Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

Tyny

Velká nostalgie a strašně skvělá doba mušketýrů, ve které se děj odehrává. Byrne je pan herec a tímhle snímkem odstartovala má sledovat a láska k jeho rolím, které si umí vychutnat. DiCaprio v dvouroli byl fajn, ale nemůžu se zbavit toho pocitu, že mi není jako herec moc příjemný. Ale to je můj problém. ()

filmmovier

Proč tenhle film proboha tak odsuzejete? Podle mého názoru je to velmi příjemná podívaná. Historické dobrodružství s postavami Dumasových románů a ještě s výborným obsazením a výpravou. Je to vtipné, zábavné i napínavé, holt prostě povedená oddechovka. Sice to není úplně nejlepší mušketýrský film, ale ani nejhorší a navíc je velkým mínusem finále příběhu. Mě se to líbilo a milovníky historických filmů to jistě také zaujme. 75%. ()

freddy

Film jsem viděl v roce 1998 jako jedenáctiletý mladík v kině. Tehdy jsem byl nadšený. Ale časy se mění a jak stárnu, tak si k tomuto filmu získávám určitý odstup. Zatímco tehdy svým dětským zrakem jsem ho považoval za bravurní, dnes musím konstatovat, že je to zcela průměrný film. Ale aspoň že tak. Dá se na to koukat a děj je snadno pochopitelný. Je zde koncentrace dobrých herců (až na DiCapria, kterému tato role příliš nesedla), ale třeba takový Gabriel Byrne v roli D´Artagnana mne velmi příjemně překvapil, a to o to více, že jsem ho do té doby v ničem hrát neviděl. Ale film docela funguje a je to koukatelné, i když pouze na průměrné úrovni. Takže dávám tři hvězdičky s tím, že tenhle film už považuji za jakousi klasiku a rád se na něj kdykoliv v televizi kouknu znovu. ()

AntonG.

Trapná slátanina s (částečně) nadprůměrným obsazením, špatnou režií a scénářem a hrůzastrašnou výpravou (na tu asi nezbyly kvůli hvězdám peníze). A také film, který málem zabil v té době se slibně rozvíjející, nadějnou kariérou Leonarda Dicapria. Ještěže tento výtvor neodradil Scorseseho od jeho pozdějšího angažování. ()

Galadriel

Tohle je zářivý příklad filmu, kdy s velmi hvězdným hereckým obsazením úpravou velmi povedené knižní předlohy natočí tvůrci velmi nepovedený film (a to je ještě velmi slabý výraz pro to, co nám tady vzniklo). Scénář je strašný a nic s tím neudělají ani někteří snažící se herci. Jediná věc se povedla - tou je hudba Nicka Glennie-Smithe, kterou si tohle dílko snad ani nezaslouží. Mimochodem, ta hudba vysloužila ode mě filmu hvězdičku navíc. ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 57 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových 183 mil. (NIRO)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 35 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Keď Aramis (Jeremy Irons) v prestrojení za kňaza hovorí po taliansky, v talianskej verzii s dabingom hovorí po španielsky. (Arsenal83)

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)