Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

ElizabethBay

Žánr romantické komedie opravdu není můj šálek čaje. Ale Láska nebeská je obrovská výjimka. Ani nemůžu říct, kolikrát jsem tento film viděla a užívám si ho pokaždé jako napoprvé. Snímek je naprosto geniálně natočený. Obsazení je skoro až z říše snů, protože vidět v jednom filmu tolik známých tváří, přičemž žádná na sebe nestrhává pozornost, je nezvyklé. Opravdu moc se mi líbí navazování jednotlivých epizod a samozřejmě soundtrack. Prostě další film, který u mě překračuje hranici 90% a to konkrétně 93%. ()

Billie777

Pokud na Vánoce nějaký americký nebo britský film, tak Sám doma a Láska nebeská. Nemyslím si, že je to úplně dokonalé. Dokonce si myslím, že je to trochu přeceňované. Ale je to tak pozitivní, příjemné a romantické, že se to nemůže nelíbit. Dobrá nálada mi po zhlédnutí tohoto filmu nechybí. ()

BluT

Po druhém zhlédnutí zvedám na pět hvězd. Perfektní romantická komedie. edit 22.12.2014: a po čtvrtém zhlédnutí na Love Actually nedám dopustit. Prostě bezkonkurenční ve svém všeobecně platném sdělení o vztazích a lásce. ()

hEmy_

Film rozjede 7 příběhů, které jsou neskutečně banální a trapné. Tyto příběhy mají epicky "vyvrcholit" na Štědrý den, což má v divákovi pravděpodobně vyvolat emocionální erekci. Je mi líto, nekonala se. 7x0 = 0. ()

666Carnage

Romantické filmy nejsou zrovna můj žánr ale tento film má opravdu něco do sebe. Je plný hvězd a film hezky odsejpá a příjemně jsem se pobavil. ()

Mafian

Celá skvadra prvoligových evropských herců pod taktovkou krále romantických komedií, Richarda Curtise, vytváří dost možná nejlepší romantický film všech dob. Některé příběhy mne možná zaujaly trochu méně, ale i těch pár nedokonalostí (všem se člověk nezavděčí) přebíjí ta neuvěřitelná pozitivita celého díla. Výborná vánoční klasika na odreagování a zvednutí nálady, nacpaná charismatem a výborným výkonem hereckých představitelů. Curtisi, jen tak dál. - "Děti, nekupujte drogy. Staňte se hvězdou a lidé vám je budou dávat zadarmo!" ()

CSSML odpad!

Každému jest zřejmo, jak veliký vliv na duše diváků mají takové neslušné výjevy, které vynášejí chvály žádostivostí a chtíčů a poskytují příležitost k neřestem; mládež odvádějí ze správné cesty; v klamném světle předvádějí způsob života; zatemňují a zeslabují snahy dokonalosti, o niž jest třeba se snažiti; konečně porušují čistou lásku, posvátnost manželství a nejdůvěrnější obcování domácího života. Kromě toho dovedou hluboce vtisknouti zaujatá a nesprávná mínění jak jednotlivým lidem, tak třídám občanským, národům a rozličným kmenům. ()

Mistickzz

Keď už sú tie Vianoce. Láska nebeská je pekný film, ale jej najväčšou chybou je naivnosť a klišé, ale odpúšťam jej to, a v rámci žánru asi nemá konkurenciu a na druhej strane je tu aj štipka originality a väčšina minipríbehov sú skvelo spracované a nechýba ani humor. ()

HiddenDragon

Nevim jak v dabingu, ale Billa a ty jeho v hlody v anglictine asi nic nenahradi :) "Nazdarek decka. Strejda Bill vam chce rict neco dulezityho. Nekupujte si drogy....Stante se popstar a budete je dostavat zadarmo." :-D Tohle je jeden z tech filmu, kterym clovek nema co vytknout. Je to perfektni po vsech strankach. Dialogy, herci, hudba...skvele se vse doplnuje. Libi se mi ta skladba jakoby ruznych stripku pribehu, ktere nejsou primo za sebou poskladane, ale spis tvori tak trochu mozaiku, ktera se na par mistech vice ci mene prolne a skonci stejne jako zacinala, na letisti Heathrow. Je tu laska dospela i detska, radost i smutek, pratelstvi i politika. Opravdu skvely scenar, ktery s lehkosti poskladal na prvni pohled neslucitelny koktejl, ktery ale ve vysledku uzasne funguje. At uz starnouci rocker Bill Nighy a jeho manazer, nebo spisovatel ktery potka lasku na prvni pohled, ci dubleri erotickych scen, a jeste nekolik dalsich postav (Rickman, Thompsonova, Knightleyova, Neeson, Schifferova) plus jeden beznadejne zamilovany premier...vsichni jsou prirozeni a hraji to tak, ze v tom nenajdu chybicku ani kdybych se snazil. Videl jsem to nekolikrat a pokazde me to dojme. A i ta relativne mala role "Mr. Beana" je vyborna. Navic bezvadny soundtrack...no a samozrejme Vanoce. Ty nasobi celou tu zamilovanou linku na entou. "Love is all around!" :) ()

