Poručíka Wesleyho Snipesa z policajného komisariátu v Los Angeles poveria, aby vyšetril vraždu mladej ženy v zasadacej sieni správnej rady istej japonskej spoločnosti. Nadviaže kontakt s tajomným detektívom Seanom Connerym, o ktorom sa hovorí, že ho riadia Japonci a vládne rozsiahlymi právomocami. Spoločne vytvoria zohraný tím. Čím väčšmi však prenikajú do prípadu záhadnej vraždy, tým väčšie odkrývajú tajomstvá... (TV JOJ)

Chrustyn

Mám rád devadesátkové kriminálky a tato mi docela dlouho unikala. Bohužel však po letech zjišťuji, že jsem o nic nepřicházel. Nijak výrazný ani zábavný film, který se atmosférou motá kolem japonských tradic a zvyků, ve kterých schovává nezajímavou kriminální zápletku. Nezachraňuje ani Connery a v té době ještě hvězdný Snipes. ()

sniper18

Je to úplne priemerný krimi film s hviezdnym hereckým obsadením. Má celkom dobrý príbeh o detektívovi, ktorý sa spojí s odborníkom na japonskú kultúru, aby mohli vyriešiť vraždu ženy spáchanú počas večierku v japonskom podniku. Spracovanie ale moc nezaujme, tempo filmu je príliš pomalé, kedže je zbytočne moc dlhý a pritom takmer nič zaujímavé sa tu ani neudeje. A navyše takmer všadeprítomná erotika je tu nevhodná. Akcia sa tu ani hodnotiť nedá, aj napriek obsadeniu Snipesa sa tu nájde len jeden krátky súboj, ktorý je ale úplne obyčajný a tak nezaujme a rovnako je na tom aj ostatná akcia, ktorej je ale úplné minimum. Herecké obsadenie je výborné a je bezpochyby hlavným kladom tohto filmu, či už hlavné duo Wesley Snipes a Sean Connery, k tomu poteší aj Tia Carrere, Cary-Hiroyuki Tagawa a Harvey Keitel. Réžia a technická stránka sú v rámci krimi filmov čistý štandard. Vychádzajúce slnko je film, na ktorý sa dá aspoň raz bez problémov pozrieť, ale okrem hereckého obsadenia ničím výraznejšie nezaujme. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 53%. ()

castor

Takřka po celou stopáž se nedostaneme do zajímavější scény, hutného momentu, režisérské inovace. Dvojice rozdílných detektivů, japonské a americké obchodní kruhy, vrah, co dokáže slušně kličkovat, a autor předlohy, který je duchovním otcem dinosaurů. Zvláštní kombinace? Určitě jo. Večírek byznysmenů se nachází v tom nejlepším, když se o pár pater výš v zasedací místnosti odehraje smršť erotické vášně mezi luxusní prostitutkou a vysoce postaveným mužem v dokonale střiženém obleku. A končí vraždou. Dvojice detektivů, z nichž jeden fušuje do japonské mentality, se dostává do podivného světa, ve kterém hraje důležitou roli i policejní korupce. Přijde mi, že si tvůrci neujasnili, co přesně chtějí točit. Chvílemi detektivka, jindy psychologické drama? Nevím. Tak či onak, za mě promarněná a naneštěstí i dost rozvleklá příležitost. ()

JohnCZ

Poctivá, i když ve finále docela tuctová krimi nebo lépe řečeno detektivka z prostředí japonských korporací, leckdy napojených na kriminální živly. U podobných filmů mě vždycky baví atmosféra 90. let, která je tady taktéž hmatatelná. Obsazené je to slušně, ale nikdo nemá šanci příliš vyniknout, protože ani postavy a ani jednotlivé scény nejsou vyloženě zapamatovatelné. Na druhou stranu cením, jak neokázalé a logicky vystavěné to celé je. Jen je to v této podobě trochu dvousečná zbraň. ()

3DD!3

Neurážející detektivka, pěkně promyšlená se špičkovým obsazením. Kaufman, ale nekočíruje snímek tak jak by si zasloužil, všechno sice pěkně plyne, ale ničím neoslní. Ani to napětí vás nepřiková k židli. Hlášky jsou povedené a tyhle střety kultur. amerika/japonsko mám docela rád. I tak ale myslím, že příště raději zkusím knihu. ()

• Senátor Morton obdrží barevný fax na zastaralém stroji, který tiskne jen černobíle. (EstéCaňa)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Vycházející slunce“ od Michaela Crichtona. (Chris Masters)
  • Identita vraha bola oproti knižnej predlohe zmenená na základe rozhodnutia režiséra. (Real Tom Hardy)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)