Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

mad_ness

Ej či to bolo dávno, čo som videla film o superhrdinoch, v ktorom minimálne polovica z toho boli moralistické kecy a nešťastné rozhodnutia americkej vlády, ktorej bordel museli upratovať good guys... Nie, pretože o tom je každý podobný film a ZRAZU to ľuďom vadí... že majstri slova potrebujú predviesť svoje verbálne schopnosti, surprise madafaka! 3 hodiny! a kecy mi vonkoncom nevadili, až som sa bála, že sa budú len biť...fijúúú. Veľmi pekné exteriéry, minimum lásky plodiacich záberov, Jeremy Irons Wow! A Ben... veľký BEN, enormný Ben!!! To bola slasť pre oko, úžasný zrelý a prezieravý superhrdina, o ktorom by som si bez mihnutia pozrela aj celý film, po všetkých ostatných, ktorých je asi 637. ()

FFilipCZ

Osobně musím říci, že jsem tento film celkem protrpěl. První hodina byla dějově absolutně zbytečná a zmatečná. Vůbec nevím, co se tam dělo při tom všem přeskakování dějů a lokací a bůhví jestli ne také časových period. Druhá hodina nám v podstatě taky nic moc neřekla, pouze nás připravila na tak očekávaný souboj dvou nejznámějších komiksových hrdinů (SPOILER: který se pak ale nakonec stejně nekonal, protože si netopýrák a červená kápě pobrečeli nad tím, že se jejich matky jmenujou stejně). Takže po té dvou a půl hodinové předehře jsme se teda konečně dostali k tomu, že se bojuje a ničí a je alespoň trochu na co koukat. Takhle jsem si to teda opravdu nepředstavoval, nejsem sice žádný super fanoušek komiksovek a těchto dvou hrdinů, ale přeci jenom jsem čekal trošku víc a zklamání je určitě na místě. ()

spaceboyCZ

Tři hodiny života se dají využít i jinak. Tohle je prostě průser největšího kalibru. Celá ta story je tak plytká, až z toho měkne mozek. Affleck je špatný Batman, doslova k smíchu. Superman nedostává potřebný prostor. Nejhorší na tom je, že nezaujme ani žádná výraznější hudební linka, Hans Zimmer zklamal, zřejmě poprvé.. Ta jedna jediná hvězda je za Wonder Woman. ()

Adasin

Hodnocení se vztahuje pouze ke kino verzi (hodnocení Director's Cut bude možná za pár let, až zapomenu na kino verzi a seberu k tomu odvahu): Tak tímhle u mě Snyder skončil. 300 a Muže z oceli mám ráda, jsou to fajn filmy, ale tohle... Neskutečně nudný film s šíleně přepálenou stopáží, špatně napsanými a zahranými postavami (Cavill s Aflleckem jsou takoví dřeváci a zbytek nemá co hrát), nezáživnou akcí (když už k nějaké dojde) a hodně špatným příběhem. Některé pokusy o osudovost byly až k smíchu a ty zpomalovačky jsou chvílemi fakt otravné. Jednu hvězdičku dávám za Gal Gadot a její Wonder Woman, druhou za hudbu Hanse Zimmera a třetí, protože mám ráda komiksovky. 5/10 ()

