Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

blackrain

Dík za ten syrový, drsný a zabláceně brutální pohled do srdce jednoho tanku. Naturalistické scény mě ohromily. Příběh je velmi jednoduchý a přímočarý. Někam se přijelo, něco se rozstřílelo. Žádná zbytečná hra na kličkovanou. Charaktery všech účastníků tohoto zájezdu na konci 2. sv. války jsou taky jasně dané a vymezené. Škoda, že všechno, co se odehrávalo, bylo na konci zazděno hollywoodským klišé. ()

gogos

Výborná a vizuálně vymazlená akční pecka, která je 3/4 filmu napínavá, zajímavá a parádně reflektuje osudy ústředních postav, které mají dobře rozložené charaktery, jež jsou výborně ztvárněny. Navrch tu máme onu úžasnou syrovost a brutalitu, na kterou jen tak někdo nemá koule. Bohužel superhero konec trochu sráží celkový dojem z jinak vynikajícího válečného filmu, který tu hodně dlouho nebyl. Škoda... PS to co dokázal Ayer s takřka směšným rozpočtem 68 mega je až k nevíře. ()

DH3Factor

Fury je klasická Ayerovina. Řesmeslně precizní, silná a v některých momentech hodně syrová(tková) adaptace seriálu Čtyři z tanku a pes. Přičemž pes je Bernthal. A dost vzteklej! Ve své nepěknosti až pěkná óda na to že válka je hnus. Děkuji za připomenutí, že žiji v požehnané době. ()

Dzin01

Co bych tomuhle filmu vytkl, tak scénář. Ani ne nějakou zásadní nerealističnost (hrdinové prostě musí mít velké výzvy), ale konzistenci děje. Byly to víceméně na sobě nezávislé tři epizody bez nějaké jednotící zápletky. Vzpomenul jsem si na Ryana a tam prostě člověka dokázali vtáhnout do děje. Tady to bylo jen takové odtažité. Ale akce byla špičková a nejlepší jednoznačně souboj s tygrem. A byl to opravdu originální Tiger, což ale ocení asi jen fandové na techniku. Takže zatím pro mě spolu s Kellyho hrdinové a Zlaté oko nejlepší film s akcí s tanky/em. ()

Kaluž

Ztracená epizoda z Bratrstva neohrožených. Dokonale promazaný válečný stroj. Špinavý, neotesaný, surový, herecky přesný. Audiovizuální nálož těžkého kalibru a jeden z nejlepších filmů letošní sklizně. David Ayer je zpátky, dámy a pánové! ()

Philcze

Přesně takové, jaké jsem si to přál. Špinavé, drsné, intenzivní a neskonale Rkové. Ayer sice nedokáže klasické historce o bažantovi v nové jednotce vtisknout něco výrazně originálního nebo nového, ale všechny příběhové elementy jsou jinak na svém místě. Výborná otcovská figura Pitta, kvalitní vedlejší přihrávači (Bernthal super, LaBeouf po dlouhé době solidní), a krátkodobé lelkování s místními slečnami v paradoxně nejnervóznější scéně filmu. Ayer poslepuje jednotlivé bitevní a stmelovací scény do parádně funkčního celku, který sice nenabízí nic objevného, ale zažene hlad po chlapském akčňáku lépe než kterýkoliv díl Expendables. Berte nebo nechte být. 80% ()

Thomassi

Veliké očekávání, roční natěšenost. Tak moc jsem se netěšil na žádný film co si pamatuju. Kdo mě trochu zná, ví, že tanky a vše kolem nich, o tankových filmech ani nemluvě, jsou mojí srdcovou záležitostí. A jak to tedy dopadlo? Byl jsem spokojený, v některých pasážích jsem dokonce ani nedýchal. Přesto výhrady mám, a to jsem rozhodně nečekal. V prvé řadě musím ocenit to, že tvůrci dokázali nashromáždit dobovou techniku, připomínám OPRAVDU dobovou, a v takovém měřítku. Tank Tiger vypůjčný z Bovingtonu má vlastně premiéru co se týče pravosti tohoto stroje. Nejsou zde žádné předělávky ani repliky. Tiger je jen jeden a zde se ukázal v plné parádě. A jeho bitvu jsem si vychutnal plnými doušky, dost možná se jedná o vrchol celého filmu. Precizně a realisticky jsou ukázány také sračky války. A to doslova. Bahno, krev ... moto "Válka nikdy nekončí tiše" to krásně vystihuje. Syrovost války jsme takhle ještě neviděli, nebo jen ve výjimečných případech. Tohle všechno ještě více umocňuje Priceova hudba, syrová stejně jako film. Ovšem jedna věc mě zde zamrzela, a to poměrně hodně. Doufal jsem, že se tomu Ayer vyhne, ale bohužel tohle přestřelil. Válečný film, který vyniká ve všem ostatním, si tohle nezaslouží. Jsou to Němci a jejich myšlení. Znova jsou zde ukázáni jako tupci, kteří pobíhají kolem tanku a nejsou schopni ho zničit, nebo alespoň vyřídit jeho posádku, která je tak zranitelná. A to si připomeňme, že Němců je na 300. Jejich chovaní v závěrečné bitvě o křižovatku jsem nepochopil a rozhodně nejsem jediný. Ovšem je potřeba si uvědomit, že v dnešní době nevzniká mnoho válečných filmů se spoustou akčních scén. A pokud nějaký příjde, a navíc je o tancích, jsem schopen mu nějakou tu chybičku odpustit. 90%. P.S.: Teď. když jezdí ve filmech praví Tigři, by to chtělo sehnat ještě nějaký pravý Panthery a vrhnout se na tankovou řezničinu, jakou svět neviděl :-) ()

