Nekompromisný portrét zvráteného psychopatického násilníka ovládaného nenávisťou k ženám, sexuálnou nenásytnosťou. Zároveň sociálna štúdia o odvrátenej strane vtedajšieho ekonomického zázraku v Nemecku, kde jednotlivci zmietaní vojenským a povojenským chaosom trpeli úplným nedostatkom sebadôvery. (Film Europe)

Pavelkedar

Excelentní výprava, excelentní výber herců, excelentní výkony herců. Dobová, syrová stylovka non plus ultra. V podstatě do detailu zobrazený příběk skutečného sériového vraha. ()

danny70

Co to bylo? Film na jedné straně absolutně nechutný, úchylný, zvrácený, odporně naturalistický, na druhé straně je to film, který Vás totálně přišpendlí do křesla a už nikdy na něj nezapomenete. Po režisérské, dramaturgické i herecké stránce bez jediné chyby. ()

Miroslav.Zac

Tento film doslova čpí smradem pochcaných alkoholiků, beznadějných socek, hnijícím masem šestákových kurev, a té správné atmosféry tehdejší hamburské spodiny. Fritz Honka je zrůda par excelence, nutno však podotknout, že zrůda, kterou stvořila společnost (jako vždycky) a Jonas Dassler, na to, že jako dvacátník hrál čtyřicátníka, zahrál svou roli dokonale. Jeden z filmů o masových vrazích, který doporučuju každému, kdo má o tohle téma zájem. ()

Katule80

Pět hvězd. Popravdě marně pátrám v paměti, který snímek by svou syrovost dokázal tak přesvědčivě promítnout do děje.  Jedinečný film, kterému jsem skutečně věřila bez emocí, pochopení ať už vraha či obětí.  Zní to asi zvláštně, ale zkrátka toto vnímám jako skvost kinematografie. ()

CarryMahonny

Na doporučení mého kamaráda s vytříbeným vkusem na filmy jsem zhlédl netradiční film U Zlaté rukavice. K některým filmům (Hello The Human Centipede) si opravdu večeři nedělejte, tenhle německý kousek je jedním z nich. Velké plus dávám rozhodně neuvěřitelně reálnému zpracování scén a uvěřitelným hereckým výkonům. To se prostě nedá srovnávat s hollywoodskými slashery, kde například nějaká pipka řve: AAAH POMOOC!! (Hello Scream VI). Kupříkladu scéna (SPOILER), kde Honka škrtí "lady" je zpracována tak uvěřitelně a nepříjemně, že sem si přál, ať už ta tlustá bečka zhebne. Nechutných scén tu sice není mnoho, i když pohled na hlavního hrdinu je taková jedná nekonečná nechutná scéna, ale když přijdou na řadu, váháte jestli film stopnout a jít si jednu prásknout na balkon, nebo pokračovat ve sledování. Musím se přiznat, že po vysazení alkoholu jsem našemu hlavnímu "hrdinovi" dokonce i chvíli fandil. Jedno je jisté. Tenhle film už si znovu nepustím, ale 4 hvězdy si rozhodně zaslouží. ()

Frenk

Už při první scéně jsem věděl, že to bude totální prasárna. Úvod byl značně znepokojivý, stejně jako celý film. Tak nechutnou věc jsem ale nečekal. Je to o to horší, když se člověk dozví, že se nejedná o výmysl, ale o pravdivý příběh. Vlastně nevím jak to mám hodnotit. Film je to kvalitní, zahrané je to pěkně, ale nejde si z toho vzít nic kromě toho, že psychopati existují a alkohol je špatný pán. *je mi z toho vole blbě smajlík* ()

SonaLaly

Film je nechutný o to viac, že bol natočený podľa skutočnosti a tieto brutality sa naozaj stali. Ide o skutočného sériového vraha Fritza Honka, ktorý žil v Nemecku. Zabíjal postaršie prostitútky v 70.rokoch minulého storočia, ktoré si našiel v krčme "Zum goldenen Handschuh" v Hamburgu. Rozsekal ich na kúsky a časti z tela si schovával vo svojom byte, ktorý nehorázne smrdel a susedom to ani tak veľmi nevadilo. Film zachycuje dosť hodnoverne a realisticky spodinu v krčme. Po hereckej stránke je film skvelý. ()

sarkikos

Je to geniální. Cesta zpět časem. Holá skutečnost, nepřikrášlená vůbec ničím. Svět sám pro sebe. Viděla jsem to teda natřikrát, protože mi z toho málem praskla lebka, ale je to film naprosto se lišící od všeho co kdo kdy natočil. Není co dodat. ()

