Lesní rituál

• Veľká Británia The Ritual

Štvorica najlepších priateľov prichádza na odľahlé miesto v divokej prírode, aby si uctila pamiatku zosnulého kamaráta. Keď sa cestou späť jeden z nich zraní, skratka cez hustý les sa javí ako ideálne riešenie. Lenže príchodom noci niektorí začínajú mať pocit, akoby ich niekto, respektíve niečo, sledovalo. A majú pravdu... (*CARNIFEX*)

xwerm

Celkom fajn horor, len je škoda toho konca. Ten lokiho kámoš vypada ako jeleň. Ale do trochštvrín by som dal fiilmu aj 5. hviezd. Takto len štyry 7/10 ()

RavenSpector odpad!

Horor? Ale kdepak. Jen pořádná sračka. Mytologie na hovno, herci na hovno, příšera otřesná, atmosféra místy ušla. Finále? To snad ani nejde myslet vážně. Naprostá ztráta času a jedné a půl hodiny života. Bože lidi, vy to nevidíte? Takhle hodnotit takový hnůj? ()

TheKleofa

Když pominu, že to moc nedávalo smysl, tak za mě vlastně bezvadnej horor, kterej těží hlavně z fantastický přírody a správně vygradovaný atmosféry. ()

BStone

Výborný horor, skvělá práce se zvuky i s kamerou. První polovina v podstatě bez chyby. Ve druhé půli už trochu ubývá sil, konec už je lehce slabší. Přesto se jedná o velice intenzivní zážitek a pro milovníky lesních "dobrodružství" a nefalšovaného napětí je možno film jedině doporučit. 80% ()

caniferus

Tak po dlhej dobe dobry pribeh, ktory som snad ani necakal. Uz ta prva scena mi dala sancu hladat pointu a kontinuitu, ale potom prislo trochu horor klise, no kam sme sa nakoniec uprostred severskych lesov dostali, to som teda necakal. Nakoniec severskou mytologiou ladeny pribeh ma nadchol. Proste Briti nesklamali. Kamera a hudba super. Parada!!! Mala pikoska na zaver, viete, co povedia inteligentni Briti ironicky cez zuby, ked sa fotia: "Brexit"! :-) ()

Pavelkedar

Potěšilo - na ty 3*. Zaplaťpánbu, že je to na rozdíl od přirovnávané Blair Witch natočeno normální kamerou, ne rozklepaným rádoby dokustylem. Zvuk v DTS tak 70-80% - co se týká prostorového "vjemu", mohli si s tím více vyhrát...... ()

MartinSTFC

Dobrý námět, špatné provedení. Herecké výkony otřesné, sympatie k hlavním hrdinům nulová a napětí téměř žádné. Čekal jsem něco pekelnějšího a nakonec se z toho vyklubalo něco na způsob dětské skandinávské pohádky. Ale ať si na to každý udělá názor sám, někomu se to líbit může. Dle mého se rozhodně nejedná o dobrý film a hodnocení téměř 70% mi přijde směšné. ()

jenspifa

Hodně dobrý. Britská BlairWitchovina se solidním tempem, která nenudí, a odsýpa. Hodně mě bavila severská mytologie, o příběhu se vypisovat nebudu, to každý ať posoudí sám, a bubák byl fenomenální. 75% ()

Peter.Guba

Ty vole, zaver ako z pera sfetovaneho Andersena. Cely film, ok, super intro, super amtoska a tu zrazu...taka....ppiiiiiiii.....covina..... Sorry.... ()

10doktor10

Paráda! Miluji severskou krajinu a úplně jsem se viděl při svém treku v Norsku, nikde nikdo, jen ta majestátní krajina. Už vím, proč nám místní radili, ať nikdy nesejdeme ze značené stezky :D Jednoznačně parádní kousek, který na děsivosti lehce ztratí závěrem, ale jinak super. ()

Mesmeric

No do řitě, konečně povedený horůrek z novější doby. Už jsem se bál, že po Sinister a Insidious jaksi vyschlo. Příběh jednoduchý, 4 vožralové z JůKej si vyrazí oslavit úmrtí svého kámoše, kterého odkrouhli 2 týpci vůbec nepřipomínající migranty (že by pokračováníl Bylo nás 5????). No a v lese se začnou dít věci. Musím říct, že dekorace ze střev na stromečky se mi velice líbila a popřemýšlím nad tím na Vánoce. M. Night Shyamalan by se měl pozorně dívat, jak se dělá filmík o uzavřené společnosti v lese. Ne jako ta jeho přiteplená homopartička ve Vesnici. No nic, 4 hvězdy za nadprůměrný zážitek. ()

Paulie2

Zas film, který má našlápnuto dost dobře, ale skončí v průměru. První polovina celkem příjemně atmosferická, druhá půlka ztratí napětí a finále je naprosto nudné. Nedostatek atmosféry pak film řeší lekhými lekačkami, které jsou zbytečné. Je to ale hezky natočené a dá se na to dívat. Někdo prosím ustřihněte druhou půlku a dotočte to v duchu první poloviny. Pak bych byl nadprůměrně spokojený. ()

Krupe

Pomalu se rozjíždějící hustá atmosféra, podpořená švédskou krajinou. Ze super čundru se stane super noční můra. Jen ten přerostlý dřevěný klocík bych si dokázal představit jinak. ()

cipokomon

Než se tam objevil ten emzák, kdy i psirény z Red Dwarfa jsou zajímavější a co teprve takový emocuc... tak to docela šlo. Pak to taky šlo, ale totálně do kytek. ()

Accuphose

Přestože se ten konec z mého pohledu nepovedl, když to porovnám s dvěma snímky, které se mi u toho vybaví (Blair Witch a Midsommar), tak je to oproti Bailr Witch úplně někde jinde, co se chování postav a napětí týká a oproti Midsommaru, co se Rituálů týká, ačkoliv se to nemůže srovnávat napřímo (jde o odlišné žánry). Vcelku mě to bavilo a bylo to věrohodné. Trošku tomu chyběla hloubka, která je například v Pyramidě. Nicméně slušných 65%. ()