nirvana91

Na tento dlhoočakávaný "boj" som sa tešila veľmi dlho. Obzvlášť zvedavá som bola na Afflecka ako Batmana, keďže Cavill si svoj sólo film už užil a vieme, že kostým Supermana mu pasuje ako riť na šerbeľ. Ben sa podľa mňa úlohy zhostil super. Nie je to síce už Christian Bale, ale tvoríme tu niečo nové, a Affleck zapadol. Keďže hlavné postavy boli dve, dej nebol jednotvárny, scény preskakovali a udržiavalo to moju pozornosť na maximum. V porovnaní s MoS som si BvS užila viac. Jediná vec, čo mi vadila, bolo vyobrazenie Lexovej postavy. Čakala som serióznejšie vystupovanie. A aby som nezabudla na Wonder Woman - všimla som si, že veľa ľudí sa sťažuje, že jej nebolo dopriaté dostatok priestoru.. Nato že sa film volal BATMAN vs. SUPERMAN dostala priestoru dosť. Kamera bola bravúrna a hudba perfektná! UPDATE (20.8.2016): Po dopozeraní EXTENDED VERZIE som uvažovala nad plným hodnotením!! Super! Všetko do seba perfektne zapadalo a klapalo od začiatku do konca. Stále mi však vadí vyobrazenie Lexa Luthora.. Takže ostávam pri lepších 4*. ()

baribal

Proč to je tak na hovno? Protože to postrádá vnitřní logiku a je tu plno WTF momentů (které jsou opravdu nechtěně vtipné). Dvě hvězdy = dvě pozitiva, casting je super a soundtrack též. Tři hvězdy dolů hlavně za scénář, ale za zmínku spíše stojí několik highlightů: 1) snové sekvence (top asi vede ta, kde se Batmanovi někdo zjeví - nemám tušení kdo - a závěrem mu řekne, že asi přišel moc brzo.. nebo spíš do úplně jiného filmu) 2) proč je Lex Luthor odvázanej ze setkání Kenta a Waynea? Vždyť neví co jsou oba zač (sledoval jen WW, Aquamana, Cyborga a Flashe), napadá mě snad jen proto, že Kenta kritizuje Waynea, ale mám dojem, že v novinách ho pouštěli jen k psaní sportovních zpráv. 3) Proč postavy dělají to co dělají? Hybatelem měla být motivace LL, ale ta není absolutně nijak zmíněna, NIJAK. 4) MARTHA! až do konce filmu jsem nedokázal vstřebat, že spojenectví bylo opravdu navázáno na takto chabém důvodu, jako je shoda jmen matek. 5) Proč Luthor odpálil bombu na tom zasedání? si krypton mohl klidně propašovat načerno.. myslím, že bych deset důvodů dal dohromady, ale nemělo by to smysl.. těch pět důvodů mé hodnocení ospravedlňuje dostatečně. Snyder neumí točit a už to dokazuje čím dál tím silněji, Muž z Oceli se mi líbí víc.. lepší záporák, Zodovi se dá rozumět, ale tady? Nikomu a ničemu nerozumím a to sem se snažil a chtěl rozumět. ()