Zdenkaalexa

taková stoka nefalšovaného hnusu se dneska jen tak nezažije, možná ještě tak v komentářích na FB...ale vážně, Jonas Dassler - výkon na Oskara, maskéři - výkon ma Oscara, Margarete Tiesel - fenomenální, ta už byla na Oscara v Paradise... ()

majlaan

Hehe, tak to je teda pěkná polízanice.. Je to hnusné, smradlavé, nechutné, nelidské, na mol ožralé, nezákonné a na poblití ( a velice pravděpodobně to má ne jednu pohlavní chorobu), ale nějakým zvrhle krásným zbůsobem to funguje a nenechá Vás to se na to vyprdnout. Na začátku Vás to čapne svými slizce opocenými pařáty, protáhne Vás to tou největší spodinou a největšími pajzly světa a při závěrečné písničce, která Vám bude ještě pár dní znít v uších, Vás to na konci vyplivne naprosto nechápající, ale veskrze šťastné, že ... SPOILER ... to dobře dopadlo, že ho dostali, a že to ta hootzi pootzi juicy pussy blondýnka neodnesla taky :) ()

Pelidor

A sakra! Film plný hnusu ,hmatatelného smradu a beznaděje. Starých škaredých kurev a jedné zaplivané knajpy. A taky jednoho zmrda s vychlastanou hlavou. Tak skvostně natočený ,že jsem místama měl co dělat ,abych obsah žaludku udržel aspoň pod jícnem. Uvažoval jsem ,že dám pět ,ale to by tam musel Božský Kája dostat víc prostoru. ()

VsetkoVsade

Unikátne renesančné dielo líči milostný príbeh temperamentného mladíka a vyznamenaného absolventa Harvardu s veľúspešnou kariérou, ktorý svoj voľný čas rád trávi v renomovaných podnikoch vyššej vrstvy, odbornou degustáciou značkových alkoholických nápojov a ušľachtilou zábavou v spoločnosti pohľadných mladých dám, ktoré sa kvôli jeho pozornosti idú doslova rozkrájať a to v mnohých scénach nie práve tým najhumánnejším spôsobom. Okrem vrcholovej chirurgie sa náš hlavný hrdina pravidelne angažuje aj v ďalších vedeckých činnostiach, každá jeho replika je hotovou príručkou konverzácie s osobami opačného pohlavia, ktoré ho po návštevách jeho apartmánu samým nadšením nechcú ani opustiť, a určite nie iba preto, že každá z ich končatín je pohodená v inom kúte miestnosti. Iste, pravdou je, že Nemecko sa z globálneho hľadiska neteší práve povesti holubičieho národa a v ich jazyku aj blahoprianie malého dievčatka k babičkiným narodeninám dokáže vyznieť ako rozsudok smrti upálením na hranici, nepochybujte však o tom, že náš romantický hrdina vás z tohto omylu dokáže vyviesť celkom sám v priebehu necelej hodiny a pol s ľahkosťou jemu vlastnou. Mimochodom, ak máte práve pred výplatou a ďaleko do vrecka, na spoločný večer so svojou polovičkou je pre vás film ideálnym programom, garantujem vám, že po tom zážitku už na večeru v reštaurácii ani len nepomyslí. ()

rostsoft

Kdyby se nejednalo o skutečný příběh, tak bych se tomu velmi smál, poněvadž mě to přišlo jako šílená komedie. Výběr herců byl více než dobrý. Německé filmy většinou nebývají moc dobré, ale tento snímek je geniální a to ve všech směrech. Je až s podivem, že takový magor mohl své činy tajit, tak dlouho. Opět se jedná o skvělou zábavu a snímek rozhodně stojí za shlédnutí. ()

redmonkey

Stojí to za to, ale doporučuju aplikovat alkohol, ideálně cca 2 piva, popř. 2 x 2dcl vína nebo ekvivalent panáků. Je to ve své podstatě skvělý film s výbornými hereckými výkony hlavně pana úchyláka vraha, ten byl skvělej. A svou podstatou je to fakt nechutný, protože je to natočeno podle skutečné události a to dost realisticky. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

25.09.2019

Zlatý medvěd a oba držitelé hereckých cen z letošního Berlinale, cena za režii a cena poroty z Cannes a mnoho dalšího představí 6. ročník přehlídky Be2Can. Letos se koná od 2. do 8. října v pražských… (viac)