Neľútostný súboj

• Slovensko Horlivosť (viac)

Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

krtek138

Na Nelítostný souboj zde byly napsány stovky oslavných ódů. Za mě dodám, že se mi líbí pointa před finálním soubojem, kdy se jak Pacino a De Niro mohli na všechno vykašlat a zažít klid po boku milujících žen. Po tom všem by jim nikdo nemohl říct ani popel. Ale ani jednomu to nedalo a vydali se na poslední bitvu. Pacinův smutný úsměv při vzájemném dialogu řekne více než tisíc slov. Nejchlapštější film, co znám. 100%. ()

Bouřňák

Žádné dlouhé rozepisování. Jednoduše bombastický film. Zhmotnění mého snu v podobě hereckého souboje Al Pacino vs. De Niro. Děkuji - kvůli těmto perličkám stojí za to sledovat filmy. Jednou za čas se prostě objeví film jako tento a jsem rád,že jsem ho našel. Jen mě mrzí,že už jsem ho viděl :-))) Zase abych hledal. VŘELE DOPORUČUJI ()

Ezekiel1

Dlouho trvalo, než se společně na plátně objevili dvě herecké ikony-Al Pacino a Rober De Niro, ale čekání se rozhodně vyplatilo. Heat i přes svoji 2,5 hodinovou délku nenudí. Jedná se o stylovou akční podívanou. Mann navíc tímto snímkem ukazuje, že je vynikající nejen jako režisér, ale také jako scénárista. ()

Piškotka

Snímek působivý, vkusně akční, s bezvadnou gradací. Děj mě zaujal hned od prvopočátku, byl srozumitelný a užila jsem si herecké umění zejména Roberta de Nira. Role mu sedla a navíc působil sexy s tou bradkou. To o Al Pacinovi se říct nedá, na můj vkus byl jeho výkon poměrně dost afektovaný. Žádná chladná hlava jako protivník na opačné straně zákona. Scéna po vykradení banky, kdy se jenom střílelo, byla věrohodná až naturalistická. Žádné béčko. Film má u mě 100 %. A Robert de Niro nejméně 200 % ()

jasiska

Do detailov prepracovaný film s perfektným obsadením a veľmi uveriteľnou "realitou". Napriek tomu, že vidím všetky kvality filmu, do dokonalosti mi chýba, že ma na podiv príliš nestrhol. ()

Here

Chápat každou pohnutku každé z postav, to se při sledování opravdu moc často nestává. Tříhodinový film, u kterého jsem se nenudil ani vteřinu. A žádné pitomé dělení na hodné hodné a zlé zlé postavy. I proto za 5*. ()

Anderas

Dlouho, velice dlouho jsem odkládal tuhle - dnes už klasiku, tak nějak jsem si Manna oťukával či co, ale ačkoliv jsem měl Heat z okolního vyprávění v hlavě totálně přehypeovaný, takhle perfektní delikatesu jsem čekat nemohl. To charisma, ta absolutní rozvážnost a mužnost, kterou kolem sebe De Niro jen tak mimochodem rozhazuje... Já ho vždy měl za Pana Herce, ale v poněkud jiných rovinách. Zvláštní, že i např. Val Kilmer, který mi obvykle dost vadí sem zapadl jako pro roli zrozený a vůbec všechno dohromady tak krásně funguje, překonávajíce všechny mé předsudky i očekávání. Bravo. ()

defagoo

Dost mi vadily některé podivné a nepochopitelné postupy jak vyšetřování tak chování. Například, když policie odhalila celý gang jen díky náhodné poznámce vcelku nedůležité postavy (myslím, že to bylo akorát slovo slick nebo tak něco). Nebo že finální souboj prohrál jeden z aktérů i když byl v jasné výhodě. Pak jsou to ještě další detaily, ale je jich víc. Nicménně takový blbosti mě stejně štvou jen kvůli tomu jak byl film syrovej a snažil se být co nejreálnější...a je pravda, že náboj a říz měl fakt ohromnej... Z hereckého koncertu, nakonec herecky nejlépe dopadl Al Pacino, ale já stejně nejvíc fandil Kilmerovi... ()

