Írsky farmár Joseph Donnelly (Tom Cruise) vezme po otcovej smrti spravodlivosť a svoj život do vlastných rúk a rozhodne sa hľadať šťastie v „novom svete“. Na ceste do Ameriky ho sprevádza svojrázna Shannon Christieová (Nicole Kidman), ktorej sa priečilo žiť ako bohatej anglickej dáme so stovkami príkazov, zákazov a obmedzení. V Amerike sa chcú ako stovky iných ľudí pokúsiť získať kus vlastnej pôdy. Ružové sny o zasľúbenej zemi sa však veľmi rýchlo roztrieštia o drsnú realitu. Musia žiť v krutých podmienkach a tvrdou si prácou si zarábať na živobytie i cestu do Oklahomy, kde ešte možno získať pôdu. Navyše Joseph musí často tolerovať povznesenú a nadutú povahu Shannon. Napriek tomu zažívajú krátke okamihy šťastia i prehier. I keď sa však jeden druhému páčia, stále nemôžu nájsť k sebe cestu... (TV Markíza)

sniperjozef

Tom Cruise ode me dostava jednu hvezdu za herecky vykon, Nicole dostava take jednu hvezdu, take za herecky vykon a tim me hodnoceni konci. Zbytecne dlouha stopaz, nekdy opravdu stupidni momenty a poslednich 15min jsem se nestacil divit... ()

Gamekeeper77

U tohohle filmu se vždycky výborně bavím. Temperamentní Tom se tu se svýma prchlivýma výlevama s naivní a rozmazlenou Nicole perfektně doplňuje. Díky oběma nechybí příběhu vtip a jiskra, ale ani dobrodružná honba za splněním svých snů a na nudu tu i navzdory delší stopáži nezbejvá čas ani v nejmenším. Díky skvělý hudbě vítězně evokující naději a světlé zítřky působí film navíc příjemným a pozitivním dojmem. A konec? Přesně takovej jakej by měl bejt. Tohle je prostě romance se vším všudy. 82%. ()

ostravak30

Tom Cruise je vynikající herec a Nicole Kidman je vynikající herečka. Nicol mě navíc nikdy nepřestane bavit. Příběh začíná v Irsku, jedné z mých oblíbených zemí, takže už to pro mě byl plus. V některých momentech se divák i zasměje, ale jinak poznává film o těžké cestě, kterou k sobě někdy dva hledají a ještě těžším hledání vlastního domova. Je to rozhodně vysoce zajímavý pohled do této nesmírně zajímavé doby. Film má sice 135 minut, ale já se nenudil ani minutu. Jen s hodnocením hudby souhlasím a to mám při tom Enyu velmi rád. ()

PlayEasy

Už asi všichni z nás ví, že Ron Howard je výborný režisér a i když tohle dílko nepatří mezi jeho nejsilnější tak je to pořád dost dobrá dobrodružná romance o dobývání Ameriky o chudobě, ale konečný závod je právoplatně legendární scénou, ale konec vypadal hezky dojemně a nakonec z toho byla naivní fraška, ale co se dá dělat Američané (občasně i my:) mají rádi happy endy a peníze jsou peníze... Ale hudba a obsazení byly perfektní! A taky si ceníme, že zde nebylo použito typické americké vlastenectví, ale bylo vše na pravou míru. 70% ()

curfew77

Nevím, jak by to na mě zapůsobilo někdy v polovině devadesátek, ale osmadvacet let poté se mi FAR AND AWAY jeví jako prapodivná irská folklorní báchorka, obarvená a zahraná jako o tři dekády starší Spartakus s Kirkem Douglasem, s neskutečně přepálenou stopáží a dost ujetými pokusy o humor. Dvojitá smrt otce hned v úvodu je věru brutální WTF a dál to není o moc lepší. Tohle bohužel nezachránil ani můj oblíbený páreček Cruise/Kidman. 30 %. ()

Tominni

Solidní film Rona Howarda o osidlování východu USA, mezi Tomem Cruisem a Nicole Kidman to hezky jiskří, na druhou stranu ten závěr je už trochu moc a i délka by mohla být o něco kratší. Takže nakonec lehce nadprůměrný film, na který je fajn se podívat, ale o moc víc nenabídne. ()

seba

Velmi příjemná romantika. Mladí Tomík a Nicole (chemie zdárně fungovala nejen na plátně, ale i za ním) v nejlepší LOVE formě. A kdo čekal něco jiného než happyend, je naivní. ()

DAF1

Kidman a Cruise spolu v jednom filmu, to je polovina úspěchu, bohužel o tu druhou se moc nepřičinil mdlý scénář z něhož vyčnívá jen rádoby napínavý závod na konci filmu a to je docela málo. 3 a půl * ()

matoon97

Krajšiu Kidman pohľadáte ťažko. Dokázala ma zbaliť jediným pohľadom. Ani sa Josephovi nečudujem, že ju pri prezliekaní tak oňuchával :). Pritom Joshep mi nepripadá ako boxer, ale vidíte, šlo mu to (mám rád filmy o boxe - Rocky, Wrestler, atď.) Vo filme nechýba ani romantika (keďže sa jedná o romantický film) spojená s čiastočným flirtovaním a s barovými prsatými tanečnicami, ktoré nevedia nič iné, iba krútiť zadkom. Bol to fajn zážitok s pútavým príbehom. Takže, keď pôjde tento film v telke, 12 - 15 ročný, čaká vás pekný zážitok! 75% ()

spotczek

Téma skvělé i forma zpracování, ale v určitých momentech moc hollywoodské (hrdina na chvíli zemře, aby se vzápětí zase probral v slzy loudícím happyendu). ()

Eywa11

Videla som to už viackrát, no vždy som pri finále rovnako nervózna a držím palce Josephovi, aj keď viem ako to dopadne. Dynamika medzi Tomom a Nicole ma nesmierne baví, a aj keď je celý ten príbeh vlastne strašné klišé, je na tom celom niečo, čo ma vždy vcucne a pozerám to s úsmevom na perách🙂 ()