Do pokojného newyorského rána zasiahne výbuch bomby v obchodnom dome. Terorista, ktorý sa predstaví ako Simon (Jeremy Irons), žiada, že chce jednať iba s polcajtom Johnom McClaneom (Bruce Willis). A čoskoro s ním začne hrať smrtiacu hru, aby Johna totálne zničil. Prikáže mu ísť do Harlemu s transparentom: Neznášam negrov. Pred lynčom Johna zachráni černošský obchodník Zeus Carver (Samuel L. Jackson). Po chvíli dá Simon Johnovi novú úlohu – v jednom z vagónov metra je ďalšia bomba. Ide o blázna, alebo o pomstu proti Johnovi? Alebo sa za všetkým skrýva niečo iné a Simon potrebuje odpútať pozornosť polície, aby nemohla zasiahnuť? (TV JOJ)

Kejdlo

O poznání lepší než dvojka ale stále na hony atmosférou zaostává za nepřekonatelnou jedničkou. I přesto je to ale skvělá akční jízda a milovníci akce si příjdou na své. Do toho nějaké hlášky, Bruce Willis ve vrcholné formě a zážitek prostě příjde. 8/10 ()

skinny

Je to slabší, než předešlé dva díly, které byly nabité akci od začátku až do konce. Bohužel tu byly pasáže, které mě nudily, ale pro Bruce v nejlepších letech mám prostě slabost :) ()

Sdoom

Třetí díl tak úplně laťku neudržel, jsou zde již momenty opravdu očividně přehnané a přepálené a sráží to celkovou kvalitu dolů. Což o to, zábavné to je stále, nejen díky Bruci WIllisovi, ale i jeho parťákovi Samuelu L. Jacksonovi, ale chybí mi tam nějaké opravdu zdařilé, pamětihodné scény. V rámci akčního žánru mírný nadprůměr. (HD, orig.) ()

Circumscriptor

Po zhliadnutí druhého dielu som si ako divák skonštruoval bezchybnú dedukciu, ktorá pripisuje jeho jasný pokles kvality oproti dielu prvému k explicitnej absencii Johna McTiernana. Preto som počítal s tým, že to trojka krásne vráti do starých koľají a môžem sa tešiť na približne rovnakú nálož, akú mi mohla poskytnúť brilantná jednotka. Ale nakoniec som sa dočkal niečoho, čo vo mne vyvoláva trochu zmiešané negatívne pocity - neviem, či mám byť smutný, alebo enormne nasraný! Prvá polovica filmu šlape ako hodinky, je nápaditá, napínavá, dokáže diváka zaujať (jednoducho typická mctiernanovská masáž mozgu). Ale v druhej polovici sa film prehupne do Harlinovho osemdesiatkového klišé, ktoré ma neuveriteľne unavuje a nudí (kebyže to prehupnutie nie je tak postupné, tak mám pocit, že som sledoval dva rôzne filmy). Som hrozne smutný z vlastnej naivity, že som si tak dlhú dobu dokázal myslieť, že tento film bude možno konkurovať samotnej jednotke. Nuž, mýlil som sa. Dokonca aj hlavný záporák taktiež príliš skoro stráca svoju tajomnosť a Irons legendárnemu Rickmanovi nesiaha ani po členky. Bohužiaľ, Die Hard 3 je pravdepodobne najviac schizofrenický film môjho života... ()

PALINO

Do tretice všetko dobré platí aj pre tretiu SMRTONOSNÚ PASCU, ktorá robí celej sérií dobré meno. John McClane má tentokrát nechceného parťáka a naviac čierneho parťáka, ktorému sú bieli ukradnutý, takže nie je núdza o kvalitné hlášky. A treba uznať, že SAMUEL L. JACKSON sekunduje vynikajúcemu BRUCEOVI WILLISOVI viac ako dobre a ich vzájomné dialógy sú asi tým najlepším, čo film ponúka. ()

Frankie

Poctivý akční film, který sice neoplývá nablízkaným aranžmá jako pecky od Johna Woo nebo Micheala Baye, ale o to víc si užijete tradičních výbuchů, vtipného hecování mezi ustřední dvojicí, na akční film relativně dobře zpracované zápletky a záporňáka s promyšleně megalomanským plánem. ()

jondoe

V tomto dieli boli podla mna najlepsie hlasky zo vsetkych styroch dieloch. Willisovi skvelo sekundoval L. Jackson a zaporak v podani Jeremyho Ironsa bola vyborna volba. ()

