Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Tobias18

Absolutní Marvelovský strop. Pro fanouška, který byl v kině na všechny MCU filmy od prvního Iron Mana je tohle doslova odměna za ta léta, která vydržel u postav, které tak miloval. Tříhodinová dokonalost a konkurence pro ty nejepičtější filmy vůbec. Nepopsatelný zážitek, nikdy bych od Marvelu nic takového nečekal. 95%. ()

SilGhost

Tak upřímný pláč, jaký jsem slyšel v kinosále při sledování Avengers Endgame, tak takový jsem naposledy slyšel na pohřbu svého kamaráda. Až takové emoce na vás působí při sledování posledních Avengers. Ti silnější z vás nechají slzu na krajíčku a ti slabší se pláči opravdu neubrání. Na druhou stranu je za potřeba uvést, že tvůrci filmu naštěstí našli svůj pověstný humor, který v některých předchozích dílech zatraceně chyběl. A tak, jak jsme asi všichni podvědomě očekávali žongluje se v tomto díle s časem, aby zlo bylo potrestáno a příběhy byly dovyprávěny. A až teprve po shlédnutí tohoto dílu jsem pochopil, proč ti, co viděli film přede mnou, tak neuváděli žádné podrobnosti z děje. Je zde totiž mnoho drobných příběhů, které rozvíjí události z předchozích dílů takovým způsobem, že to slovy nelze věrohodně popsat a je nutno to vidět v rámci celku a srdečně se smát nebo i doopravdy plakat. Každý Avenger je zde dokonale doveden na vrchol své role včetně Thanose, jenž se chladnokrevně a pragmaticky snaží dosáhnout svého cíle. Jenže jak jsem se obával autoři problém, který se Thanos snažil vyřešit bohužel potichoučku zametli pod koberec. Ale koho to vlastně zajímá. Zábava je to skvělá, až příliš skvělá. A není již nutno se dále rozepisovat. Máte-li rádi Avengers, tak neváhejte a běžte. Nakonec ještě jedna technická rada a jeden spoiler. Technická rada je – není nutno chodit na 3D neboť jsem výrazné 3D efekty nezaznamenal. A spoiler – na konci filmu jsou jen titulky není žádný odkaz. Pokud bude chtít někdo zde navázat, bude to mít velmi těžké, zatraceně těžké. ()

Caesarion

Když to skončilo, musim přiznat, že jsem cítil jistou úlevu. Měl jsem velké očekávání a film musim říct ho nenaplnil. Minulý film mě naprosto ohromil, tenhle trihodinovy boom, mě spíš sral. Postavy a průběh celého filmu musel být za každou cenu hustej, katastrofalni zvraty a fatálně sladké a dramatické scény, vybombeznene bitevní vřavy, totálně ohranych žvástů a prostě všeho na plátně už bylo prostě příliš. Je to na 4hvězdy jen z respektu ke vsem MCU filmu co jsem viděl- tedy všechny. Hodnotim film maximálně objektivně jak jen můžu, jsem za tech x let od prvniho Hulka docela ostrileny fanda a tohle finale nebylo ono jak mělo být. ()

BooThCZ

Tak se prý příběh uzavřel. Asi jo, ale tak velkej šlágr to není. Průměrný biják, výborný vizuál a na stopadesátouprvní recyklovaný scenář se závarečným "ultrakrutopřísnýmdigibordelem". Slabé tři. ()

anniclare

Moc jsem se těšila na závěrečný díl, nicméně musím přiznat, že jsem očekávala větší akci, něco epického, což v tomto případě nepřišlo. Trochu mě zklamala závěrečná bitva a na konci dlouhé loučení. Ale i tak jsou to Avengers a kdo je má rád, tak se to líbit bude. 75% ()

kesinaa

SPOILERY !!! Avengers: Endgame je vyvrcholením celé ságy MCU s postavami, jak je dosud známe. Vrací se staří známí hrdinové (Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ...), kteří se pokoušejí zvrátit události předchozí Infinity war, kdy Thanos lusknutím zabil polovinu obyvatel Země. Tony a Nebula jsou po bitvě na Titanu uvězněni v hlubokém vesmíru, dochází jim zásoby i energie. Před jistou smrtí je zachrání Captain Marvel, na jejíž solo filmu jsem nebyla a nevěděla jsem tedy, co od ní čekat. Byla jsem její postavou dost zklamaná - celý internet básnil o tom, jak to bude ona, kdo porazí Thanose ... a zatím se ve filmu ukázala jen na několik minut. Celí Avengers: Endgame se nesou v pochmurné atmosféře, i tak ale nepostrádá vtipné hlášky. Zklamal mě také Thanos, kterého jsem si v předchozí Infinity war dost oblíbila, myslím, že mohl vystupovat hrozivěji. Co se týče nápadu cestování časem, je nutné znát předchozí filmy této ságy, jinak se v ději ztratíte, zajímavé ale je, že jsme mohli shlédnout také události, které v původních filmech nebyly (např. scény s Tesseractem). Co se týče postav, název Endgame odkazoval také na to, že zde se budeme s některými z nich loučit. Dost mě překvapila scéna s Natashou a Hawkeyem na Vormiru, kde Avengers získali Kámen duše. Následné Hulkovo lusknutí a Thanosův útok předpověděl, že se tento tříhodinový film blíží ke konci. Závěrečná bitva Thora, Captaina Ameriky a Tonyho s Thanosem byl vskutku epický, užila jsem si jej stejně jako následující bitvu všech hrdinů proti Thanosově armádě. Způsob, jakým Avengers bitvu vyhráli, se nijak nelišil od toho, jaký použil Thanos v předchozím filmu. Bohužel jsme se poté museli velmi emotivně rozloučit z jednou z hlavních postav, shodou okolností s mou nejoblíbenější z MCU. To bylo poprvé, co jsem u filmu v kině brečela, bohužel to ale jinak zřejmě dopadnout ani nemohlo. Jsem velmi zvědavá na to, jak se budou osudy přeživších postav dále vyvíjet v jejich seriálech! 95% ()

