Mistr napětí vykresluje v tomto psychologickém thrilleru fascinující portrét psychicky narušené ženy a muže, který se ji snaží zachránit. Marnie (Tippi Hedren), notorická zlodějka a lhářka, pracuje jako sekretářka Marka Rutlanda (Sean Connery) a snaží se ho okrást. Mark impulzivně požádá nemocnou krásku o ruku a snaží se dopátrat příčin její posedlosti. Když se vinnou strašné nehody Marnie dostane až na samý okraj smrti, Mark ji v nevyhnutelném šokujícím závěru donutí postavit se čelem svým démonům i minulosti. (Magic Box)

Hanys_

Pozor na holky, které se bojí bouřky. Hodně naivní (tohle je ale u Hitche krom pár snímků celkem jistota) a nepřesvědčivé drama, které nedokázal spasit ani samotný mistr Connery. 4/10 ()

Nerhinn

Na to, že je to film o ženách, které nesnáší muže, je dost misogynní. Postava Seana Conneryho je jedno velké WTF a zatímco jednání hlavní hrdinky se dá vysvětlit narušenou psychikou, tak jeho motivace jsou tedy z úplně jiného vesmíru. Super hudba. ()

Bouřňák

Opět situace, kdy bych dal 3 a 1/2, ale bohužel to nejde. Jinak film mě nezklamal, ale ani výrazně nepřekvapil. Rozhodně jsem se nenudil, spousta stránek tohoto filmu je velmi dobrá, ale scénář tady podle mě lehce pokulhává (a v některých situacích trochu skřípe). Ale rozhodně není třeba litovat dvou hodin, které divák u tohoto filmu stráví. Co se herců týče, výraznější a přesvědčivější mi přišel Connery - Tippi Hedren trošku zklamání. ()

Anderas

Mně na téhle psychoanalytické kreaci nejvíc nervovala její ukrutná popisnost. Freud sem Freud tam, jedno trauma, druhé trauma, asociace, sny, omílání "nenápadných" indícíí atakdále, jednoduše bych něco takového čekal od psychiatra režiséra-amatéra spíše než od velkého Hitche. Že je to Hitch velký je nicméně jeho jediné štěstí neboť svými schopnostmi zapatlává značnou nekonzistentnost (už jen žánrovou) celého snímku. A podle mě neumí pracovat se symboly. Ne že by to bylo nevyhnutelné, ale na poli psychopatologie je to docela dost podstatné, když už jen samotný traumatický sen by se nepochybně tvářil úplně jinak. Nicméně však film nepostrádá klasické znervózňující momenty a vrcholy-knevydržení. Téměř v jakékoliv sekvenci s Connerym se utvářela brilantní komedie sarkasmu, nechybí nutná romantika no a samozřejmě dávka thrillerismu. A já hodnotím vysoko i navzdory vážně zmršenému závěru, který následuje po rozuzlení. ()

derryl

Neskutečně skvělý film! Opravdu nádherné a propracované dílo. Hlavní devízou je výborný scénář a dokonalá režie a načasování všech scén a hudby. ()

prezdivaka

Opět důkaz toho, že lidé tu hodnotí jméno a ne film. Je to možná nejhorší Hitchův film a nebyl ani úspěšný. Asi za to může mnohokrát předělávaný scénář. Je nesmyslně vykonstruovaný a nevěrohodný. Díky tomu i herci působí křečovitě. Matka je díky tomu, že ji zalehne při rvačce muž invalidní a scéna znásilnění na lodi, kvůli které se Hitchcock rozhádá se scénáristou je nijaká a i pokus o sebevraždu působí směšně. Naštěstí předchozí filmy vynesly svému tvůrci věčnou slávu. ()

Rozjimatel

[4,5*]     Tu pôjdem proti prúdu, "Marnie" považujem za jeden z najlepších Majstrových filmov. Má proste všetko. Výborné budovanie napätia, perfektné herecké výkony v oboch hlavných roliach, krásnu kameru a ako vždy výbornú hudbu Bernarda Hermanna. Zadná projekcia mi na rozdiel od mnohých nevadí, má pre mňa isté čaro, považujem ju za spôsob umeleckého vyjadrenia (akýsi Hitchcokov trademark). Tento film sa svojho času dočkal nepochopenia a diváckeho neúspechu, až po mnohých rokoch začal byť cenený ako jeden z Hitchcockovych majstrovských diel. To je znak nadčasovej kvality, keď film časom zreje ako víno. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Spectre