maddy

Batman v Superman v Wonder Woman v Lex Luthor v Doomsday v Aquaman v (asi tucet ďalších): The Quickest Shortcut to Justice League. Mala to byť filmová udalosť tohto storočia, namiesto toho sme dostali nešťastne uchopený wannabe-Nolanovsky temný komix, ktorý sa síce tvári dospelo, ale v jadre je naivnejší než celá tá konkurencia od Marvelu, ktorej sa vytýka, že cieli príliš na celorodinnú zábavu, než by ponúkala čokoľvek serióznejšie. Nuž, aspoň je v nej aspoň nejaká zábava v porovnaní s Batman v Superman. V jeho dvoch a pol hodinách sa totiž štúdio snaží v jednom filme dohnať všetko to čo Marvel buduje už pomaly desať rokov (a to píšem ako nefanúšik). Namiesto toho, aby sme tak dostali film o dueli dvoch najväčších a najznámejších superhrdinov sme dostali takmer štyri filmy v jednom (pokračovanie Man of Steel, ďalší origin Batmana, samotný stret Batmana so Supermanom, prvý origin Wonder Woman) a asi ďalší pätnásť mini-filmov k tomu (origin Aquamana, Flasha, budovanie Justice League, Lex Luthor sólo movie ...). Teoreticky by každý mal potenciál fungovať ako samostatný film a badať v nich pár zaujímavých myšlienok a nápadov – riešenie toho, či by ľudstvo malo prijať takého všemohúceho ochrancu ako je Superman, ktorý by mohol jedným ťahom zničiť celú Zem, keby si zmysel; či by mal byť za svoje činy akokoľvek zodpovedný; dostali sme aj nový príbeh Batmana, ktorý z neho robí bad-assa, ktorému nevadí usmrcovať nepriateľov atď. Bohužiaľ, tu na rozpracovanie ani jednej línie nie je čas a tak sa prvých sto minút dej točí v kruhu a paradoxne sa v ňom nič zásadné nedeje. To by možno nevadilo keby sa všetky tie línie v závere spojili do jedného zmysluplného celku, no ani to sa nedeje a všetky motívy vyšumia do prázdna. Keby sa z toho filmu vyslovene vystrihlo ľubovoľných pätnásť minút, tak zmysel scén a celého diania ostane úplne rovnaký! Dlho očakávaný duel dvoch hrdinov sa tak nakoniec zmrkne do jednej pätnásť minútovky, v ktorej si takmer bezdôvodne alebo iba s veľmi chabými motiváciami dajú Batman so Supermanom po držke, aby sa nakoniec po zúfalej scenáristickej barličke (Martha!) spoločnými silami pustili do boja proti jednému zbytočnému mega-monštru, ktoré sa tu vyskytlo z ledabolo vysvetleného dôvodu a motivácie toho kto ho stvoril. Tejto komixovej adaptácii tak zväzuje ruky a nohy na každom kroku toľko motúzov, že vlastne nakoniec ani nie je divu, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Budovať totiž filmový vesmír so sólovými hrdinami, ktorí sú divákovi postupne predstavení a nakoniec ich spojiť do jedného filmu je totiž rozhodne väčšia udalosť, než nahádzať do jedného filmu množstvo postáv, ktoré snáď ani bežný divák nemá možnosť poznať a silou mocou sa snažiť za tých dva a pol hodín vybudovať vlastný vesmír, ktorý však zatiaľ nestojí na žiadnych základoch. To jednoducho nejde. Neviem si ani predstaviť aký guláš z toho musí mať geekovsky-nepobozkaný divák. Neviním tak Snydera, ktorý tentoraz až prekvapivo režíruje na autopilota a bez jediného nápadu lepí scény za seba, predvádza rutinnú digitálnu akciu bez jediného ikonického momentu a snaží sa neúspešne budovať osudovosť tam, kde mu to štúdio nariadilo. Takto obsiahly komixový DC svet nemal šancu predstaviť v jednom filme a už vôbec nie s takýmto scenárom. Ten sa nielenže snaží ukočírovať niekoľko nesúvislých dejových línii súčasne, ale zároveň sa v ňom skrýva toľko dejových lapsov až beda. Postavy tu reagujú na udalosti, ktoré nemohli vidieť a otázky, ktoré nemohli počuť (Lois Lane v záverečnom dianí odpovedá na otázku Batmana, ktorú položil Supermanovi a ktorú nemohla ani náznakom počuť, keďže iba v tej sekunde dobehla na miesto činu; prípadne dôležitý predmet hádže do vody, aby sa ho zbavila, aby sa o pár minút mohla potápať a takmer prísť o