Bad Boys: Na život a na smrť

• Česko Mizerové: Na život a na smrt (viac)

V pokračovaní kultovej krimi-komediálnej série sa detektívi Mike Lowry (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) snažia očistiť meno ich zosnulého kapitána. Dôkazy, že počas kariéry spolupracoval s drogovými kartelmi, sú nezvratné, no Mike a Marcus tomu odmietajú veriť a rozhodnú sa pátrať na vlastnú päsť, aby očistili jeho meno. Ocitajú sa tak na úteku ako pred vlastnými kolegami, tak pred nebezpečnými zločincami. (Itafilm)

hroubek

Lepší než jsem čekal. Po prvních ohlasech a recenzích mě to moc do kina nelákalo, a tak jsem si počkal. A teď vím, že je to celkem škoda, protože v kině to mohlo být ještě o trochu lepší. Režiséři Adil El Arbi a Bilall Fallah znovu odvedli moc dobrou práci a je vidět, že jim tahle série hezky sedla a mají spoustu nápadů. Jediné, co mě trochu mrzelo, že se film kromě asi dvou scén neutrhne ze řetězu. Je to dáno rozpočtem ale také tím, že hlavní hrdinové už nejsou mladíci. Will Smith je tady přesný a správně cool, a já si jeho výkon užil. Martin Lawrence není tak otravný jak jsem čekal a své si s přehledem odehraje. Zbytek obsazení přesně plní to, co plnit má a jejich výkony jsou dobré. Akce ve filmu je dobrá, ale až konec ukáže, jak moc v ruce to režiséři mají. Mizerové: Na život a na smrt je fajn akční film, který dvě hodin dobře šlape a zabaví. ()

Jaro.Krafcik

Po narodeninové kino nám vyšlo, so skvelym človekom a kinopartiakom sme si vychutnali dalšie pokračovanie tejto akčnej komédie. Bavilo už menej, ako minulý film navždy. S prižmúrenym očami slabšie štyri. Sám som zvedavý aké prekvapenie nás v tomto roku ešte čaká. Najnovši bad boys to neboli. 4* ()

blackJag

Bavilo mě to víc než předchozí díl, i když to, jak jsou oba hlavní hrdinové zestárlí, mě v začátku vyloženě vyděsilo... Na druhou stranu to sedí a scénář se o postupné fyzickém uvadání obou herců vyloženě opírá a v komediálním smyslu těží. Příběh není ničím objevným, určité ezoterické prvky do něj podle mého soudu zasahují až nadmíru, ale akce je zběsilá, přehledná a o to tu jde především, ne? 70% ()

dragon94

Asi nejslabší Mizerové. Zápletka docela průměrná. Záporák nic moc. Sice jsem se párkrát docela slušně zasmál, ale jinak byl humor spíše otravný. Akční scény byly fajn, ale nepřinesli nic na co bych si za pár dní vzpomněl. K tomu všemu Lawrence a Smith působí celý film hrozně unaveně. Jakoby jim konstatně docházel dech. Trojka působila o dost lépe. Tak snad to příště, pokud nějaké příště bude, dopadne lépe. 3* 60% ()

svobik

Pořád dobrý, bavil jsem se a i napětí se dostavilo. Po druhým zhlídnutí možná půjdu níž, ale teď určitě spokojená 7čka. ()

Hollohlaway

Nečekaně slušná akce, ovšem humoru je znatelně méně. Respektive je ho asi dost, ale debilní žvanění Martina Lawrence za humorné nepovažuju, naopak mě opět pěkně krkal. Není ani zábavnej, ani uvolněnej a o jeho herectví si myslím svoje. Scénář taky zrovna nápady nesrší a dost kostrbatě a občas i  nelogicky klopýtá celkem odhadnutelně k cíli. Ale celkově to je pořád snesitelná akční zábava se známými postavami a toho ducha Mizerů to stále má. ()

kenkaku

Za mě celkem fajn. Dokonce i ty povinné tabulky a kvóty tam tolik nesvitily. Úsměvně působila svatba Mikea s o 19 let mladší buchtou (a narážkami na předchozí filmy). Pobavilo cameo Michaela Baye. Tak nějak zamrzelo přeobsazení Markusovi manželky Theresy (původně 3x Theresa Randle). Prostě škoda. Co mě ale vysloveně rozčilovalo byla kamera (zběsilý střih a točení/létání kamery bylo na pěst) a pak jako vrchol debility ta scéna s krokodýlem… jako vyvázl s jen tak trochu poškrábanou rukou!? By mu ji urval až u prdele… ()

