Nie veľmi úspešný pesničkár Jack (Himesh Patel) chce zavesiť gitaru na klinec. Jeho  pesničky nikto nepočúva okrem jeho najlepšej kamarátky Ellie (Lily James). Všetko sa zmení keď ho počas záhadného globálneho zatmenia zrazí autobus. Zatmenie okrem iného spôsobí hudobnú katastrofu. Na párty, ktorú pre neho pripravili priatelia na počesť uzdravenia si zabrnká legendárnu pieseň "Yesterday" od Beatles. Notoricky známu melódiu nikto nespozná, priatelia sa tvária, akoby jednu z najznámejších piesní všetkých čias počuli prvýkrát v živote. Mohol by to byť nepodarený vtip, ale vyhľadávanie  v googli sa chová rovnako. O Beatles nie je ani zmienky, ako keby nikdy neexistovali. Jack vycíti svoju príležitosť. Stačí, keď si vybaví všetky hity legendárnych Chrobákov z Liverpoolu, a svet mu hneď bude ležať pri nohách. A ono to funguje! Dokonca tak dobre, že aj slávny Ed Sheeran (hrá vo filmeu seba samého), ktorý vezme Jacka ako predskokana na svoje turné, uzná, že tento chlapec odnikiaľ je oveľa talentovanejší než je on sám. Radosť Jackovi kazia len dve „maličkosti“ – vedomie, že sa dopúšťa celosvetového podvodu, a strata najlepšej priateľky Ellie. Tá má pocit, že by ho mala konečne prestať milovať, keďže jej láska je jednostranná, a so zlomeným srdcom ho pošle do L. A. natočiť najlepšiu platňu všetkých čias. Lenže keď spievate o tom, že k životu stačí iba láska („All you need is love“), môže vám to zrazu dosť zmeniť vaše priority. (Cinemart SK)

Vědma

No nevím, jako nápad to nebylo špatné, ale dost nevyužité. Hlavní představitel byl příšernej, doopravdy nechápu, proč by se do něj Ellie měla zamilovat a když byl takovej vůl, že si toho dvacet let nevšiml, tak si nezasloužil ani tu nezaslouženou slávu. Taky to nebylo vůbec vtipné, ale jako že vůbec. Lidi se občas zasmáli, ale já asi dvakrát. Nebýt písniček (nejsem si ovšem jistá, že by opravdu spustily takové šílenství, pokud by je lidé neznali ,nebyly spojené s fenoménem Beatles a zpíval je tento necharismatický blbec), bylo by možná hodnocení ještě slabší. ()

Aleee89

Od filmu Yesterday jsem si po přečtení anotace slibovala docela dost, postupně mé nadšení, s přibývajícími ne úplně pochvalnými recenzemi, opadávalo, až jsem se nakonec dívala už jen z povinnosti. A moje tušení bylo správné. Zajímavý nápad, leč zároveň se prostě nemůžete zbavit pocitu divnosti. Škoda, myslím, že z tohoto námětu šlo vytěžit daleko více... Ač na druhou stranu - písničky Beatles nestárnou a linka s Edem Sheeranem pobavila. ()

easaque

+2* Zajímavý námět mě nalákal na tuto romantickou komedii, která se navíc snaží řešit i morální dilema s vlastním svědomím na pozadí fantaskní náhody. Příběh je docela tuctový, herecké výkony průměrné a nevyhne se ani standardním klišé. Docela mě překvapilo, že některé písničky od Beatles jsem ani neznal. Ale to je tak všechno, bohužel ta náhoda/nehoda se tam vůbec neřeší a stále to neznámo visí ve vzduchu a kvůli tomuto nedokážu filmu dát ani 3 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Od tohoto filmu jsem čekala teda víc. Dle synopse a traileru se mi film líbil a myslím, že je škoda, že nebyl využit veškerý jeho potenciál. První polovina byla povedená, ale pak se potenciál rozplynul do ztracena. Je to sice oddechovka, která posléze přechází v nudu, protože se ve filmu už nic zajímavého neděje. Hlavně čekání na někoho 22 let, než s ním začnu chodit a nic mu neřeknu, to je docela přitažené za uši. Hlavní hrdinové mi byli ze začátku sympatičtí, ale pak mi docela lezli na nervy. Nejsem žádný velký fanoušek Beatles, ale většina jejich písní se mi líbí, nicméně film mohl byt zpracován jinak. ()