Frank234

Nejsem odborník na Avengers, ale v tomto případě mě konec dostal, protože postavy, se kterými konec této gigantické ságy souvisí nejvíc (bez spoilerů, nebudu psát, jak a s kým souvisí), jsem zrovna znal nejlépe ze všech. Každopádně Marvel si pro nás připravil opět něco spektakulárního, kvůli čemu rozhodně stojí za to jít do kina. 90% ()

stuj

Předchozí díl byl mnohem mnohem lepší. Zde je to takové páté přes deváté a nevtahující. Příliš mnoho hrdinů a jen u některých je příběh zajímavý. Navíc zase hrátky s časem... :( I vtípků a hlášek ubylo. Pouze Thor byl milé překvapení, zbytek byl obyč. ()

Battlekingx

nechapu ty vysoke hodnoceni.. ve filmu je strasne videt, jak uz to herci a rezie flakaj.. snazili se, aby byl posledni film netradicni, ale vzali to za spatny konec.. kam se podel konec z doctora strange, kdy je treba mene kouzelniku? co se stalo s thorem po thor ragnarok nema cenu komentovat.. demence jak svina.. epic prichod captain marvel, ale udelali ji naprosto zbytecnou jinak by si byla schopna thanose podat sama.. naprosto nesmyslny dej a uplne zbytecny dil.. meli ho udelat jinak a lepe.. jsem rad za zakonceni, ale tohle mi pripadalo strasne Bcko ;-) davam 3 hvezdy za efekty.. jinak neni za co film pochvalit.. cekal jsem, ze se thor po ragnaroku ukaze jako typek, ale byl uplny parek.. zase jsem rad ze serie skoncila, jelikoz pokud by mela pokracovat takto, tak je to naprosty vysmech vsem predchozim dilum.. jak kdyby dneska tvurci do filmu museli nacpat co nejvice demence.. aby byl divak z toho taky tak dementni.. des a hruza... vubec nevyuzili potencial zadneho hrdiny.. snad jen kapitana ameriky a antmana.. jinak zbytek hrdinu byl naprosto zbytecny a nevyuzity.. ()

Pavlis.xxx

A je konec. Určitě by šlo udělat mnoho věcí jinak, ale to u komiksu asi vždy a každej má v hlavě tu svoji verzi, kterou by rád viděl. Dostali jsme tohle a bylo to skvělé a zároveň smutné. Pro mě takový ten divný pocit když něco končí. Vy víte,že jste se bavili,ale už je to pryč a zbývá jen hořkosladká vzpomínka. Jsem rád, že jsem to zažil a uzavřel to dlouhé dobrodružství. Když si odmyslím detaily, které by se stejně těžko divákovi vysvětlovaly a Thor,který mi v roli hipíka moc nesedl (vtipný byl to jo,ale to břicho si mohli odpustit) plus trapná scéna s "holčičím týmem" je to za mě super povedené zakončení jedné éry. ()

GronTee

Film Avengers:Endgame hodnotím čtyřmi hvězdami. Z této "série" je to první a asi poslední film, na který jsem se díval. Na Avengers jsem doposud slyšel rozporuplné názory a tak jsem se chtěl podívat alespoň na jeden z filmů. Kamera, hudba, střih je ve filmu velice kvalitní. Herecké výkony také vydařené, ale příběh byl velice natahovaný a zdlouhavý. Nevidím důvod, proč nerozdělit film do dvou částí. Určitě doporučuji zhlédnout předešlé díly a nezačínat sledování "Márvelovek" od konce! :) ()

ToniAnthony

Velké očekávání přináší velké zklamání. Ne že by film byl špatný, to ani náhodou, ale příběh a osudy postav mně tentokrát nevtáhly a neoslovily, tak jak jsem očekával. Děj bez velkých překvapení a emocí .Naprosto časově přetažený, o 30 minut méně by příběhu pomohlo. ()

Borecek

Varování v tomto komentáři jsou spoilery! Avengers endgame je úžasný film ze začátku je pomalý ale potom se rozjede vtipná atmosféra po celé době filmu například Thor hraje Fortnite ale celou dobu to není jen vtipné má to nějaké vážné okamžiky epický souboj a oživení postav doporučuji jít do kina ()

goauld

Tak je nutno napsat, že Marwellouci vždy odvedli pořádný kus práce a jejich Avengeři si stále udržovali vysokou latku kvality - bezohledu na počet dílů této ságy. Ano - sice mohlo to být o poznání kratší (především se moc "řešilo" kopírování předešlého dílu a pak to sentimentální zakončení se smrtí Stárka, vememe-li v úvahu, že vlastně už jednou tak nějak zemřel) což snižuje hodnocení na "pouhé" 4*. Co se týče finálního boje - trochu mě to připomnělo Tolkiena - Pána Prstenů (taky v podstatě se tam sešli všichni co v té ságe hráli) a je opravdu záhadou, jak se vlastně všichni o tom místě boje dověděli... No - asi telepatie :-). Nicméně si nemysllím, že se jednalo o vůbec nejdražší snímek v historii US kinematografie... Ještě tu na nás v houší čeká Avatar 2 (3) (4), takže "nechme na hlavě" ;-) ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý