Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

SG-1

"Černá perla je fuč. A pokud nemáte v tom korzetu schované kormidlo a plachty, což těžko, než se k mladému panu Turnerovi dostanete, bude po smrti." -Jack Sparrow- ()

borec999

Spojenie historického filmu, pirátskej tématiky, fantasy a komédie je tak nepravdepodobné, že dodnes nechápem ako na to dokázal Bruckheimer dať 140 miliónov. On mal však vždy čuch na kasové trháky a ani u Pirátov Karibiku tomu nebolo inak a musím uznať, že Piráti humor, parádne efekty, zaujímavý dej a veľkolepú výpravu namixovali vo výbornom pomere. Najlepší film Gore Verbinskeho, najpamätnejšia úloha v mainstreame pre Johnnyho Deppa i ostatných hercov (Rush,Bloom,Keira) a vynikajúca oddychovka, ktorá funguje i na viacero pozretí. PS: skoro som zabudol pochváliť Zimmerov soundtrack a epický hlavný motív. 90% ()

PALINO

Piráti z Karibiku sú jedným z tých filmov, ktorých hlavným cieľom (okrem vysokých tržieb) je pobaviť divákov. A klobúk dole, to sa filmu naozaj darí. Veľkú zásluhu má na tom vynikajúci, opito sa pohybujúci Johny Depp, ktorý si svojho Jacka Sparrowa s chuti užil. Príjemná je i hudba Klausa Badelta, ktorá je neskutočne dynamická a chytľavá, no priznám sa, keby som si ju vypočul pred premiérou filmu, v živote by ma nenapadlo, že je z pirátskeho filmu. ()

Fish

Výborný film na příjemný odpočinek. No, i když na poněkud delší odpočinek :-) Ale musím přiznat, že jsem se celý film nadprůměrně bavil... Vizuální zpracování filmu společně s triky od ILM tvoří nádhernou atmosféru. Nevím, jestli tady má vůbec cenu vyzdvihovat herecké umění Johnyho Deppa, který si svoji roli opravdu pořádně užívá. Bez něho by byl film přinejmenším poloviční... ()

hudryhudry

Slaďoučká pohádka s napínavým ftipným dějem a šťastným koncem. Johnny si rolí bláznívého kapitána Jacka Sparrowa získal milióny srdcí fanynek a fandů po celém světě. Bohužel tak začal budovat kostru zdlouhavého a později už nudného a překombinovaného děje dalších dílů. Orlando Bloom mi sice pořád připomíná Legolase:-), ale hraje dobře a myslím, že slušně sekunduje Johnnymu. Deppův neobvyklý herecký výkon někomu zvedá mandle a jinému rozehřívá srdce. Stejně asi působí celý snímek. Já stojím na straně těch druhých. ()

jondoe

Vyborne ozivenie dobrodruzneho filmu v podani pirata Johnyho Deppa. Uzil som si tento film viac ako jeden krat a este si ho urcite par-krat pustim. Reziser skvele udrzuje tempo po cely film a ponuka nadherne obrazy a vyborne natocene bitky. Vtipny scenar nechal vyniknut v prvom rade Johny Deepa a Geoffreyho Rusha. Moc peknej a v tej dobe este neopozeranej Keire Knightley to v tomto filme velmi pristalo a ostatnym zuastnenym skvelo sekundovala. Len tomu Orlandovi akosi stale nemozem prist na chut. ()

Mistickzz

Parádny film s parádnou výpravou a hereckým výkonom Johnnyho Deppa. Takto skvelo by Jacka Sparrowa nezahral nik. Do toho sexi príjemná Kiera Knightley, sebavedomý Rush a celkom obstojný Bloom. A to všetko vo veľkom rodinnom dobrodružstve pri ktorom sa jednoducho musíte baviť. 83% ()