život, aby ho vylovila bez toho, aby jej niekto medzitým ozrejmil jeho dôležitosť alebo si ju nebodaj mohla vyvodiť sama), Supermanovi sa tu „menia“ schopnosti podľa potrieb scenára (Lois Lane padajúcu z budovy dokáže zachrániť za každých okolností a je jedno kde sa práve nachádza, no v sekunde po ňu dokáže priletieť, ale keď mu unesú matku, tak nemá ani poňatia kde môže byť, aby ju svojou super-rýchlosťou oslobodil rovnako ako Lois), nehovoriac o spomínanej scenáristickej barličke s Marthou, kde sa Batman potom čo zo Supermana vymlátil dušu rozhodne, že sú lusknutím prsta priatelia a takto sa, ehm, ihneď predstaví aj jeho matke, iba preto lebo ich matky sa volajú rovnako; a ten úvod kde zamestnanci Batmana poslušne čakajú v kancelárii, keď sa okolo nich rúcajú všetky mrakodrapy, kým im šéf zavolá a dovolí ísť domov je už čisto na facepalm, no a v závere sa tu po predošlej kritike na Man of Steel ešte pre istotu tri krát zdôrazní, že tento raz sa bojuje vo vyľudnenom meste, aby náhodou neumrel jediný nevinný, veď nám ide predsa iba o záchranu celej planéty. Ach bože ... To čo malo byť filmovou udalosťou je tak príliš narýchlo ušitým projektom, pri ktorom sa chcelo štúdio iba čo najrýchlejšou cestou dostať k filmovému svetu superhrdinov vybudovaným Marvelom, pre Krista pána, veď ešte aj tá hudba je rovnaká ako v Man of Steel. Soundtrack Hansa Zimmera síce stále perfektne funguje, ale to všetko sme už počuli, je to akoby niekto vzal hudbu z Man of Steel, aby Zimmerovi nemusel viac platiť drahé peniaze za nové hudobné motívy, poslal to Junkie XL, aby tam pridal pár nových bubnov a ďalší soundtrack s asi jednou novou, ale zato skvelou, melódiou pri Wonder Woman je na svete. Napriek predošlej silnej kritike ten film má niekoľko silných momentov, ale zároveň zlyháva už v samotnom jadre a tak si ich ani nie je možné užiť. Samotný Batman v podaní Afflecka je skvelý, jeho akcia v hangári počas záchrany Marty priam ukážková, úvodné prepojenie s Man of Steel je logické, najviac však vyhráva záverečné zapojenie sa Wonder Woman, ktorá je neskutočne cool, ale všetko je to tak out-of-context a z rýchlika, že to nemá ten správny dopad, ani šmrnc. Pokiaľ si pár minút po projekcii pamätáte akurát tých desať sekúnd scén s Wonder Woman zo záveru, tak pre film s názvom Batman v Superman to asi nie je najlepšia vizitka (ale keď už nič iné, tak ma aspoň nalákal na jej samostatný film na budúci rok, no príde mi to ako trocha drahé promo). Ako geekovská zábava tak Batman v Superman občas funguje, netvrdím, že nie a v niektorých momentoch som si ju užíval, ani zďaleka však nefunguje tak ako by mala a mohla. Niekto tu jednoducho nariadil Snyderovi natočiť skratku k Justice League, ale zabudol, že to čo fungovalo v Man of Steel (btw u mňa 5* a zatiaľ ho mám aj v TOPke, len aby bolo jasné, že na BvS som sa tešil a ani proti Snyderovi nemám žiadne predsudky, práve naopak) a pri ktorom som obdivoval s akou ľahkosťou, značne originálne a nechronologicky dokázal vyrozprávať dôverne známy origin o Supermanovi, nemôže fungovať, keď sa to snažím v jednom filme urobiť s niekoľkými postavami súčasne a ešte do toho zakomponovať celú plejádu charakterov z minula. V tom filme by som snáď vedel na sekundu presne ukázať, kde sa to Snyderovi vďaka ťarche zo strany štúdia rozpadlo po rukami a ďalej dotočil už iba z povinnosti, lebo aj tak nemohol do ničoho kecať. S prižmúrenými očami ten priemer, lebo je to drahé, je to hlučné, ale je to o ničom, preto to druhý krát nemám absolútne dôvod vidieť, čo u takéhoto projektu zamrzí najviac. Man of Steel som totiž videl už 6x, z toho ako jediný film dva krát hneď dva dni po sebe v kine! / edit: trojhodinový extended cut s pol hodinou záberov navyše dojem nijako zvlášť nevylepšuje. / CELKOVO: 3* (6/10) () (menej) (viac)

