Tí, ktorí si nemôžu zarábať na živobytie, musia nájsť iný spôsob, ako si zabezpečiť príjem. Príbeh sa sústreďuje na dvoch policajtov – staromódneho Bretta Ridgemana (Mel Gibson) a jeho mladšieho partnera Anthonyho Lurasettiho (Vince Vaughn). Používajú svojrázne metódy a keď sa do médií dostane ich videozáznam, suspendujú ich. Títo dvaja zatrpknutí bojovníci bez peňazí a bez ďalších možností zostupujú do zločineckého podsvetia, aby si vydobyli svoju spravodlivosť.  No namiesto ľahkého zárobku ich čaká jedna z najťažších výziev ich života. (TV JOJ)

ostravak30

S. Craig Zahler nám předvádí příběh dvou policistů dneška. Slouží, někdy drsně, víc drsněji než by se slušelo a jak už to dneska bývá, každý točí, tudíž se rychle stávají hrdiny zpráv. Najednou si uvědomí, že službou u policie se veřejnosti ani nezavděčí, ani si nevydělají. A tak se přidávají na temnou stranu síly... Jenže jak už to v podobných filmech chodí, všechno se zvrtne. Režisér nám předkládá příběh a vyprávění věrné samo sobě. Když probíhá sledovačka, tak se skutečně dlouho nic neděje, policisté mají mnoho času vést hovory různého druhu. Snímek nemá závratné tempo, dějová linka se odvíjí v tempu skoro skutečném jako v životě. Proto je nutno překonat dlouhé minuty pronásledování v autě či čekání na akci. Kdo tohle překoná, pak se dočká. Ostatně není kam spěchat, film jde přes dvě a půl hodiny. Pozitivem je rozhodně účast skvělých herců Mela Gibsona a Vince Vaughna. Ti dva k sobě zvláštním způsobem pasují. Tím dalším je nepředvídatelnost. Jak tohle celé skončí určitě neodhadnete ani náhodou, protože v závěru je zde zvratů víc než dost. ()

Lupes

Takový pokus o Tarantina. Sáhodlouhé rozhovory, minimum střihu, pomalé uspávající tempo v němž vše  směřuje k závěrečné erupci násilí. Není to příliš originální, ale je to chvályhodné. Jenže když dva dělají totéž... Proč tolik hororových nechutností a detailně nasnímané brutality? Ještě víc zamrzí nehorázné nesmysly, které lze jen těžko považovat za nadsázku. Možná bych proto zkusil trefit Craiga do rozkroku, a pak si počkal, kolik moudrých vět a sentimentálních přání nám s netečnou tváří odvypráví (tak jako postavy v jeho filmu). Hodně to taky smrdí newyorskou korektností a černý recidivista je nejen milujícím synem a citlivým přítelem, ale vlastně i obětí zločinu, na kterém se podílí. Za všechno tak můžou ty sadistický a rasistický bílý šmejdi, který seděj vzadu v dodávce. A on ji prostě jen... řídí. ()

celticek

Roky zpět jsem u toho předpokládám vytuhl:) Něco jsem si totiž pamatoval. Je to sice takový cajdák, ale kolikrát mnohem napínavější, když jsou dialogy na úrovni. Děj se nám pěkně proplete až do závěrečného finále. Ještě, že nedostala více prostoru "Dexterova sestra", jelikož něco tak asexuálního aby člověk pohledal. Mel a Vince v roli švestek obstáli skvěle. Líbila se mi celá ta jejich sledovačka. Chemie funguje. Všechno vypadá dost reálně. Suspendace, problémy s barevnými ve čtvrti. Záporáci jsou skvělí. Jo a - Liannet Borrego je neskutečná koc!!! ()

horor2

S. Craig Zahler potřetí a opět mě nezklamal. Trochu se oproti Blok 99 umírnil, ale jeho provedení kriminální retro mi sedlo. Opět by se dalo očekávat něco jiného, ale já byl v celkovém hodnocení filmu spokojen. ( 90% ) ()

PaulCZE

Snaha o ne úplně běžný film alá Tarantino, jenže je to bohužel až moc přehnané a prvoplánové. Druhá polovina to celé navíc poslala do háje svojí nelogičností až úplnými kravinami. Spousta věcí se dá předvídat i když to mohl být trochu záměr. Nemluvě o závěru, tam to mělo být naopak, ale na to už někdo neměl koule :) ()

Stanix

Tohle vůbec nebylo špatný, Cáler nám pěkně obšírně vizualizoval útrapy fízlovské sledovačky, ze které máme v každé kriminálce pouze krátkou scénu kdy kluci vyhodí koblihu a kávu z okna, zakvičí gumy a jede se po grázlech. Z tohoto pohledu je to neokoukané, což se ovšem nedá tak docela říct o Melovi, tedy né o něm samotném, nýbrž o jeho postavě, ze které je notně cítit pachuť recyklátu Martina Riggse. Mel by měl prostě hrát už jenom ty gaunery, to mu jde samo. Na ňákyho Mirka Dušína už je prostě starej. Celkově mě to zaujalo, ale na další produkci si už asi čas neudělám, není důvod to vidět dvakrát. ()