Cracker

Konečne poriadna akcia! Žiadne dlhé vykecávania ako to už v mnohých Krimi býva. Film má gule, podmanivú atmosféru, skvelých hercov a nudiť sa určite nikto nebude. Trošku ma vyviedol z miery ten koniec (automobilová naháńačka) ala "kvalitná" nemecká kriminálka... A dosť ma boleli aj tie efekty :/ Ale to nemení nič na tom že to pre mňa bola za posledné roky asi najlepšia akčná pecka :) ()

Spike23

Tak trojka je první díl, který není tak statický jako předchůdci a působí to skvěle. Stále se děje něco nového, kvůli čemu se John musí dostat na nové místo, takže zde opravdu nehrozí, že byste viděli stejné místo vícekrát, jako v předchůdcích. Skvělého Bruce, u kterého si tu můžete všimnout počátek jeho vypadávajících vlasů, doplnil skvělý Samuel L. Jackson, kteří tu tvoří super dvojku se skvělými hláškami. A jako hlavní padouch, tak tochu teplouš Jeremy Irons, který tu působí dost komicky (ještě s tím modrým tílkem), ale na druhou stranu Němce tu znázornil pěkně. Skvěle jsem se u toho bavil a nic jsem tu nepostrádal, 5*. ()

KoRner

Adrenalínová jazda s výbornými hláškami. Hláškara Willisa skvelo dopĺňa iný hláškar Jackson, ktorý je vítaným oživením série. A Ironsov plán v komplikovanosti dobieha Rickmana. V tých 131 minutách nie je ani jediná minúta nudy, či zvoľneného tempa. Akčák ako má byť. ()

iXtr3m3

Nemôžem inak. Ani kvôli previazanosti so skvelou jednotkou, ani kvôli novej postave v osobe skvelého Furyho, ani kvôli ešte viac vypeckovanej akcii. BTW. uvedomil som si teraz jednu vec. V Die Hard 4 uvádzajú, že do série so starých dobrých 80-tiek prichádza nová moderná technológie, ale v podstate každý badass v každej časti využíval na tú dobu vždy to najlepšie a najmodernejšie. Jednotka, hackovanie supermoderného sejfu. Dvojka, napichnutie sa a ovládanie cez prvé dotykové monitory celej leteckej dopravy. Trojka v tom pokračuje a štvorka už len vygraduje... :) ()

Loki_Six

Inspector Cobb - I can appreciate your feelings for McClane. But believe me, the jerk isn't worth it. He's stepped on so many toes in this department, by this time next month he's gonna be a security guard. His own wife wants nothing to do with him, and he's about two steps shy of becoming a full-blown alcoholic. John McClane - One step, *one* step. ()

Zagros

Třetí díl za prvníma dvěma už trochu pokulhává, ale pořád jde o nadprůměrný film v rámci akčního žánru a určitě je jednou z nejlepších "trojek". Především díky výtečnému obsazení ústřední trojice. Zejména přidání parťáka k Johnovi v podobě Samuela L. Jacksona se vydařilo. Sice na sebe občas strhává pozornost, ale to je nakonec jen dobře, protože stejně jako je lehce unavený a bez šťávy policista John McClane, tak šťáva dochází i samotnému snímku. Akce je pořád dost a není úplně špatná, jen už to není stoprocentně ono. ()

HiddenDragon

Do reziserskeho kresla se vraci McTiernan a snazi se tento dil odlisit co nejvice. Poprve nejsou Vanoce (i kdyz je na ne nekolikrat v hlaskach odkazovano), jsme v dopravni letni spicce New Yorku a poprve ma McClane celou dobu poradneho, i kdyz "nedobrovolneho" partaka L. Jacksona, se kterym musi litat po meste jak blazen a resit logicke hadanky, protoze "Simon rika..." :) To vse pri zachovani rychle akce, "bezdackeho" stylu McClaneova osaceni (od trencli po roztrhane kosile) a dojde i na poradne dejove zvraty. Opet spise doporucuju povedeny cesky dabing nez original. Trochu mohou lizt krkem ty rasove slovni prestrelky, kdy divak nevi, jestli si autori delaji srandu nebo to mysli vazne, protoze nejvetsim rasistou je tu paradoxne Zeus (Samuel) :) Celkove me ale trilogie bavi jako celek stejne. Od 4. dilu to uz neni uplne vonco. ()

cab

John je zpatky, i kdyz s nechtenou, ale casem kvitovanou vypomoci afroamerickeho panacka v boji proti teroristum, kteri maji zalusk na pekne lumparny :>) Kdo je zastavi? 85% ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)