Derek Vinyard (Edward Norton) bol do smrti svojho otca vyrovnaným a pokojným človekom. Keď však jeho otec prišiel o život pri práci v černošskom ghette, z Dereka sa stáva ktosi celkom iný. Presvedčenie, že existuje nadradená a podradená rasa, privádzajú Dereka k neonacistom. Postup v bunke je nezadržateľný a Derek sa stáva druhým najväčším šéfom. Nad ním stojí iba Cameron (Stacy Keach), ktorý všetky rozkazy zo strachu pred políciou realizuje práve cez Dereka. Derek je tvrdý chlapík, ktorý neváha použiť akékoľvek prostriedky, aby uchránil seba a svoj majetok. Iba tak sa mohlo stať, že pri pokuse o krádež jeho auta Derek zastrelil dvoch černochov. Trest ho však neminie a dostáva sa do väzenia. Celý svoj doterajší život dostáva celkom inú podobu na mieste, kde máte príliš veľa času na rozmýšľanie. Svet jednoducho nie je čiernobiely a Derek vychádza na slobodu ako iný človek. Problémom je však jeho mladší brat Danny (Edward Furlong), z ktorého sa medzičasom tiež stal nacista. Derek by rád zmenil nielen to, čo príde, ale aj to, čo bolo. Jeho telo je však poznačené symbolmi, ktorým sa stále klaňajú noví a noví prívrženci... (RTVS)

teckax

Takový ten v žebříčcích vysoko postavený film, který musíte vidět... pro mě ukrutná nuda... mě příběhy ze světa gangů asi nikdy bavit nebudou, ... lidi co do nich vstupujou nebo je zakládaji jsou podle mě kreténi, tím tuplem když se schovávaj za hakové kříže,.. stojím si za tím, že násilí neřeší absolutně nic... no a když je podle vás hlavní hrdina blbeček, jeho brácha blbeček, jeho kamarádiu idioti, není šance se do příběhu vžít...ať je pointa uvědomělá sebevíc ... ()

Raggnar odpad!

Ponaučení z filmu: Nepouštěj negry do své země a žádné takové problémy nenastanou. Béčková multi-kulti propaganda ()

Mark1983

No na jedno kouknutí to jde, ale to samotné přesvědčení skutečně vede jen k negativním emocím, ač všeho moc škodí a všechno má svoje meze. Ale abych napadl někoho jen proto, ýe má odlišnou barvu pleti, než já, bez ohledu na to, že třeba má lepší chování, než někteří bílí bratři, musel bych se považovat za primitivního fanatistu. ()

koubek

Klasika s Nortonem, kterému fandím už hrozně dlouho. Trochu až moc toho násilí tam (hlavně ta scéna ze začátku), ale tak o tom to má být. Nejsem moc dobrej v komentování, tak snad pomůže jen to, že to za to fakt stojí. ()

Sv_Hubert

Velmi působivý a velmi děsivý film o neonacistech a o rasismu obecně. První polovina filmu vám říká, že všechny ty neonacistické žvásty mají něco do sebe, a že je to skoro až pravda. Druhá polovina však s člověkem naprosto "škubne" a vše co si člověk myslel v první polovině se zneguje. Mezi herci je nutnost vyzdvihnout Edwarda Nortona, který se nejen díky tomuto filmu stal jedním z mých oblíbených herců. Líbí se mi, že ve filmu není žádná "dobrá strana", protože v dnešní době je to téměř zázrak. Konec filmu mi vyrazil i zbylý dech co jsem v sobě ještě měl. Díky skvělému scénáři, režii a Edwardu Nortonovi jsem musel dát plný počet. ()

Tezuka

Edward Norton je skvělý a charismatický herec, který prostě neomrzí. Koncept díla je jednoduchý a přitom poutavý aneb jak se ze člověka, který podlehne nenávisti vůči nebílým rasám stane během vězeňského pobytu opět uvědomělý člověk, který by opět rád žil obyčejný život se svoji rodinou. Bohužel, mnoho těch rasistických ideí co tam zmínil jsou dnes ve světě skutečným problémem a nelze před nimi pořád dokola zavírat oči. Bílí lidé totiž nejsou na světě jediní rasisti, de facto každá rasa opovrhuje rasou jinou a když ji ukážete slabiny, tak vás nakonec přemůže. Soužití je možné pouze tehdy, když všichni chtějí a vzájemně respektují zákony své země, jinak to skončí špatně. ()

