X-Men: Apokalypsa

• Česko X-Men: Apokalypsa (viac)

Na začiatku ľudskej civilizácie bol uctievaný ako boh. Apocalypsa (Oscar Isaac), prvý a najsilnejší z mutantov marvelovského sveta X-Menov, získal v ére prastarých civilizácií silu ostatných mutantov. Stal sa tak nesmrteľným a neporaziteľným. Teraz sa po tisícoch rokov prebudil a je hlboko rozčarovaný zo sveta, ktorý okolo seba nachádza. Nikto ho už neuctieva ako boha. Svetu a ľuďom už nevládnu len tí najsilnejší. Zem je znečistená, plná konfliktov, násilia a ľudia sa klaňajú falošným modlám. Apokalypsa preto chce zničiť súčasnú civilizáciu, očistiť planétu a nastoliť nový svetový poriadok, ktorému chce vládnuť. K naplneniu tejto úlohy potrebuje nasledovníkov, jazdcov Apokalypsy. Preto získa na svoju stranu štvoricu mutantov vrátane sklamaného Magneta (Michael Fassbender).
Osud ľudstva visí na vlásku a tento vlások tvoria predovšetkým ďalší mutanti, študenti školy pre nadaných žiakov, vedení profesorom Charlesem Xavierem (James McAvoy). Táto skupina mutantov, označovaných ako X-Meni, je poslednou silou, ktorá sa môže účinne postaviť najsilnejšiemu mutantovi a jeho pomocníkom. Osud ľudstva závisí nielen na ich nadprirodzených schopnostiach, ale aj na ich vôli bojovať za jeho záchranu. (Cinemart SK)

Marys

Po tomto filme som si uvedomujem, že tie predchádzajúce sa mi už skutočne zliali dokopy. Minimálne ostatné dva. A napriek tomu, že to určite nebolo nezáživné pozeranie, asi by nebolo odveci X-Menovskú sériu po 20-tich rokoch zahasiť. Je krásna, zaujímavá, každý film má čo ponúknuť, no už je toho na môj vkus veľa. X-Force by mohol byť krásnou ultimátnou bodkou. ()

Oňďo

Batman v Superman mal epickú bitku, Captain America mal epickú bitku no ale to čo majú X-Meni nemal ani jeden z týchto filmov. Chlpy až na riti ()

filipvrbik

Po naprosto fenomenální první scéně ze starého Egypta, se dočkáme staré dobré X-menovské série. Vzhledem k tomu,že je to už osmý díl respektive třetí díl druhé trilogie proložené Wolwerinama (nevím, proč dvěma), tak už se to tak různě plete a motá, a zcela Démonický praotec X-men, táhne film výš a výš a ke strhujícímu finále. Co se týče vizuálu, je to rok od roku drsnější a lepší, co se týče postav, třeba Magneto je tu vyjeven vyloženě jako kladný hrdina... Spoiler: super nepřemožitelný, nepřekonatelný mutant byl samozřejmě zničen společnými silami, jak jinak...viděno v kině v anglické verzi a bylo to boží, měl sem husí kůži....98% ()

Jaro_slav

Restart restartu? Je těžký se vyznat v dějový linii vesmíru X-Men, když se furt cestuje časem. Ale ono je to asi jedno, protože v Apokalypse beztak jde hlavně o těch pár zrecyklovanejch vtípků, Erikova traumata a nově, bohužel trochu ve stylu megalomanství DC-Comics, o ničení enormního množství budov, lidí, pejsků a tak... V kontextu toho, kolik neviditelných mrtvých (protože PG-13) po sobě zanechá sám Apokalypse a pak Magneto, je ten sluníčkově uklizenej happy end opravdu pitomej. Promyšlenost a lehkost První třídy je ta tam... Sotva 60%, v hlavě zůstává jen mlhavá vzpomíná na celkem dobře fungující soundtrack. ()