hous.enka

Ohromné zklamání z takového mrhání obrovského potenciálu. Asi jsem totálně natvrdlá, ale hodinu mi trvalo přijít na to, proč vlastně Superman a Batman stojí proti sobě, když v reálu by měli oba stát na stejné straně barikády. Ach jo. A ač mám ráda Amy, tak jako Lois je to prostě nedostatečné. ()

VojinRyan

DC pokus o vytvorenie vlastného sveta sa začína. A začína sa temnejšie ako som čakal. Na začiatok musím povedať, že som videl "Special Edition" ktorá ma 3h. Bál som sa, či sa budem nudiť, ale nestalo sa tak. Film má hneď na začiatku jasne stanovený žáner (Temný miestami až Thriller) a v tejto note si ide celý film. Kde doplnili pár akčných scén. Žial podľa môjho názoru to končí rovnako ako prvý superman s Henrym Cavilom. Na konci absolútny chaos a to čo bolo budované je zaz rozbité. A ku koncu už bolo toho dosť. Ale film spĺňa to, čo DC stanovilo na začiatku. Ich filmy nebudú mať humor. A to splnili na 100%. Až prekvapivo dokázali, že hrdinovia si môžu ísť po krku na život a na smrť len preto, aby ukázali, komu to tu patrí. Nevedomky, že obaja sa snažia konať dobro a nebyť pri tom viditeľný. Chválim súboje, okúzľujúcu Gal Gadot ale postava Wonder Woman tam bola nastrčená zbytočne skoro. 80% - 4*. ()

agentmiky

EDIT k 11.3. 2020..........Trochu přidávám procenta, protože ačkoliv ten přepálený konec pořád trochu bije do očí, tak ten snyderovský vizuál s podmanivými scénami mě pořád dostává do kolen. A ještě jednou říkám: Ten kasting je tím nejlepším, s čím film přišel (drsný Batfleck si zasloužil sólovku, které se již nedočkáme.....tak snad Pattinson odvede slušný kus práce a zavděčí se většině fandů). Za mě dávám 88 % P.S. Kdo film odsoudil nízkým hodnocením, tomu radím dát tomuto snímku ještě jednu šanci a pustit si ULTIMATE CUT se stopáží 30 minut navíc. Dost věcí poté dává větší smysl ...........První zhlédnutí v roce 2016..............Už od prvních předpovědí a plakátů jsem se na film nesmírně těšil, protože zaprvé se režisérského žezla ujmul mistr svého řemesla Zack Snyder, a zadruhé mám prostě filmy s Batmanem rád. Po zhlédnutí v kině mám vesměs kladné pocity. Musím nejdříve uznat, že Snyder odvedl velký kus práce. Někdo sice kritizuje jeho styl režírování, ale to mi tady vůbec nevadilo. I já jsem se trochu obával Bena Afflecka v hlavní roli gothamského strážce, ale ukázalo se, že on byl tou správnou volbou. Nejvíce ze všech mě ale překvapil samotný Jesse Eisenberg, který svou roli šíleného syna Lexe Luthora zahrál neuvěřitelně věrohodně. Samotný soundtrack se mi taktéž velmi líbil. Když bych měl zhodnotit příběh, tak první třetina filmu byla spíše výpravnější než akčnější. Druhá třetina filmu plus souboj Batman vs Superman byla podle mě nejlepší, co se týče příběhu i samotných soubojů. Poslední třetina filmu, což je společný souboj Batmana, Supermana a Wonder Woman proti Doomsdayi, byla si nejslabším článkem samotného filmu .Přišlo mi to už moc překombinované a přes čáru. Akce byla sice skvělá ,ale kdyby to tvůrci domysleli lépe, tak bych zamýšlel i nad lepším ohodnocením. Když to shrnu, tak určitě doporučuji všem, kdo mají šanci, ať na tento film zajdou do kina, neboť je to neskutečná akční jízda. Ale akce neznamená vše. Jako fanoušek Batmana si musím do filmu rýpnout, že na Nolana a jeho Temného rytíře to prostě nemá. Za mě dávám 82 % ()

