Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

Hernycztek

Vaše dojmy a hodnocení se budou odvíjet od toho, jak k tomu přistoupíte. Pokud čekáte obstojné zakončení téměř čtyřicet let staré klasiky, tak budete hluboce zklamáni, protože tento Rambo má se sérií společného pouze Stalloneho. Pokud do toho půjdete bez očekávání nebo s neznalostí předchozích dílů, případně jste fanoušky pořádně brutálních ,,eRkových" filmů, tak budete spokojeni. Kdo jste v mládí snil o hororové verzi Home Alone, tak Last Blood vám vaše přání splní. Posledních 20 minut je dokonalá explicitní řezničina, kterou neuvidíte ani v mnoha hororech postavených na brutalitě a díky tomu se to řadí k nejlepším akčním hororům jednadvacátého století. Sly i v důchodovém věku strká, svými schopnostmi a charismatem, do kapsy všechny aktuální hvězdy hollywoodských akčňáků, takže doufám, že mu vydrží zdraví a ještě ho v nějakém solidním filmu uvidíme. Někomu asi přijde zdlouhavá první hodina, kdy je to hlavně o dialozích a dělání si nepřátel, ale to je nezbytné pro další vývoj, takže na tohle kritiku nechápu, obzvlášť při tak krátké stopáži, jakou Last Blood disponuje. Postavy záporáků byly divákovi představeny krátce, zato tak, aby je co nejvíc nenáviděl a přál jim tu nejhorší smrt, která je, při závěrečné hře na kočku a na myš, zaslouženě nemine. Já, jakožto fanoušek explicitního násilí, ke kterému nepotřebuji nic navíc, hodnotím plným počtem, ale tomu, kdo chce například inteligentní scénář, to doporučit nemůžu. ()

jilda

Masakr na závěr slušný, ale jinak absence humoru, dobré hlášky nikde. Moc jsem od filmu nečekal a průměr se mi potvrdil. ()

TheSpearCZ

Upřímně jsem rád, že se z pátého Ramba nevyklubal nějaký větší průser. Nakonec z toho bylo klasické béčko s jednoduchým Revenge námětem a překvapivě brutálními scénami. Poslední dvacetiminutovka dobrá, ale prostě to nemá na ani jeden ze čtyř předchozích dílů, které aspoň měly něco společného. Čisté 3* ()

majo_svk

Oproti iným akčným hercom jeho generácie si Sly udržuje akú takú úroveň. Popri stovkách otrasných akčných filmov je Rambo: Posledná krv vydarený akčný film s drsným Rambom. Vďaka aspoň za takéto filmy. Hold, mladší už nebudeme. ()

blazir1 odpad!

Pan Rambo nam trochu zdementnel, prochazi se o pulnoci sam ulicemi Mexika a to rovnou do bordelu plneho ozbrojenych grazlu. A to prosim jen s nozikem, 2 pistolkama a fotkou! Prejizdi hranicni plot do USA v podobe dratku(kde se flakas s tou zdi, Donalde?!) pickupem, aniz by ho pri tom a potom nekdo obtezoval... No proste pohoda. Brutalni akcnost a litry krve na vsechny strany nenahradi ultrastupidni scenar, to opravdu ne. Jezis to byla sr...anda. Proc to vubec vzniklo(krome snahy nahrabat posledni dolar z chcipajici legendy)? P.S. verbal ma asi prisun kvalitniho materialu :) NEDOPORUCUJI FANDUM stareho, dobreho Ramba. ()

Gulde

Samo o sobě by to asi dost dobře nefungovalo. Nicméně je to rozloučení se s jednou z ikonických sérií akčního žánru a podle toho taky člověk od toho musí upravit svoje očekávání. Ve vší té záplavě různých filmů je fajn se občas podívat a odreagovat od zmatenosti okolního světa shlédnutím něčeho tak černobílého, jako je právě poslední Rambo. I když příběh jsem čekal nalajnovaný přesně podle klasické akční škatulky, tak v některých ohledech jsem byl i docela překvapen. Každopádně takový ten hřejivý pocit u srdce u každé brutální smrti nějakého ze záporáckých šmejdů je přesně to, co mi občas u soudobých akčňáků dost často chybí. Tady jsem si ho užil parádně. ()

waits

Nekomplikovaná, staromilská podívaná pro příznivce jednoduchých akčních příběhů. Vůbec to nebyla ostuda, Rambo z roku 1982 by se s mexickým gangem yypořádal přesně tímhle způsobem - od posledního Ramba se víc asi čekat nedalo. ()

warrenur

Absolutne dostojny odchod Ramba z filmovych platien a moja poklona panovi hercovi. Jednoducha a priamociara zapletka po pohodovom a kludnom uvode s brutalnym, ale za mna zial nedostatocne dlhym masakrom v zavere. Cynicke "odpady" tunajsich jedincov su nepodstatne. Priznavam, ze moje ocakavania boli vyssie, co sa tyka vyvazenosti deja, avsak ani dramaticka linka sa nemina ucinkom a ma tu svoje miesto. Zaverecny, spomalovany prestrih predoslymi dielmi serie vzbudil nostalgiu a respekt k legende - srdcovke z detstva. Odporucam nielen fanusikom akcnych filmov, ci samotneho Sly-a. ()

ROCK,THE

A jak dopadla Sylvesterova rozlučka s Rambem? Nebudu vám lhát, ačkoliv se mi snímek jako fanouškovi této postavy líbil tak byl snad nejslabší z celé pětice. Sly na to furt má o tom žádná ale chtělo by to kvalitnější příběh a ubrat na laciných digi efektech. Na druhou stranu, co se týče akce tak jsem byl absolutně spokojen akce je v duchu čtvrtého dílu, čili uvidíte spoustu vnitřností, kostí a všeho možného z anatomie těla. Rambo si vážně servítky nebere a když ho naštvete tak prostě padají hlavy jak jabka po zatřesení ze stromu. Zápletka je zcela jednoduchá což by nevadilo ale chybí tomu jiskra a hlavně příběh je místy dost nudný a spousta scén zbytečných. Když pominu né zrovna kvalitní příběh a efekty tak tu máme docela solidní Slyovskou oldschoolovou řežbu. Slovo servítky Rambo nemá ve slovníku, čímž vás bude bavit jen u toho moc nepřemýšlet. Tak si dejte pozor ať neublížíte někomu blízkému tomuto člověku který se jmenuje ... RAMBO POSLEDNÍ KREV Mé hodnocení: 7/10 ()

Rathalos

John Rambo je filmova legenda taktiez ako aj Sylvester Stallone a som rad,ze som bol svedkom zakoncenia tejto akcnej serie,ktore bolo solidne,tentokrat ho naseru chlapci z Mexika a ten im pekne roz*ebe ksichty a nielen to,urcite nikdy nezabudnem na ten finalny masaker,to bolo parada,dakujem,bavil som sa...:-) ()

Aurus

Tenhle film není vůbec špatnej. Příběh je dobrej, postavy jsou docela ok a hudba je samozřejmě výborná. Akce ve filmu skvělá, hlavně ta je konci filmu. Za mě 5,5/10. 5| Rambo 3 (1988) 4/10. 4| Rambo 5 Poslední krev (2019) 5,5/10. 3| Rambo 2 (1985) 8/10. 2| Rambo (1982) 9/10. 1| Rambo 4 Do pekla a zpět (2008) 10/10. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)