Káronoš

Tak úžasná práce režiséra, kterou ve snímku Heat Michael Mann předvedl, se jen tak nevidí. Všechny filmové aspekty jsou nádherně naladěny a společně působý více než úchvatně. O akčních sekvencích snad nebudu ani mluvit, protože neměli sebemenší chybičku (hlavně tedy přestřelka při útěku z banky). Charisma De Nira a Pacina by se dalo krájet a jejich profesiální přístup a herecká "vyladěnost" jenom přihrávala do karet celkovému hodnocení. Scéna, kdy Neil sedí z Vincentem v restauraci je nezapomenutelná a poslední "soukromá" hra na kočku a myš též. Na filmu mě osobně drobně kazila dojem jeho délka, ale jak jinak vystihnout ten vnitřní souboj Vincenta z jeho soukromím životem a vůbec jeho pracovní závislost. Hodnocení: 9/10. ()

Wishkah

Naprosto brilantní záležitost. Oba protivníci Pacino i De Niro předvádějí dechberoucí výkony a film má neuvěřitelně realistické zpracování. Tleskám ve stoje ()

DannyBoy80

Klasický film žánru akční krimi hollywood. V žánru nepřináší nic nového, vpodstatě se jedná o další akčňák, nic víc nic míň.Je to postaveno na dvou hercích, oba jsou legendy a oba jsou ty správné typy pro tyto role, ale de Niro už mi přes pys neleze. Ve svých začátcích hrál, ted má stále stejnou polohu, nudou, stejně jako Costner, který ale nezahrál nikdy nic. Sečteno podtrženo, dálší průměrný film, takže průměrné hodnocení. Hodně nadhodnocený film bez emocí a pořádné akce (psychopatickou kulometnou střílečku neberu v potaz, to byla trosku ujetina). 65% ()

Itar

Vynikající film nabitý těmi nejlepšími. Při sledování se mi občas vybavil TDK, který používal některé podobné situace (hlavně co se týče sladění některých záběrů s netradiční hudbou). Když už je řeč o hudbě, začínám Elliotovi Goldenthalovi přicházet na chuť. Zdá se mi, že v některých pasážích se hodně podobá hudbě Marka Ishama, a to se rozhodně počítá. ()

kobe6

Koncert Al Pacina a Roberta De Nira. A kdo je lepší? O kousíček Al:-) Hezky zobrazen život jak "pracovní" tak osobní. Tradičně výborná Mannova režie s u něj asi nejlepší kamerou toto dělá dost možná jeho nejlepší film. Ale čistých 5* to nebylo ()

peetriss

Tvrdý a odhodlaný policista Al Pacino, který dělá to, co umí a nic jiného nedovede versus tvrdý a odhodlaný lupič Robert De Niro, který dělá to, co umí a nic jiného nedovede. Oba jsou profesionálové, soukromý život obou nestojí za nic, každý stojí na opačné straně zákona, přesto mezi nimi existují lehké náznaky sympatií a respektu, ale přesto pokud bude jeden z nich muset, neváhá zabít toho druhého. Michael Mann natočil skvěle obsazenou, netradičně pojatou a neuveřitelně perfektní krimi, ve které nám barvitě vylíčí, co se skrývá pod skořápkou psychiky obou hlavních protivníků i jejich blízkých. Jde o spojení tvrdého kriminálního a psychologického filmu a vše funguje naprosto spolehlivě, i díky perfektním hereckým výkonům, skvělé režii, scénáři, dialogům, kameře i hudbě, které výborně dokreslují zvláštní atmosféru filmu. Robert De Niro a Al Pacino naprosto excelelují v rolích, které jim sedí nejlépe a ve kterých je máme nejraději i my, diváci. Skvělá je scéna rozhovoru obou protivníků v kavárně, naprosto úchvatná je přestřelka po bankovní loupeži, která patří mezi památné a podle mě mezi nejlépe natočené přestřelky v historii kinematografie vůbec. Ono vlastně celý tento film patří mezi klenoty kinematografie. Perfektní podívaná. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore