallach a Brock Peters a společně tak vytvořili čtveřici, která se rozhodne pomstít Eliho, jenž si zažil příkoří. Westernový námět jako dělaný a naštěstí jsou ty komické prvky spíše upozaděny a Terence Hill je za klasického drsňáka, což je role, která mu seděla. ()

jilda

Zdatná konkurence Leoneho westernům, výborná dvojka Spencer a Hill s Eli Walachem, Hill uměl zahrát i tvrdé chlápky, modré oči z osmahlé tváře přímo září.Škoda, že nikde nemohu sehnat titulní píseň , jen dokresluje výbornou atmosféru.Hrozně se mi také líbí dabing, Rudolf Hrušínský jako Spencer byla trefa do černého ()

RHK

Slabší komediální spaghetti western díky nenápadité Colizziho režii, která se snaží napodobit Leoneho filmy, ale nemá na ně ani náhodou. Je zde spousta hluchých míst díky nedostatečnému sestříhání - proč má proboha tenhle film s jednoduchým odpočinkovým scénářem 132 minut? Do průměru ho vytahují Terence Hill, Bud Spencer a především Eli Wallach. Ten se chce po úniku z vězení pomstít třem bývalým společníkům, kvůli jejichž zradě bručel 15 let v base. Cestou za pomstou však obere dva kamarády a ti se ženou za ním. Pěkná je ale muzika - Carlo Rustichelli. Trailer: http://www.imdb.com/title/tt0064860/combined ()

• Československá kinopremiéra proběhla s velkým zpožděním až koncem roku 1983 a televizní teprve v létě 1986. (charles3)
  • Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)