Loki_Six

"Whenever I get gloomy with the state of the world, I think about the arrivals gate at Heathrow Airport. General opinion's starting to make out that we live in a world of hatred and greed, but I don't see that. It seems to me that love is everywhere. Often, it's not particularly dignified or newsworthy, but it's always there - fathers and sons, mothers and daughters, husbands and wives, boyfriends, girlfriends, old friends. When the planes hit the Twin Towers, as far as I know, none of the phone calls from the people on board were messages of hate or revenge - they were all messages of love. If you look for it, I've got a sneaky feeling you'll find that love actually is all around." ()

Zagros

Tenhle vánoční hit mě dlouhou dobu obcházel, viděl jsem jej teprve před pár lety a už vím proč, nijak mě neuchvátil. Ano, dá se obdivovat bohaté obsazení, pochválit řemeslnou stránku, do detailu vypiplanou atmosféru svátků a někdo nekriticky opěvuje propletenec příběhů s kouzelným závěrem. Na mě to vůbec neúčinkuje, měl mě varovat již popisek filmu... "komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb a Deník Bridget Jonesové". Zkrátka nejsem cílovka filmu, přesto se snažím hodnotit tentokrát objektivně a dám sice velmi slabé, ale stále tři hvězdy. ()

Vajonek

Tohle je jeden z filmů, na které se dívám snad každé Vánoce a pořád to má své kouzlo. A nemusíte se dívat jen o Vánocích, můžete se dívat sami, s přítelem, s celou rodinou, každý si v tom vždycky najde "to své". Některé linky máte radši, jiné méně, ale vlastně je tam chcete všechny, protože byť jen bez jedné z nich by to už nebylo ono. Milé, dojemné, veselé, smutné, nadějeplné, pořád stejné a pokaždé trochu jiné podle toho, v jaké situaci a náladě se zrovna nacházíte. Taková láska na celý život. ()

Hopper

Nádherný, príjemný film, jedna z najlepších romantických komédií, aká kedy vznikla. Množstvo charizmatických postáv, skvelý humor a takmer určite si skoro každý niečo pre seba nájde. ()

BlueZero

Tento film ma milo prekvapil. Ja nie som nejak moc na romantiku, ale tento film patrí medzi hŕstku tých, čo sa mi páčili. Hlavným kladom bola hudba, už od počiatku sa mi zdalo, že to bude založené dosť na hudbe, aj tak bolo. A výber hudby bol doslova dokonalý. A samozrejme nemôžem zabudnúť na humor, bol taký jemný, viac menej založený na prirodzených trapasoch. A to sa mi páčilo. Love is all around ! ;-) ()

Tery16

Krásný vánoční romantický film se skvělým obsazením, který potěší všechny romantické duše. Film je složen z několika menších příběhů jak jinak než o lásce. Obzvláště Bill Nighy v roli stárnoucího rockera, z jehož předělávky staré písničky se stane vánoční hit, a Colin Firth jsou opravdu kouzelní, vlastně báječní jsou úplně všichni. Po dalším zhlédnutí mi to navíc připadá ještě vtipnější. ()

lonewolf

Výborný film, který konečně dokázal, že i romanticky laděný snímek může být něco víc. Od začátku až do konce vás ponoří do příběhu několika lidí a uvolněnou příjemnou atmosférou Vás provází po celou dobu. Herecké výkony a vůbec herecké obsazení jsou špičkové a výkon Hugha Granta je zde přímo excelentní. K tomu všemu si ještě doplňte špičkovou angličtinu, příjemnou relaxační hudbu a v neposlední řadě, zlobivého rock'n'rollového děděčka.Jednoznačně *****. ()

joshula

Rád se na tento film dívám. Patří tak nějak k Vánocům, patří tak nějak k mému já. Odráží se v něm jednoduchost, láska i bezradnost zároveň... ()

noby

Přehlídka nejrůznějších postav od mizerného číšníka po premiéra, jejichž dějové linie se proplétají filmem, spojené i rozdělené tématem lásky v různých podobách. Přes značný počet postav se daří všechny charaktery prokreslit, přes silnou dávku emocí nechybí správně dávkovaný humor. A hudba - skvělá. Včetně nejhoršího DJ všech dob :). ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)