Dva kamarádi, kadeti policejní akademie, Park Gi-jun (Seo-joon Park) a Kang Hee-yeol (Ha-neul Kang) jsou na opušťáku svědky únosu mladé dívky. Zločin nahlásí, ale když je policisté neberou moc vážně a odmítnou okamžitě začít s vyšetřováním, sami se pouští po stopách únosců, aby dívku zachránili. (LangiJ)

cskomando

Zezačátku si říkáte, vážně tohle má být trošku komedie ? Postupem času si začnete zvykat na korejské hlášky v podání dvou cvičených kadetů, Parka a Kanga. Jedinečná věc, která opravdu potěší na celém filmu je ta, že si připadáte jako v realitě. Nenašel jsem zde nic, co by bylo abnormálně nemožné. Koneckonců nasazení chráničů, obušků, elektrických pistolí, bylo vtipný ale vlastně do dneška běžně používané. Dva hrdinové, kteří si dokáží udělat srandu z čehokoliv, nicméně jejich činy dokážou zachránit hodně životů. Bohužel i celý děj, je jedna velká realita... Překupníci lidí, orgánů apod. Co víc dodat ? ()

Strike

Příjemný, jednoduchý film. Na konci i s velmi dobrou akcí. Sakra, jak o tom přemýšlím, tak bych si uměl představit nějaký ,, západní" remake s příjemným obsazením. A možná bych ani nebyl proti třeba českému prostředí. Tohle by přeci muselo jít bez problémů u nás natočit. I když vlastně když vidím současné filmy... ()

MickeyStuma

Kinematografie Jižní Koree překvapila zábavným snímkem o dvou kadetech policejní školy ve snaze zachránit unesená děvčata. Celé dějství je svižné, plné humorných situací a nějaké té akce, kdy ta vrcholná na diváky čeká na samém konci. O ryze akční film se však v žádném případě nejedná. Na začátku se odehrává nástup nových Kadetů spojené s loučením s rodiči, jejich první výuka, test a fyzický výcvik. A tak tohle všechno vřele připomene starou dobrou americkou klasiku ´Policejní akademie´ či český pokus o něco podobného ´Byl jednou jeden polda´. Když dva kadeti, kteří se přes různé patálie spřátelí, společně odejdou na vycházku, jsou později náhodně svědky únosu děvčete. Děj tak dostává zcela jiný směr. Oba chlapci se s vervou sobě vlastní okamžitě pustí do pátrání a tak poprvé zažijí policejní práci, byť nelegálně a bez vědomí policie samotné. Dostávají se do různých situací, které pobaví, anebo alespoň vyvolají lehký úsměv. Humor z děje vždy nějak vyplyne. Film osvěží, pobaví a zanechá za sebou příjemný filmový odpočinkový zážitek. ()

Cvalek

Pecková záležitost která pobaví i zaujme, připadalo mi to skvělé. Provedení i zpracování bylo výborné až na některé scény s těmi děvčaty u kterých se mi zdálo že jsou provedené trochu drsnějším způsobem zvlášť u té malé holky, krom toho je to vynikající podívaná na kterou se někdy zase rád mrknu. Akční scény byly výborné, rváčky byly natočené skvělým způsobem a to naprosto jednoduchým. Hlavní dvojice byla sympatická od začátku filmu až do konce, po celý film to táhly na výbornou a co se týče atmosféry filmu tak ta je také rovněž vynikající. Skvělé jsem se u toho bavil a kochal radostí. Výborná podívaná na večer. ()

animario

Parádní akční komedie s hodně sympatickou dvojicí outsiderů. První komediální půlka má tempo a je fakt zábavná, což je u asiatů a jejich smyslu pro humor spíš vzácný (párkrát jsem se upřímně zasmál). Vyšetřovací (i policejní) postupy jsou lehce naivní a nelogický, ale to lze filmu odpustit. Akce je dobrá a naturalistická (zejména závěrečná kickass bitka kadetů s teaserama a teleskopama proti gangu únosců). ()

Tipko

Aj keď s bojovými umeniami, prezentovanými vo filme nesúhlasím, musím uznať, že napriek tomu sa réžii podarilo vtipne aj morálne dobre ukázať na vlastnosti polície: spravodlivosť, ochrana občanov, čestnosť, zodpovednosť. ()