Mikino00

Uvažoval jsem i o nižším hodnocení. Film, ze série se silnými postavami, silnými motivy, zajímavým dějem i jakýmsi přesahem, jakou X-meni jistě tvořili, naprosto uhnul k dějově nenáročné letní podívané s odbytým scénářem, obrovskou spoustou zbytečných postav a hlavně slabými postavami bez uvěřitelných pohnutek. Jediné co lze vypíchnout jsou paradoxně dvě postavy, vtipný Quicksilver a osudový Magneto. Hlavní záporák se v ději občas mihne, udělá pár efektních věcí, a pak vesele dále vyklízí prostor mladé teenagerské generaci, která jede pouze na nostalgické vlně tolik oblíbených postav. Občasné pomrkávání na diváka (Wolwerine) je pak dost násilné. ()

Magika82 odpad!

Jak tento snímek mohl přesáhnout hodnocení 70%, je pro mne větší záhadou, než-li to, proč se tým čtyř scénaristů pokusil sérii X-Men "zakroutit" krkem. Tu z období Střední říše starého Egypta přichází cosi uvařeného v kotli ze zbytků Von Dooma, autobota, predátora a s vypůjčenou kápí od Polednice, aby nastolilo chaos spíše mezi X-Meny, než-li lidským pokolením. Ale už alespoň víme, kde profesor Xavier své vlasy nechal. Inu, Apocalyps vskutku nasadil tomuto zatím poslednímu snímku série šaškovskou korunu. Nemohu jinak, ani kdybych obě či zavřela: Nedostatečná a tato nezvedená práce letí do Odpadkového koše. ()

Pelopras

X meny mám rád už od mala, ale tenhle díl mi nenabídl nic nového. Bylo to pořád dokola to samé jenom "záporák" byl mocnější ale o to i teplejší. Děj se dal docela lehce převdídat a konec byl protaženej jak moje prdel po komzumaci KFC. Možná by to chtělo silnější děj než jenom čim dál tim silnější mutanty a větší efekty. ()

LuckyStar

Nejlepší záporák za poslední dekádu. Singer by mohl učit jak pracovat s postavou, pohledem a hlasem někoho, koho má divák respektovat od první minuty. Vše ostatní zabaleno do průměrného příběhu s nadprůměrnou zábavností. ()

H4ku11

Na to, že Apocalypse mal byť prvý a najsilnejší poriadne slabo hryzkal. Hrozné, nudné, nerozumiem. Ten scenár, spád deja, no čisté zlo. Nebyť Quicksilvera tak by to bol čistý odpad. ()

Ant_Antony

Opravdu má nejzbytečněší film o xmenech v historii vyšší hodnocení než BvS? Neuvěřitelná nuda, která v sobě nese jediné poselství - třetí díly jsou vždycky nejhorší. ()

Jayem

Dejovo to nebolo najhoršie ale na môj vkus strašne veľa CGI a to hlavne v poslednej polhodinke ( myslím že tam všetko pôsobilo umelo ). Najlepšie scéna podobne ako minule Quiksilver. Najslabší diel trilógie. 70%. ()

aLPaC

Musím přiznat, že už se v tom začínám ztrácet. Staré díly mě bavili, První třída a Budoucí minulost pro mě byli pecky a tak jsem neměl důvod nevěřit, že tomu tak bude i u tohoto dílu, navíc když se vrátil Bryan Singer. Nicméně tento díl jen vaří z vody, sází hlavně na velkolepou akci a padoucha, ale kromě toho vůbec nic jiného nenabízí. Žádná přidaná hodnota. X meni už jsou asi zkrátka vyčerpáni a na další díl, navíc bez účasti Jennifer Lawrence, už to nevidím. Velké zklamání. ()