SaNcHeZ_cz

Batman v Supermanovi: Úsvit průměrnosti a zbytečnosti. Zack Snyder natočil za neskutečné peníze neskutečný film. Jen ne asi takový, jak mnoho fanoušků doufalo. Z tohohle klání světoznámých komiksových hrdinů se nakonec v kině stala digitální fraška, která se snaží být o tolika věcech, až vlastně není o ničem. Znásilňování komiksových předloh, kánonu a zahalování všeho do oblaku odporného digitálního balastu, to jsou jen některé z věcí, díky kterým vám zůstane BvS v hlavě ještě nějakou dobu. Jediným vítězem z toho všeho je tak nakonec snad jen Ben Affleck, jehož Batman by v schopnějších rukou mohl být zatraceně zajímavá varianta této postavy. Takhle ale ne. Dvě a půl hodiny otravných postav, postupně se hroutící atmosféry, několika vyloženě špatných momentů a to vše jen proto, abyste si u přepáleného závěru mohli říci, že ten začátek vlastně tak špatný ve světle toho všeho nebyl. Pokud vám tohle stačí od něčeho, co mělo všechny předpoklady proto, být nejzásadnější komiksárnou za dlouhé roky, tak směle do toho. [50%] EDIT: Po shlédnutí ultimate edice hodnotím úplně stejně. O ždibec surovější verze je jen o půl hodiny delší variantou toho samého, která sice některým věcem v rámci filmu dodá alepoň minimální kontext, nic moc víc ovšem s filmem nevymyslí a v žádném případě nenapraví základní problémy filmu. Jen vás bude delší dobu nudit a štvát, než jak tomu bylo u verze klasické. Batman v Superman tak i po snaze zachránit jej větším množstvím materiálu zkrátka končí jako kolosální průser, kteréhož třetí projekci si s naprostým klidem v budoucnu s chutí odpustím. ()

Wysch

Fíha... Tak asi je dobrý začít plusama: Ben Affleck a Jeremy Irons jsou naprosto skvělí! Jejich Batman a Alfréd jsou a) opravdu jak z Millerova Návratu Temného rytíře, b) skvěle zahraní, c) skvěle napsaný. Wonder Woman v podání Gal Gadot je skvělá (byl jsem vůči ní opravdu skeptickej, ale co už). Hans Zimmer a Tom "Junkie XL" Holkenborg. První akt je moc dobrej. Vizuál je skoro perfektní, a to včetně snových sekvencí. A to je zhruba tak vše k plusům. Film tohle neutáhne na 100%, bohužel. Další character arcs jsou přinejlepším průměrné - Lois Lane, Lex Luthor. Zack Snyder má opravdu dobrej cit pro vizuál a akci, ne že ne, ale scénář potřebuje prostě jinej přístup než jen tah na (audio)vizuál. V druhém a třetím aktu se film stává mišmašem sebe sama a přecpaným univerzem, které se snaží vystavit. Zkrátka jako důvod failu vidím to, že Batman v. Superman prostě není filmem o jednom / maximálně dvou charakterech, ale o tom, že buduje vesmír DC hrdinů, a dělá to bohužel špatně. Marvel měl naprosto jinej a logicky efektivnější přístup - udělal první sólovky (Iron Man, Hulk, Thor, Captain America), a teprve potom přišly týmovky (Avengers). WB / BvS bohužel udělal sólovou týmovku hned od začátku a nedopadlo to dobře. Dopadlo to v podstatě jen průměrně. Komiksovýmu fandovi tak nezbejvá než jen doufat, že se Justice League dočká spravedlnosti, ale i letos zatím platí, že Marvel ví svoje MCU budovat líp. Na druhou stranu taky platí to, že tak špatný jako Foxácký Fant4stic to není. Na třetí stranu je zapotřebí dodat, že přesně z BvS si před měsícem a půl dělal srandu Deadpool, což o něčem vypovídá. S přimhouřeným okem asi za 70%, ty dvě a půl hodiny se v druhým a třetím aktu BvS změnily v utrpení mojí zadnice. Snad eRkový BR film zachrání, teď ale nehrozí, že do kina na BvS půjdu znovu. Ještě nikdy jsem neměl takovou potřebu na ČSFD udělit 3,5*, ale holt svůj systém hodnocení musím dodržet. Sedmdesátka už je za 4, ačkoliv subjektivně teď po návratu z kina mám s to chutí tam hodit trojku. Na druhou stranu akce je fakt dobrá, vizuál hodně hodně dobrej, a v podstatě to zas takovej průser jako Fant4stic nebyl, přesto takový malý zklamání. Jo a stojí za úvahu, proč Age of Ultron dopadl stejně špatně - na malý ploše se tam děje až moc a snaží se to vybudovat až moc na to, aby to bylo smysluplně zábavný. P.S. Okej, tak Wonder Woman dostala e-mail. Proč proboha taková stupidní berlička? ()

