Neľútostný súboj

• Slovensko Horlivosť (viac)

Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

speedy7929

Hláška s filmu, ktorá mi prišla úplne charakterizujúca zločincov: " Na nikoho se nesmíš vázat na tolik, abys ho nemohl opustit, když jde do tuhého!" Al Pacino a De Niro zahrali veľmi presvedčujúco svoje roly, ale vedel by som si ich predstaviť aj opačne. Ala ako zločinca, Roberta ako detektíva. ()

markyzgero

pejsek s kočičkou kdysi dávno pekli dort a ten dort stál dost za hovno z nám známejch, objektivních příčin. tohle nefunguje. tak asi tak... ()

Tamdydam

Dva charismatičtí muži na opačné straně zákona. Oba mistři ve svém oboru. Příběh sledujeme z obou stran bez moralizování, nebo idealizování kterékoliv z postav. Z akčních scén mrazí v zádech. Jednak díky jejich preciznosti, jednak díky faktu, že ke každé straně cítíme určité sympatie. A s každou další vystřelenou kulkou se propast mezi Neilem McCauleym ( De Niro ) a Vencentem Hannou (Al Pacinem) zvětšuje. Dramatičnost situace se stupňuje až do závěrečného souboje a my do poslední chvíle netušíme, jak vše dopadne. Nejnapínavější film, jaký jsem kdy viděl ()

Zombiepod

Kultový vrchol Mannovej režisérskej tvorby, ktorý sa radí medzi najlepšie filmy žánru aj v súčasnosti. Dvaja fantastickí herci na opačných stranách zákona a ich nie až tak odlišné životné príbehy. Navyše dokonalé lúpežné predstavenie a nezabudnuteľná prestrelka. Delikátny zážitok. ()

Maniik88

Brilantný film po všetkých stránkach. Herci tí najlepší, dej a scenár vymakaný, akčné scény super, ozaj pôsobili veľmi realisticky. Veľmi dobrý zlodejský film. Prekreslenie charakterov, šialený poliš vs. geniálny zlodej. Super. Tak isto napätie sa dalo krájať. No máte problém sa stotožniť s hrdinami. Totiž ani zločinci a ani policajti nie sú zrovna najkladnejšie postavy v tomto filme. Nepáčilo sa tiež, ako to skončilo, hneď som rozmýšľal, že dám o hviezdičku menej. Tak isto to bolo možno až moc natiahnuté. Čosi chýbalo k dokonalosti, aby som si tento film zaradil medzi moje najobľúbenejšie. Nič to nemení na tom, že ide o špičku žánru. ()

acn

Tak obrovský facepalm, že jsem ho nepobral doteď. Dvě a půl hodiny delikátní podívané, kterou naprosto zazdí konečný De Niruv zlom. ()

darthvader77

Vynikající akční krimi drama se špičkovým hereckým obsazením. Film, který těží z toho, že se diváctvo rozdělí na dvě části fandící skvělému Al Pacinovi v roli Vincenta Hanna na straně doba či výbornému Robertu de Nirovi v roli Neila McCauleyho na straně zla. Film těžící ze dvou dějových linek, které se propojí je ukázkou vynikajícího scénáře. Navíc je ironické jak tolik rozdílné postavy jako je Vincent Hanna a Neil McCauley mají zároveň tolik společného. Akce před bankou byla výborná a závěr na letišti s podáním ruky byl úžasný. ()

syphoon

Na jedné straně ctižádostivý policista, na druhé straně bezlítosný lupič. Každý na jedné straně zákona a přitom mají toho tolik společného! Po celou dobu úžásná doprovodná hudba a skvělý Al Pacino, který se mi přeci jenom více zamlouval De Niro, začínám přicházet jeho filmům nesmírně na chuť!! :) 75% ()

DjangoDoe

Trojhodinová thrillerovka, ktorá sa stala legendou medzi akčnými filmami. Michael Mann s prehľadom zvládol skombinovať hojný počet postáv s perfektným scenárom, z čoho vznikol film, ktorý sa stal predlohou napríklad pre Nolanovho Temného rytiera. Rozhodne najlepšie Mannovo dielo, ktoré je doplnené dvoma hereckými králmi mafiánov. Samozrejme, nemôžme zabudnúť na ostatok, z ktorých sa vyšvihla napr. Natalie Portman. Film si rozhodne zaslúži byť v Top 10 každého uživateľa, ktorý miluje chlapácke gangsterky. ()

beso74

Dokonalé spojenie akcie a drámy v podaní Michaela Manna, ktorý by to však nezvládol bez trojice perfektných hercov : Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer. Elektrizujúce napätie, pozvoľná gradácia a finále v ktorom sa bezradný divák oprie do kresla a horúčkovito premýšľa komu viac držať prsty. Záverečné titulky a človeku ubehli 3 hodiny z jeho života, rýchlo a nebadane. ()

Desdinova

Niekedy je tak ťažké vybrať si komu fandiť. Ja som si odzačiatku nevedel vybrať a ani nevybral. Perfektná kriminálka, perfektné obsadenie, scenár aj všetko fakt paráda. ()

Shitonit

Tak tenhle film jsem viděl asi třicetkrát a rád se k němu kdykoli vracím. Špička, dokonalá zápletka, herci do puntíku vyladěný, vychytanej příběh kterej pomalinku graduje až k neodvratnýmu, nelítostnýmu konci. Podle mě jedna z nejvýraznějších vychytávek tohoto žánru. Al Pacino a de Niro jsou pro mě nejsehranější dvojka. Dal bych šest hvězd. Ne. Deset. ()

Looka

100% I když po dvaceti letech působí již lehce zastarale, na rozdíl třeba od Kmotra, je to pořád pecka, které současná tvorba nesahá ani po kotníky. ()

Knor

Asi úplně nesdílím až takový nadšení z tohoto filmu jako většina, každopádně ale je to fakt velkej film. Pozorovat takový herecký giganty DeNira a Al Pacina, jak spolu svádějí souboj na život a na smrt v perfektně vybudovaným kriminálním thrilleru, to je nádhernej zážitek pro každýho filmovýho fandu.. Obrovská porce napětí nedá vydechnout a atmosféra houstne pěkně pomalu scénu po scéně. Stopáž je pravda lehce smrtící, ale díky propracovanými scénáři s tím není větší problém. Výborná práce, málokdy se povede, že se dá fandit obou zástupcům dobrý a špatný strany v jednom filmu. ()

studiobadguy

Perfektní napínavé drama. Celý film jsem dokázal pochopit obě strany a jejich chování v některých situacích. Film je dlouhý, ale kvalitě filmu to vůbec neškodí. Příběh je také naprosto geniální a má úžasnou a dechberoucí zápletku. Další věc co musím zmínit je dokonalá přestřelka v ulicích Los Angeles. Takto dobrou a napínavou akční scénu jsem už dlouho neviděl. 100% ( 5 hvězd). ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore