Malému Conanovi zabijú nepriateľskí bojovníci rodičov a chlapca vezmú do otroctva. Keď dospeje, najme si ho mocný feudálny pán ako zápasníka. Conan sa tak naučí veľa z bojových umení a jeho pán ho napokon prepustí na slobodu. Jeho putovanie za pomstou sa tak môže začať. Na ceste stretne bojovníka Subotaia a plavovlasú bojovníčku Valeriu, ktorí sa k nemu pripoja. V meste Zamora pôsobí hadí kult, v ktorého vodcovi Thulsovi Doomovi spozná Conan vrahov svojich rodičov. Naskytla sa mu konečne tak príležitosť zabiť muža, ktorý ho o nich pripravil. Kde nestačí sila, musí pomôcť mágia, a tak sa ku Conanovej družine pripojí aj čarodejnica. Spolu sa pokúsia o nemožné – poraziť všemocného Thulsu Dooma... (TV JOJ)

ywo666

Conan si ku mne hľadal cestu ťažko a dlho. Ale nakoniec ho hodnotím dobre. Ako malí som to videl, ale už som si to nepamätal. Neskôr ma to skôr sralo a ani som to nedopozeral. Až teraz skutočne doceňujem kvalitu filmu. Kopúec dobrých záberov, super hudba a Arnie vo forme. Na filme už je cítiť vek, ale vo svojej dobe to muselo byť niečo. 80% ()

marvan

V Milliusově kryptofašistickém podání se Barbar Conan změnil na Tupce Conana, který jde v mnoha ohledech zcela proti duchu Howardovy předlohy. Howard sice stvořil svého hrdinu v ovzduší intelektuálního diskurzu rasových teorií 30. let, ale byl zamýšlený jako protipól civilizační změkčilosti a pokrytectví. Literární Conan je zhmotněním principu svobody nespoutané vyšeptalými společenskými konvencemi, spíš nietzchovský nadčlověk než arijský tupec ovládaný vůdcovským principem. Děj filmu tvoří ideologicky podbarvený nenávistný šleh vůči filosofii hippies. Tohle opravdu nemá s Howardem nic společného. A krom toho, i jako pouhé řemeslo je to nesnesitelně blbé. ()

pytlik...

Pádná Arnoldova odpověď na filmové kritiky, kteří tvrdí, že neumí hrát. Hrát umí parádně, bohužel si ale spletl film, neuvědomil si, že tohle není Planeta opic. Tam by se jeho permanentní výraz hodil naprosto dokonale, dokonce by ho ani nemuseli líčit. Zaujalo mě také množství popkulturních odkazů, které snímek obsahoval, třeba dlouhé Švarcíkovo háro a v jedné scéně i květina v jeho rukou tvořily jasné propojení s muzikálem Vlasy. Pravda, Arnold byl spíš hipíkem Mansonovského střihu, maloval to svý heslo "make love and war" na zeď krví svých nepřátel či pouhopouhých nešťastných kolemjdoucích. Jinak já nevím, každej se tu rozplývá nad úžasnou muzikou... já jí tedy nijak neregistroval, připadala mi naprosto normální, možná někdy přespříliš slavnostní vzhledem k tomu, co se odehrávalo na plátně. Na druhou stranu pravda, já jsem velice náročný hudební kritik, mě dokázalo zatím nadchnout jen "Relax" v Bony a klid a "Hajný je lesa pán" v Ať žijí duchové. A naopak mě rozčiluje jakákoli hudba od Lišky. ()

noriaki

Barbar Conan je nejtypičtější zástupcem žánru sword and sorcery. Robert E. Howard ho svými knihami koneckonců založil. Film jde trochu jiným směrem, protože v předloze je Conan přemýšlivější a má tendenci řešit problémy hlavou. Ve filmu však, než aby plýtval slovy, tak se raději chopí meče. Arnold Schwarzenegger se pro tuhle roli narodil. Příležitost využil a nastartoval si na ní impozantní kariéru. Nebýt Predátora a Terminátora, šlo by možná o jeho nejikoničtější postavu. Pár chybek by se na filmu našlo, jenže kdo by se zabýval jejich hledáním, když se na plátně střídají charismatické scenérie a do toho hřmí geniální hudba Basila Poledourise. Soundtrack je tak skvělý, že zakryl většinu nedokonalostí a postaral se o velkou část atmosféry. Bez něho by byl film stěží poloviční. ()