Lucy1905

Realistické, syrové drama o rasismu, které možná může někomu pomoci změnit pohled na rasismus. Vynikající výkon Edwarda Nortona (druhý nejlepší po Klubu rváčů). Na tento film nikdy nezapomenu a budu na něj myslet v dobrém. Film také nabízí pohled do komunity nacismu. ()

Dead.Patrik

Film záujme na prvý pohľad. Vážnu tému ukazujú v Derekovej minulosti, ktorú znázorňujú šedou farbou. A súčasnosť znázorňujú normálnimi farbami. Nechcem viacej hovoriť, kto nevidel môže ľutovať. Preto som dal 5/5 ()

kmotrmic

Kult hákového kříže je pro mě prostě kult. Už jenom kvůli tomu, čím se zabývá, stojí za to a navíc Edward Norton prostě umí, jeho top výkon film povyšuje na vyšší level. ()

Royaldell

Výborný,ač možná poněkud naivní film se skvělým příběhem a dvěma naprosto báječnými Edwardy. Při posledních 15 minutách se dalo napětí jenom krájet a bylo jasné,že to happyendem neskončí a jde jen o to,koho režisér obětuje a koho ušetří. ()

Brozason

Edward Norton je skvělý, to se nedá zapřít. Předvádí skvělý herecký výkon. Ale přeci jenom to pro mě všechno vyznívá nereálně a tak trochu na efekt to je potom problém. /55%/ ()

katakomb

Oukej, ten příběh je neuvěřitelnej, nerealistickej a nikdy by se nic podobnýho nemohlo stát. ALE! Je to bezvadně udělanej film se skvělými hereckými výkony a s vcelku jasně a důrazně vysloveným morálním imperativem. Že jde o zpracování trochu moc americky naivní a možná příliš polopaticky mravokárné, to se v tomhle případě dá docela snadno odpustit. Skvělá podívaná! ()

Atriot

Hodně silný příběh na velmi aktuální téma nejen v USA. Norton naprosto vynikající, ale nejen on, líbil se mi i mladý Furlong, opravdu přesvědčivé výkony. Když už v poslední třetině filmu všechno směřovalo ke klasickému americkému závěru, tak přišlo velké překvapení a donutilo mě se nad myšlenkou filmu znovu zamyslet. Ovšem film je film a rasismus, ten má pořádně hluboké kořeny. ()

Bogrant

Nekompromisne podaný, citovo chladný, s nadhľadom vyrozprávaný ''kult''. AHX má tu výhodu, že sa zaoberá témou, pri ktorej majú mnohí strach, alebo o ktorej radšej nikto nehovorí a ktorá nie je vo filmovom svete tak častá. Veľmi reálne predložené s výborným Nortonom. ()

Vlkopec

Měl jsem přece jen moc velké očekávání. Takhle složitý příběh asi nelze zcuknout do dvou hodin. A když se to udělá, tak to má svoje mouchy. Jinak ale ve spoustě ohledů - např. herci - výborné. ()

motyka52

Norton je skvělej (captain obvious alert!). Ale zdálo se mi, jakoby celý fim v závěru trochu narazil na svoje příliš vysoko nastavené ambice. Kruh se sice uzavřel, ale že bych měl pocit nějaké osudovosti, to bohužel ne. ()

Little_Sawy

Prelínanie časom v čiermobielom vs. normálnom filtre sa mi celkom páčil, aj keď som niekedy pri pohľade ked bol chudák Nacek v base medzi černými, náckami a šikmookejma musela raz za čas zovrieť v rukách méďu béďu, a na konec vyronit liter sĺz, tak som si povedala že tento film je sakra, dobrý film. Rip Danny.. zato mal najlepší referát. ()