Cudzinec

(festivalový názov)
  • Česko Kvílení (festivalový názov) (viac)

Seržant Jong-goo je príslušníkom kórejskej polície, ktorého jednej noci privolajú k brutálnej vražde. Páchateľ je zadržaný priamo na mieste činu a nijako nekomunikuje, pričom vykazuje známky závažnej choroby. Celé jeho telo pokrývajú rôzne druhy pľuzgierov či bradavíc. Od daného momentu sa začína v malom mestečku neďaleko Soulu vyskytovať čoraz viac podivných prípadov vrážd či úmrtí. Kým však polícia počas ich vyšetrovania tápa, kolegami podceňovaný Jong-goo sa od podaktorých ľudí dozvedá, že za záhadnými udalosťami by mohol stáť príchod neznámeho staršieho muža z Japonska. Keď už sa zdá, že sa to samotného Jong-gooa týkať nebude, obdobné symptómy začína vykazovať i jeho jediná dcéra Hyo Jin. Zachrániť jej život si však vyžaduje postaviť sa tvárou tvár neviditeľnému nepriateľovi, ktorého sila dosahuje úroveň mimo ľudského chápania.
(*CARNIFEX*)

lineker

Korejci nešetřili časem ani, jak již u nich bývá zvykem žánry. Naštěstí se časem ta nevtipná taškařice začíná z děje vytrácet a začne převládat slušné hororové dusno, okořeněné ne nezajímavými krajovými rituály. Mne jako člověka nevyžadujícího mít po všech filmech jasno potěšil i zcela nejednoznačný závěr. ()

lahvi

Dost dobrý! Do poslední chvíle nevíš, jak to dopadne. V první třetině jsem se dokonce dobře nasmál. Žádný opakující se americký klišé. Nevěřim, že Parazit je lepší, i když jsem ho ještě neviděl. ()

KarlN

Zařadit tento film do žánru horor bez zmínky o komedii je veliký omyl...tohle snad nikdo ani brát vážně nemůže. Ihned po začátku jsem nabyl dojmu, že se dívám na zcela jiný film, než zde všichni popisují a musel se doopravdy přesvědčit, že tomu tak není. Pobíhající a řvoucí "uhláci" s afektovanými výrazy, kterým všichni včetně ochránců zákona bůhvíproč uhýbají z cesty (strach z nich opravdu nešel)...a nejen to. Policajti chovající se jako kokoti a vystrašení z vlastního stínu...nechávajíc po sobě házet kameny a ukrývajíc se, když mají zakročit, několik z mnoha důvodů jež zcela pohřbily v mých očích tento film, s možná dobrým nápadem, ale nulovou atmosférou, kdy jsem se místo napětí a očekávaného strachu smál...tohle odpustit nedokážu. Navíc, ne výrazy ale škleby herců, jsou opravdovou třešničkou na vrcholku tohoto nedobrého dortu. Nikdy víc! ()