Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

J.S.Austen

Sergio Leonovo 2,5 hodinové napínání, které vede k nebojím se říct geniálnímu půlhodinovému vyvrcholení. O kvělém hudebním doprovodu, výpravě, hereckému obsazení,....ani nemluvím. ()

kpt.Marťas

Určitě vrchol dolarové trilogie. Konečně můžu říct, že jsem se s postavami sžil, že jsem jim fandil, i když to byly svině. Protože ani Hodný ani Zlý ani Ošklivý opravdu kladnou postavou nejsou. Příjemně překvapil nečekaný humor. A pokud vám během filmu něco přelítlo přes nos, myslím, že finále na hřbitově musí každému dojem vyhladit do bezchybných pěti hvězd. Už jenom když se postavy na hřbitov dostanou, tak mě mrazí. A potom... Ale nejlepšímu westernu dal Leone vzniknout až o dva roky později. ()

P.Venuše

Výtečně strávené 3 hodiny (extended version) a jeden z nejlepších filmových konců vůbec. A mimochodem - možná jsem jediná, kdo netušil, že hlavní melodii, která provází celý film, použil následně Quentin Tarantino do filmu Kill Bill. ()

petrce

Western s krásnou atmosférou, která vás přiková ke křeslu. Jasná linie děje, k tomu hezké přírodní scenérie i ironické humorné scény dělají z tohoto filmu velmi originální dílo, které rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

bystroocko

Nemám ráda westerny a tohle v žádném případě nebyl film pro mně. Hudba i přes (mě připadal směšný) výkřikový prvek dokonalá a herecké výkony a celková výprava jakbysmet. Takže i mně, která jsem tenhle film nepřežila do konce přes několikaminutové záběry na zarostlé upocené špinavé zle se tvářící chlapské obličeje, nezbývá nic jiného, než sem ty 4 hvězdičky dát :o). ()

zekon

Fantasie, bezchybný western, vynikající herecké výkony. Pro mě je Eastwood symbol pistolníka a musel se tak narodit. Eli Wallach zase musel tím padouchem být ve skutečnosti, to prostě jinak není možné. Je málo tak kvalitních westernů a už ani nebudou. Jen je úsměvné jak do perkusního revolveru rvou ty náboje.....to je ale asi ve westernu nutnost :) ()

Jartian

Jestli mě film natchnul v roce 2009 co teprve diváky před více jak 40ti lety. To muselo bejt naprosté šílenství. Pro mě osobně ten nejklasičtější western s opravdovou atmosférou Západu. Žádné ženy ve vedlejších rolích, žádní indiáni, zbytečný kloktání ohraných námětů a hudba..ach ta hudba rozplývám se....film jsem viděl včera dneska a o zítřku ani nepochybuju. Tak mladí režiséři máte se co učit! ()

Mario00

I přes skvělého Eastwooda jen čtyři hvězdy... po pravdě - byl jsem po shlédnutí dost zklamaný. Tenkrát na Západě je o dost lepší. ()

gizi

Bohužel se neztotožňuji s nadšením pro tento western. Pravda je, že ani westerny moc nemusím, i když tento patří jistě mezi dobré. I přes svou téměř tříhodinovou délku se na to dalo koukat bez nudy (ale opravdu znovu už tomu 3 hodiny věnovat nemusím a nebudu), hudba výborná, herecké výkony i režie taky, ale prostě westernové téma mě až tak nebere. 70% a přikláním se ke 4*. ()

Africanus1

Kdekdo to tu srovnává s Tenkrát na západě. Co se mě týče, zmíněný western s geniálním Fordou a Bronsonem považuju o třídu ne-li o dvě lepší. Hodný, zlý a ošklivý doplácí na nepříliš zajímavou zápletku, postrádá přímočarost a stále se opakující vzájemné podrazy v podání Eastwooda a Wallacha po čase začnou nudit. K mému nemilému překvapení byl onen "podraz" součástí finále na hřbitově, přitom bylo jasné že bude mít ten samý průběh. Tu pravou pecku Leone natočil až o dva roky později. ()

pazuzu

Po pulp fiction,film s nejlepšim hudebním doprovodem-aspon pro mě))Moriconeho legendarní kojotí vytí je až neskutečne trefné a skladba Ecstasy of gold,ktera hraje když Tuco hleda hrob s dolary je dokonalost sama..Doufam že Moricone za sve hudebni doprovody k filmum neco dostal(nemyslim přes držku)ale klidně i metál,jedine on by si ho zasloužil,je to genius.Navic ma tenhle western vytříbeny vtip, je plny zvratu a komedialnich vsuvek.Ovšem ma i trochu te brutality o kterou se předevšim postara Krasnoočko))TnZ je na muj vkus chvileny dost zdlouhavy a nudny...Pro mě rozhodně nejlepši western ()

james11

Výborný film s pár slabšímy scénami (nemám moc rád, když musí někomu zachránit život ta nejnepravděpodobnější situace, co by se mohla v tu dobu stát. A to dokonce 2x.) Mimo to je film perfektní a váham jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Ale po poslední přestřelce se musím přiklonit k té lepší možnosti. ()

jerabin

Kdo tohle neviděl, nemůže se nazvat filmovým znalcem, kritikem, fanouskem:-) I kdybyste film někomu dopodrobna převyprávěli, vůbec byste se tomu, jaký film opravdu je, ani nepřiblížili. Nikdy jsem neviděl jiný film, kdy by hudba hrála hlavní roli jako tady. Tenhle film nejenže pozměnil pravidla westernového žánru, ale posunul hranice a možnosti filmu jako takového. ()

filiperros

jsem milovníkem mnoha filmů a jeden z mých oblíbených žánrů je western. O dolarové trilogii jsem nikdy moc neslyšel, jen jsem jako malý kluk viděl Pro pár dolarů navíc. Utkvěl mi název, závěrečný souboj a melodie z hodinek. A proto mám western rád, protože tohle je pro mě předobraz toho žánru. Hodný, zlý a ošklivý jsem viděl až před několika dny, kdy jsem na něj kliknul v top 20 ČSFD a koukám, stejní herci, stejný režisér... Kdybych tenkrát jako dítě viděl tenhle film, myslím že bych se zajímal mnohem dřív a mnohem víc. Je úžasný. Na pozadí války severu proti jihu, které se do příběhu aktivně zapojuje probíhá příběh tak přirozeně, až zapomenete, že se jenom díváte. Tomu říkám vtažení do děje. Většinu filmu já byl Blondie, nedůvěřoval ani na vteřinu Tucovi a čelil nebezpečí, které představoval Angel Eye's. A ještě k tomu sem byl takovej fešák. A závěr? Nikdy jsem nezažil nic, co by se alespoň vzdáleně podobalo atmosféře tohoto velkého finále. To už se nikdy opakovat nebude. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)