honajz2

Mít to nanejvýš 80 minut, tak by se mi to líbilo. Takhle to sice má slibný námět a taky pár z něj plynoucích nápadů, fajn je i hudba, na Lily James se hezky kouká a sem tam jsem se zasmál, ale nemůžu si pomoct, celé je to dost nevyužité. Jak to celé bude probíhat, jak to celé skončí a jaká myšlenka z toho vypadne, se dá odhadnout za pár minut filmu a tak si jen člověk odškrtává, co ho čeká, aby zjistil, že to tak skutečně bude. Takže z toho nakonec je jen klasická historka o tom, že je lepší nebýt slavný a mít fajn život s fajn spřízněnou duší, než být slavný a obdivovaný všemi a úplně všude. Já proti té myšlence nic nemám, docela s ní i souzním, ale tady to na dvě hodiny vůbec nevystačí. Navíc je to celé docela nudné, hrozně rozvleklé a ten svět je skutečně nevyužitý - třeba to, že v něm neexistuje Coca-Cola nebo cigarety je zde jen řečeno, ale vůbec se s tím nepracuje. Proč kromě Jacka existují ještě někteří, co si pamatují Beatles, se taky nedozvíme. A účast Eda Sheerena mi zezačátku přišla zajímavá, ale čím déle to trvalo, tím víc jsem měl pocit, že to byla jen jeho exhibice a že si ze sebe ani nedokázal udělat prdel - jestli vůbec mohl, scénář jsem samozřejmě nečetl. Špatné to není, ale fungovalo by to jedině, kdyby to bylo buď o dost promyšlenější, nebo v tomhle podání kratší. O hodně kratší. Lepší 2* ()

BoredSeal

Zajímavý sci-fi nápad, který vede bohužel k velmi nenápaditým dvěma hodinám obsahu typu "jak prosťáček ke štěstí přišel". Pokud chcete písničkové pásmo coververzí, asi se vám to bude líbit. Pokoušel jsem se to chápat jako thriller o manipulativní ženě, která od dětství přesvědčuje neschopného kamaráda, že je skvělý muzikant a že je dobrá manažerka a přitom mu naschvál domlouvá nejdebilnější koncerty, aby musel dělat doplňovače zboží, neměl si s kým vrznout a nezmizel z jejího okruhu. Pak, když se mu díky podvodu s Beatles začne mezinárodně dařit, sociopatka zešílí a začne si hrát na lásku, aby zmařila týpkovi kariéru a přitáhla ho zpátky do buranova, což se jí povede. Ale i tak mě film moc nepobavil. Kecám, vlastně jsem se zasmál u skvělého vtipu s Oasis. ()

William_

6.5/10. Na film na který se budu rok co rok těšit a znovu na něj koukat (jako třeba na Trainspotting) to asi nevypadá, ale jako příjemná oddychová vzpomínka na krásné písničky Beatless to posloužilo jako ideální film. Děj je tak hloupě jednoduchý, až je to vlastně příjemné. Silné 3 hvězdičky. ()

M.i.k.e

hodně rozporuplné pocity.Od dvojice Boyle/Curtis bych očekával film,který bude mít větší šmrnc a lehkost (od Curtise určitě) a toho jsem se nedočkal.Yesterday se sice tváří jako feel good movie a on jím i je,ale ten nápad (který není vůbec špatný) není rozvíjen tak jak by si zasloužil.A nebo to je nápad,který nedokáže sám o sobě utáhnout dvouhodinový film.Himesh Patel navíc postrádá charsima byť i jen svého jmenovce Deva a nevím jestli sázka na něj byla tou správnou volbou.Aby toho nebylo málo i písničky od Beatles jsou tu v Patelově podání takové všelijaké a Bohemian Rhapsody a třeba Rocketman jsou úplně někde jinde...60% ()

Aljak

Od tandemu Danny Boyle & Richard Curtis som prirodzene čakal veľa, a musím uznať, že to viacmenej dokázalo splniť moje očakávania (hoci ešte trochu nevyžmýkaného potenciálu by sa v tom predsa len našlo). Už samotný námet a nápad bol výborný, takže to malo hneď od začiatku nábeh na zaujímavý film. K tomu naozaj príjemný britský dôvtip v dialógoch v kombinácii s indickým šarmom Himeša Patela - a napokon z toho vznikol tento vydarený výsledok. Prostredná časť filmu síce už trochu stagnovala vo vývoji, ale napokon aj z tohto sa podarilo produkcii vykľučkovať k očakávanému záveru (čo bolo na môj vkus síce trochu prvoplánové, ale fakt neviem ako inak by to malo skončiť). Takže za mňa fajn - 4* (s jemnými rezervami v potenciálu). ()

Nach

Zázrak jako u Lásky čas se nekoná. Přesto ale musím podotknout, že Yesterday je skvěle řemeslně zvládnutý film s dobrými herci. Scénář navíc tu a tam má slušné odbočky, takže obávané klišé se značnou dobu nenaplnilo. Tedy kromě závěru. Tam musím sdělit, že mě Yesterday zklamal. Navíc, a to je hlavní negativum, je celý příběh moc rozvláčný, přespříliš dlouhý a sama hudba prostě krom několika songů není tak božská, za jakou se vydává. Její doba a aktuálnost pro současnost již minula, i když bych chtěl tvrdit opak. Boyle má nicméně režii pevně v ruce, takže tu a tam je pěkná vtipná scéna, tu zase dobře využitá hra s prostorem. Bohužel ale ani to Yesterday od zdlouhavosti nezachrání. 70% ()

vydumnica

Od Yesterday som toho cakala viac. Dopozeravala som to na 3x, co svedci o tom, ze ma to az tak nebavilo a keby tam nehrala Lily James, ktovie ci by som si vobec prave tento film pozrela. Druha polovica uz bola lepsia, najprv som si myslela, ze viac ako dve hviezdicky urcite nedam. Davam teda tri, ale aj to s prizmurenymi ocami. Yesterday nie je nicim vynimocny film, obycajny priemer s troskou hudby a romantiky, teda tej hudby je tam viac, dokonca bonusovy Ed Sheeran. Lenze ani rozkosna Lily James, ani oblubeny Sheeran a ani pesnicky Beatles film nezachrania, ani ako komedia to nie je najvtipnejsie. Neviem, ale problem vidim asi v scenari, iste veci akoby neboli dotiahnute, dovysvetlene, konkretne mam na mysli tu nehodu a zmiznutie Beatles, Coca-Coly, atd. Potencial v tom urcite bol, ale nevyuzity dostatocne. Pesnicky od Beatles spievane niekym inym sa mi nepacili, Beatles je Beatles. A hlavny hrdina sa mi zial vobec nepacil a co je horsie, nebol mi ani sympaticky a uz vobec, ale vobec sa nehodil k Ellie. Mozno ak by tam hral iny herec, hmh? Ale to uz je moj problem. A ta managerka z L.A. mi tiez bola strasne nesympaticka. Najviac sa mi pacilo, ked Jack prisiel za Johnom Lennonom. Aj vtipne to bolo, ale nie som si ista, ci to malo byt vtipne. Ta myslienka bola najzaujimavejsia z celeho filmu! Ako by si asi zil dnes John Lennon, keby nebol nikdy slavny? A dozil by sa staroby? Zit v domceku na plazi s tym pravym clovekom, aj ja by som bola spokojna, chichi. A zivot bez cigariet a Harryho Pottera by som si uplne vedela predstavit. Celkom funny bola aj scenka v kuchyni s Edom Sheeranom, ale velmi nerealna...55%. ()

Streeper

Film Yesterday je důkazem toho, že na světě by bylo opravdu hůře, kdyby The Beatles neexistovali. Příběh má originální námět, líbí se mi to, i když ta ztráta paměti/věcí/skupin u ostatních není úplně dobře a hlavně dostatečně vysvětlená. Možná bych filmu vytkla stopáž, která je až moc dlouhá a místy je to trochu nudnější a nebaví to. Představitel hlavní role mi taky navíc nebyl nijak sympatický, a celkově jeho herecký výkon mi přišel až moc přehraný a nepřirozený. Byl to fajn film pro nudné dopoledne, který jsem ráda viděla a moc ráda jsem si opět poslechla písně od Beatles. Navíc mě moc překvapil John Lennon, označila bych to za nejdojemnější moment z celého filmu. Znovu bych ale film vidět nemusela. ()

