Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Chundys

Film jsem si užíval od začátku do konce, akorát je předvídatelné u těchto filmů, kdo přežije a co se stane ;-)... Jinak pecka ()

shinigami491

Veľmi tažko sa vyvíja začiatok deju, je to celé nejasné, až po koniec filmu čo sa vlastne deje, prečo sú stanovené práve tie pravidla,ktoré si oni stanovili. Celý film sa sústreďuje na ten labyrint, ale počas filmu stale tam visia určité otázky na ktore niet odpovedi. Súhlasím, že sa to podoba na Hunger Games a ešte viac na tretiu cast Divergent. Nebolo to ohromujúce, čakala som niečo iné, najmä ten koniec bol tiež čudný, aj keď človek vie, že ešte budú nejaké ďalšie časti... no neviem či sa na ne tešim.. ()

Košoun

Tohle je asi příliš pro teenagery. Pěkně natočené dobrodružství se sympatickými hochy v čele s mým oblíbencem Dylanem O'Brienem a Kayou Scodelario ze Skins. Nechybí objevování "záhadného tajemství", hrdinské proslovy o svobodě, směs různých národností a etnik (každý si najde svého hrdinu) apod. Na konci samozřejmě "překvapivý" zvrat a cliffhanger pro další díl. Většinu času jsem se bavil, ale zároveň si nenalhávám, že je to hloupoučký blockbuster pro patnáctky. Pěkné 3*. ()

theSaint

Netuším, který "příběh" z nové vlny imbecilních teen žánrů je horší. Člověk by se mohl začít ztrácet v těch hi-tech lahůdkách pro lobotomy. Zdejší nadšené hodnocení mi dalo pěknou podpásovku. Naivně jsem se domníval, že snad uzrála světlá vyjímka, ale zhruba po 15 minutách jsem prozřel a uvědomil si, že CSFD je k podobným p*covinam směle nakloněna. Prasečí zjev, který si hrál na kápa gay komunity a který skončil s oštěpem v břiše až (bohužel) ke konci filmu, mě sral takovým způsobem, že jsem jeho pasáže musel přetáčet. Malý tlusťoch, který skončil s kulkou též až ve finále, mě přesvědčil, že se skutečně jedná o scénaristicky nedotaženou záležitost. To malý sádlo by vypustilo duši už v polovině labyrintu. A tak tu máme další chujovinu, která se může se ctí zařadit mezi další imbecilní hity, které už je těžké všechny vyjmenovat. S nadšením očekávám druhý díl Divergence, jelikož trailer vypadá mňamózně. ()

fixaman

Dějově je to naprostá kopie hororu Kostka, jen vykastrovaná, aby ji zvládl průměrný 13letý Američan... Oproti letošním Hunger Games, na jejichž vlně úspěchu se Maze Runner veze, to má vše... Absenci děje, spoustu klišé a slušnou porci akce... Diváci mohou vypnout mozek a jde se na to... A nezachrání to ani Effie ze Skins ;-) ()

Vilg

Nejdřív jsem chtěl dát tři za průměr, ale na to to bylo moc krotké. Tři roky v jednom údolí 200 na 300 metrů fungující komunita hošanů, aniž by se navzájem začali vraždit? Ale no tak. Záměr "ó velkých manipulátorů" naprosto neznámý. Poznáme, čím jste odolní proti viru tak, že zjistíme, kdo je největší rychlonožka. To zní jako něco, co by vymyslela banda géniů od Johna Cleese. Jim by to ale narozdíl od téhle kraviny fungovalo. Reakce hochů na dívku, ačkoliv si je tři roky mohli tak leda honit křížem v kroužku na totemové mýtince u bezbobřího potůčku, k smíchu. Postapo finále rovněž. ()