Paxxx.cz

Na rovinu se přiznám, že jsem od tohoto filmu čekal daleko více a tudíž jsem zklamán. Na akci se tu čeká poměrně dlouho, takže se docela často dostavil pocit nudy. Akční pasáže byly navíc docela dost nepřehledné. Největším plusem zde pro mě byl (možná trochu překvapivě) Affleck jako nový batman. Sečteno podtrženo pro mě docela průměrný film...6/10. ()

pools

Neumíte točit filmy? Nevadí, stačí když se celý děj bude odehrávat v noci! Neumíte používat kameru? Nevadí, stačí když budete dělat maximálně dvousekundové záběry a ve střižně z toho něco vypadne. Nemáte příběh? Nevadí! Stačí zavolat Zacka Snydera... P.S. Film v žádném případě není TEMNÝ, ale je k*rva TMAVÝ!!! ()

MartinezZ

Předchozímu Supermanovi jsem nadělil horko těžko **, tohle bylo o něco málo lepší v tom smyslu, že to mělo nějaký příběh a hrálo si to na jakousi origin-týmovku, ne špatně to vypadalo, Ben se na Netopýra i hodí, ale přesto mi nedá se zamyslet nad tím, jakou zvláštní moc má DC, že svoje superhrdinské filmy z posledních let dokáže tak podělat. Co ty věčné flashbacky? Co měly znamenat ty Batmanovy sny? Patřilo to vůbec do filmu nebo to jen zapomněli vystřihnout (Extended Ultimate Hyper Ultra Kvazi Mega verze filmu)? Když Superman nemá s Batmanem problém, proč si ho prostě jen nepodrží a neřeknu mu všechno, ušetřili bychom hromadu času, zbytečné akce a ničení. Tady se znovu projevil magor Snyder, který neví, kde jsou limity, a zase devastuje město - vždyť už od minula žádné nezbylo, tak co zas devastují? Z traileru to tedy vypadalo na zajímavější příběh a zamyšlení i akci, ve filmu ty trailerové části, spolu se zařazením do příběhu, vyznívají směšně, asi podobně, jako utopenej Momoa. Navíc nedává smysl ten Supermanův osud, co s tím chtějí dělat do budoucna? Zbytečně vymýšlejí zápletky tam, kde jsou nadbytečné, namísto toho, aby se poučili od konkurence, za kterou film po filmu zaostávají, ačkoliv i ona lehce ztrácí na dechu - a to je pro DC tedy pěkně smutné vysvědčení. Ta tříhodinová verze filmu je už fakt moc přetažená. Ne o dvacet minut, ale tak o celou hodinu. DC se prostě ne a ne poučit. Schválně jestli a jak potopí i Suicide Squad. ()