Pavlínka9

Velmi zajímavý začátek Arnolda S., chterý se touto rolí skvěle uvedl do světa filmu, protože tam ukázal nejen to, jak vypadá ,ale také svojí pílí a snahou se dostal dál a dál. Myslím si, že vlivem jeho konstituce, na které tak usilovně pracoval se pro něj tahle hodila jak ušitá. Vím, že je film starý 40let a pro mnoho lidí může být aktuálně až úsměvný, nicméně je to něco, co je až ikonické, protože s tím je spojeno mnoho historie - ať té skutečné, tak té filmové. Beru to jako velice důležitý milník. ()

ravalah

Film byl zamyslen jako textove slaby a pribeh mela vypravet vizualizace prostredi a krasne zabery kamery. Hudbu napsal Poledouris na zadost Johna Milia velice silnou. Mel k dispozici velky orchestr. Dilo melo byt monumentalni. Jak rika Pomo, vizualni videoklip. Ten ucel byl splnen beze zbytku. Nejsou potreba slozite texty k okecavani. Neni to potreba. Vsechno je pochopitelne a jasne. Slova jsou zbytecna. Mec je jedine, cemu muzes verit, Conane. Nejryzejsi fantasy, ktere bylo mozno shlednout v dobach komunismu. CROM! ()

Kubaso

Neuvěřitelně nafouknuté a majestátní NIC, snažící se být s fascinujícím nedostatkem soudnosti uměním. Arnieho vina to není, ten se snaží, seč může. A Millius jeho cíle moudře zredukoval na minimum. Chyba je někde jinde. Ale už jenom kvůli pár scénám (s čarodějnicí, velbloudem a supy) je to podívaná místy nechtěně zábavná, byť další dva, ryze béčkové, filmy působí mnohem svěžejším dojmem, poněvadž se netváří tak smrtelně vážně. ()

Všivák

Naprostý kult. Nekompromisní poetika totálního bojovníka. Málo keců, spousta muziky. Opravdu nezapomenutelná muzika.. "Daruj almužnu, ochrání tě před zlem." Já jsem zlo!!" Škoda, že byl původní amatérský dabing předabován. Byli tam skvělý hlášky. ()

Compadre

Jedno z mých nejoblíbenějších fantasy vůbec. i kdyby snad Conana předělávali tisíckrát, nikdy neseženou lepšího herce do hlavní role než Arnolda. Ten se ani nemusel moc přetvařovat, protože jako barbat tou dobou fakt vypadal. :) Přímočarý příběh, dobrá akce, skvělej Arnold a navíc ta hudba tady se povedla na jedničku. ()

Danny F.

Film byl natočen volně na motivy povídek Roberta E. Howarda, jejichž hlavním hrdinou je postava Barbara Conana. Scénář společně napsali Oliver Stone a John Milius. Film se v roce 1984 dočkal pokračování Conan ničitel, působivou hudbu k oběma filmům složil Basil Poledouris. V rámci žánru fantasy se film řadí mezi díla proudu sword and socery (meč a magie), která se vyznačují napínavým dějem s udatným hrdinou, který přemůže všechny své nepřátele a různé příšery, čelí působení magie a nadpřirozeným jevů, podléhají mu krásné ženy. 65% ()

swe

Drsná temná fantasy, plná krve a násilí, ve které se nenachází jediná kladná postava a v níž je hlavním motivem ústředního hrdiny pomsta. Dokonalou atmosféru snímku bravurně dotváří GENIÁLNÍ soundtrack. ()

nevermore

Jedna z Arnieho lepších rolí. Zakousnutí ptáka a protáhnutí ksichtu hlavního záporáka při přeměně v hada bylo prvotřídní:) Horší bylo neskutečné natahování každé scény. Arnie se ještě třikrát rozhlídne než někam dojde atd. Ale v porovnání s jeho dalšími filmy je to ještě na úrovni ()