Locksley

Tenhle režisér je nudil k pohledání. Dlouhý záběry o ničem, tuna keců o ničem. Kreténský chování všech zůčastněných. Ozvučení filmu je hrozný. Skoro nahá ženská leze po čtyřech a dělá rámus jako kdyby za sebou táhla kýbl písku. Hodnotil bych hůř než jeho předchozí veledílo Blok 99, ale kvůli Gibsonovi nebudu. ()

adamix

K Zahlerovi chovám rešpekt. Jedná sa o novodobého adepta na režisérsky fenomén a značného konkurenta veľkého Q. Treba spomenúť aj to, že sa snaží vždy o originálny kontent. DRAGGED ACROSS CONCRETE je sociálna trilerovka dokonale pracujúca s postavami a atmosférou, ktorá graduje v poslednej tretine. Postavy, či už kladné alebo záporné, majú nekompromisný postoj voči druhej strane a spoločnosti a zákony si určujú ony sami. Vaughna som si od minulého BLOKU 99 veľmi obľúbil a vidieť ho po boku (už) starého Gibsona bolo príjemným potešením. Utešujúca historka o narodeninách z detstva medzi dvoma černošskými priateľmi v sršňom hniezde medzi brutálnymi lupičmi chytí za srdce, rovnako ako rodinné problémy všetkých troch hlavných postáv. Scéna s kľúčom je totálnym dychvyrážajúcim ohromením. Veľkou vadou filmu je však to, že sa tam veľmi dlho nič nedeje, prekypuje množstvom zbytočných a rozťahaných scén a kecačiek. Preboha veď 60% filmu sa odohráva len vo vozidlách. Po čase to začína byť dosť otravné ale akonáhle ide na scénu rabovačka, neodtrhnete od obrazovky oči. Častokrát sa mi stalo, že som pohľad upriamil inde, ako pred seba, pretože sa mi do očí dostávali len samé dialógy a dialógy. Quentinove filmy ich obsahujú tiež mnoho, sú však vyšperkované vtipným podtónom a pátosom a preto vás zaujíma, ako dialóg skončí.  Keby mali dialógy šťavu a minutáž by bola kratšia, šiel by som s hodnotením vyššie. S ťažkým srdcom a výčitkami dám silné 3*. Je to iné, stojí to za to, ale ešte by to chcelo doladiť. Profesionalita však zaručená. ()

DeDanu

Není to špatné. Kritika politické překorektnosti a z toho plynoucích trablů v sociální oblasti mne překvapily. Ale mám několik ale: příliš rozvleklé, dosti předvídatelné. A ten konec? :-)) ()

curfew77

Na rozdíl od předchozího rejžova BRAWL IN CELL BLOCK 99 scénář naštěstí tentokrát dává smysl a postavy jednají logicky a ve svém vlastním zájmu. Délka je značná, ale nevadila mi, trochu na závadu je pouze pomalejší rozjezd. Pár scén je opravdu hodně našlápnutých. 70 % a nejsilnější tři hvězdy. ()

Pete

První pokus Zahlera o skutečný, komplexní film (po předchozích stylistických cvičeních), a za tu snahu mu hvězdu přidávám. Jinak se ale i tady pokřivené amorální postavy pohybují ve světě plném zla, a naivně vidí jedinou možnost spásy v pár hrstech dolarů navíc. Zůstává tu bohužel také zdlouhavost, laciné provedení, a umělé dialogy (byť tentokrát místy i vtipně napsané). ()

MataJeBuh

Osobně se mi více líbil Block 99 ale i tak je to užasná, atmosferická bomba která stojí za to. Ps: Samozdrejmě nejlepší je soundtrack který je udělaný podobně jako v Blocku 99 :D. ()

Sefik

Pozor, může být spoiler! Od odpadu mě dělí pouze scéna z banky a hledání ztraceného klíče v dodávce :-) Jinak celý film jsou kecy, kecy a zase jenom kecy. Film plný "mouder" a nesmyslných scén jako např. matka, která nechce do práce, vyčerpá všechny volna a před odchodem do rachoty se srdceryvně loučí s batoletem škvírou mezi dveřmi a futry. Nebo vyvražďovačka v obchodě - proč? Kvůli pár drobným z kasy? A perla na závěr - může nula, který právě vyleze z basy a nikoho nezná, prodat zlato z bankovní loupeže, při níže jsou mrtví, získat peníze koupit dům s proskleným výhledem na moře, upravit si ho dle svých představ, přeměnit se na "slušného člověka" a to všechno za za dobu pouhých11 měsíců? No tak to snad nejde ani v USA/Kanada... ()

PajinkaKox

Tohle je vlastně moje seznámení se Zahlerem a už se chystám na jeho předchozí díla. Dragged Across Concrete mě dost překvapilo a asi zastihlo nepřipravenou na to, co se chystá. Pomalý děj v tomhle případě fungoval dobře a dost mě přkvapil Vince Vaughn, protože se přiznám, znám ho jen z takových těch filmových kravin, ale tady a v kombinaci s Melem, woah! Skvěle k sobě ladili a to i podaným výkonem. Nadchlo mě, že jsem netušila, co se vlastně bude dít a nepředvídala jsem snad ani jedinou scénu. Dokonce i brutalita byla adekvátní celkovému dojmu - ani málo, ani moc. No, jen tak dál. ()

MartinTerran

Děsně utahaný a tím pádem i nudný film. Kdyby stopáž stáhly na půlku, tak by to byla svižná akční krimi záležitost, kterou bych hodnotil kladně. Posledních 20 minut bylo docela fajn, to to aspoň trošku zachránilo. Žádná extra přidaná hodnota či cokoliv zajímavého zde není, takže moje rada se tomuto snímku radši vyhnout. Hodnocení: 34/100. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (viac)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (viac)