Stále výborný Hitchcock. Výtvarná stránka a práca s farbami je úžasná. Sean Connery, čo by v tej dobe James Bond prináša do filmu zaujímavé spestrenie, aj keď herecky sa zase až tak neroztrhne. Tippi Hedren hrá rafinovanú kleptomanku naozaj kvalitne. ()

efko

Hoci sa obsahovo tento film približuje Hitchovým vrcholným dielam zo začiatku 60-tych rokov, po formálnej stránke sa od nich výrazne odlišuje. Celý film sprevádza chladná až mrazivá atmosféra, režisér (s úspechom) využíva motív červenej farby, ktorá túto atmosféru ešte viac umocňuje za výraznej podpory hudby Bernarda Herrmanna. Celá snímka opisuje snahy mladého zámožného obchodníka (Connery) pomôcť notorickej klamárke a kleptomanke (v podaní skvelej Tippi Hedren), do ktorej sa zaľúbi, odhalením príčin jej psychických problémov... „Marnie“ je jedným z najviac nedocenených a zároveň jedným z najvýraznejších filmov Alfreda Hitchcocka. ()

Mikino00

Film u kterého jsem nevěděl co se stane za 5 minut, za to velké plus. Mínus za happyend a některé nadbytečné či špatné scény. Menší mínus za to, že švagrová byla o dost lepší než Marnie a Mark si měl radši vzít ji. Naopak malé plus za Seana, v jehož roli bych si nedovedl představit nikoho jiného. ()

Ollie235

Povedený Hitchcock s výborným scénářem, který nabídne jak poutavý úvod tak mrazivý závěr. Jediné co musím vytknout je délka. Zápletka byla až moc zdlouhavá a věřím, že kdyby byla Marnie o dobrou půlhodinku kratší, nebylo by to na škodu. ()

ApsidalTill

Opäť a zase jedinečné natočenie dvoch liniek konceptu, ktoré vrcholia v správny koniec ako dar pre diváka. Herecké duo Tippi a Sean nepotrebuje vôbec komentovať, keďže ťahá suverénne atmosféru hore, aj pri tuctových scénach a v kombinácii s dokonalou hudbou, nieje prečo vo filme hľadať tie muchy, ktoré by tam samozrejme každý nájsť mohol podľa svojej chuti. ()

bolan

Marnie na mě působila trochu naivně. Vzhledem k počtu filmů které natočil, byl Pan Mistr velmi invenční člověk, ale v roce 1964 asi papal příliš mnoho bonboniér. Nicméně to neznamená, že to bylo špatné, jen jsem čekal víc. ()

Ceda

Nebudu neskrývat svůj obdiv ke stylistice a fascinujícímu prostředí a všemožným předmětům, jakožto žlutá kabelka, červené děsu plné odstíny, které zde mistr Hitchcock bravurně vykreslil. Sean Connery, jeho mužné charisma a perlové dialogy, kterým musí podlehnout snad každá žena, kromě nešťastné Marnie. Ale, ale něco mi tam neštymuje. Ten příběh je silný, ale mrzí mě, že z toho filmu na mě tak silně nepůsobil. Fakt sorry, ale tady to beru jako velkou vadu na kráse, která ty zbylé dvě hvězdičky, bohužel, odštípne... ()

hemul

Číra roztopaš. Od začiatku až do konca strhujúce divadlo, v ktorom ma každá scéna prekvapila a zároveň uspokojila. Ako Mozart. Umenie filmu zhrnuté v jednom príbehu. ()

Tumáš

Oppravdu povedený kousek od mého oblíbence Hitchcocka. I když je jyný něž "klasický" mistrův film, je jak jinak perfektní. Dokonce jsem v jednu chvíli ani nezpozoroval, že mi nejdou titulky. Mistrův smysl pro černý humor je zde opravdu jasně patrný, snad víc, než v jiných jeho snímcích... např. scény kolem toho, jestli je lepší jít na policii, nebo se provdat.. opravdu super 93% ()