Helo

Kurňa, jo! Přesně takhle jsem si to představoval! Sice by jedna/dvě výtky byly (moc Bible (nemyslím toho střelce) a sebevražedné SS komando), ale jinak naprostá, vcelku komorní, přesto však epická řezničina, která ukazuje zmrdy i dobráky na obou stranách. A i když se chovají zmrdsky, tak se tak nechovají jen z rozmaru mysli, ale kvůli situaci, ve které se ocitli. Konečně film, který bere v relativně slušný potaz i detaily fungování tanků, účinky munice atd. Ono vůbec ty bitky byly snad nejlepší, co jsem v druhoválečném filmu viděl. Brutální, mrazivé, syrové a depresivní, k čemuž ještě dopomáhá zvláštní hudba, která místy jakoby se podobala Gravity a místy naopak využívá chorály navozující atmosféru davových nacistických přehlídek, a v akci je pak naprosto napětí dotvořující (útok na děla, přepadení Tigerem!). Nutno vidět v kině (parádní zvuk). ()

MATADOR

Opět "prďácky" a rádoby filozoficky napsané komentáře od TOP uživatelů se skrytou touhou najít v tomhle něco na úrovni. Pravděpodobně si spletli sál a šli, ani nevěděli na co. Fury už bylo předem popisována jako drsná záležitost z druhé světové války. Hledat v tomhle nějaký skrytý grál si mohou dovolit pouze fanoušci Ayera, války, autetičnosti a hlavních hrdinů. Vše to pak jde v ruku v ruce s dobře dávkovanými bitvami, které nenápadně směřují ke zdárnému finále, kde se nábojové pásy a zásobníky mění doslova jako o život. Pro Ayerovu tvorbu mám slabost a jsem rád, že mohu Fury zařadit mezi ty filmy, na kterého se rád zase podívám. ()

stration

U kanónu stál a pořád ládo ládoval, aneb válka opět očima amíků. Ty dvě hvězdy dávám za prostředí, celkovou ušmudlanou vizáž a povedené tankové bitky. Ale jinak katastrofa. Celé to na mě působilo jako naprosto nesourodý scénáristický slepenec, který funguje na principu brutální scéna-přesun-brutální scéna-přesun-brutální scéna. A navíc, ty scény nijak brutální nejsou. Snaha šokovat vychází spíš směšně - poprava německého vojáka, aby se snad ukázalo, že Američani jsou taky jenom "lidi", aby se následně téměř fatálně zamilovali do francouzských děvčat? No to si děláte srandu! Závěrečná scéna je pak kapitola sama o sobě. Proč proboha poslal Piťák všechny na smrt? CO je na tom za hrdinství? Proč němečtí vojáci pobíhají čtvrt hodiny kolem bez jakéhokoliv náznaku krytí, nebo útoku na tank? Kde bere Piťák pořád náboje? A proč se na závěr německý voják slituje, když kolem vidí desítky mrtvých kamarádů? No, jsem těžce nasrán, a to jsem se na film těšil. Jediné, co lze pochválit, je fakt jenom ta technická stránka, která vypadá opravdu dobře. Jinak fakt těžká prohra a další důkaz americké impotence a neschopnosti vlastní sebekritiky v tomto strašném úseku dějin. Škoda. ()