Topco

Pod vrstvou hudobného filmu je veselo sa tváriaca romantika s kreatívnym námetom doprevádzaným snahou o výraznú obrazovú stránku. Pre svoje šablónovité postavy, nefungujúcu chémiu medzi nimi, predvídateľný vývoj, sentiment a prvoplánové moralizovanie má šancu uspieť skôr u menej náročného publika či tých najskalnejších fanúšikov liverpoolských chrobákov. ()

Crawler-D

Yesterday vyznívá, jako by to všichni dělali ve volné chvíli, bez zájmu a nedělali si starosti s tím, jestli to bude nějak výjimečné. Režie Dannyho Boylea se pozná snad jedině v několika nesmyslně nakloněných záběrech, Curtis jako scenárista spoléhá na úvodní nápad, ale pečlivě ho nerozpracovává. Ústřední duo Himesh Patel a Lily Jamesová mají absolutně nulovou chemii. A samotné písničky od Beatles to neutáhnou. ()

Elvisjagger

Takový pěkný roztomilý film. Řekl bych, že od standardně vykalkulovaného bijáku, to dělí akorát nápaditá řemeslná zručnost Dannyho Boyela. Má to krásnou romantickou linku, hodně humoru, sympatického protagonistu a jeho naivního kámoše. Všichni se k sobě chovají hezky, svět je barevný a alespoň na dvě hodiny si připadáme, že je všechno kolem nás ok. Zkrátka ALL WE NEED IS LOVE MOVIE. Asi by mi to i vadilo, ale během filmu jsem se několikrát nemohl ubránit úsměvu a hlavně jsem se bavil. Bavil. To je to správné slovo. A taky proč ne? Někdy to vlastně úplně stačí... ()

C0r0ner

Boyle a Curtis měli být zárukou velmi nadprůměrného zážitku a první půlhodinu to tak i vypadalo. Samozřejmě potěšila muzika, Sheeran, fóry i ta uvolněná atmosféra, ale pak to sklouzlo do takové klasické šablony, takže dohromady "jenom" příjemný film na jedno kouknutí. 75% ()

bourec

Už to tady zaznělo,ale ten film fakt absolutně nevyužije ten potenciál příběhu,s kterym Boyle přišel.Dokonce bych mu snad odpustil toho nevýraznýho hlavního představitele,i několik zbytečnejch postav,který byly na pohlavek pěstí do držky,ale absence vtipnejch scén,a vlastně i bombastickýho konce,kterej by se z toho dal vytřískat.Jenom průměr,a spousta romantiky na jeden večer.Škoda,na Boyla trochu málo.50%. ()

PavelVanekArt

Celkem v pohodě věc na způsob Láska nebeská, případně víc sci-fi jako Lásky čas. Hlavní postava je nevýrazná, hudba Beatles celkem upozaděná a celkem rychlejší spád story. Ale taky je to příjemný na pohled, vizualizace a romantická story tomu dává good feel. Beatles potěší, ale dokázal bych si jejich hudbu představit v jiné formě. Ed Sheeran, kterej má svoji hudbu jako vyzvánění na mobilu, je celkem divnej zrzek s egem jak blonďák. Ale seděl tam. Lily James tam naopak byla cute jako víno a vydržel bych se dívat na její filmy hodiny, obrovský plus za ni u mně. Jinak jako doplňující trio Queen-Elton John-Beatles je to v pohodě film, kterej neurazí a ani nenadchne. 4* hlavně za Lily. 4* a.k.a 75% ()

necisty

Za mě trošku nečekaně romanťák, kort když návštěvu kina zvolím se 3 kámoši, kteří to asi odnesli hůř jak já, ale jinak hezký film. Super děj a myšlenka a Ed, občas kvalitní vtip, taky Britové že. Cola a cigarety, co to je? Ale oni by mi klidně smazali i Harryho potvory jedny. Přestože si pamatuji všechny filmy skoro nazpaměť, tak bych to asi už neslepil. Písničky Beatles nikdy nezestárnou, ale i přestože jsem byl na Atmos formátu, tak v kině žádný zázrak. ... GA Cinema Dolby Atmos ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (viac)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)