Ragdoll

Krásná pohádka pro mladší i starší obecenstvo, jež odstartovala tolik známou a musíme říci i zbožňovanou pirátskou sérii, která však bohužel ztratila všechny klady, kvůli nimž jsme v první řadě se sledováním započali, a naopak jí přibylo mnoho záporů. První a zároveň nejlepší díl, jenž může být úrovní kvality srovnáván jen se svým nástupcem, se opravdu povedl ve všech směrech (nejsem však fanoušek Orlando Blooma, jeho herecký přístup mi přijde dost neprofesionální) a je naprosto bezkonkurenční a nedobytný: film stejné třídy a zároveň žánru v dnešní době nenajdete. Johnny Depp byl tahounem celou dobu (ale nebyl jedinou dobře obsazenou a famózně ztvárněnou postavou) a z úvodního hrdinského tria vítězem. Keira je sice pěkná, ale v té době byla ještě mladá a tudíž i nezkušená, takže také nebyla úplně stoprocentní, co se týče herecké produkce a k Orlandovi už jsem se vyjádřil neměnným a ne přímo výchvalným rozsudkem Další bezchybnou a neodmyslitelnou součástí je impresivní orchestrální soundtrack, naprosto se hodící k tomuto typu filmového zpracování. Vtipná nadsázka filmu (přeci jenom je to pořád myšleno dětským divákům) zasadila další tvrdou ránu svým případným sokům a když sečteme všechny dobré stránky filmu, dojdeme k závěru, že dlouhé trvání našlo pochopení více než po právu. Není co dodat: velice solidní snímek, který nezbývá, než jen doporučit. 90%. ()

xaver

O pirátech se toho natočilo už mnoho, ale tato série Piráti z Karibiku patří k těm nejslabším pirátským snímkům. Ten první příběh ještě jakž-takž, ale ty další, jenom nesmyslná nastavované kaše. ()

joora1

Vtipný, akční a neokoukaný. První piráti se opravdu povedli a i po letech neztrácí svoji tvář. Nezapomenutelný Jack Sparow je už kultovní postavou. Škoda jen, že už s dalšími díly to kouzlo pomalu, ale jistě vyprchalo. ()

jirijost

Tuhle pirátskou sérii jsem dlouho přecházel, několikrát jsem viděl část filmu v televizi ale nikdy jsem se neodhodlal k tomu vidět film celý. Před týdnem jsem ale v obchodu objevil box všech čtyř dílů a řekl jsem si že to si nenechám ujít. První díl mi hned ukázal že to chyba nebyla. Johhny Depp si tu zahrál pravděpodobně svojí životní roli a já se bavil pokaždé když přišel na scénu. Často se mi nestává abych se nahlas smál, Pirátům se to ale dařilo. Vizuální efekty jsou úžasné no a hudba, tu snad nemá ani cenu komentovat, tu zná každý. ()

HiddenDragon

1. dil // Uvodni dil dlouhe serie byva vetsinou nejkvalitnejsi a Pirati nejsou vyjimkou. Atmosfera 17. stol., pirati, namorni bitvy, mesta v zatokach, karibsky rum...k tomu samozrejme dobrodruzstvi, poklad, romantika...vpodstate jasny recept na oddechovy film plny akce, humoru, peknych triku a samozrejme zlotrilych Piratu :) Celkove se tomu neda nic moc vytknout. Vsechno hezky odsypa, herci jsou vybrani vyborne a Jacka Sparrowa proste Deppovi uz nikdo neodpare. Stylovy hudebni motiv uz je taky dalobyserict mezi filmovymi fanousky "zlidovely". V tomto dile se jedna o kletbu azteckeho zlata, kterou na sebe rozhazovacni pirati z Cerne perly nevedomky uvrhli. Jeste to neni vse tak rozvedene jako v dalsich dilech serie, ale o to je to lepsi, neni to preplacane. A hlavne se na to da divat samostatne, jelikoz to nema otevreny konec jako nektera dalsi vicecimene otravna pokracovani :) [v titulcich je jedna dotacka] ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)