salalala

Nijak originální, ale zatraceně poctivá žánrovka, která ani ničím víc být nechce. Ayer se vykašlal na všemožná protiválečná poselství a natočil přímočarý válečný biják, který by měl udělat radost všem fanouškům tohoto subžánru. Akce skvěle šlape, je příjemně realistická a syrová, zároveň se vyhýbá zmatenosti a chaotičnosti a je sestříhaná vesměs velmi dobře a přehledně (možná jen zvláštní zabarvení letících střel malinko ruší), takže není de facto nač si stěžovat. Příběh je odstaven na vedlejší kolej, protože posádka je přehlídka šablonovitých postav, které projdou nijak překvapivým vývojem a dá se odtušit, co se bude dít dál. Je ale obsazena velice dobře, takže ústřední hrdinové nepostrádají charisma a své si v klidu uhrají. Nejvýraznější je samozřejmě Brad Pitt, jemuž stačí jen nasadit svůj typický drsný "kukuč" a ono to stačí. Podobně jsou na tom minimálně i velmi dobří LaBeouf a Lerman. Fury se dá vyčítat to, že ve druhé polovině už ztrácí soudnost a kupí dost náhod, nelogičností a z ústředního tanku dělá takřka nezničitelnou zbraň, takže hlavní hrdinové ze všeho vyváznou a taktéž SPOILER záchrana jediného přeživšího je vysvětlena hodně zvláštně a nepříliš pravděpodobně KONEC SPOILERU. Je pravda, že Ayer měl stopáž stlačit na dvě hodiny, protože některé scény jsou až neúnosně dlouhé a je v nich mnohdy spousta zbytečných dialogů. Výsledek je nicméně hodně solidní, a i když se nestane klasikou, pořád je to příjemná variace na dnes už legendární díla a další ukázka toho, že Ayer je jakožto režisér dost zajímavý. 70% ()

dom156

David Ayer vytvořil velmi povedené dílo. Bohužel nepřináší nic nového, a nedosahuje to kvalit filmu Zachraňte vojína Rajena. I přes tento menší nedostatek, je to velmi svižná podívaná kde jsou pevně ukotveny role. Pitt se snaží a opět musí ukazovat svoje vyrýsované křivky, které by tam být nemuseli. Ocenit naopak musím tankovou bitvu mezi 4 Shermenama a Tigrem, při tomto střetu vše bylo dle historie za což palec nahoru. Celkově je film nadprůměrně dobrý, bohužel nepřišel s něčím neotřelým, co by nám vyrazilo dech. A ještě jedna poznámka zajímalo by mě, kdo překládal název Fury na Železná srdce za to bych mu dal pohlavek. ()

JohnMiller

Po spŕške nie práve najkladnejších recenzií som bol voči tejto snímke mierne skeptický. Moje dohady sa však na šťastie nepotvrdili a verte mi, to sa u mňa často nestáva. Atmosféra okupovaného Nacistického Nemecka ma pohltila všetkými mojimi zmyslami. Produkčne je to tak silné, tak vierohodné tak realistické, že svojimi psychologickými pochodmi unavených a zničených vojakov by som sa to nebál prirovnať aj k legendárnemu kúsku Zachráňte Vojaka Ryana. Oblečenie, tanky, zbrane, prostredie, účesy, interiéry, exteriéry všetko bolo tak autentické, že som od toho nedokázal odtrhnúť oči. Súboje tankov boli parádne a dynamické. Herecké výkony živelné a nechutne ľudské zo všetkými svojimi emóciami. Dobrými aj zlými. Mal som pocit akoby som sa objavil v skutočnom Nacistickom Nemecku. Jediné čo mi tu nesmierne vadilo bola záverečná patriotická bitka pri ktorej sa vojakom SS znížilo IQ na jednomiestne číslo. Bolo to dobré ale po takej dávke autentickosti divák čaká troška inšie vojnové stratégie 300 SS vojakov proti šiestim Američanom. Hodnotenie vtedy klesalo a stúpalo v intervaloch ale to, čo ukázala snímka predtým nemôžem hodnotiť na úkor skvele nakrúteného ale nereálneho záveru nízko 4.5*. ()

Duotone28

Ta posledná bitka je faux pas jak howado:-). To čo si ten film dlho krvopotne a nie zle budoval, bolo úplne zbytočne lacno zničené. Vojnový veterani a historický šmakouni si museli trhať vlasy :-). Herecky paráda. Nazdar ()

FilmFan24

Kdysi to byli čtyři v tanku (a pes), dneska je jich o jednoho víc! Blíží se konec války a s pátým do počtu posádky prožijeme jeden den jízdy německým územím na samém konci druhé světové války! Natočené s citem pro detail, perfektní výpravou a velice dobrými herci, tady máme zase po čase válečný film jakých se zase tak moc netočí. Jenom ten závěr s pointou, že ne všichni fašisti byli zlí, si tvůrci mohli odpustit... ()

runner85

Možno si týmto komentárom (a hodnotením) tak trochu naseriem do pusy. Ale mne sa to ľúbilo! Možno preto, že to nebol až tak spravený hej Americký film. Išlo tu skôr o ukážku sily vojenského kamarátstva, ktoré nakoniec ( trošku na moje prekvapenie) nezničila ani žena, i keď k tomu veľa nechýbalo. A i keď niektoré časti filmu pôsobili zvláštne ako celok sa mi to naozaj veľmi páčilo. Asi starnem, no. Ďakujem Danko :) ()

L_O_U_S

Čekal jsem spíš nekompromisní řežbu s jasně rozlišeným dobrem a zlem, ale bez patosu. Patos se drží v rozumných mezích, ovšem morálně bezchybné Američany kosící po desítkách zfanatizované nácky nečekejte. Brad Pitt si to dává, Logan Lerman příjemný. (1 017., 16. XI. 2014) ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)