borec999

Trojka Bad Boys bola sviežim návratom po rokoch, ktorej sa v ideálnom pomere podarilo namixovať kvalitnú akciu, humor, chémiu ústredného dua, nostalgiu ale aj pomerne vážny príbeh a napätie v pár vyhrotených scénach. Štvorka je za mňa stále fajn, ale už je to skôr jednoduchá blbina na odreagovanie, ktorá rezignovala na seriózny príbeh a chce hlavne pobaviť. Chémia medzi Smithom a Lawrencom stále funguje, Lawrence je prekvapivo na scéne viac ako WIll Smith, zhovaďuje sa jedna radosť a ja osobne jeho štýl humoru a aj predošlé Lawrencove komédie môžem, takže som sa bavil. Akcia je špičková, nostalgia pre tentokrát nie je tak silná ako minule, príbeh je slabší, obzvlášť s niektorými postavami sa tu pracuje veľmi slabo až vôbec (výnimka je azda len mladý Reggie, ktorého vývoj pobavil). Vo výsledku však stále nadpriemerná akčná buddy komédia z vždy slnečného a atraktívne vyzerajúceho Miami. 80% ()

Soweek

Lowery a Burnett, mexickej filtr a písnička Bad Boys mi prostě stále stačí ke štěstí. Na klucích jde vidět, že už je to moc nebaví, ale není to zas tak okaté. Belgická dvojice režisérů to také drží nad vodou, v oboru akčních filmů se u mě aklimatizovali s pověstí "lepší standard". Jen ten scénář nemusel být zas až tolik stupidní. ()

Koda

I když jsem neviděl předešlé díly, tak i tak jsem tomuhle pokračování dal šanci, a neudělal jsem chybu. Je to vážně úžasná "Vice City" přestřelka plná rychlejch aut, žranice a mlsání, ale hlavně přestřelek a hlavně chyb, které párkrát se vyřeší nějakým random vtipem. Mě tenhle akčňák celkem dost bavil a rozhodně, pokud by byl další díl, tak bych si ho smysl znovu. Lawrence a Smith jsou vážně k sobě spřízněné duše. ()

Devadesát Dva

'Bad Boys' jsou už tři dekády pořád totéž. Iconic music theme, so probleskne mezi scénami, kdy silly gumball "i love to eat junk food and talk stupid shit" Martin Lawrence (oh, man, is he just like me? maybe i'm white Martin Lawrence) a "just all around right guy" (so right like omg, except he did few mistakes) Will smith v populární buddy-cop-comedy, kde přechytračí a přeakční všechny kriminální živly, které se jim připletou do cesty a oni musí ukázat, že jsou muži principu, kteří tohle netolerují. Tentokrát se snaží očistit jméno zesnulého kolegy, v podání Joea Pantoliana, ironicky známého nejvíc jako podrazáka Cyphera z Matrixu, nebo o nic méně křivého Ralpha ze Sopranos. Lawrence přináší komediální vsuvku, Smith zase smooth muscles a alpha vibes, ale oba se pak potkávají někde ve středu v obojím. Klasika. Mezitím se vždycky nějak rozvíjí jejich osobní příběh na pozadí, jako rodina a vztahy... ale mezi díly vždycky uběhne tolik času, že zapomenu na to, kdo byl záporák, kdo byl kdo a vůbec co se vlastně stalo (třeba zde, Smithův syn z předchozí známosti, který byl členem kartelu a je zavřený v lochu, ale Smith se s ním v tomhle díle dá dohromady, omluví se... a je mu "relativně rychle odpuštěno"). Pamatuju si Reggieho, kterej ve dvojce přišel pozvat dceru Martina Lawrence na rande a dostal ikonickej roast ve dveřích ("How old are you?" "15." "15? Motherfucker, you look 30." (...) "Whatcha want, nigga?"), ale ustál to a teď je v rodině jako mariňák a dočká se vlastní akční sekvence a na konci i uznání, což je funny twist, něco jako konec American Pie: Reunion, kde Stifler na konci konečně vrací Finchovi zpět laskavost a tentokrát se po trilogii s ikonickým závěrem vyspí zase on s jeho mámou. Ono navíc, mezi prvními dvěma díly, i v mluvě, i v humoru a mezi tím, co se snaží prezentovat v trojce a čtyřce je rozdíl. Will Smith je teď ten "american dad", co už neblastuje n-bombs. Ale to se stalo řadě populárních herců, performerů. Facku z Oscarů už ani neberu v potaz. Série si pořád jede svoje, má jednu zajímavou sekvenci s close-up kamerama na zbraně, která byla cool nejen ve filmu ale i během natáčení, ale to je pár vteřin, v rámci žánru to nemá čím překvapit. Jsem ale rád, že se tu objevila sweetheart Kim, Rhea Seehorn a Eric Dane (který zaujal v Euforii) a dostalo se jim nějakého prostoru v mainstreamu, kde mají šanci na sebe trochu víc upozornit, ačkoliv pouze na krátkém časovém rozpětí a v mnohem banálnějších rolích. Možná o něco lepší, než třetí díl naposledy, ale popravdě si z trojky nic nepamatuju kromě snad jednoho záběru. Koneckonců i tohle mi spíš prosvištělo, hrálo bokem. Nechybí iconic "Bay" shot, hrdinové zestárli takovým tím divným způsobem, sledovat obličeje, výrazy a hraní pitvořícího se Lawrence a Smitha, co má pořád anxiety attacks skrze flashbacky - je to křečovitější, je to víc meh, v něčem, ale je fajn vidět pořád nějaké série, jako tahle "around". Rád bych z těch buddy komedií viděl ještě třeba i Lethal Weapon 5. Řekl bych, že Bad Boys série není o nic méně nebo více totéž, co dělá třeba Sly v Expandables. Jednohubka, co splní svůj kino účel, ale pořád je schopná přitáhnout řadu lidí a být populární. Z nějakého důvodu je tahle série zkrátka kult a její obliba se pořád drží. Za mě je to pořád průměr. Ale sledovat se určitě dá. () (menej) (viac)

