Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Illy

Skvělej blockbuster! Takhle parádní a vtipný fantasy tu dlooouho nebylo a asi jen tak nebude. Neváhejte - k tomu chcete jen kýbl popcornu - a hurá do toho! ()

Flopik

Parádne, čistokrvné fantasy aké tu dlho nebolo. Vizuál je nádherný a svet v ktorom sa nachádzame je vytvorený perfektne, v kine to musel byť zážitok ešte o triedu vyšší. Postavy mi sadli všetky, je to vtipné, rýchle, svieže a strašne dobre sa nato pozerá. Nie je to niečo pričom budeme tuhnúť alebo plakať, ale ako spomínaná fantasy to funguje na 100%. Veľká škoda, že si to na sebe nezarobilo, tak aspoň som vďačný, že takéto veci vznikajú. ()

majec4

Mne sa tento film pacil, aj ked som dho otalal, ci si ho vobec pustit. Mam rad Fantasy, ale v tomto pripade som cakal, ze to bude privelmi detske. Az prisiel vecer, ked som fakt nemal co v TV, tak som to riskol. A poviem pravdu, ze ma to prekvapilo. Hugh Grant ma pobavil dostatocne. Pineovi sa rola Edgina celkom hodila a bol tiez zaujimavy. Rodriguez mi tam az tak nesedela, ale inak som spokojny. Z filmu som nesiel do kolien, ale tym ze som od toho fakt nic necakal, mozno to hodnotenie kus prestrelujem, ale ako vidim idem s davom :-). ()

Antaeus

Moje srdce fantasy hráča zaplesalo a plesá, pleše, pleská.. (voľačo z toho) doteraz! Každý, kto vyrastal na hrách ako Dračí doupě, Talisman: Dobrodružství meče a magie alebo Magic: The Gathering musí plesať so mnou. A pokiaľ ti tieto názvy hier nič nehovoria, bude to tým, že to nie sú videjohry, ale hry, pri ktorých ak sme ich cheli hrať, museli sme sa stretnúť OSOBNE. Boli to proste hry s použitím papiera a nie kremíka. Inak povedané: SPOLOČENSKÉ HRY. Husté, čo? No a takto som si pri tom predstavoval ako decko film s partiou nesúrodého mixu postáv a charakterov a nie ako LOTR: tu je každý tak trochu babrák, postavy sa vyvíjajú a menia a postupujú a nie ako v LOTR, kde je každý prakticky od začiatku už "hotový" a väčšinou "king of d hil". Farebné, hravé, zábavné.. Skvelé prostredia, jasne oddelené, nápadité. OK OK, plná dračia prdel "múch", ale koho to sere? Film výborne odsýpa a je to po dlhých rokoch prvýkrát, čo som pri sledovaní zabudol na svet okolo a po skončení som si želal, aby film pokračoval ďalej. Bravo. ()

Pawlisman

Jako byl jsem skeptický a snímek má miliona jedna mouchy, ale vlastně..skvělé, čertsvé, živé a pro fanoušky tohto žánru toto přesně chybělo. pravé fantasy a navíc vtipné. Prostě ok, sic by nemuselo být tak nemonečné. ()

LeitoSE

Oldschoolový dobrodružný blockbuster, ktoré sa netočili už minimálne posledných desať rokov. Z každého dialógu a scénky je cítiť, že autori chcú hlavne, aby si divák znalý aj neznalý loreu užil jeho pozeranie. Postavy sú napísané veľmi šikovne, aby implementovali všetky nevyhnutné neduhy modernej Hollywoodskej produkcie a zároveň skrz naskrz sa hodia do hocijakej D&D kampane. Síce kvalitatívna laťka oproti minulým pokusom o adaptáciu nebola nastavená príliš vysoko, i tak som bol veľmi milo prekvapený a odchádzal som z kina spokojný pri rozoberaní nesopčetného množstva easter eggov. 85% ()

Aurus

8/10. Na to že jsem od filmu nic nečekal tak mě hodně překvapil. Hru jsem nikdy nehrál a ty předchozí filmy jsem neviděl a abych řekl pravdu tak ani nechci. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, akce tu je povedená, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

TheHofi

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, je nejnašlapanější fantasy od mnou opěvovaného Krále Artuše: Legenda o meči. Film je to plný vtipu, u kterých jsem se hodněkrát od srdce zasmál, nápadité a nadupané akce a pak tu jsou postavy, celou partu hlavních hrdinů jsem si zamiloval. Za zaporaky tu je Hugh Grant který hraje fakt super vtipného záporaka, který mi připomínal Velmistra ze třetího Thora. Jediný, co mi trochu vadilo byla druhá záporná postava rudé čarodějky, ale jinak nemám co vytknout. Je to skvělé a opravdu hodně vtipné fantasy, které tu hodně dlouho nebylo a to, že to jsou Strážci Galaxie hozený do fantasy pod to se klidně podepíšu. 95% za fantastickou fantasy jízdu. ()

