Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

sskrblik

Tak tohle je asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů! Medvídci Ewoci, spousta akce, závěřečný díl, boj s imperátorem, odhalení Darth Vadera. Vše co jsme chtěli nakonec vidět! ()

nevermore

Lidi, děláte si s tím hodnocením srandu? Chlupatej kmen (velikost jednoho člena - půl metru na výšku), kterej sukovicema vyřadí vojáky ozbrojený laserem? ()

hroubek

Snad nejočekávanější závěr všech dob. Příběh se blíží ke konci a Lucas byl tak nervozní, že stvořil otravné ewoky. Ale stejně všechny zajímalo jak dopadne Luke proti svému otci. Pro mě nádherné zakončení trilogie, které přineslo jednu z nejlepších scén a teď zrovna nemyslím princeznu Leiu v bikinách,ale možná taky, ale hlavně sundání a odhalení tváře Darta Vadera. ()

venalce

Tak tuhle epizodu mám nejradši a na konci pravidelně vytahuji kapesníček. Obzvlášť silně to působí, pokud se popořadě podíváte na všechny epizody. Vlastně myslím, že tahle epizoda dostává v kontextu nové trilogie další rozměr navíc. Je to prostě dovršení jedné velké vesmírné ságy. Mnozí nemůžou překousnout Ewoky, ale já je beru jako další bizarní postavičky v ohromné galaxii. ()

Mishqo

90-100% ... Zakončenie celej prvej trilógie ako sa patrí. Bol som vo vytržení a aj mi bolo ľúto že to už končí. Emócie at its best. Dej nám tentokrát spestrili plyšoví medvedíci Ewokovia. A ja už fakt nemám čo dodať, lebo by som sa stále opakoval dookola. Klobúk dole pred Johnom Williamsom za hudbu k celej ságe. Takisto pred majstrami zvuku a vizuálu, kostymérmi, maskérmi a produkčnými dizajnérmi. A "teraz" hor sa do kina na Force Awakens. ()

VanTom

Finále ságy má jeden zásadní problém: Ewoky. Prostě když tito metroví chundelatí plyšáci likvidují pomocí klacíků a kamenů oplechované vojáky Impéria (a je přitom zabit jediný z nich), nedá se bitva o budoucnost galaxie brát zrovna vážně. Ono těch přešlapů mne napadá víc, i osudový souboj syna s otcem se smrsknul spíš na řeči o moci temné strany Síly, načež Luke ani nemohl bojovat, protože by jí tím propadl (?!?). Vůbec mi režie přišla slabší, tempo nevyrovnanější a triky horší, takže ve výsledku žádný jásot. ()

lykan9

Pro mě nejlepší díl původní trilogie. Návrat Jediho si mě získal již od prvních minut, které se odehrávaly na Tatooine a závěrečný souboj je i po letech dechberoucí. Škoda jen vlažné střední části filmu, protože tento film by si zasloužil pět hvězd. Jelikož chci být ale spravedlivý, tak uděluji nejvyšší stupeň čtvrté hvězdy. ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Hvězdných válek" v podobě celovečerních filmů (od Lucasovy "Skryté hrozby" po Johnsonův "Poslední z Jediů") a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

fabecc1222

Na šesté epizodě je již vidět značný technický pokrok oproti čtyřce. Bitvy jsou zde velkolepé, a triky na super úrovni. Lucas zde již sice nechával pouštět svou fantazii až příliš (Evokové), ale pro vyznění filmu to naštěstí nijak nevadí. Závěrečný souboj je výborný. V rámci série také nemohu opomenout její českou verzi, kde naprosto kraluje excelentní Jiří Plachý jako Palpatine, který mi vždy hlasově přišel ještě o něco lepší, než originální hlas Iana McDiarmida. ()

Master19

Aneb jak se Luke stal hrdinou tím, že nic neudělal... Pohádkové a podivně nesourodé. Jestli mě něco bavilo, tak ta linka s Darth Vaderem a císařem. Letecká bitva o hvězdu smrti s tím umělým číňanem nebo co to bylo je tak nějak zbytečná a ta pohádková skopičárna s přerostlými mončičáky k tomu nesedí už vůbec. ()

Sany33

Príbeh: Luck sa rozhodne vrátiť na svoju rodnú planétu Tattoine aby zachránil priateľa Hana. Veci sa nakoniec skomplikujú ale záchranná akcia sa podarí. Impérium znova stavia ešte hrozivejšiu hviezdu smrti a tak rebeli musia podniknúť zúfalí útok na záchranu galaxie. Luck sa postaví tvárou v tvár cisárovi a verí, že v jeho otcovi zostala ešte štipka dobra. Herecké obsadenie: V podstate totožné s predchádzajúcimi časťami. Najviac sa ale asi každému páčila Carrie Fisher  a jej legendárne plavky u Jabu. Prevedenie: Jednoliatosť príbehu je jeho najväčšou slabinou. Aj keď divák nepozná príbeh vie čo zhruba bude nasledovať a ako sa to asi celé skončí. Ale inak je to na štýl Hviezdnych vojen veľmi zábavná jazda od začiatku do konca. Pocity: Najväčším ťahákom sú jednoznačne ewokovia, ktorý mali nemalú úlohu v celej epizóde. Charizma Hana a jeho žartíky a to iskrenie medzi ním a Leiou. Ja som si to celé náležite užil. Pridaná hodnota: Zakončenie pôvodnej ságy vo veľmi veľkom štýle. 92% ()

Jacob23

* bohuzel musi dolu za moncicaky-zaver je vsak strhujici!skvela bitva x osudovy souboj uvnitr nove Hvezdy Smrti!Harrison Ford behem vsech vazne skvele!po E-III:jsem si az uvedomil jak skvely je Ian McDiarmid a celkove treba posledni promluva Luka s Vaderem(uz zas Anakinem.)se mi libila mnohem vic nez pred temi lety!..Lucas to proste dokazal,ikdyz nektere dily(da se rict ze jen E I-II)nejsou 100% povedene atd vytvoril uzasnou vesmirne-dobrodruznou sagu,ktera ovlivnila zivot mnoha lidem v nasi slunecni soustave:)P.S.:ty remasterovane verze vypadaji vazne skvele a nakonec male prekvapeni;) ()

-ELFKA-

Vyvrcholenie po akom všetci fanúšikovia túžili.. A aj sa ho dočkali. Len jedna výčitka - Ewokovia!!! Sú rovnako otravní ako v novej trilógii Jar Jar Binks!! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)