666Carnage

Pěkně natočená akční buddy komedie, která nedělá ostudou předchozím dílům. Prostě jen další průšvih, do kterého se tahle dvojka dostala. Nepotřebuju nějaký posuny v ději atd. Sice se tu hodně sází na nostalgii, ale vadí to? Ani moc ne. Akce je požehnaně a i když hlavní záporná postava není nikterak zábavná, tak vede hodně oveček na porážku s sebou. Scéna s Regiem je hodně v topu. Nenudil jsem se a akční scény opravdu měly grády a byly dobře a efektivně natočeny. Klidně si dám nášup. 75% ()

Frantisek.Fu

Smith a Lawrence mají pořád na to být BAD BOYS a rozhodně nepatří do starého železa. Bad Boys je jedná z posledních poctivých akčních značek, která je přehlídkou skvělých rvaček, přestřelek, honiček se skvělými a novými experimentálními záběry kamery. Dialogy byli u téhle značky vždy vedlejší, ale co se humoru týká, tak ten byl vždy perfektní až doteď. Zde je bohužel místy dost nucený a hraničí s trapností. Stejně jsou na tom emocionální scény, které zde prostě nefungují. A jedna z posledních chyb jsou Marcusovi vize, které sem prostě nepasují. Celý film by byl ve výsledku průměrný nebýt jedné scény jenž vynáší mizery na krásný nadprůměr a to je Reggie vs 15 Killers. Jedná se o absolutní vrchol a poprávu si zaslouží svůj internetoví virál. 7/10 ()

JohnnyKladno

No, něco málo jsem očekával a doručeno, bohužel. Smith je pořád stejný, klobouk dolu, ale je vlastně najednou hrozně nudnej. Lawrence je stejný, jen na steroidech, ty z něj snad po problému nevyprchají až do konce a je to až otravné. Arbi a Fallah, kterým se dost povedl třetí díl, bohužel zamrzli trochu v minulosti a stále se točí v „rodinném“ kruhu. I ten Bay tam je. Vyšťouráme nějakou strašně drsnou a doposud tajemnou „ organizaci, gang, kartel“ z minulosti, 20 let prorostlé do všech orgánů společnosti a udělejme to zase hodně osobní. Pár fajn vtipů tam je, pár zajímavých nápadů při akci, ale celkově to je jen ždímačka a poslední „flashback“ se stromem mě skoro urazil, nespal jsem při otvíráku, ale chápu, že to mohli tvůrci předpokládat. Doufal jsem, že budu překvapen jak u třetího dílu, bohužel ne. Dost mě to vlastně mrzí, ale hodně slabých 50% ()

Brejlil

Dá se to. Možná trochu lepší než trojka, Lawrence je rozhodně snesitelnější, Smith je pořád Smith (což docela cením), záporak je docela nepříjemný. Logika pokulhává, zato akce vypadá dobře. Jen je to mírně nostalgický návrat a nezdá se, že by se diváci hrnuli. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)