sirien

Hezkej skutečně DnD film. Solidní (byť bohužel ne skvělá) heistovka s kvalitním (a přístupným) world-buildingem Forgotten realmsů, značným množstvím z většiny funkčního humoru a tunou DnD fanservice.  Bohužel, část fanservice jsou dobré herní call-backy, které jsou ale spíš na škodě filmu jako celku (na jednu hru v kampani hostující hráč, trik jak nezabít poražené hráčské postavy atp.) a film samotný hraje často až příliš na jistotu (zápletka je série McGuffin získávacích akcí, záporáci jsou vcelku nevýrazný, i když Hugh Grant svojí postavě fakt vdechnul příjemnou anti-sympatii). Pozitivní jsou sympatické postavy, celková funkčnost filmu nezávisle na DnD fanouškovství a fakt, že herce jejich postavy zjevně bavilo hrát. Doufal sem ve 4* s +1* pro DnD fanoušky, bohužel z toho je spíš velmi solidní 3* s +1* pro DnD fanoušky (byť co tak koukám na hodnocení to ostatní vidí jinak nebo za fanovství přihazují i +2*). Ale třeba se ta opatrnost vyplatí a bude to mít mnohem lepší pokračování. ()

warrenur

Konecne mimoriadne podarene a vtipne spracovanie D&D-cka. :) Michelle uz dlhe roky v rolach silnych zien dava proste, priamociere odpovede, Sophia Lillis konecne dostala po It rolu, ktora jej sedela...pobavila ma jej chodza, ked vyfliaskala tu "postavicku" v zavere. Nesikovny carodej, spravnacky paladin, ktory skalu neobide ale prekroci, obezny drak, demonicka carodejnica, ktoru verne zahrala Daisy Head. Mala jasnu vyhodu, ked hrala takmer totoznu rolu v seriali Shadow and Bone (seriál) (2021). Asi najviac ma vsak vo filme pobavila vypocuvacia "taktika" mrtvych z davnej bitky. Dalo sa tam podla mojej mienky narvat este viac, ale rozhodne sa jedna o vydareny film. Hugh Grant ma rozhodne ten spravny "kukuc" na tento typ postav. Odporucam. 75% ()

dannyyy

Bradley Cooper žádal o nějakou roli, třeba i nějakou malou roli... a dočkal se, dostal tu nejmenší roli v jeho kariéře :)) Opravdu naprosto skvělá fantasy, z které jsem byl paff. Z toho, jak dokonale to bylo zpracováno. Humor, akce, hudba, kamera, obsazení, nic o sebe netlouklo a skvěle vše zapadalo. Dokonce se mně i líbila Michelle, která se tímto filmem konečně, alespoň u mně, zbavila nálepky "té rychlé a zběsilé holky". ()

Bozvav

Klasické fantasy, bez těch dnešních bezopsažných genderorasových kudrlinek a rypáků v elasťácích.  Hromada akce, nabušený vizuál, hláška střídá hlášku, některé scénky a hlášky se dle mého stanou legendární. Herci výborní, hudba průměrná. Střih a kamera v pohodě. Snad jen místy to bylo zbytečně natahované, pár scén bylo zcela zbytečných. Scénář byl lehce debilní, ale to vem rarach. Za mne mega spokojených 85%. ()

Saur.us

Nečekal jsem nic a dostal jsem tolik! DnD je asi nejzábavnější fantasy za posledních víc než 15 let, co na stříbrné plátno přistál Hvězdný prach (promiň Hobite). Vtipné ale ne trapné (Ch. Pine to v sobě prostě má), přímočaré ale ne hloupé. Chytnu se vlny a také musím přirovnat k marvelovským Strážcům Galaxie. Nebo k Pirátům z Karibiku. Ač jsem na 95% nepolíben DnD vesmírem mrskaným zkrze D20 (5% za PC RPG Planescape: Torment) a nedokážu ocenit žádnou z narážek na předlohy, DnD mě i tak neskutečně bavila. Svět DnD je takřka nekonečný, takže by z toho mohla vzniknout slušná franšíza. Hvězdičku ubírám za přístupnost, trocha goru ještě nikoho nezabila. ()

loki5

Přiznám se že u tohohle asi nebudu úplně objektivní jelikož já jsem přesně cílovka pro tenhle film. Spousta odkazů hlášek a vtípků je pro fanoušky DaD. A já jím jsem přečetl jsem mnoho knížek z tohoto světa a hrál jsem Baldurs gate a Neverwinter nights (několikrát). Proto člověk ví co je Displacer, želatinová krychle, kdo je Mordenkainen nebo Szass Tam a proč má truhla jazyk a zuby. A ještě je to povedená komedie i dobrodružný film. Dostal jsem přesně co jsem chtěl v parádním balení. 85% ()

Mackoun

Jeden z mála případů, kdy mi trailer přišel horší než film samotný. Z traileru se to jevilo jako kdejaká afektovaná a CGI překořeněná hovadina, ale nakonec to byla jen neškodně afektovaná a CGI překořeněná blbina, na kterou se dalo koukat. Nevyhneme se sice úplně všem známým klišé v chování postav, ale ze všech podobných žánrovek je to asi nejstravitelnější formát blockbusteru za poslední dobu. Takže vlastně docela fajn dvouhodinová “jednohubka”. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD