Mušketier

• Slovensko V kráľových službách (viac)

Je 17. storočie, doba intríg a podvodov, a s kordom pri páse prichádza do hlavného mesta francúzska z malej dediny v kraji Gaskogne mladík D´Artagnan (Justin Chambers) dychtiaci po živote. Keď mal 14 rokov, jeho rodičov zabila kráľovská garda na čele s krutým Febrem (Tim Roth). Teraz je pripravený pomstiť smrť svojich rodičov, brániť česť francúzskej kráľovnej (Catherine Deneuve) a dať život za svoju krásnu Francescu (Mena Suvari). (TV Markíza)

SeanLSD

Rýchla, zábavná a bezbolestná sprostosť na motívy slávnej predlohy, s ktorou narába tak svojvoľne, až ma to ako jej veľkého znalca a fandu náramne bavilo. Bez troch mušketierov a s lahôdkovým Timom Rothom. je omnoho zábavnejšia ako tá z roku 1993, ktorá ma vždy srala. Nevyrovnaná réžia schopného remeselníka Hyamsa tomu ešte pridáva. Chvíľu super, chvíľu otras, chvíľu priemer ... no, je to kung-fu šermovanie so slávnou a notoricky ohranou predlohou. ()

Acrobat odpad!

Mušketier je zbytočným prerozprávaním námetu mulata Dumasa. Okrem vrcholne nesympatických hlavných hrdinov, je tu pomerne zvláštne farebne poňatý film (len hnedá a červená), nudný príbeh a rušiace prvky ako prednesené frázy (všetci za jedného ešte nikdy nepôsobilo tak kŕčovito a vytrhnuté z kontextu). Utrpenie je aj pozerať sa na lanovú choreografiu ako kdesi za dynastie Cchon, a rebríkovú vrcholnú scénu. Celé zle pre fajnšmekrov, dobre pre knihomoľov. Mušketier zapadne do zabudnutia celkom oprávnene už len pre to, že kardinál je opäť ten zlý (a že to nie je pravda história vie.) (videné 29.05.2019, Markíza archív) ()

sportovec

Kolega Hardy vystihl v jedné větě i můj soud. Odvozovat kvalitu filmu z kvality použitých triků a nesourodého osvojování bojových technik, které snad v některých případech mohou oživit děj, to je opravdu příliš. Ještě horší jsou druhotné fabulace v americkém stylu, které degradují původní Dumasův příběh. Královně k dokonalosti chyběly džíny a kolty pověšené proklatě nízko; Mylady se jaksi nekonala a přestárlý Buckingham zaujal - v době násilné smrti mu bylo málo přes 35 let. V závěrečné scéně filmu by neuškodila Marseillasa, případně jiná velebná píseň mladší doby. Tak dopadá děj a film, jehož tvorba byla inspirována známou čapkovskou pohádkou JAK PEJSEK S KOČIČKOU VAŘILI DORT. (Dílčí klady jako místy povzbudivé dialogy, hbitost mladých herců v bojových scénách mimo to, co už bylo řečeno, kazí i mimořádně nekvalitní český dabink, který víc než přirozenou mluvu asociuuje štěkot pistolí mužů severoamerického Divokého západu; i k tomu - westernové inspiraci - se režisér Hyams dokázal v bonusech přiznat.) ()

Orlau32

Tak já už nevím : je to podle románu DUMASE nebo je to fantazie režiséra nebo je to pokus jak "Tři mušketýry " udělat jinak ? Jednu přednost tento film má. Má nejhezčí královnu (Catherine Deneuve) jakou jsem dosud ze všech "mušketýrských filmů " viděla. Trochu mi tam vadila prchající královna v kočáře, oděna ve venkovském šatě a ovšem zmalována jako velikonoční vejce, na což by jistě prostá venkovanka sotva pomyslela natož aby na tehdejší dobu měla na šminky. Ale to jsou režisérské chybičky. Jenže mě to vadí. Též mě vadí blbosti typu : visím na laně na věži, ale statečně šermují, lítám vzhůru dolů jako na řetízkovém kolotoči, ale jsem pořád "in" a co mě úplně dostalo, že jsem se řehtala byla šermovačka ve stodole na dlouhých žebřících..... no to už byla kravina do nebe volající. Proto tedy jenom 3*. P.S. Na DVD v sekci "bonus" jsem se od režiséra Hyamse dověděla, že film chtěl dělat jinak, aproto pozval ke spolupráci hongkongského specialistu, který měl na starosti šermovací scény. Takže proto je film jiný, pro nás Evropany nezvyklý. Musím však vyzdvihnout Tima ROTHA, který zahrál opět "ničemu" v tom nejlepším smyslu slova.Obávám se, že mu již úlohy tohoto druhu zůstanou přišity režiséry navždy. ()

Big Bear

Nudná blbústka o mušketýrech, stokrát ohrané téma. Mění se jen herci a kvalita kostýmů a výprava. Musím smutně konstatovat, že Tim Roth se tu vůbec neměl vyskytnout a to samé platí o Catherine Deneuve ... Co bylo slušné byly šermířské souboje, třeba ty na voze s královnou byly celkem zajímavé a opravdu nechápu ty držkopády na zem. Podle mně normální člověk by zemřel jen kdyby spadl na záda na zem z té výšky střechy a to stojícího vozu... Nepřátelé z vozu za plné rychlosti lítali jak kuželky, to smekám! Jiak ale nuda, herci nesympatičtí... Zlatá Angelika ! Dávám za dvě muškety .. * * ()

• Hlavný záporák Febre (Tim Roth) má veľkú podobnosť s Rochefortom v adaptácii Troch mušketierov z roku 1993. V knihe má totiž len jazvu, tu má však pásku cez oko. (Arsenal83)