Risolutore

O obrovský skok lepší než plastikové a neskutečně levně vypadající Days of Future Past, a po First Class (která je ovšem stále několik světelných let před čímkoliv, co vytvořil Singer) možná nejlepší film série. Je tam pár slabších momentů (některé proslovy, už unávný Wolverine), ale celkově skvělá jízda. ()

geimz

Noví X-meni nie sú vyložene zlý film. Majú peknú, efektnú akciu a Quicksilvera, ktorý má opäť naj scénu filmu. No sú dejovo nezvládnutí, o nejakej motivácii postáv nemôže byť reč a záporák je snáď ešte horší a impotentnejší než Ultron. Budúca minulosť bola vo všetkých ohľadoch lepší komiksák, a Prvá Trieda je od tohto generického money-makeru na míle vzdialená. A koľkokrát ešte budeme sledovať Erika, ako sa z nepriateľa v priebehu filmu zmení v posledných minútach na dobrého? Trikrát už by aj stačilo. ()

simply

X-men je vedle Batmana moje nejoblíbenější komiksová série. Po Budoucí minulosti a návratu Briana Singera na režisérský post jsem se na Apokalypsu strašně těšila. Avšak tentokrát to nezachránil ani Brian, úžasný Quicksilver a tradiční "souboj" Xavier Magneto. Strašné zklamání....zmatený až překombinovaný děj, některé postavy silně nadbytečné (viz. cameo Wolverina) a nečekala jsem, že to řeknu zrovna tady, ale místy jsem se fakt nudila. ()

Milky.

Nebýt těch mylijonů zbytečných scénáristických berliček a nelogických zdržovaček, dal bych 5. Kdybych to bral v reálu, dokázali by se všichni zúčastnění s problémem vyrovnat během 2 hodin reálného času. Tady se jelo na efekt a jeblo půl světa abysme měli 2 a půl hodiny CGI. Ale budiž, moderní blockbustery jsou asi takové. Too bad. Už po půlhodině to musím přičíst k dalším filmům, které si v podstatě nebudu pamatovat, protože není důvod, stejně jako Days of Future Past. First Class stále vede a měla zůstat i poslední. Stejně jako u první série to prostě jde do hajzlu...třetí díl je šajze. A Wolverine byl opravdu jen lákadlo a byl tam jen aby doplnil časovou linku. Škoda, že Jackman stárne, náhradu si představit neumím. Celkově musím přiznat, že kdo neviděl film, o nic nepřišel. Vše viděné už bylo někde viděno, u mnoha scén jsme si vzpomněli na jiné filmy a obecně...nic originálního se nedělo. Je mi líto, ale comixovky u FOXu už asi nemají co moc nabídnout. ()

Zombi

Neslabší X-meni, pořád slušně koukatelný komix, ale ten digitální bordel se tu rozbujel až moc. Kde je osudovost a civilnost předchozích dílů? Apocalypse by zřejmě srovnal celou Zemi se zemí a ani by se nemusel hnout z Káhiry, tak očem to vlastně celé bylo? Některé linky se mi líbily, Wolfie samozřejmě super, ale jinak bohužel průměr. ()

Ricky_CZ

Mohl to být fakt hodně moc dobrý film... Ale pak přišli na řadu scénáristé. Když už jsem polobůh a můžu pomocí myšlenek postavit obří pyramidu, asi nedám do jejího čela velké dveře pro nechtěné návštěvníky... A to je jen jedna geniální perlička z hlavy neschopných pisálků... Ani nemluvím o debilních dialozích. Jediným kladem je snad vtipná postava Evana Peterse. Taková škoda! ()

loco

time is money, money must be funny, it's funny how you eat and speak cause speed is everything. fuck time machine, gone za les to breakfast nesquick with milka vache. cogito ergo sum > opinor igitur et imperium omnium. stop fighting and start dræmagin with vodka for jap's sake. uz by to chtelo natocit dil ve kterym neucinkuje zadnej villain, zajimalo by me co by x-meni meli na praci kdyby prestali vykonovat roli intergalaktickejch fizlu a spasitelu sveta, mystique by mohla vydelat celkem dost penez v pornoprumyslu a chairles by uz nemusel lezt na brazzers aby si dopral poradnou davku VR 4K erotiky kdyz tak rad inšpectatoruje co kde kdo jak s kym dela a mohl ho pak moralne soudit aby si vylecil svuj mindrak z lenosti. bring back Hogwarts! ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (viac)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (viac)