Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymoreová) žijú priam americký sen a tvoria mladý pár s budúcnosťou pred sebou. Nancy pracuje v prestížnom časopise, Alex pracuje na svojej druhej knihe, a hlavne – majú jeden druhého. Chýba im už len to jediné – ich vlastný domov. To platí až dovtedy, kým ich predajca nehnuteľností nezavedie do Brooklynu, kde objavia dom svojich snov – čarovný starý dvojpodlažný byt. Je dokonalý – krásne zariadený, starostlivo zrenovovaný. Alex a Nancy budú musieť hlbšie načrieť do úspor, než očakávali, ale kto by odolal dvom poschodiam a trom krbom s pôvodnými kachličkami? Ich nový domov má však aj niečo, s čím nerátali – starú pani Connellyovú (Eileen Essellová), ktorá býva na hornom poschodí. S ohľadom na jej vysoký vek a krehké zdravie Alex a Nancy predpokladajú, že nepohodlie spoločnosti tejto milej starenky bude len veľmi dočasné, stará dáma však nie je až taká nevinná a krehká, ako si mysleli. Množstvo jej požiadaviek pomaly, ale pravidelne rastie, a Alex s Nancy nakoniec šialene zariaďujú, vybavujú, opravujú, ubezpečujú a míňajú energiu na svoju nájomníčku viac, než človek znesie. Ako sa ich úžasný život začína rúcať, ich domov je nakoniec všetkým, len nie domovom ich snov. A vtedy si uvedomia, že v láske, vojne a nehnuteľnostiach je dovolené všetko. Rozhodnú sa babičku zniesť zo sveta, ale po niekokých nevydarených pokusoch si objednajú vraždu u profesionála Chicka (James Remar). Lenže na Connelyovú je krátky aj on... (TV JOJ)

LencaN

Dost často předvídatelné, někdy laciné, jako pár se mi Stiller a Barrymore nelíbili a některé nástrahy babči podnájemnice byly moc na sílu. Ale smála jsem se a to jsem se dlouho u něčeho tak nezasmála a to je pro mě u komedie hlavní. Plus ta pointa na konci ... celou dobu mi něco neštimovalo, ale tohle mě opravdu nenapadlo. ()

PatrikP4

Bába Eileen byla opravdu na zabití... Jen škoda že to s tím humorem nedopadlo trošku lépe... Mohlo to rozhodně vyletě v hodnocení vejš, nevím co tady nefugovalo, jestli kamera nebo střih, ale občas to bylo příšerné, škoda... Plus na tomto jsou jen Ben a Drew, kteří zahrály suprově a samozřejmě Eileen, ale jen to na film boužel nestačí... Stejně z toho ale vylezl naprosto průměrný snímek, který stačí vidět jednou za rok... ()

kacmi

Danny DeVito asi nemá veľmi dobré skúsenosti s postaršími dámami. A tak sa po druhýkrát jednu snaží odstrániť - a keď vyhadzoval mamu z vlaku, prišlo mi to vydarenejšie ako keď sa teraz snaží vyhodiť otravnú starenku z domu. Duplex by, myslím, mala byť čierna komédia, ale v konečnom dôsledku je málo čierna a veľmi málo vtipná. ()

Merťas

Tenhle film si asi nejvíc užije divák, který má sám nějaké zkušenosti se společným bydlením se seniory. Pro všechny ostatní průměrná komedie. ()

Chlo0opek

Pro mě jednoduchá matematika: Černá komedie, u které jsem se opravdu nenudil, měla spád, zajímavý závěr a sympatické hlavní představitele, kteří pěkně hráli = 5*. ()

CradleSKS

Vtipna komedie, kde jako vzdy exceluje Ben Stiller, sice na "Meet the Parents" a "Meet the Fuckers" to nema, ale zasmal jsem se u toho dost, nelze ani opomenout postavu "baby", ktera hrala taky vyborne.. ()

xhonza5

Bláznivá komedie. Občas je to dost přehnané, ale člověk nad tím nesmí přemýšlet. Je to přeci film pro pobavení. ;) Nějaké ty vtípky byly povedené. Snad nikdy takovou nájemnici mít nebudu, psychicky by to bylo na mě moc. =D ;) ()

Mukade

Tá debilná ježibaba pripravila o nervy nielen tých dvoch, ale skoro aj mňa! A zadosťučinenie na konci filmu žiadne, takže znechutenie z filmu naprosté. Keby som len bol vedel, nikdy na to nekukám!! ()

saaaky

Kdysi jsem si, jako malý říkal, když jsem tento film viděl naposled, jak skvělá komedie to je a vždy se u ní perfektně zasmál. Ano, i dnes musím potvrdit - směji se stále. Některé scény, situace a celky jsou velmi vtipně provedené. Stále je ale cítit velmi silně ono americké pojetí a provedení a - když to řeknu bez obalu - stupidita ohraných a naprosto jednoznačně očekávatelných situací. To z Newmanovy Baby na zabití dělá pouze průměrnou rodinnou komedii vhodnou k odpolednímu nicnedělání a "čumění na bednu" ... ()

McMcMeki

Vše je přitažené trošičku za vlasy, ani vtipem film nehýří, jak je popsáno v obsahu. Velice stará žena vydělávající peníze tímto způsobem? Může se snad živit i jinak, když zvládne zpracovat nájemného profesionálního vraha. Film mi bohužel nedával smysl (když chci někoho zabít a mohu ho nechat zemřít, aniž by mě s tím kdokoli spojoval zachráním ho? atd.) a ani nepobavil (viz. komentář POMO). Dvě hvězdičky jsou spíše za nápad a chvílemi zdařilé herecké výkony. ()

RomanBond007

Priemerná komédia, ale pobaví. Babka ktorá svojím konaním znepríjemňuje život mladému páru, a pritom si to pekne užíva. Ben Stiller je v pohode herec, Drew Barrymore je sympatická, dej je zakomponovaný do príbehu, fakt originálny film, ktorý donutí ľudí sa aj pousmiať = 55%!!! ()