McM

Nepřekonané a nejspíš i nepřekonatelné fantasy se skvělým Arnoldem a ještě lepší hudbou. Tenhle film mě vždycky dostane. ()

zdenny

Arnold v jedné ze svých kultovních rolí. Která mu padne jako ulitá. Jo, jo. Kolik my jsme se o tomto filmu jako kluci navykládali. A když to splnilo svůj účel u nás, nevidím důvod, proč by tento 29 let starý film neoslovi i nynější generaci teenagerů. Možná, že není 3D. Ale koho to sere? Soundtrack je skvělý. Některé povahy ale nemusí bavit, když jim to hraje během prakticky celého filmu. ()

Mishqo

po pravde čakal som viac od tejto klasiky...hudba je famózna, výprava dobrá, a teda nesrali sa ani s krvou tvorcovia...no ale miestami to bolo nudné, o hereckých výkonoch sa hovoriť moc teda nedá, pôsobilo to neprirodzene...no Arnieho mám rád aj keď teda z hereckého umenia moc toho nepodedil ()

Fakipics

Sháněl jsem soundtrack. Nesehnal jsem, tak jsem si ho sehnal jako film,omylem v polštině. Nádhera(sedmička bílého a nějaký ten panák). Hudbu jsem cítil až na koulích. Od zítřka jsem chtěl v jednom kuse jezdit na koni a sekat umělým figurínám hlavy. Nechat si dlouhé vlasy a barbarsky znásilňovat nevinné duše. Ráno jsem se probudil bez kalhot a dřevěným mečem v posteli, sehnal si film v originále a víte co... můj názor se nezměnil. ()

Beatle

Překvapivě kvalitní kousek s minimálními rozhovory, které by filmu jen uškodily. Dramatické, hudebně velice kvalitní dílo posazené nejen na Arnoldových svalech. ()

lykan9

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Arniem. Je pravda, že jeho výkon je ještě dost toporný, ale on nikdy nepatřil mezi oscarové herce a to je na něm pro mě to sympatické. Pokud jste však fandou fantasy filmů 80´ let, tak Barbar Conan má vše, co takový film má mít. Syrovost, brutalita, nahota a spousty skvělých akčních scén. Není tedy divu, že se Arnie prosadil v Hollywoodu právě tímto kouskem. ()

VanTom

Brakově jednoduchý, ale dospělý, osobní / osudový a rozhodně ne primitivní příběh pomsty (v němž se dají dohledat mnohé existencionální symboly a paralely) nespoléhá na slova, namísto toho vypráví uchvacujícím obrazem, pěknou výpravou (přesvědčivě oživující Howardův hyborský věk) a přesným obsazením (když tedy u mnohých pomineme herecké (ne)schopnosti), jemuž hromovým hlasem vládne úlisně uhrančivý James Earl Jones jako (otcovský) vůdce sekty. Samostatnou zmínku (a 5. hvězdičku) zaslouží fenomenální symfonický soundtrack Basila Poledourise. ()

Zemřel James Earl Jones

Zemřel James Earl Jones

09.09.2024

Sametový hlas už dozněl. Dnes ráno totiž ve svém domě v požehnaném věku 93 let zemřel slavný herec a dabér James Earl Jones. První kroky jeho kariéry započaly na divadelních prknech, kde svým zvučným… (viac)

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (viac)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (viac)