Meeryan

Ze začátku to byla pohodička, čajíček něco na zakousnutí, prostě příjemné na oddych, ale ve skutečnosti je to film o zločinu, byl to opravdu silný příběh, nedoporučuji něco přikusovat, zakuckáte se... Je neuvěřitelné, jak vyšetřování probíhalo - šnečím tempem.... Ještě dodám, že vítám, že ve vážných situacích se vyskytuje humor, s tím jsem se setkala snad jen u korejských filmů... 4**** ()

boombang

Korejci jsou fakt blázni, když dokážou natočit akční-krimi-komedii o závažných únosech. A já jsem taky blázen, protože se na to koukám. A dokonce až do konce (byl hodně dojemný). 60%, víc ani ň. ()

mikki089

Za mě naprosto skvělý film, který obsahoval vše, co celovečerní akční komedie potřebuje. Seo-joon Park a Ha-neul Kang ztvárnili dva nejlepší kamarády naprosto perfektně, jejich vztah vyšel autentický. Ve filmu bylo i dost akčních scén, které se dle mého názoru jevily reálně, což bývá často u korejské tvorby neobvyklé. Rozhodně doporučuji zkouknout, člověk se nebude nudit, film skutečně pobaví. ()

mark9th

Such a good original concept. In general, Korean movies are full of great original ideas, that's why I like them so much. Midnight Runners is a great mix of comedy, action and crime story, rarely to be seen. I enjoyed every bit of it and I wish there would be a sequel with this duo. Definitely worth to watch if you're looking for something different. Especially in these days when cinema is bleeding a lot and Hollywood is almost dead if not already. So to pick something from an East culture is so refreshing. 8/10 ()

HanzoBureshi

Skvělý mix mezi komedií a slušně vážnou jízdou! Je fakt, že je v pár ohledech tento filmek naivnější, ale to nelze brát jako nějakou velkou hrozbu, protože já se opravdu bavil. První půlhodina je hlavně v komediálnější stránce, kde nám hlavní herecká dvojice nadělí bezva sympatické postavy a jejich přátelství. Jedná se tak o fajn úvod, protože pak přijde onen bod, kdy situačně končí sranda, a nastává tak akce a nebezpečí. Je zajímavé, jak ti kluci i během drsnějších momentů, dokázali navnadit fajn náladu. Akce je velmi ucházející, a hudební doprovod při bitkách nebo chase scénách je skvělý. A i postavy, které se ukázaly na malou chvíli, také překvapily. Finále je naprosto skvělé, boss fight je parádní lahůdkou. Mé hodnocení: 8/10 ()

Kushina

Hezký příběh o mladých hoších, kteří nenechali ve štychu lidi, kteří nutně potřebovali pomoc i přes to, že jim za to hrozilo vyloučení z policejní akademie. Jejich snaha a vůle zachránila život 20 ti mladým dívkám. Moc hezký film, sice tam občas byly dost vtipné až přehnané věci, ale dalo se na to koukat. 70% ()

vinducha

Takováhle jízda se mimo Jižní Koreu moc nevidí , jak film plynule přechází z krimi akčňáku do komedie a zpět. Jinak tedy nic , co by tu už nebylo , ale odsejpá to v pohodě a kluci jsou docela sympaťáci . Svižná zábava lehčího charakteru. ()

intheend

Dobrý film s celkem sympatickýma klukama v hlavní roli, ale mám s ním jeden výrazný problém. Tím myslím žánr komedie. Vyloženě vtipných momentů tam moc není a spíš je to komedie ať už úmyslně nebo neúmyslně ve smyslu někdy absurdního chování hlavních hrdinů. Ale jinak řemeslně velmi slušně zpracovanej film a velmi dobře natočený akční scény. Lepší 3*. ()

Kleinbauer odpad!

Mnohem více, než sledování filmu, mě zaujaly ty pěkné komentáře, ve kterých si nadšení diváci pochvalovali bezva korejský akčňák. Námět nebyl špatný a kdyby jej zpracoval dobrý režisér s herci, nikoliv s topornými retardy z pomocné školy, byl by to opravdu fajn biják. Něco tak blbého, trapného a rozpačitého se hned tak nevidí. Pan režisér by měl ještě trochu popracovat na výrazu :)... Odpáááád..., čoňkňoňkoňkšal, fakt průšvih. ()

EBBE

Málo komedie, málo akce, žádné dobrodružství. Nedokázal jsme ten film brát vážně, několik gagů bylo dobrých, celkově spíš proplulo. ()