Wardan

Překvapivě dobré teenagerské dobrodružství. Je to trochu jako mix Lost a Cube, přičemž mysteriózní atmosféra tady funguje opravdu dobře, hlavně díky výbornému dávkování informací. Napětí to má většinu času taky dost díky nestálému používání nějakých jednorázových krátkých deadlinů (vydržet do rána, proběhnout místem než se uzavře). Akční scény zběsile snímané a stříhané, ale díky tomu si alespoň udržují rychlost. Režie šikovná. Ty tři dávám spíše z opatrnosti, protože z posledních deseti minut to vypadá, že se z toho stane s dalšími díly hrozná chujovina (Moc to nedává smysl už teď). Mám však sto chutí jít do čtyř. A na závěr malé povzdechnutí: "Proč musí být všechno trilogie, nejlépe ještě s posledním dílem rozděleným? Co bych dal za nějakou jednorázovou jízdu, u které bych nemusel čekat tři další roky než se konečně dozvím "vo co gou." Ach jo." ()

warrenur

Nie moc originalne a casom nudne - akoze "teenage boys + 1 girl" survival drama. Rozbeh je pomalsi a bludisko svoju pritazlivost strati behom druhej vypravy. Moc som sa nebavil. Ale to zrejme bude sposobene tym, ze film bol zamyslany asi skutocne len pre nastrocne publikum. Slabota...nehovoriac o zrjemej snahe tvorcov prizivit sa na mnohych starsich kuskoch s podobnym nametom. Dockame sa dvojky, o tom nemozno nepochybovat. Co viac nam bude Ball vediet naservirovat, sa mozem len domnievat. Ale snad to aspon nebude mat podton skusky divadelnej hry na strednej skole a zainteresuju sa i nejaky dospeli, aj ked len pre ucely "testovacie". Tie cyber-bio pavuky boli v celku slusne. Tiez zvukove efekty na sluchadlach stali za to. 22-rocna Kaya tiez posobi aspon zaujimavo. Inak, caj. ()

Matli

Do kina bych na to asi nešel, koukat na to jak se tam furt hádá banda kluků, občas se tam pohne pár zdí a občas je tam honička s poloalienem a scénář bych asi taky nad lahvinkou vína dal, kdybych měl námět. Ale jinak to nebylo špatný, pokud mě dvojka nadchne, tak bych i hodnocení zvednul. 62% ()

MAJkLSON

Koukatelnější odvar sračky zvané Hunger Games. Nenudil jsem se, ale ten námět a scénář je prostě hovadina (takže určitě i předloha). ()

Brusíček

Do té doby, než přišlo odhalení celé souvislosti příběhu filmu, jsem netušil jsou-li dotyční lidé vůbec na Zemi, a celý příběh skrýval tajemný Labyrint, jsem ani nedutal a jak už to bývá po odhalení celé pravdy tady máme pěkné béčko na dobré úrovni, nic míň, nic víc. 60%. ()

Bozvav

Námět není vůbec špatný, hlavní hrdina Thomas je sympaťák. K tomu slušná akce a snesitelné dialogy. Být puberťačka, tak dám určitě vyšší hodnocení, nicméně i takto jsem se vcelku bavila. Za mne 55%. A jdu s dcerami koukat dvojku. ()

Gucak odpad!

Jako první jsem měl možnost vidět film. Ten byl pro mě naprostá katastrofa (vyjádřím se později). Poté jsem dostal tip na knihu. A díky bohu, že jsem nečekal dlouho a hned se do ní pustil. Knižní podání je něco úžasného ! Tvůrcům knižní předloha asi posloužila jako toaletní papír. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale teď k filmu. Myšlenka super. Hodit x lidí do uzavřeného prostoru aby se pokusili z něho utéct. To je ale jediné plus. Tak nesympatické herecké obsazení !! Jediní kteří připadají v úvahu jsou Dylan O'Brien a Ki-hong Lee. Místy mě dostávalo i nelogické chování postav. A ještě k tomu vynechání tak důležitých momentů ! Nevím za co si to kniha zasloužila. Nemám odvahu se kouknout na druhý zfilmovaný díl. Radši zůstanu u super knihy. ()

Rathalos

Waaaaau,klobuk dole pred reziserom Wesom Ballom,myslim si,ze je to vychadzajuca hviezda,vynikajuca akcna sci-fi jazda so skvelou myslienkou na film,nic tomu nechybalo,sympaticki herci,vizualne super,perfektny pribeh,hudba,jednoducho takmer dokonale,dvojka to iste,pecka,tesim sa na dalsie pokracovanie...:-) ()

jasanka

Kdysi jsem videla zacatek, ale nenadchnul me. Ted jsem to zkusila znova - a libilo se mi to moc. Hlavne konec je hodne zajimavy. Hlavni tema tak trochu jako Pan much. Sympaticke postavy, kterym musite fandit. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)