javak810i

Dlouho očekávaný "duel" dvou asi nejznáměnjších postav z DC Comics universa konečně dorazil do našich kin a je asi tak rozporuplný, jako vztah mezi Batmanem a Supermanem samotnými. Ačkoliv se to samo nabízí, tak tu nebudu srovnávat s Batmanovskou trilogií od Nolana, protože kromě jedné z hlavních postav toho mají jen málo společného. Nolan hraje více na příběh a na to, jak ho divák vstřebá a v akci se drží v porovnání se Snyderem spíše při zemi. Batman vs Superman je naopak ve stylu posledních "marvelovek" více pompézní, ale není se čemu divit, když se podíváte, kolik poslední blockbustery od Marvel Comics vydělaly peněz. Proto má smysl se u tohoto filmu zaměřit především na dvě věci. Tu první už jsem naťukl - akce, efekty, celková dynamika a spád. A tou druhou budiž hlavní postavy, jejich chování a vývoj a dejme tomu nějaký příběh, na kterém to všechno stojí. Z té první části nemám moc výtek. Začátek filmu byl sice takový pozvolný, ale druhá polovina je akcí skutečně napěchována. Fanoušci Zacka Snydera si přijdou na své - mraky destrukce a temnota. I když u té bych se rád zastavil, protože s tím, jak byl film místy temný, někdy dokonce až bez kontrastu, že téměř nebylo pořádně vidět, co se na plátně děje, jsem měl celkem problém. Co se hlavních charakterů týče, tak o Supermanovi se toho nedá napsat nic moc jiného, než že zůstal takový, jakého ho jsme ho poznali v Man of Steel. Batman v podání Bena Afflecka mi přišel solidní, avšak nijak neoslnil. Vidím v něm ale potenciál a myslím si, že by si se správným scénářem klidně poradil i se sólovým filmem. Gal Gadot alias Wonder Woman byla v civilu náležitě sexy a svůdná, ale jako superhrdinka by dle mě zasloužila trochu víc času na scéně. Největším překvapením byl ovšem Jesse Eisenberg. Vyšinutého ctižádostivce vystihl perfektně a já osobně bych ho svým výkonem zařadil po bok Heath Ledgera mezi nejlepší Batmanovy záporáky za poslední roky. Celkově se z filmu necítím ani zklamán, ale ani moc nadšen. I přes některé své mouchy ale zůstává Batman vs Superman nadprůměrně kvalitní komiksovou zábavou, takže za mě lepší 3 hvězdičky. ()

Ellmariachi

Tak a je to. Mám to za sebou. Poprvé jsem v kině usnul. Řeč je pochopitelně o první, té dloooouuuuhééé a nekonečné první půlce. Řeknu vám to byla nuda, že jsem poprvé uvažoval, že to vzdám. V tý druhý půlce už to šlo. Chlap v černým obleku se rval s tím modrým. Pak se usmířili díky Martě a spojili se proti tý obludě co ji vyvolal Lex. Jo a ještě tam přišla ta ženská s mečem a štítem. Ta měla dobrou hudbu vždycky. No pochopitelně přeháním. Vím, kdo je Superman a kdo Batman. Ale už fakt nevím kdo je ta baba. Tím je jasný, že nejsem znalec komiksů. Takže vlastně o půlce věcí nemám šajn. Druhá půlka je tak neskutečně vycucaná z prstu, že ji zdravej rozum nemůže pobrat. Jediný co bych hodnotil fakt dobře byla hudba. Takže za druhou půlku dám 65 procent, protože tam už jsem neusínal a nemělo cenu přemýšlet co se děje a jen si užívat akci. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce